Externí recenze k filmu (9)

 • Aktuálně.cz (Jan Gregor) ***

  "Béčkový příběh slouží Oliveru Stoneovi jen k tomu, aby naprázdno uchvacoval svou stylistickou ekvilibristikou. Největší předobraz má jeho poslední film v Pravdivé romanci Tonyho Scotta. Jenže postupy, které byly před dvaceti lety svěže postmoderní, jsou dnes už vyčpělé." (více)

 • BestFilm.cz (Václav Carvan) *****

  "Osobně jsem se na Divochy opravdu těšil a nakonec musím uznat, že jsem z kina odcházel nadšen. Pro diváka, který má rád filmy stylu Takových normálních zabijáku, popřípadě filmy Tarantinovské, nebo „Scottovského stylu“ je radost se na tenhle kousek koukat. Objektivně sice není bez chyby, ale Stone…" (více)

 • CinemaView.sk (Martin Zielosko) ****

  "Ak patríte k znalcom románovej predlohy, možno ostanete konsternovaní nad alternatívnym záverom, ktorý Oliver Stone filmu pripravil. Známy provokatér chcel pravdepodobne podráždiť aj fanúšikov knihy a ponúknuť im vlastný pohľad na vec. Nie vždy sa vyplatí ostať verný svojej reputácii, no v prípade…" (více)

 • ČervenýKoberec.cz (Jiří Kábrt) ****

  "Přes pozlátko obrazu a režie obecně je začátek filmu trochu nesouvislý a z celku zůstává dojem, jako kdyby Stone natočil krátký televizní seriál a pak poslepoval vybrané partie. S takovými zápory, ale také se sílou dramatu, nadsázky a schopností zaujmout si nakonec myslím, že kvalitativně je…" (více)

 • FandimeFilmu.cz (Aleš Matějka) ***

  "Divoši nejsou a priori špatný kousek, je natočen velmi zručně, ale bez ohledu na precizní technickou stránku selhává na rovině herecké a na rovině scénáře – ten působí s přibývající stopáží jako čím dál větší konstrukt." (více)

 • IHNED.cz (Kamil Fila)

  "A právě v tom se ukrývá trik. Publikum dostává koktejl sexu, krve, vulgarit, emocí i podvratných vtípků, a přitom se s hrdiny na straně dobra nedokáže identifikovat. Vrcholnou pointou této rozpolcenosti je finále snímku, v němž Stone znejišťuje tradiční rozdělení, kdo má zemřít a kdo vyhrát." (více)

 • Kfilmu.net (Martin Svoboda II) ***

  "Stone nám na stará kolena pořádně zdivočel. Hodně se snaží být cool a plný energie. Pokouší se o vypravěčskou i stylistickou atraktivitu. Moc mu to nejde, co naplat, ale snaha se cení a nudit se člověk nezačne." (více)

 • MovieZone.cz (Petr Cífka) ****

  "Divoši ale hlavně připomínají Stonea jako režiséra, který pořád jede na úrovni těch nejschopnějších mladíků a ani po letech ze sebe nevytřepal určité buřičství. Byť tentokrát je to rebelství projevováno spíš v postavách, v jejich svobodomyslnosti a v živelnosti, s jakou Stone zvládá jejich osudy…" (více)

 • Topzine.cz (Ondřej Novotný) ***

  "Karty jsou v Divoších rozdány zajímavě, Stone s nimi však nehraje jako zkušený karbaník, ale jako nesmělý bažant. Děj zbytečně roztahují výplňové scény (například ty s unesenou Ofélií), kvůli čemuž film ztrácí tempo. Hlavní linie je přitom dosti přímočará, charaktery obou hlavních protagonistů se…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace