Útěk z MS-1

• Francie Lockout (více)
Trailer 1

Lidstvo našlo způsob, jak ochránit svět před zločinci. Ti nejhorší z nejhorších jsou drženi na místě, ze kterého není úniku. Mimo Zemi, uprostřed hlubokého vesmíru. Prezidentova dcera Emilie Warnock navštíví v rámci humanitární mise vesmírnou věznici MS One. Ale krvavá vzpoura vězňů z Emilie učiní to nejcennější rukojmí. Ven ji může dostat jen jediný člověk. Bývalý špičkový vládní agent Snow je svéhlavý a nekompromisní. Jeho současná pozice na špionážním trhu je, mírně řečeno, špatná - čelí obvinění ze spiknutí proti USA. Od prezidenta dostává jedinečnou nabídku: nový život a svobodu výměnou za záchranu první dcery Spojených států. Jenže v sázce je mnohem více… (oficiální text distributora)

Trailer 1

Isherwood

Když jde logika na výlet, nejlépe mimo domovskou planetu, a doma nechá plný ranec hlášek, olova a vzpomínek na Johna Carpentera (a taky McLanea), sesype se na ni bezva rota záporáků, pro které je ústní hygiena sprosté slovo a vy tomu v závěru odpustíte i to, že to na začátku mělo nejpříšernější digitální honičku nového tisíciletí, i to, že Luc Besson prostě a jednoduše fetuje, neb něco tak tupého by k nám nepřiletělo ani z druhého konce galaxie. ()

verbal

Přechytřelé děti tu zase pláčou a otylými prsty utírají z klávesnice lupy napadané z prohrabování mastné kštice při úpěnlivém přemýšlení, co erudovaně pohrdavého sem zase napsat. A my, obstarožní otyloňové, s úsměvem vzpomínáme na doby, kdy film býval čistá zábava, protože tyhle egoistické, suchopárné kokotky ještě fotr utíral do záclony. Pohodová odreagovačka s ultrahláškujícím Gayem, založená na "originálním" nápadu Luca Bessona, který určitě neviděl Smrtonosné pasti ani Útěky ze všeho možného... No a co? Příjemně akčně stupidních devadesát minut mi aspoň nezpůsobilo otok mozku při psaní seriózní a strašně chytré filmové kritiky! ()

Tom Hardy

Dějově milá ozvěna béček z počátku devadesátých let. V rámci hláškující postavy skvělá pocta Poslednímu skautovi. Ale zoufale tomu chybí vyvážené tempo, lepší výběr herců (ztracená Maggie Grace prostě nikdy nebude umět hrát) i silnější záporáci. A těžko říct, jak mohl někdo s vážnou tváří pustit do éteru film s tak okatě digitální akční sekvencí na dálnici (vypadá jako demo hry z prvního Playstationu). Výborná úvodní "fyzická" akce, famózní Guy Pearce a sympatický chuťový ocas žánrové akční blbiny, která chce jenom pobavit. Škoda, že se tu škatulku nepovedlo stoprocentně naplnit... 70% ()

Gemini

Solidně natočená akční sci-fi vygumovanost, která je nepřiznaným pokračováním Útěků Z N.Y. a L.A. a inspiruje se i dalšími osmdesátkovými vymytostmi (viz Snowovo křestní jméno). Značně potěšující je, že Pearce díky svým hláškám a celkovému vystupování snese srovnání se Snakem a Peter Stormare se tu chová jako záporák z comicsu (čti "oba pochopili, co si od nich takovýhle film žádá"). Háček je v tom, že Stormare není záporák - tuhle úlohu mají na starosti zdegenerovaný irský psychopat (kterému bez titulků není rozumět) a francouzsky působící anglický aristokratický elegán (který je taky psychopat, ale ledově chladný a kontrolovaný), z nichž první je naprostá karikatura a druhému nemůžete ani fandit ani ho nesnášet. A pak je tu ještě mluvící dekorace Maggie Grace, které se tu tvůrci snaží přidělit něco skutečně ovlivňující úlohu... což obvykle nedopadá dobře, ale nakonec nezbývá než konstatovat, že herecké poleno jako ona se v tomhle druhu filmu (akční přestřelenost) může uplatnit, protože kdo by tady hledal nějaké výkony, že? Stačí, aby sekundovala, zdobila, případně fňukala, ječela, cítila se uražená, a házela cukrbliky, což všechno zvládá. Je to slušná jízda, na konci SKORO zapomenete, že z nějakého důvodu tvůrci "museli" na začátku snížit laťku diváckých očekávání naprosto příšernou digitální honičkou, která snese srovnání s Ultraviolet (což je šest let nazad), a začnete uvažovat o sedmdesátce. Jenže pak dojde k něčemu tak dementnímu, že to nemá místo ani v takovéhle prostinké jednohubce, a víte, že prostě přes šedesátku nepůjdete ani za zlaté prase... a ani za zlaté prase vypěstované z vanilkové kofoly:) A taky nepochopím, proč v takovémhle filmu museli tvůrci plýtvat penězi na (pravda, slušně) modelované Star Wars přestřelky, a nevynaložili ty peníze třeba právě na tu úvodní honičku. Prostě dobře našlápnuto, a agent Snow ať se klidně zase někdy ukáže na plátně, ale je to nedotažené a místy divné. 60% a repríza nejspíš už nikdy nebude (a to jsem to viděl v HD a Unrated verzi). PS: K té nepřiznanosti remaku - John Carpenter podal na Bessona a spol. žalobu kvůli plagiátorství, a světe div se, vyhrál docela slušný balík:)) ()

Enšpígl

Ona by to byla takový taková bezvýznamná píčovinka, nebejt postavy hlavního hrdiny, jehož kombinace cynismu a sebevědomí byla nadpůrměrně stylová a bavila od 0:00:01 do 1:31:04, některý hlášky pana Snowa byly lahodný a poslouchaly by se znova a znova. Celkový dojem kazila prezidnetova dcera, jednak v současný době začínám být na dcery prezidentů těžkou alergii, protože není nic horšího než když si nula myslí že je bůh a jednakt nějak rychle se nám dcerunak změnila z rozklepaný nány v drsňačku, to bylo směšný, ale jinak, jo frantici, můžete si v klidu zazpívat Marseillaisu, protože jste docela nečekaně zabodovali. ()

• Aby sa herci lepšie prispôsobili scénam a dokázali si predstaviť, ako budú vyzerať po postprodukcii, na zelené plátno boli nakreslené kulisy. (Greenpeacak)
  • V závěru filmu je odhaleno křestní jméno hlavního hrdiny Snowa (Guy Pearce) – Marion. Totéž jméno má ve filmu Cobra (1986) hlavní hrdina poručík Cobretti (Sylvester Stallone). Je prozrazeno taktéž až během průběhu filmu. (Horryx)
  • Maggie Grace se v rámci přípravy na role musela přiučit kaskadérským a bojovým kouskům. Svou roli totiž natáčela bez kaskadérky. (272827)