Green Lantern: Emerald Knights

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2011, 70 min

Předloha:

John Broome (komiks), Gil Kane (komiks)
  • MartinezZ

Oproti First Flight, který byl sice hloupost, ale alespoň se na tu pohádku hezky koukalo a příjemně se poslouchala, jsou Smaragdoví rytíři vrchol neumně splácané nudy bez ždibíčku invence, která by nevyvolávala nechtěné pobavení, díky naprosto popřenému ději z prvního filmu. E-e, nepovedlo se.(16.8.2011)

Komiksový animák, který se ani nemusí snažit být velkolepý, protože se točí okolo Green Lanternů, takže je velkolepý sám o sobě. Jsou zde docela pěkně nakreslené scény, zajímavé nápady, ale nemůžu si pomoct, nějak mě tahle parta ochránců vesmíru nebaví. Ta mytologie je prostě divná, hlavně pokud se prstenů týká.(19.12.2016)

• Psema

Bolestivě nudné a prázdné. Koncept samostatných příběhů mi nevadí (viz. Animatrix a Batman: Gotham Knight), problém je v tom, že se v nich nic zásadního neděje. Snad jedině část s Kilowogem a Abin Surem dokáže malinko strhnout. Jinak v podstatě omílání toho samého s mimózním (leč epickým) závěrem, u nějž si začne i největší optimista říkat, že "ta hraná adaptace asi bude pěkná hovadina".(19.6.2011)

"Hlavný spojovací" príbeh je veľmi zlý, akoby sa tých päť kraťasov snažil niekto silou mocou do seba napasovať a celý Emerald Knights tak kvôli nemu hlavne v závere výrazne trpí. Jednotlivé príbehy Lanternov sú ale výborné a každý z nich má čím zaujať (Laira!!, Mogo). Rozčarovanie z jednotlivých epizódiek síce nakoniec pokazí "epické" finále, ale aj napriek tomu je nový animovaný Green Lantern o čosi lepší predskokan k hranému filmu ako bol pred troma rokmi podobne koncipovaný Gotham Knight.(30.9.2011)

Wow. A já se bál, že to odsoudím! Epický spletenec příběhů těch největších Lanternů, jenž musí pohladit srdce každého komiksového fandy, který je s předlohou aspoň trochu obeznámen. Primární děj se sice dost ztrácí, ale čert to vem, když se toho divák tolik dozví o pozadí universa. (Ne)dokáži si představit, co by s látkou udělal ve hrané verzi třeba takový James Cameron: sorry modrásci, to by byla jízda!! Okamžitě chci filmovou dvojku s oranžovým Sinestrem - od Campbella.(30.10.2011)