Útěk z MS-1

Lockout

Lockout: Útek z MS - 1

Akční / Thriller / Sci-Fi

Francie, 2012, 91 min

Rozhodne ma to bavilo viac ako nedávny remake filmu Total Recall. G. Pearce vedel hlášky predať, má to správny nadhľad i správne pošahaných záporákov. Trochu sklame nedokonalá počítačová naháňačka v úvode, kde to Pearce páral na motorke, ale potom sa to už iba zlepšovalo. Pearce skutočne trúsi jednu hlášku za druhou a dokonca si uťahoval i sám zo seba a svojich rolí - "Nie som Hudini." M. Grace Pearcovi ako tak stíha a hlavný pošuk dobre predpokladal, že má pekný úsmev. Škoda, že ho jeho škuľavé oči nevideli. V závere jej úsmev zažiari a nečakal by som, že tie krátke tmavé vlasy jej seknú viac ako dlhý blond. Celkom fajn akčné sci-fi. 70%.(17.12.2012)

• Zeck

Tak špatný film, že netuším čím začít. Tak třeba námět? OK, když v dnešní době, ve 21. století hodíte na stůl kterémukoliv producentovi scénář, ve kterém je neohrožený akční hrdina vyslán do nesplnitelné mise, ve které má zachránit dceru prezidenta USA ze spárů hordy zločinců, je jasné co se stane. Tento cár papírů s textem, který zaspal jednu generaci (která má akční hrdiny u prdele), skončí na hajzlu jako příloha k bidetu. Zde je to ale zajímavě ochcané, děj se neodehrává v opuštěném Alcatrazu, či snad v dřevěném srubu v hluboké prdeli lesnaté Kanady, ale na orbitální stanici! Pokud si ovšem odmyslíte vesmírné loďo-vězení, pak je celá zápletka stejně za zenitem jako Seagalovy filmy, ve kterých osvobozuje své pokaždé jiné dcery z rumunských rozpadlých garáží, prezentujících sídlo drogových mafií. Film pochopitelně obsahuje plno klišé, ale nejvíce mě odrovnaly ty násilně vložené "hlášky" Pearceho, které se neujímaly s naprosto železnou pravidelnosti, protože byly pronášeny v nehodících se situacích a hlavně je Pearce neuměl podat tak, aby vyzněly vtipně (což jde vlastně dost těžko, když ani vtipné nebyly). Hlavní záporáci jsou bez charismatu, jednoho představuje uměle šišlající idiot, který mě svým hereckým umem s kterým dokázal přehrávat i při mačkání tlačítka, přestal bavit téměř okamžitě co se objevil na scéně. Druhý měl zřejmě ve scénáři poznatek o tom, že je to ten inteligentní charismatický sráč, kterému divák vždy fandí, a tak se do své role obul s takovým "charismatem", že za celou dobu snad nepohnul s ksichtem a pokud by permanentně nestřílel zajatce, člověk by si ho spletl s úklidovou službou lodě. Plno stupidností jako třeba fakt, že v úrovni oběžné dráhy satelitů dokáže člověk padat volným pádem směrem k Zemi jako kdyby vyskočil z letadla, jsem ignoroval, ale pokud mi tento film nedokázal ukázat jedinou pořádnou akci (ten nepřehledný guláš, který spíše vypadal jako úvodní filmeček k deset let staré PC hře, nepočítám) a místo krvavého vystřílení co nejvíce z těch 500 vězňů, permanentně nabízel jen střílení zajatců, aby ukázal jak strašně "drsné" má film záporáky, to mě skutečně nebavilo sledovat, natož někomu fandit a snažit se to prožívat. Pokud hlavní akční hrdina zastřelí za celý film všehovšudy osm lidi na lodi, kde to mělo smrdět "žhavou akcí" a nejhoršími zločinci skoro na každém čtverečném metru, tak je to skutečně výsměch akčním béčkům. Pokud by místo impotentního osvobozování prezidentské krávy, na které divákovi vůbec nezáleželo a ani záležet nemohlo, raději nabídli ve stejných prostorech natočený sci-fi horor jako např. Pandorum, pak by jistě tvůrci sklidili více ohlasů, tímto vyčichlým námětem a špatným zpracováním postrádající alespoň náznak atmosféry, si kladné rozhodně nezaslouží. 20%(1.7.2012)

Výbušné, odvázané, dechberoucí, neobhajitelné. A tím spíš neodolatelné. Guy Pearce našel svoji novou kariérní výzvu a po boku čím dál krásnější Maggie se ukázal jako prvotřídní frajer. Díky neutuchající kadenci hlášek a vražednému tempu je tak z Lockoutu nakonec pecka, která mě k sobě na půldruhé hodinky zamkla a na konci celého uříceného vyplivla zpátky do světa, kde si na vesmírná vězení ještě asi nějaký ten rok počkáme. Čirá akční zábava v nejpozitivnější formě.(8.7.2012)

Když jde logika na výlet, nejlépe mimo domovskou planetu, a doma nechá plný ranec hlášek, olova a vzpomínek na Johna Carpentera (a taky McLanea), sesype se na ni bezva rota záporáků, pro které je ústní hygiena sprosté slovo a vy tomu v závěru odpustíte i to, že to na začátku mělo nejpříšernější digitální honičku nového tisíciletí, i to, že Luc Besson prostě a jednoduše fetuje, neb něco tak tupého by k nám nepřiletělo ani z druhého konce galaxie.(17.8.2012)

• mzss1

No, nevim co mam k tomuhle filmu říct, hodnotím nejhůř ale, tady šlo všechno prostě vedle. Hlavní hrdina Guy Pearce ? No nevim nevim. Dát pěstí ženské a pak ji obarvit vlasy ? No přijde mi to moderně hloupej film. Už i ty scény na začatku nic extra. Prostě je to pro mě tak na 10% což není ani jedna hvězda, tak tudíž - odpad!(23.9.2012)

• - Režisérům se zdál Guy Pearce na svou roli příliš hubený, a tak bylo součástí jeho přípravy na roli také cvičení a proteinová dieta. (DivX)

• - Aby sa herci lepšie prispôsobili scénam a dokázali si predstaviť, ako budú vyzerať po postprodukcii, na zelené plátno boli nakreslené kulisy. (Greenpeacak)

• - Natáčanie prebiehalo v metropole Srbska - Belehrade, a tiež v Štúdiu PFI, ktoré tam sídli. (MikaelSVK)