Nejlepší kamarádi Chon a Ben jsou pěstitelé marihuany. Chon je bývalý voják US Navy SEAL, který propašoval semena marihuany do USA z Afganistánu, kde byl na vojenské misi. Díky Benovým schopnostem a Chonovým kontaktům prodávají nejlepší trávu v celé Kalifornii. Je to celkem bezpečné podnikání, zvlášť když mají pod palcem agenta z protidrogového. Oba díky marihuaně zbohatnou a Ben věnuje svůj čas i vydělané peníze charitativní činnosti v Africe a Asii. Oba žijí v otevřeném vztahu s dívkou jménem Ophelie. Jejich úspěšného byznysu si ale všimne mexický drogový kartel, jehož šéfka s nimi chce spolupracovat. Dostávají od kartelu nabídku na obchod, "která se neodmítá." Mladíci ji však odmítnou. Než ale stihli utéct do Indonésie, Ophelia je unesena. Chon proto se svou bývalou vojenskou jednotkou rozpoutává v okolí městečka Laguna Beach nemilosrdnou drogovou válku. (TV Nova)

DavidS.

Stone má stěžejní díla své kinematografie pravděpodobně již za sebou, ale Savages jsou přesto plní energie, svěžesti a až mladistvého režijního elánu...Stone se prezentuje v plážových barvách a s příchutí Tarantinovských gangsterek...Stone hrající si se žánrem, náladami i hudebním podkresem....Stone a famózní Benicio Del Toro... ()

klukluka

Od první čtvrtiny filmu to pro mě byla jasná pětihvězda. Strhující propracovaná podívaná, super dialogy, skvělé herecké výkony. To bezbřehé nadšení mi vydrželo přesně do "skutečného" konce. Ten z toho udělal ještě větší limo, než kdyby se tam všichni tři hlavní hrdinové hezky po americku odpravili. Tímhle to Stone posral. Nehledě na to, že mohl film natáhnout ještě o situaci, že si pro Magdalenu dojde dřív Lado (Del Toro) s Dennisem (Travolta), jak si slíbili. Klukům by vypálili rybník a celý by to ještě trochu zdramatizovali. A opět o něco natáhli. Což už možná nechtělo studio dovolit. Snad proto ten stupidní konec. Cajt Dennis si zachrání krk, že něco slíbí mafošovi, a pro splnění pak nehne prstem a projde mu to? To je blbost, nepřežil by to. Tady nakonec všechny slavně převeze. Nechápu, že to vyústilo v to, v co to vyústilo. Bylo to tak dobře rozehraný... :-( Zabitých nejmíň třicet mečbolů. ()

korndaddy

Proč ne? Takový prcání ve třech, hromada trávy a prcání ve třech.... No. Až na finální půl hodinu slušná podívaná. ()

pijavica odpad!

Divoká kombinácia akčného thrilleru, love-story a dokumentárnych vsuviek (a sofistikovanej komédie?) sa režisérovi totálne vymkla z rúk. Sociálne angažované heslá pôsobia v tom skeptickom vákuu úplne bezprízorne a podrývajú tak svoj dobrý úmysel (alebo práve to bol úmysel?). Má to nádejné predpoklady na schopný subverzívny pulp (všetky postavy, vzťah medzi Benom a Chonom, vzťah medzi Elenou a ‘O‘, imbecilné rozhovory), ale napokon vznikla len toporná a zlá paródia na film. ()

Koři

Knížka se mi dost líbila. Zato film dost zklamal. Oproti knize ubylo akce, napětí, sexu .. prostě všeho. Film se táhne a dlouhé pasáže sem se vyloženě nudil. Oliver Stone už asi nikdy nic pořádnýho nenatočí. ()

terin.manka

Už jen to že tam hraje blondýna jako Blake Lively je plus. I k tomu že tam hraje holku která má dva chlapy a miluje je oba stejně(což je podle mě nepravděpodobné) je dobré. Film má dobře vymyšlený a zábavný děj. Ale na 5hvězdiček to ještě nemá. Podle mě lépe svou roli zahrál Taylor Kitsch než Aaron Taylor-Johnson,ale co,film se mi líbil. ()

TheNine

Takže za prvé: Blake Lively a Salma Hayek jsou děsný kočky (první hvězda). Ústřední dvojice je sympatická, herecky dost dobrá a uvěřitelná (druhá). Benicio Del Toro je pěknej hajzl, kterýmu přejete smrt už od první minuty (třetí). Všechno hezky odsejpá, zápletka a akce jsou parádní, ruku v ruce s pořádnou brutalitou (čtvrtá). Botanika, soundtrack a John Travolta (pátá). Dialog: "A teď už ti je 62." Hodnocení: 90% ()

Michelle75

Divoši na mě působili stylem,že pan Olover Stone, nechce za žádnou cenu zestárnout a snaží se být tak těžce in,až je to otravné a o ničem. Nemůžu Divochům upřít určitou dravost,výborně vybrané herce,kteří hrají maxiálně přirozeně a role jim výjma blondýny perfektně sedí. Vypravěčský styl je mi většinou sympatický,ale tady bylo řečeno tolik věcí,které byly zbytečné a hloupé a závěrem se stupňovaly,až jsem je v určitý moment vypnula a dodívala se až druhý den. Výborná kamera,střih,barevnost,ale jako celek prázdnota,která chce zaujmout a určitě i zaujme,ale mě tam těžce chybí nějaký odlehčený komický prvek. ()

hefoo

Oliver Stone bol a vždy bude zručný režisér. Naservíroval nám príjemne sexy snímok ktorému k svojej dokonalosti nič nechýba. Zápletka bola jasná avšak dejová línia nebola až tak predvídateľná. Bolo to drsné a rajcovné - i like it. Obzvlášť "puto" ktoré bolo medzi troma hlavnými postavami sa mi dosť páčilo, tak so to má robiť! Blake Lively tu je neskutočná a sexy, Benecio Del Toro je totálny úchyl, Hayek a Travolta potešili. Herecké výkony skvelé, dialógy rovnako. Krochtal som doslova miestami blahom. 100% (Unrated version, 141 min) ()

velkyvezir

Před 20 lety by ten film zapadl do vlny filmů typu Takoví normální zabijáci, Pravdivá romance apod., ale teď už je to obehrané. ()

LEATHERFAC

Salma jako šéfka drsného drogového kartelu co uřezávám nepřátelům hlavy motorovkou? Ehm...no dobře. Jako oká no, nekoukalo se na to úplně špatně, leč netuším moc, co přesně nám tímto filmem pan Kámen chtěl říct... ()

Earl10

Poctivá filmařina! Stone jednoznačně cílí na mladou generaci. Lákavý námět a slušná porce brutality, kterou si pan režisér vychutnává, vás plně zabaví. Škoda jen že Johnson je pro tuto roli ještě značně nevyzrálý, ale popral se s tím se ctí. Kitsch je uvěřitelnější. Technická preciznost, neustálé střídání tempa, prostředí, černobílé vsuvky a záběry oscilující mezi vzdušnými přelety a detaily tvoří koláž, kterou si nechám líbit. Blake Lively vybrána zcela přesně. Navíc už stoprocentně vím, že Salma Hayek není můj šálek kávy! [viděl v kině] [80%] ()

Hanys_

One man show v podání Del Tora, který z Divochů dělá víc než jen místy (ne)chtěnou parodii na thriller. S koncem 90tek prostě přestal Stone točit výborné snímky. Teď už točí "jen" dobré. PS. Dvojitý konec byl vážně úlet. 6/10 ()

kedl

Vizuál, chemie mezi postavami, kamera, režie... to všechno funguje na jedničku, ale čekal jsem od toho trochu něco jiného, něco akčnějšího a ne jenom de facto dialogového Tarantina, škoda no . ()

Mičl

Stone skóruje, dík dravému mladí hlavních hrdinů,plných potenciálu, zkušenostmi osvědčených herců a perfektnímu scénáři. ()

Stoneova marihuana láká hvězdy

Stoneova marihuana láká hvězdy

25.04.2011

Pozoruhodnou sbírku zvučných jmen se může pochlubit thriller Savages, který začne v červenci natáčet Oliver Stone. V adaptaci bestselleru Dona Winslowa si komiksoví mladíci Aaron Johnson a Taylor… (více)