elanius

(67/2012, BluRay1080p) / Nič výnimočné som veru na tomto filme nenašiel. Áno, je to natočené vizuálne dobre s dobrou atmosférou, ale čo z toho keď film je nudný a nedokáže strhnúť, nadchnúť a čo sa mňa týka ani znechutiť či pohoršiť...proste vzbudiť emóciu. A ak toto nebol hlavný zámer, tak to ostatné dobré na filme je zbytočné. A tá spevácka vsuvka, ktorá ako keby ani do filmu nepatrila, ale je typická svojou natiahnutou dlźkou tak ako každá druhá scéna ... tuto niekde sa asi láme hranica medzi tými pre ktorých je umelecky hodnotnou psychoanalýzou resp. pseudoumeleckým gýčom. (4/10) ()

Luk80

Kdyby do něho valili dobytčí viagru, tak je to jasný adept na Srbski film 2. Šlo mu to totiž skvěle!! Moc se mi líbily scény v metru s tou sympatickou kočandou. Žádné slova, jen pohledy, pohledy mezi nohy. Spokojenost, hm... v tomto případě - uspokojenost. ()

noriaki

Kupodivu není Stud ani trochu o sexu. Brandon by si klidně mohl najít jiného koníčka, například alkohol, nebo rychlou jízdu a vyznění filmu by bylo prakticky stejné. Svět je povrchní místo ve kterém nejsou alfou a omegou emoce, partnerské vztahy, či hluboké zážitky dodávající mu pocit plnosti, ale je to jednotvárná rutina která se tu a tam dá zpestřit nějakým povyražením, na hraně či za hranou společenské akceptace. Steve McQueen to natočil výborně, jeho studie života osamělého člověka který kráčí životem a vnitřně se hroutí je perfektní. Bohužel Shadwell má pravdu v tom, že téma není natolik nosné aby dokázalo udržet moji pozornost na hodinu a půl stopáže. Prázdnota a bezvýznamnost sice má svůj účel, ale s ní se pomalu vkrádala nuda. Nebýt precizní formální stránky a závěrečné pětiminutovky, skončil bych na třech hvězdičkách. ()

venison

Zpočátku nudné, chladné, asociální, ale aniž by se tempo pohnulo příběh pozvolna vyplývá na povrch naprosto syrově, emotivně a citlivě.. Hraje si se sebedestrukcí asociálního úspěšného jedince závislého na sexu.. Zachycuje člověka moderního, který sice umí provozovat sex, ale ne lásku brát a lásku dávat.. Moc příjemně natočený film se skvostnou hudbou, jen nebude pro každého diváka.. Ps: Nikdy bych nevěřila, že VB dokáže natočit tak hluboký a "nahý" film.. ()

rockwoman

Celou tu dobu jsem měla pocit,že Brandon souloží jako o život s kdekým jen proto, aby tak potrestal svou sestru. Ale on v podstatě trestal jen sám sebe.I slepý by si musel všimnout, že žena po které toužil sexuálně úplně nejvíc a nemohl ji mít byla právě jeho sestra.Nebo snad ne? Fassbender se nebál hodit na plac svou nahotu, ale i tak, viděla jsem mnohem silnější filmy než je tento. ()

Micione

Jeden z nejlepších filmů z řady psychologických dramat. V hlavní roli závislost jako náhrada za citové prázdno či jiná varianta, vystupňovaná do sebedestrukce. Vynikající výkon Fassbendera, výborná hudba. ()

LadyDevil

Docela dlouho jsem neviděla film, který by ve mě zanechal takovou depresi a chlad.. Ne stud. Dle mýho mrazivější než kdejakej thriller... Být tam víc odpornějších scén, byla by to ideální předloha pro pana Triera - Nymfoman. ()

Angelic-77

Film je obrazem současné společnosti, ve které sobeckost a sexuální chtíč vyhrává nad empatií a snahou něco cítit, to vše bravurně zahrané Michaelem Fassbenderem. ()

Ace.Anita

Tenhle film by zasloužil dvě genderově rozdělené varianty názvu: "Stud" pro kluky a "Srab" pro holky. Každopádně tam zazněla ta nejhustější verze "New York, New York" ever. ()

hroubek

Pro mě jeden z nejvíce očekávaných snímků tohoto jara.Slovy skoro nelze popsat, jak moc jsem se na tento snímek těšil a jak moc jsem si přál aby mě dostal, stejným způsobem, jako jeho trailery.Stud mě nejvíce ze všeho připomíná Eyes wide shut, akorát s tím rozdílem, že v některých okamžicích jde více do hloubky.Michael Fassbender je v této roli geniální.Ve filmu toho moc nenamluví, ale většinu situací vyjádří svými výrazy v obličeji a ty dokážou toho říci více než stovky slov.Carey Mulligan si mě svoji roli moc nezískala, ale věřím, že to bylo účelem.Jen stěží můžu vytáhnout jednu scénu, která by vystihovala celý snímek.Je opravdu smutné, že tento snímek nebyl v nominací na ceny Akademie.Není to bezchybné dílo, ale je to film co má co říci, a vše co se ve filmu děje má hlubší smysl.Velmi silný emociální i filmařský zážitek. ()

sskrblik

Nestoudné zklamání. Dobře natočené, námět zajímavej ale ty dlouhé záběry na nudně plynoucí výsledné NIC s erotickým scénami mě skutečně neoslovily. ()

Master19

Mám hodně rád minimalismus ve vyprávění a tady to je dokonalé. Nikoliv analýzy, závěry, doslovnosti, jen obrazy, které podněcují představivost, vnucují zamyšlení, vzbuzují emoce, vyvolávají otázky. Přes pomalé vyprávění velmi hutný snímek, který stojí za to shlédnout. Osamotě! ()

sheldonka.

Skvělá kamera, výborní herci a atmosféra, která je tvořena skvělou hudbou. To všechno mi dává dohromady úžasný film. ()

Brain-D

Detailní studie muže, který má hlavu plnou různých myšlenek. K tomu má pěkně otravnou sestru a úchylného vedoucího. ()

dANo

Hlad som (zatiaľ) nevidel, takže som nebol pripravený na Hanbu... Ale vôbec to neľutujem, lebo toto bol ozaj silný filmový zážitok, ktorý by som len veľmi ťažko vedel porovnať s nejakým iným filmom. Nedávam 100%, ale zatiaľ len kvôli tomu, že som nevidel ten hlad. Potom porovnám a rozhodnem sa... :o) ()

VanTom

Chladná a přesná studie odcizení, vyprázdněnosti vztahů, citové vyprahlosti a neschopnosti se zavázat a oddat, takže zbývá pouze neosobní, sebezničující sex a kruté (sebe)zraňování. Moc se tu toho neděje, neříká se doslovně a skrývá se mezi řádky, jde však o pohled velmi pohlcující, úžasně zobrazený v dlouhých, hypnoticky pomalých záběrech, a především dokonale zahraný, postavy Fassbendera i Mulligan opravdu pod tou vnější vyrovnanou maskou tápou a trpí. ()

Terzeus

Psychický teror, ktorý na rozdiel od iných podobných (rozumej psychicky ťažkých filmov) snímkov zasahuje diváka len a len pomocou hereckého nasadenia a často minimalistickým prístupom k postavám a dlhým statívom. Aj zo semiotického hľadiska sa jedná o film bohatý na štúdium. Steve McQueen sa vyžíva v hre so svetlom a v bezchybnom definovaní beznádeje. Hlavná pointa je prakticky odhalená už na začiatku, umelecky sa však odhaľuje po celý zvyšok filmu až do extrémne depresívneho charakteru. Najprv som si myslel, že je to menšia forma slabiny filmu ale po premyslení tomu tak rozhodne nie je. Práve intenzívny nátlak je totiž vynikajúcou kritikou tohto generačného štýlu života a zároveň vztýčeným varovným prstom. Ako inak umelecky vyjadriť kam sa to ľudstvo pobralo ak nie silným vyčerpávajúcim výkrikom filmu? Steve McQueen má pred sebou skvelú kariéru, neviem sa dočkať jeho ďalšieho filmu. 95% ()

Mishqo

This was some serious shit! ... Vlastne nemám čo k tomu dodať, len že to zanechalo na mne hlboký emocionálny zárez. ()

lucascus

Fassy byl famózní, samotný film už tak ne. Málokterý herec by se před kamerou takto producíroval, aniž by ho zakrýval kousíček látky, bylo vidět vše, ve všech polohách, s veškerou mimikou - Fassy se odhalil nejen fyzicky, ale i duševně. Tento film musel čítat mnoho námahy a neprospaných nocí. Vše tedy stojí na hereckém výkonu, ovšem samotná látka sexuálně neukojeného jedince nezaujala. Bohužel. Ikdyž tendence šokovat se povedla. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz