Fiftis

Terapia láskou je komplexnou romancou, vnútorne nesmierne živou a na svojej ceste za cieľom aj neodolateľnou. Kamera je fantastická, rovnako neposedná ako myšlienky postáv a rovnako ladne omamná ako ich pocity. Vďaka De Nirovi mi v kine vyšla aj slza pri srdcervúcom otcovskom príhovore. Výborná romantická komédia, škoda že som sa so svojou polovičkou dostal k tomuto filmu do kina až pár dní po Valentíne. ()

Shakers

David O. Russell je šikovný a vyzná sa vo svojom remesle. Vie čím zaujať a hlavne opäť v jeho filme ma po ruke skvelých hercov. Začiatok sa trochu ťažko rozbieha a ťažie sa trochu dostávate pod kožu hlavným postavám, ale od kedy príde na scénu Jennifer Lawrence film naberá stúpajúcu tendenciu a funguje presne tak ako má. Záver filmu je síce klasický, ale fajn postavy a skvelý herci sú predovšetkým silné stránky tohto filmu. 80% - 4* ()

ajuska

Po tom, jak mě navnadily ukázky na předávání Oscarů, docela zklamání. Příliš mnoho ukřičených až hysterických scén, romantická linka postrádá náboj, kterým by zaujala, a scénář vzhledem k tomu zbytečně dlouhý. Oceňuji, že se tvůrci snažili o trochu jinou než tradiční klišovitou hollywoodskou romanci s krásnými lidmi a jejich nanicovatými problémy, ale výsledek bohužel zůstal na půli cesty. Za zhlédnutí Silver Linings Playbook stojí, ale jednou to bohatě stačí. ()

lamps

Výborný herecký film. Oscarový humbuk je v tomto případě sice přehnaný a příběh neponouká žádné zapamatování hodné autorské myšlenky, ale je to těžká pohodovka s krásně vykreslenými charaktery, která je pro mě jedním z nejvíc upřímných znázornění obyčejné americké rodinky posledních let. Tam, kde autenticita spáchá sebevraždu, plnohodnotně ji zastupuje hmatatelná chemie mezi Bradleym a božskou Jennifer, která (ta chemie) mě přimrazila do sedadla a která (ta Jennifer) mi rozproudila zbylé pubertální hormony a nenechala na pochybách, že si Oscara zasloužila víc než kterákoli jiná herečka, která se nejmenuje Meryl Streep. Jedná se sice o čirou karikaturu, jak už je u O. Russela zvykem, ale vtipnou a dle nadšeného přijetí zjevně také výstižnou. ()

filmfanouch

Příběh ze života. Ne vše máte pěkně nalajnované a musíte projít kolotoč sraček než vám život nadělí něco perfektního. Herci neuvěřitelně procítěné a v rámci romantického žánru něco dosud neviděného. Fajn film kterému nemůžu upřít pár výhrad ale jinak prostě fajn film. ()

Pepinec

Terapii jsem naštěstí viděl ještě před udílením Oscarů, tudíž si uchránila čtvrtou hvězdu. Předpokládal jsem totiž, že Jeniffer za tu prdlačku dostane maximálně pochvalu od maminky. Jenže když může být nominovaná třeba i taková Jacki Weaver, která za film dvakrát ohlásí "uvařím krabí tyčinky", je už možné asi úplně všechno... No, to byl úvod a teď k filmu. Moc hezká tečka v předoscarových dostizích, která Taxis překonala ladně a s humorem. Pochvaluji si styl natočení, který dobře pasuje ke všemu tomu šílenství a magořině jednotlivých postav, jakožto i dobře vybranou hudbu. Bradley se ukázal být skvělou volbou a civilní výkon Roberta mě potěšil jakbysmet. A teď ještě dovětek; vzhledem k úvodu svého komentáře si neodpustím tematický závěr, ve kterém bych akademikům doporučil, aby také zauvažovali o nějaké té terapii. Třeba láskou, to je jedna z nejpříjemnějších variant. ()

JohnnyD

Chybičky by sa našli, ale je to výborne zahraná a ešte lepšie zrežírovaná limonáda akoby od Camerona Crowea z 90tych rokov. ()

Niles

Táto podivná love story ma nechala úplne chladným. Prvá polovica je ukričaná až z toho bolí hlava. Vzťahu hlavnej dvojice a ich citom sa nedá veriť ani chvíľu. Čo mi asi najviac liezlo na nervy bola Jennifer Lawrence, na mňa pôsobila hrozne otravne a nesympaticky. V zaujímavostiach čítam koľko herečiek sa uchádzalo o jej rolu a pravdupovediac asi každú by som tam uvidel radšej. Inak pekné výkony od Roberta De Nira a Bradleyho Coopera, no pri toľkých pozitívnych ohlasoch a 8 nomináciách na Oscara som čakal viac. ()

Boogeyman

Pohodová romantika, kterou by chtělo zkrátit. Cooper tradičně výborný, De Niro super fotbalověj tatík a Jennifer Lawrence naprosto neodolatelná a táhnoucí film z průměru. ()

sheen

Maximální spokojenost a nadšení, ústřední dvojice se skvěle doplńuje, Lawrence ovšem přehrává Bradleyho na plné čáře. Poctivá romantika. ()

Indiana

Pěknej film, ale většina postav tu byla fakt tolik nesympatická, že mě to chvílema iritovalo a bylo mi jedno, jak to dopadne. Fandil sem De Nirovi, ten byl dobrej a na jeho místě bych asi Cooperovi sázel jednu dunivou ránu do ksichtu za druhou, A Jennifer Lawrence mě moc nebere, hraje dobře, ale má takovej ten nesympaticky baculatej obličej a tu auru kolem ní moc nechápu. ()

Pilda17

Kluk má trošku bordel v hlavě, ale nakonec vše dopadne jak ve většině romantických snímků. Chvilku slabší tempo, ale naopak zase zábavná záležitost. Možná by neuškodilo trošku zkrátit, ale přežít se to dá.. 6/10 = 69% ()

Rosaviva

"Calm down, crazy!" Možná, že jsem čekala něco trochu jiného, obzvlášť se vším tím humbukem kolem tohohle filmu a Jennifer vyhrávající jednu cenu za druhou, ale vlastně se mi to líbilo. Bylo to trochu jiné, vtipné a celkem dobrý soundtrack. Co ale nepochopím je, proč bylo tolik herců nominovaných na Oscary, hlavní dvojce ještě budiž, ale co ti ostatní? Každopádně zajímavý a dojemný film, i když bych řekla, že nebude pro každého. 4* ()

Aky

Velice originální komedie, v níž jsou všichni ujetí a přitom všichni vcelku pochopitelní. Herci jsou naprosto skvělí, což je do značné míry dáno tím, že mají co hrát, scénář vede od jednoho nečekaného zvratu ke druhému, celé to působí nakažlivě pozitivně ()

Cappuccino

Nie že by snímok príjmne neodsýpal, nie že by nemal skvelých hercov, nie že by neobsahoval zaujímavú zápletku, ale keď vás romantický film vôbec nedojme, niečo nie je v poriadku. ()

Foox

Konečně originální romantická komedie, kdy nejde jen o přerod sexu mezi kamarády do vztahu. Skvěle zahraný komplexní postavy, od hlavních až po vedlejší, kterým chybí k normálnosti minimálně jedno kolečko, se totálně bizarně špičkují v úžasných situacích, kterých je třešničkou vrcholný tanec. 90% ()

HAL

Nudný, blbý, a v podstatě úplně zbytečný film, ve kterém veškeré melodrama plyne tak hladivě očekávaným a nalajnovaným způsobem, že jsem byl vlastně rád i za to že ho tak často přerušují hromadou keců o něčem tak totálně nezajímavém, jako je fotbal. Ti herci hrát docela umí, ale ani to na bezduchosti celého filmu vůbec nic nezmění. 5/10 ()

misterz

Neobľubujem veľmi romance, ale musím priznať, že toto ma dostalo. Ide o pekný príbeh prerozprávaný nežným no zároveň humorným spôsobom. Film vo mne zanechal príjemné pocity. Všade je cítiť harmóniu a vyváženosť všetkých aspektov, ktoré robia romantickú drámu romantickou drámou. Niekedy sa človek dostane do ťažkej situácie, ale keď si ide za svojim cieľom na konci cesty môže nájsť kúsok šťastia aj pre seba a viesť tak plnohodnotný život. Plný zásah. ()

kingik

Trpíte-li nějakým neduhem, tak se podrobte ozdravné filmové terapii. Zvláště když trpíte nesnesitelným pocitem nedostatku lásky. Originální návod, jak z toho ven, vám poskytne Jennifer Lawrence & Bradley Cooper. A celá věc se má takhle. Pat je oficiálně uznaný magor s bipolární poruchou, co si odkroutil osm měsíců v psychiatrické léčebně za brutální zmlácení milence své ženy. Tiffany je mladá, ovdovělá, prostopášná a střelená žena ze sousedství. Pat se po propuštění odmítá smířit se ztrátou své ženy i přes to, že má policejní zákaz se s ní stýkat. Přes své známé pozná právě Tiffany, a ačkoliv se zpočátku vztahu s ní brání, pojí ho s ní víc, než by si myslel. Takhle jsem (velmi zhruba) nastínil asi to nejpodstatnější kolem děje filmu, ale zdaleka to není úplně všechno. Film se totiž velmi a dost zásadně zabývá, respektive zakládá si na detailech, anebo na nich přímo staví. Takovými detaily můžou být třeba rodina a přátelé kolem Pata. Pat po návratu bydlí s rodiči. Jeho táta vášnivě zapálený ilegální bookmaker a sázkař oddaně až fanaticky fandící týmu NFL Philadelphia si velmi často demagogicky přeje sledovat zápas svého oblíbeného týmu s Patem, ale nedaří se mu to, i přes jeho zjevnou pověrčivost panující kolem sázení. Starostlivá a trochu upozaděná máma anebo poněkud nerovnoměrný až odtažitý Patův vztah s bratrem. A tak bych mohl pokračovat. A samozřejmě hlavním pilířem jsou dvě hlavní postavy Pat a Tiffany, u kterých sledujeme velmi pozvolný přerod v zamilované bytosti. Je však pravdou, že filmu také občas pár detailů paradoxně uniká. Není zcela zřejmé, proč Pat tolik lpí na obnovení vztahu se svojí ženou, nebo, proč jeho táta vsadí všechno svoje jmění na rizikový zápas, anebo proč Patova účast v taneční soutěži, jako Tiffanina hlavní podmínka, pro to stát se prostředníkem mezi ním a jeho ženou. Občas tedy vyvstal pocit, že takhle se lidé v reálu přece jen nezachovají, ale tohle se zde neděje tak často. Hlavní je totiž, s jakou originalitou film před diváka vyrukuje. Pak už nezbývá, než si po vzoru filmu všímat osudových znamení a přehlédnout milosrdné lži. A tahle terapie má něco do sebe. Klady: Jennifer Lawrence svoji postavu obohatila mnohovrstevností a vysloužila si za ni Oscara + Bradley Cooper byl správný magor, kterému postupem času fandíte + Robert DeNiro dokázal, že není malých, respektive vedlejších rolí + velmi originální pojetí důsledně se vzpírající žánrovým stereotypům + postavy jsou své + vrcholem filmu je kombinovaná sázka tanec a výhra Eagles, kdy Patovy a Tyffany v taneční soutěži drží pěsti snad každý divák + originálně a citlivě zrežírované + zajímavě vystavěný scénář si potrpí na zásadní detaily + film je nakonec jiný, než si divák představuje pod pojmem "romantická komedie" a v tom je jeho další velké plus + předvídatelnost nevadila. Zápory: občas chybí "tmel" v příběhu + Chris Tucker je ve filmu navíc + zpočátku, než film absolvuje "zahřívací kolo", vyznívá mírně nesourodě + občasně nereálné chování postav + v závěru film podlehne a možná trochu rezignovaně a pod tlakem spadne do osidel romantické komedie s dobrým koncem. /// 90% () (méně) (více)

Největší filmový festival v Brně se blíží

Největší filmový festival v Brně se blíží