Kuklinskeho biografiu od Anthonyho Bruna z 93. roku som nečítal, no knihu od Philipa Carla z roku 2006 prečítanú mám. Pozorne som sledoval vznik tohto filmu, pretože kniha bola vynikajúca. Film ako taký nie je zlý, no prišlo mi to ako light bonusový materiál ku Kuklinskeho biografii. Scenáristi asi nemali gule na jeho potuľky New Yorkom a dychtivé prahnutie po vraždení. Mrzelo ma vynechanie mojej najobľúbenejšej Kuklinskeho vraždy (mučenie spaľovaním mäsa v slabinách) a bližšie vysvetlenie toho, prečo vlastne bol taký, aký bol (jeden desať sekundový flashback nestačí). Michael Shannon bol určite tou správnou voľbou, rolu Poliaka stvárnil presvedčivo, miestami pôsobil veľmi nepríjemne. Napriek tomu odporúčam radšej knihu.(6.1.2014)

Stejně jako postavy ve filmu ani my nemáme moc příležitostí se dostat Icemanovi pod kůži, a když už se nějaká šance naskytne, tak se zařadí mezi slabší a zbytečnější části, hlavně kvůli absenci excelujícího Michaela Shannona. Příběh se posouvá dopředu houževnatě a pomalu, a v tom je jeho síla, protože když se snaží na sebe nabalit další vrstvy, tak se začíná tříštit jeho intenzita. A škoda jen toho konce, který nastane zničeho nic a nepřinese jakoukoli katarzi.(8.9.2016)

• Hanys_

Michael Shannon je brutální badass. Nehne brvou když mu namíříte kvérem do xychtu a navíc vás dokáže odrovnat svou teorií o bohu (Tak na něj společně pár minut počkáme a uvidíme jestli tě přijde zachránit). Tahle postava je sice pětihvězdičková, nicméně film samotný celkem tápe, takže nakonec je z Icemana jen ten klasický lehce (pod)průměrný thriller. 4.5/10(7.9.2013)

Nenudila jsem se, přesto že gangsterky nejsou můj oblíbený žánr (zločinci se tam vybíjejí navzájem a pochybuji, že by při takové úmrtnosti s nimi někdo obchodoval nebo pro ně pracoval). Příběhu podle skutečných událostí se podařilo dodat punc uvěřitelnosti. Nemůžeme čekat akční nářez u filmu, který zobrazuje skoro dvacetileté období, přičemž hrdina nebyl nikým pronásledován a všechno mu hladce prošlo. Herecké obsazení je chudé: Shannonova charismatická tvář zabírá celý prostor, zatímco Winona se propadla do rolí nedůležitých vedlejších postav.(10.10.2013)

Celou dobu to jelo na slušné čtyři hvězdy, ale posledních pár minut to tak nějak zazdilo. Žádná konfrontace s rodinou, pouze strohých pár vět z Icemanovi huby. Zkrátka chyběla katarze. Jinak je to velice atmosférické krimi drama o fázi života nájemného vraha s citem pro rodinu, které sebevědomě táhne charismatický Michael Shannon. Podobní podivínové mu jsou zkrátka šití na míru. Kvůli tomu konci stahuji hodnocení na tři hvězdy, bez Shannona by to bylo za dvě.(22.4.2015)