Green Lantern: Emerald Knights

všechny plakáty
Trailer

Planetě Oa, základně Green Lanternů, hrozí zkáza. Blíží se Krona, temné stvoření, jehož cílem je pouze ničit. Green Lanternové se proto rozhodnou Oa evakuovat. S tím má pomoci nováček mezi Lanterny Arsia Rrab. Právě ona se postupně dozvídá příběhy o nejproslulejších Lanternech, kteří bojovali a bojují proti zlu ve všech koutech vesmíru. Arsia tak pomalu zjišťuje, že má šanci stát po boku legend, díky nimž mohou žít miliardy bytostí v klidu a míru. (Chen)

Trailer

Davies182

Wow. A já se bál, že to odsoudím! Epický spletenec příběhů těch největších Lanternů, jenž musí pohladit srdce každého komiksového fandy, který je s předlohou aspoň trochu obeznámen. Primární děj se sice dost ztrácí, ale čert to vem, když se toho divák tolik dozví o pozadí universa. (Ne)dokáži si představit, co by s látkou udělal ve hrané verzi třeba takový James Cameron: sorry modrásci, to by byla jízda!! Okamžitě chci filmovou dvojku s oranžovým Sinestrem - od Campbella. ()

Shakers

Nie je to až tak zlé. Celých 70 minút sa pozeráme na predstavovačku tých najznámejších Lanternov. Akcií je tu ako ryži na tanieri, nápady tiež nie sú zlé a hudba je tiež prekvapivo dobrá a akčným scénam dodáva šmrc. Emeral Knights vlastne nie je špatný, skôr ale trpí niektorými nezaujímavými príbehmi, vyššou stopážou (1h:23m čo je na animák od DC / Warnerov dosť) a tým pádom finále už ani nemalo správne grády. 70% - 3* ()

Psema

Bolestivě nudné a prázdné. Koncept samostatných příběhů mi nevadí (viz. Animatrix a Batman: Gotham Knight), problém je v tom, že se v nich nic zásadního neděje. Snad jedině část s Kilowogem a Abin Surem dokáže malinko strhnout. Jinak v podstatě omílání toho samého s mimózním (leč epickým) závěrem, u nějž si začne i největší optimista říkat, že "ta hraná adaptace asi bude pěkná hovadina". ()

KarelR

Většina příběhů je hodně fajn (hlavně Kilowog a Laira), ale jejich výskytem logicky trpí ten spojovací. Chtěl jsem jít na čtyři hvězdy, protože jako epická představovačka nejznámějších lanternů je to super (hodně potěší i kupa comicsovejch pomrknutí - třeba Sinestro a osud). Jenže záporák je takřka neexistující a finále je přes všechnu svojí velkolepost až moc cheesy. Škoda. P.S.: Hranej celovečerák bude vedle tohohle chudej příbuznej :) ()

novoten

Značka zadušená hned v zárodku. Věřím, že sešitový svět zelených lampářů skrývá velké příběhy, ale animovaná odnož DC se k nim neumí propracovat. Po generickém originu se tentokrát jde ještě o krok níž, protože místo očekávaného pokračování přilétá jen mozaika nesouvisejících večerníčků, jejichž největší devízou je hlas Nathana Filliona. Některé jsou navíc šité extra horkou jehlou a do předkládaného světa moc nezapadají, chatrné příběhové pojítko je navíc stejná megalomanská přetlačovaná jako minule. Možná je dobře, že od této slepé uličky je po samostatných dobrodružství Hala Jordana ticho po pěšině, protože než skákat takhle zbrkle, to ať si raději pár let ještě odpočine. ()