Útěk z MS-1

• Belgie

Lockout

Akční / Thriller / Sci-Fi

Francie, 2012, 91 min

Parádní akce jak se patří na akční žánr bez sekundy prodlení. Guy se mi líbil, jak snad nikde jinde, takže se na něj dívám poněkud příznivějším pohledem, jelikož s chutí bourám zavedené praktiky a žádné pozitivní změně se nebráním! Svým hláškujícím salám stylem dokonale odlehčil ocelovému vzhledu korábu, na jehož palubě probíhal v podstatě celý film a velmi dobře mu při tom sekundovala něžná dračice Maggie. Scénář měl taky docela překvapivé zákruty, takže jsem se nejen nenudila, ale hlavně, co se nejvíc počítá, adekvátně pobavila.(14.7.2013)

Roztomile béčkové, přesně v tom stylu, který od Bessona očekávám. Poklony Carpenterovi jsou tu blbuvzdorné, Pearcovi lezou svaly z trička a hlášky práší od huby, Maggie Grace to sluší i s ropnou skvrnou na hlavě a pobíhání po vesmírné věznici uteče tak rychle, že si ani nestačíte všimnout dialogové hlušiny. Podobné relaxy by měly být v době vymírajícího videotrhu v kinech povinně alespoň dvakrát do měsíce.(24.5.2012)

• cukorek

Útek z MS 1 na mňa pôsobil ako hráč, ktorý si sadol za hrací stôl a hneď prvé roztočenie rulety mu prinieslo obrovské šťastie a vysokú výhru, ale potom postupne začal prehrávať až prišiel o všetko. Bohužiaľ za úvod nemôžem hodnotiť celý film a tak po strhujúcich úvodných 10 minútach filmu, v ktorej kraľovala ostrá akcia do ktorej sa zapojila ešte paľba z vrtuľníka a následná naháňačka bola super, ale noc vystriedal deň a spolu s ním prišli pre mňa veľké sklamania. Začnem slabým vykreslením vydobytia si vedúcej pozície hlavného vodcu medzi vzbúrencami, alebo výmena technika, pretože sa predošlí od strachu pomočil a nedá mi spomenúť scénu, keď Snow bez súcitu napichal prezidentovej dcére injekcie a ona sa tvárila akoby sa nič nedialo a bonusom bolo, keď jej dal do ruky zbraň a jablko v sáčku. Tieto spomenuté slabiny doplnila príliš jednoduchá dejová línia. Nápad o vesmírom vezení aj niektoré zábery boli dobré, ale James Mather a zvyšok ľudí okolo neho to tento krát zbabrali vo viacerých fázach 40%.(3.10.2012)

Přímočará a čistokrevná zábava, která jako by vypadla z let osmdesátých. Suché hlášky Guye Pearce mi sedly jako poslední dobou máloco a zabíjení muklů se stává vtipnou legrací ve chvíli, kdy díky hlasem se spouštěným bombám odchází ze světa s nějákým tím fuckem na jazyku. Maggie Grace to tu sluší hodně a celkově je tu hodně sympatická. Ze záporáků tu stojí za největší zmínku hlavní magor, brácha hlavního kápa, kterého naprosto skvěle hraje Joseph Gilgun. Příběh je pak variací na staré Carpenterovky střihlý Smrtonosnou pastí, s koncem u kterého budete valit oči. Pohodová odpočinková jízda.(27.5.2012)

Já teda nevim, ale mě se to celkem líbilo. Guy Pierce tady, asi poprvý, co ho znám, vypadá jako drsňák a i CGI efekty jsou na docela dobré úrovni, až se divím, jak to ti frantíci dokázali. Nejni to teda žádnej zázrak a sice jsem se díval jen letmo, ale řekl bych, že se to dá snést...70%(14.7.2013)