Planetě Oa, základně Green Lanternů, hrozí zkáza. Blíží se Krona, temné stvoření, jehož cílem je pouze ničit. Green Lanternové se proto rozhodnou Oa evakuovat. S tím má pomoci nováček mezi Lanterny Arsia Rrab. Právě ona se postupně dozvídá příběhy o nejproslulejších Lanternech, kteří bojovali a bojují proti zlu ve všech koutech vesmíru. Arsia tak pomalu zjišťuje, že má šanci stát po boku legend, díky nimž mohou žít miliardy bytostí v klidu a míru. (Chen)

Trailer

MartinezZ odpad!

Oproti First Flight, který byl sice hloupost, ale alespoň se na tu pohádku hezky koukalo a příjemně se poslouchala, jsou Smaragdoví rytíři vrchol neumně splácané nudy bez ždibíčku invence, která by nevyvolávala nechtěné pobavení, díky naprosto popřenému ději z prvního filmu. E-e, nepovedlo se. ()

Caszidy

Zklamání. Tentokrát mne komiksová veteránka Lauren Montgomery opravdu zklamala a po shlédnutí její nové animované "komiksovky", navíc s mým oblíbeným Green Lanternem, na jazyku zůstává pachuť toho, že byl snímek narychlo "spíchnut" pouze aby doprovodil hraného celovečerního "sourozence" do kin. S prvním animovaným Green Lantern: First Flight se film nemůže v žádném případě srovnávat. Neseděla mi ani japonským(naprostá většina animátorů, kteří na Emerald Knights pracovali jsou Japonci a Korejci) stylem "šmrncnutá" animace, přičemž když se na scéně v příběhu planety Jayd objevil Lantern s podobou obří hlavy, měl jsem chuť film okamžitě vypnout. Některé příběhy jsou vcelku povedené, ale jako celek to prostě nedrží pohromadě. Podobný problém měl i Batman:Gotham Knight, avšak tam se s podobným konceptem přeci jen autoři vypořádali nepoměrně lépe. Pouze doufám, že z hraného filmu nepůjdu stejně zklamán, jako po zhlédnutí Emerald Knights. ()

ledzepfan

......je fakt, že (hlavně scénáristická)kvalita jednotlivých příěhů docela kolísá a časové zasazení ústřední dějové linky je v rozporu minimálně s GL:First Flight...ale informační hodnotu to má značnou a ta hlavní linka mi přišla hezky epická....Asi ty Lanterny začínám mít fakt rád-hlavně proto, že se nesoustředí na Zemi ale drtí si to celým vesmírem :) ........Jinak teda je nutno dodat, že: Green Lantern MOGO 4 Ever !!! :D ......=70%= ()

Shakers

Nie je to až tak zlé. Celých 70 minút sa pozeráme na predstavovačku tých najznámejších Lanternov. Akcií je tu ako ryži na tanieri, nápady tiež nie sú zlé a hudba je tiež prekvapivo dobrá a akčným scénam dodáva šmrc. Emeral Knights vlastne nie je špatný, skôr ale trpí niektorými nezaujímavými príbehmi, vyššou stopážou (1h:23m čo je na animák od DC / Warnerov dosť) a tým pádom finále už ani nemalo správne grády. 70% - 3* ()

bartias

Animovaná snaha upozornit na to, že Green Lantern není jen jeden, a představit ostatní hrdiny je něčím na způsob povídkového filmu. Jednotlivé kusy jsou spíše průměrné, ale příběh Lairy nad ostatní vyčnívá. Green Lantern: Emerald Knights je slušné kreslené odreagování od všedního světa s jemným náznakem Hvězdných válek. 7/10 ()