Zabiják Joe

• USA Killer Joe (více)

Má každý lidský život svou cenu? Takovou otázku si klade dvaadvacetiletý Chris Smith (Emile Hirsch – Útěk do divočiny, Milk), drogový dealer z malého města, který by se nejraději na svou špinavou práci vykašlal. Když ale Chrisovi jeho vlastní matka ukradne všechny zásoby, nezbývá mu než někde sehnat 6 tisíc dolarů, a to rychle, jinak zemře. V zoufalství požádá o pomoc svého otce Ansela (Thomas Haden Church – Bokovka, Spider-Man 3) a společně vymyslí plán: Chrisova matka, pochybná existence bez jakýchkoliv dobrých vlastností, uzavřela životní pojištění, které by víc než pokrylo její dluh. Má to jen jeden háček. Aby mohly být peníze vyplaceny, ona musí nejprve zemřít. Joe Cooper (Matthew McConaughey – Obhájce, Lemra líná, Jak ztratit kluka v 10 dnech, Čas zabíjet) je nejen detektiv, ale také vášnivý nájemný vrah s šarmem a chováním pravého gentlemana z jihu. “Zabiják Joe” by se úkolu s velkou chutí zhostil, ale spoušť nezmáčkne, dokud na stole neuvidí 25 tisíc dolarů v hotovosti. Tolik ale Chris s Anselem nemají, proto v beznadějné situaci kývnou na Joeovu “laskavou” nabídku. Ten je ochotný odložit platbu výměnou za Chrisovu přitažlivou a zdánlivě nevinnou mladší sestru Dottie (Juno Temple – Dirty Girl, Temný rytíř povstal, Tři mušketýři), kterou si nechá v zástavě až do chvíle, kdy bude vyplaceno pojistné a on obdrží svou odměnu. Všechno se zdá jednoduché, ale zdání klame. (oficiální text distributora)

herr_carter

Nevýrazný film, který sráží na kolena ještě přítomnost té obludy Juno Temple...........................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Spike23

Zní to docela obyčejně - Někdo dluží prachy, které nemá, najme si zabijáka bla bla bla... Ani náhodou to není nic obyčejného, sami nakonec uvidíte, že byste v životě nečekali pěknou řádku věcí, co se tu stanou (čekal jsem něco podobného Running Scared a i přes takové očekávání jsem byl ještě celkem mimo). Přesně takový film musí být snad snem každého, kdo se před lety alespoň trochu usmál, když viděl Christiana Balea pobíhat nahého a zkrvaveného po chodbě s nastartovanou motorovkou v ruce za doprovodu jekotu zdrhající ženské oběti. Předminulý rok to byl Hesher, kterého jsem musel pouštět vždy, když jsme se s někým chtěli kouknout na film a konečně jsem našel náhradu, která je stejně nezapomenutelná. ()

Mistickzz

Friedkin ešte na staré kolená dokázal vyprodukovať v celku zábavnú a dosť obscénnu podívanú. I keď je zápletka v podstate už dosť obohraná, tak predsa len musíte priznať, je to Texas, ľudia sú tam zvieratá a žijú v karavanoch. Takže sa na tieto skvelo zahrané pokrivené charaktery budete pozerať s ľahkosťou a s kľudom, teda až na tie odfláknuté scény bitiek, ktoré sú natočené dosť povrchne. Ale i tak podarený film, ktorý určite stojí za pozretie. 76% ()

Teree_

Už jen ta přitroublá závěrečná scéna stojí za to, abyste tuhle šílenost (v dobrém slova smyslu) dokoukali. ()

korndaddy

Pěkně vyjebaná rodinka, resi ještě vyjebanější situaci, aneb náš synek je tak trochu dement a zase kuje nějaký pikle. Ale oni takový pikle se daj i celkem dosrat a ejhle. Oni se vážně dosraly. Celkově trochu nuda, McConaughey nezajímavej a Hirch nudnej, ale konec fajn. ()

Chipsonator

No to by mě zajímalo jestli Tracy Letts to má v hlavě pořádku, protože napsat něco takového.... je prostě šílené. Ale né že by mě tahle šílenost nebavila, já šílenosti rád, navíc když v nich hrají charismatičtí herci jako třeba zde šílený záporák Matthew McConaughey. I ostatní herci byly dobří, ale všechny zasťinuje právě McConaughey a ještě mladičká Juno Temle. Co se týče příběhu, tak ten je tu snad jen jako kulisa, aby se tvůrci mohli vyřádit na postavách, protože první polovinu filmu se mluví o tom jak se něco udělá, pak se to během dvou minut udělá, avšak nakonec se to pěkně posere a ke konci tvůrci už dávají postavám pořádně do těla (Kouření kuřecí paličky? Ač nerad, tak tady se hodí jen anglická fráze WTF? Ale né že by mi ta scéna vadila, ale prostě jak může někoho todle napadnout? JAK?!). Avšak jak jsem psal na začátku mám šílenosti rád a tenhle film na jeden večer zabavil, ale že bych ho musel vidět podruhé, to zas né. 55% ()

Seti

Zpočátku se Killer Joe jevil dost zajímavě a komplikující se příběh nabíral až coenovskou patinu, ovšem s postupujícím časem se zajímavost začala vytrácet a nahradilo ji netrpělivé ošívání. Bohužel v uzíváném mimózním finále se film utápí v bizarnosti, jež sice představila několik netradičních sexuálních pomůcek, ale uspokojení se v mém případě nedostavilo žádné. Tvůrcům nelze upřít scénáristickou invenci a v několika případech se trefují báječně, avšak z celkového pohledu mě Killer Joe tristně nebavil. Doporučuji fanouškům Matthew McConaugheyho, který se představuje v trochu jiné poloze a lehce psychotického zabijáka si dokonale vychutnává. ()

Lukoboss

Tak tady jsem si nebyl vůbec jistej, jestli si z nás diváků tvůrci vlastně nedělají prdel. Ten film by prostě divnej. A vlastně víc než krimi/thriller to byla černá komedie. Zvrácená, úchylná, trochu coenovská - něco jako Po přečtení spalte. Jenže narozdíl od toho jsem jim to tady nějak nežral. Spíš jsem si říkal, proč se chovají jak dementi a tváří se u toho tak vážně?! A ne jeden z nich nebo dva, ale všichni. S největší pravděpodobností to byl záměr, ale mě teda nezaujal, naopak se mně zdálo, že W. Friedkin neví, co chce vlastně natočit. ()

joora1

Nejdivnější film za poslední dobu, kde jak jinak zářil Mathew McConaughey. Jinak je zde v popředí zajímavě vykonstruovaný příběh, který působí hodně bizarně a dokonalé vykreslení postav s menším stupně inteligence, kteří se drží ve své "bublině" na maloměstě. Scéna s kuřetem tomu ovšem dodala tu správnou pikantní příchuť. I když vlastně tomuto snímku nejde co vytknout, tak moje celkové dojmy z něj jsou jen lehce nadprůměrné. ()

klukluka

Dnes už jsem tady hodnotil McConaugheyho MUDA. Konec to taky trošku kazil, ale ne tak, jako u Zabijáka Joea. V tomhle případě se moje hodnocení rázem propadlo o 2 pecky. Už toho tady zkrátka zase bylo trochu moc. To špatný od kuřecího stehna, do té doby výborný. Výborný dialogy, výborně vykreslený postavy, výborná zápletka, výborný odbočky, prostě se mi to zdálo být super. Nechápu, že se to nakonec tak posralo. Škoda, moc už to nechtělo. ()

Hanys_

Tak to byla jízda. A zároveň nejlepší reklama na KFC. McConaughey si tu svou roli postě dává (kdo by to byl řekl, že ho uvidíme hrát takového stylového záporáka) a Friedkin vyvrací řeči o tom, že chlápci jeho věku by už točit neměli (zdravíme Stevena). 8/10 ()

Corpsegrinder

Ujetá a hnusná skoro-komedie kde se vlastně nikomu nedá fandit protože jsou všichni čuráci. Scéna s kuřetem byla dost crazy i na mě. ()

dopita

Dobrá šílenost. Neuběhne ani pět minut filmu a už divák očumuje striptérčiny silikonem vycpaný kozy nebo bubáka Giny Gershonový. Později samozřejmě dojde i na vraždění a další násilí, to vše korunované závěrečnou půlhodinou, která rozhodně není z těch tuctových. Film působí sirovým dojmem, ale i tak ho beru spíš jako hodně černou komedii, než jako thriller. ()

ti88na odpad!

Bože môj! Ako môže niekto takýto film ospevovať. Ešte veľmi dlho budem cítiť pachuť, čo sa vo mne usadila pri jeho pozeraní. 102 minút sa pozerať na štyri ľudské kreatúry a jedného psychopata to bola veľká obeta z mojej strany. Prečo som to vlastne po 40 minútach nevypla, ako som plánovala? Mohla som si ušetriť zdravie. Ale vážne, to už naozaj stačí ukázať bobra a cecky a film má zaručený úspech?! Žiadne krimi ani thriller, ani zaujímavé dejové zvraty ani herecké výkony sa tu totiž nekonajú. Úplne zbytočný film, bez témy, deja čohokoľvek hodného sfilmovania. ()

kolemjdouc

ten film měl šínu a po ní jel jak namydlenej.McConaughey je fakt dobrej! A ostatní za ním neztráceli ani trochu dech.Ale Bonie fakt stiskla ten kohoutek nebo ne?Scénárista naložil hercům a něco nechal i pro diváka tak to se mu fakt povedlo!Musela jsem si kvůli rámusu nastavit titulky a ty už opravdu nejsou tak decentní jako mluvené slovo:-))) U mě dobrý. ()

ondrula

Takovou koncentraci čtyřhvězdičkovýho hodnocení od většiny uživatelů jsem ještě neviděl. A odpovídá to kvalitám filmu, kterej je výbornej, ale zas ne až tak moc. Sociální prostředí amerických buranů je tady vynikající a to zejména díky skvělým hereckým výkonům všech herců. Thomas Haden Church jako buranskej fotr je úplně geniální a při scéně, kdy si u notáře omylem odpárá rukáv od obleku, jsem se opravdu od srdce zasmál. Juno Temple je taková nějaká moc naivní a přihlouplá a taky některý scény působí lacině (například když motorkáři kopou do Emila Hirsche, tak je vidět, jak to simulujou a dávaj si pozor, aby mu náhodou skutečně neublížili). Poměrně dost mi zatrnulo při scéně, kdy byla Gina Gershon nucená kouřit kuřecí paličku (jakkoliv to zní bizarně) a nepamatuju si, že bych někdy viděl takhle poníženýho herce; nechápu, jak to mohli na place vůbec točit. Konec je výbornej a řekl bych, že jen díky němu dostává film tu čtvrtou * ()

Prochy38

Velké, opravdu velké překvapení. Film má jednoduchou zápletku, ale je postaven na skvělých hereckých výkonech. Všechny hlavní postavy neměly chybu! Pobavilo, zarazilo, potěšilo, místy i nadchlo. Moc povedená jednohubka! ()

dormouse

Je li humor černý, není to vždy záruka, že je zároveň dobrý. Film jakoby měl ambice na něco většího, ale zůstal trčet na polovině cesty. Ale Matthew McConaughey a Thomas Haden Church jsou opravdu vynikající. ()

Zemřel režisér William Friedkin

Zemřel režisér William Friedkin

07.08.2023

William Friedkin míří k vojenskému soudu

William Friedkin míří k vojenskému soudu

30.08.2022

Je tomu už dlouhých jedenáct let od doby, kdy legendární oscarový režisér William Friedkin (Francouzská spojka, Vymítač ďábla) natočil svůj zatím poslední hraný snímek Zabiják Joe s Matthewem… (více)

Trierova sága o souložení

Trierova sága o souložení