Planetě Oa, základně Green Lanternů, hrozí zkáza. Blíží se Krona, temné stvoření, jehož cílem je pouze ničit. Green Lanternové se proto rozhodnou Oa evakuovat. S tím má pomoci nováček mezi Lanterny Arsia Rrab. Právě ona se postupně dozvídá příběhy o nejproslulejších Lanternech, kteří bojovali a bojují proti zlu ve všech koutech vesmíru. Arsia tak pomalu zjišťuje, že má šanci stát po boku legend, díky nimž mohou žít miliardy bytostí v klidu a míru. (Chen)

Trailer

MartinezZ odpad!

Oproti First Flight, který byl sice hloupost, ale alespoň se na tu pohádku hezky koukalo a příjemně se poslouchala, jsou Smaragdoví rytíři vrchol neumně splácané nudy bez ždibíčku invence, která by nevyvolávala nechtěné pobavení, díky naprosto popřenému ději z prvního filmu. E-e, nepovedlo se. ()

kaylin

Komiksový animák, který se ani nemusí snažit být velkolepý, protože se točí okolo Green Lanternů, takže je velkolepý sám o sobě. Jsou zde docela pěkně nakreslené scény, zajímavé nápady, ale nemůžu si pomoct, nějak mě tahle parta ochránců vesmíru nebaví. Ta mytologie je prostě divná, hlavně pokud se prstenů týká. ()

hroubek

Nový animák o Green Lanternovi se spíše než na Hala soustředí na historii, legendy a různé příběhy jiných Green Lanternů. To, že má Hal úlohu vypravěče je celkem zajímavé, ale podle mě je to trochu zbytečné, jelikož tvůrci mohli použít jinou postavu. Každý příběh je velmi zajímavý a hlavně pomáhá evropskému divákovy trochu lépe poznat svět Green Lanternů, co se tyče historie hrdinů či nepřátel, což není na škodu, když tu za chvilku budeme mít celovečerák. Jak už tady někdo napsal problémem filmu je záporák, který je tam aby se mohla na konci konat nějaká bitva a všechny ostatní věci kolem. První let se mi líbil o dost víc, ale tohle taky není kdoví jak špatný. ()

Psema

Bolestivě nudné a prázdné. Koncept samostatných příběhů mi nevadí (viz. Animatrix a Batman: Gotham Knight), problém je v tom, že se v nich nic zásadního neděje. Snad jedině část s Kilowogem a Abin Surem dokáže malinko strhnout. Jinak v podstatě omílání toho samého s mimózním (leč epickým) závěrem, u nějž si začne i největší optimista říkat, že "ta hraná adaptace asi bude pěkná hovadina". ()

PauloZ

Aneb jak vznikli nejznámější a největší Green Lanterni od Avra, přes Kiliwoga až po Moga. U Avra jsem měl dokonce husinu :)). Tohle je lepší jak první let i jak hraná verze Green Lantern a zároveň jedna z nejlepších kreslených DC adaptací. Akce je skvělá, jednotlivé příběhy zajímavé a konec je Epic. Bohužel je pravdou, že na úkor jednotlivých příběhů strácí váhu ten skutečný problém, ke kterému se vlastně podrobněji vůbec nedostaneme a závěrečný fajt tak pouze krásně a "velkolepě" ukončí celý film. Jenže u toho necítíte po všech těch příbězích tu správnou dávku psychyckého zaujetí, nadšení, obavy z neúspěchu apod. I tak je to ale nenudná akční jízda s dobrou hudbou hodna 4*. ()