• Carol Pifková

Fajn 2* kvôli Salme Hayek. Inak pre mňa osobne nezaujímavý film. A ten koniec pekne pokazili. Myslela som, že aspoň ten za niečo stál a zrazu bolo všetko inak. A Ophelia je dobrá krava, keď má ešte tú drzosť si vyberať čo bude jesť. Vraj šalát.... puča. A viem prečo mi "hustý" John išiel tak na nervy a hnusil sa mi. Lebo hral hnusného Johna Cartera. A výkon Blake Lively, no čo ja viem ukázala nám, že jej idú sex scény. Gratulujem.(1.8.2013)

• cukorek

"Nepoznáte moju mámu, ale keď sa jej čoskoro neozvem urobí nejakú veľkú hlúposť, najskôr zavolá FBI pretože môj otčim robil v FBI ..." tak to je len jedna ukážka z trápnych dialógov, keď sa uväznená Ophelia vyhrážala svojím únoscom detskými odstrašujúcimi rečami, pričom svojej mame bola očividne ukradnutá. K tomu dvaja botanici, ktorý sa delia o "hriešnu bábiku", ktorú keď im vezmú tak ich nezastaví ani niekoľko násobne silnejšia drogová mafia. Z toho len jeden má ozaj "gule", aby sa na niečo zmohol a druhý s vierovyznaním budhizmu len poslušne stiahne chvost. Odrazu podráždené šteňatá začali nebezpečne hrýzť a nikto si nevie dať s nimi rady - to hádam nie je možné. Veľmi ťažko sa stotožňuje s tými to postavami, jediný ktorý odvádzal svoju prácu naplno bol Benicio Del Toro. Jediný záhradník, ktorý kosí ľudí ako kvetiny. Stoneova snaha zachytiť realitu plnú marihuany a sexu bola ako defekt na novom aute. Jednoducho sa toto nové a pekné auto s pestro farebným prevedením stalo nepojazdným. Ak chcel dosiahnuť lepší úspech týchto dvoch mladíkov mal im dať drsnejšiu charizmu, tvrdšiu ruku, ostrú bezočivosť a nezaťahovať do toho "ženské esá". Tuto drogovú story s ľahkosťou preskočí aj podstatne starší film Zbaľ prachy a vypadni. Takže napriek tak vysokému hodnoteniu ktoré má, mú bez váhania dávam 40%.(27.1.2013)

• liskam

Pokud tenhle mišmaš měl být komedie, nepovedl se. Pokud to měl být krimi thriller, nepovedl se. A jako drama to u mě propadlo úplně. Přemýšlím, o se na tomhle filmu vůbec povedlo...???? Herci naprosto šílení, nikomu jsem nevěřil jeho roli ( MIMO DEL TORA )! Ten jedinej věděl co má hrát a jak to zahrát. Zbývající obsazení v čele s Travoltou naprosto netušilo, co od nich režisér chce, (Travolta hrál v nějaké černé komedii, Kitsch a Johnson se snažili o akční krimi, Liveli si myslela že hraje v romantické komedii, Hayek se pokoušela o drama, zbytek herců se pokoušelo o slamněné panáky kteří na polích straší vrány...) tak to hromadně vzali do vlastních rukou, a dopadlo to naprosto příšerně. Ono se není čemu divit, když měli naprosto šílenej scénář kterej psal nějakej sfetovanej retard. Hudba taky stála za starou belu. Když koukám na to, že Stone má i "Director´s cut, který je ještě o 10 minut delší, vím jistě, že si ho nepustím. Začal bych se potom bát, že mi můj oblíbenec senilní. Takhle pouze doufám, že když točil tenhle skvost procházel zánětem mozkových blán. Ještě než jsem začal psát tenhle komentík, loupnul jsem tomu 2 dvězdy. Při dopisování komentu si ale uvědomuji, že tahle sračka je ve svém naivním, rádoby zajímavém a novém kabátu (přitom pouze kopíruje starší kvalitní filmy) natolik nebezpečná, že s chutí dám ODPAD.(28.1.2013)

Divocí lidé v divokém světě. Přesně tak jsme měli díky Takovým normálním zabijákům nebo dle mého nedoceněného U-Turn rádi Olivera Stonea v poslední dekádě minulého století. Zkažený svět plný vyšinutých magorů představuje i nyní, po několika politických úletech, kterými nás známý provokatér obdaroval. I když občas vypadá, že ho upekli pejsek s kočičkou. Dočkáme se prudkých změn žánrů, moderních obrazových fines, nadhledu a ironie. A také příběhu, s kterým budou mít mnozí problém hned při vykreslení milostného trojúhelníku. Jeden z nich je totiž tvrďák, který má za sebou nejednu vojenskou akci, druhý citlivý idealista a třetí do švédské party je zhýčkaná blondýna lačná po nákupech a pohodlí. To, co následuje, je místy fajn, ale také docela (až okatě) chtěné, vytlačené, řekl bych. Divošství jsem tam moc nenašel, komicky ladění padouši tomu navíc příliš nepomáhají (vyjma Del Tora, pochopitelně). Jednoduché i chytlavé zároveň, přičemž nadvakrát vyprávěný konec nepomáhá ani jednomu, ani druhému.(18.11.2012)

Super film, co opravdu strhne příběhem, který mi po traileru přišel trochu podivný. Aaron Johnson a Taylor Kitsch jsou skvělá dvojka a fakt jsem jim fandil. Jasně je to přitažený za vlasy, že dva mlaďoši mohou soupeřit se supermocným kartelem, ale je to podané zábavně a poutavě. Oliver je holt stále kanón. Škoda tedy rozplizlého konce, který mi malinko zkazil dojem z fakt bezvadnýho filmu. BTW Blake Lively byla fakt nevýrazná a dračice Salma ji i ve svém věku totálně válcuje.(11.5.2013)