Útěk z MS-1

Lockout

Lockout: Útek z MS-1

Akční / Thriller / Sci-Fi

Francie, 2012, 91 min

O popularitě hry Maincraft není pochyb, protože se s ní už dělají i filmové triky. Jenže Lockout není o tricích, scénáři, poselství, správném vaření nebo pašování metanolu, Lockout je o hrdinovi! Ano, přesně, jak píše Gilmour93, takový devadesátkový hrdina s kupou nekompromisních hlášek tu chyběl a se zbytkem mi můžete vylízat profil...(17.9.2012)

Je to dosť dobrý akčný sci-fi film s Guyom Pearcom v hlavnej úlohe. Má vydarený príbeh o bývalom agentovi, ktorý je nespravodlivo obvinený zo zločinu, ktorý nespáchal, ale keď sa väzňom podarí získať kontrolu nad najmodernejším väzením nachádzajúcom sa na obežnej dráhe a navyše v čase, keď je tam okrem iných aj prezidentová dcéra, dostane bývalý agent ešte jednu šancu. A tak musí agent urobiť všetko preto, aby ju v tomto prostredí plnom veľmi nebezpečných zločincov našiel a dostal preč. Spracovanie sa mi páči, ale dalo sa z toho získať aj o niečo viac. Túto tématiku s nasadením schopného muža do prostredia plného nebezpečenstva mám veľmi rád a hlavne v tomto prípade ponúka mimoriadny potenciál, keďže je to prostredie so stovkami najhorších zločincov, ale problém je, že práve ich potenciál sa vôbec nevyužil. Určite musím pochváliť, že film má mimoriadne svižné tempo, tu nie je ani najmenšia šanca sa nudiť a tiež si po celý čas udržuje slušnú úroveň zábavnosti, ale v mnohom si to skôr len splnilo potrebný štandard a tak čiastočne cítiť nevyužitý potenciál. Akcie je tu priemerné množstvo a nie je zlá, ale ani ma až tak moc nezaujala. Hlavným problémom je, že dlhšie akčné scény sú len také, ktoré ma v tomto žánri absolútne nezaujímajú, ako úvodná naháňačka na motorke alebo rôzne scény z vesmíru. Inak tu nie je jediná plnohodnotná akčná scéna, tie dva, tri súboje sú len o pár obyčajných úderoch, takže tu nie je o čo stáť, silným sklamaním sú aj prestrelky, ktoré sú bez nápadu a s minimom zabitých a ani o nejakých likvidáciách sa tu moc hovoriť nedá. A chýba tu aj tá správna žánrová gradácia, pri ktorej hlavný hrdina postupuje až ho čaká súboj s hlavným záporákom, tu nič také nie je, iba občas hlavný hrdina náhodou na niekoho narazí, prípadne na menšiu skupinu, ale všetky tieto scény skončia skôr, než začnú. Po stránke akcie ma z celého filmu zaujali iba výbušniny s hlasovým senzorom, ale aj tie sú tu len dve. Herecké obsadenie je na tom dobre, Guy Pearce síce v akcii nie je moc použiteľný, ale zahral to až prekvapivo dobre, do úlohy klasických drsniakov sadol a veľkým plusom je aj množstvo výborných hlášok, až som mal miestami pocit, že celý film vznikol len kvôli tým hláškam. Bez problémov je aj Maggie Grace a chválim aj výborných záporákov, obzvlášť dvojicu bratov, len ako sa dalo čakať, slabý rating nedovoľuje nikomu lepšie vyniknúť a tak aj tí najťažsí vrahovia sú schopní tak maximálne zastreliť rukojemníka. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, síce občas niečo zaostáva, napríklad úvodná naháňačka pôsobí príliš lacno, ale inak je vizuálna stránka v poriadku, rovnako aj to svižné a zábavné prevedenie, tu nemám väčší problém. Takže keby mal Útek z MS-1 lepšiu akciu a drsnejšie prevedenie, mohlo to byť prvotriedne akčné béčko, ako zo starých čias, ale aj tak je to vydarená zábava s perfektnými hláškami a skvelým tempom, ktorú si rád občas pozriem. 74%(1.7.2012)

Takže tu máme jedno košer sci-fi, čerstvé, pěkně od kosti, nesmrdí a dá se snadno krájet. Vhodné spíše k francouzským stolním vínům (nikoliv Château de Krabitchak). Skvěle se na to dívá v syrové podobě. Nepřežvykovat – člověk by pak toho měl plný zuby! Možná se mohlo ještě něčím dochutit, ale v celkové podobě zcela konzistentní a především dobře stravitelné. Při vylučování nedochází k žádné újmě na stávajících polypech. Doporučuje pouze jeden z deseti yntelechtuálních cinefilů - to znamená, že to prostě stojí za to!(6.7.2012)

Ukrutně laciný a v podstatě tupý film, ale je krásné, že to tvůrci vědí a v defacto se baví stejně jako divák, který nevěřícně zírá na obrazovku co pár minut. Nečekal jsem, že Guy Pearce umí být až takhle cool a že Maggie Grace má až takové koule. Překvapení na všechny strany, aneb i za pár babek se dá natočit celkem solidní akční film, který nestaví na pitomém scénáři (kupodivu ale nevadí), nýbrž na charizmatu hlavních představitelů a smršti arogantních hlášek.(8.7.2012)

• predators

Teda, už dlouho jsem neviděl něco tak dementního, a přitom se to považovalo za "áčkový" biják. V některých případech snesu pár nelogičností a pokud si na tom nějaký snímek zakládá a dává tak divákovi na odiv, jak je správně ujetý, mělo by tak tomu být věrohodně. Né, jakoby šlo o špatný vtip jako v tomto případě. 35%(10.7.2012)

• - Maggie Grace nechtěla během natáčení změnit barvu vlasů. Scény, kde její postavě Snow (Guy Pearce) vlasy přebarvuje, proto zahrála Anne-Solenne Hatte. (vimanzen)

• - Aby sa herci lepšie prispôsobili scénam a dokázali si predstaviť, ako budú vyzerať po postprodukcii, na zelené plátno boli nakreslené kulisy. (Greenpeacak)

• - Režisérům se zdál Guy Pearce na svou roli příliš hubený, a tak bylo součástí jeho přípravy na roli také cvičení a proteinová dieta. (DivX)