Reklama

Reklama

Lemmy Forever

Trailer

Chlastem a drogami poháněná kariéra zpěváka s chraplavým hlasem se více jak čtyři desetiletí protíná s mnoha mezníky v dějinách rockové hudby. Viděl Beatles v Cavern Club, jezdil jako roadie s Jimim Hendrixem, důvěrně radil Sidu Viciousovi a hrál v rockových kapelách Merseybeat a Psychadelic předtím, než spojením punkových a metalových prvků s kapelou MOTÖRHEAD inspiroval vznik thrash metalu. Na své cestě se stal věčnou inspirací takovým legendám, jako Dave Grohl, Slash, Metallica - ty všechny ve filmu uvidíme, spolu s Ozzym Osbournem, Alice Cooperem a mnoha dalšími... Po dobu tří let sledovala kamera tohoto neklidného rockového válečníka na cestě z jeho zaneřáděného hollywoodského bytu na evropské stadiony. Zachycuje Lemmyho při klidných, sebeodhalujících chvílích doma, při jam sessions s Davem Grohlem i jako rockového hrdinu, řidiče válečného tanku. Odhalí muže, který je osobitější, filozofující a má větší smysl pro humor, než by většina lidí očekávala... (Atlantis Entertainment)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (163)

movie 

všechny recenze uživatele

Kvalitní a vyvážený dokument nejen pro fans Motörhead. Lemmy Kilmister je skutečná persóna, celou dobu jsem nevěřícně zíral a jak se tenhle člověk dožil 60tky je pro mě pořád hodně velká záhada. Nedozvíte se tady o moc víc než v Lemmyho autobiografii WHITE LINE FEVER, ale je tu spoustu zajímavých záběrů, třeba Lemmyho skromný byt mě docela překvapil (a taky potetovanej Billy Bob Thorton v tílku když vede s Lemmym chlapský řeči apod.). ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Mister Kilmister jednou prohlásil, že má rád turné, protože místo ponožek může střídat města. To mě inspirovalo natolik, že jsem si nechal nastřelit na xicht dvě odpudivé bradavice, od osmdesátého sedmého sveřepě odmítám měnit spodní prádlo a hodně cestuju. Doufám, že v šestašedesáti taky budu mít za sebou dva tisíce pichů, vypité jezero Jacka Danielse a vyhulený sklad American tobacco. Zatím jsem stihl jen jednu předčasnou ejakulaci, dva panáky Kedlubnového Bollsu a zakuckání se u elektronické cigarety. Ale život prý začíná až po čtyřicítce! Tento film je jednoznačným důkazem existence Boha, protože kohokoliv jiného by po takové kariéře už nejmíň dvacet let balzamovali. Tak padněte obličejem do prachu, vy nehodní a malověrní, a v pokoře se skloňte před jediným, opravdovým Bohem, který byl zrozen k tomu, aby vám nakopal prdel. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Ne, není na světě moc lidí, co by si tak zasloužili nálepku 49% motherf**ker 51% son of a bitch. "Ace of Spades" svýho času uhranulo i mě samotnýho a tenhle opravdovej člověk, všechna čest, znamenal chodící starosvětskou esenci heavy metalu a rock n rollu. Po dokumentární stránce moc fajn, ač jsem si rozmazleně přál o trochu spojitější vyprávění. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,VŽDYCKY JSEM PIL, KOUŘIL A FETOVAL, ALE TEĎ UŽ JE PŘÍLIŠ POZDĚ NA TO HLEDAT BOHA....“ /// Kombinace motorkáře, hudebníka a chlápka na mytí aut. LEMMY se nemění a nemění se ani jeho styl. Je mu jedno, jestli ho má někdo rád, jde si vlastní cestou a dostane to, co chce. JE RÁD LEMMYM! … Miluju jeho basu a nádherně drsnej hlas, jako kdyby žral nehty. A teď klidně můžu vsadit krk i na to, že si ten rock 'n' roll kurevsky užívá a že to tenhle dědek ještě rozhodně nebalí! Dokument, kterej mapuje všechno! Začátky, milenky (či ty co píchal), skupiny, texty, syna, zájem o vojenskou historii i to, že spolu s Ozzym vlastní certifikát na drogovou nesmrtelnost. Možná tu je i pár zbytečností, ale jak říkám – obsáhlej dokument vo všem! Marlboro, Jack Daniels, rychlé striptérky a hazardní hry…. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Protože vím, že Bůh ještě žije! 2.) Na DAMAGE CASE mám podobnej pohled. 3.) Protože metal řízlej punkem – to už je důvod k zamyšlení. 4.) Thx za titule ,,BOBI1“ /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Měl jsem šest barevných přítelkyň, takže jsem nejhorší nacista na světě." Hlasy Udo Dirckschneidera, Roba Halforda nebo Bruce Dickinsona mám určitě raději než chraplák Lemmyho, ale co se týká charismatu a rockerství v srdci, tak si Lemmy s výše uvedenými pány vytře ... v podstatě cokoliv. K sexu, drogám a rock´n´rolu totiž svědomitě přidává ještě hromadu ironie a házení vydělaných peněz do automatu. Vzhledem k jeho životnímu stylu by leckterý zastánce zdravého životního stylu pokládal za nemožné přežití třicítky, ale Lemmy si i v důchodovém věku užívá brilantní zvuky své baskytary a provádí s diváky energetickou výměnu na koncertech. Lemmy sám je za neoddiskutovatelných pět hvězd, ale dokument občas ztrácí tempo a i když ho Lemmy ledabyle zase zvyšuje, tak pasáže bez hudby zkrátka nejsou úplně ono. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (4)

  • Dokument se skládá ze záběrů pořízených ve Spojených státech, Německu, Anglii, Finsku, Norsku, Švédsku, Rusku, Walesu, Skotsku a Dánsku. Natáčení probíhalo například v Moskvě, Londýně nebo v Berlíně. (Terva)
  • Celosvětová premiéra proběhla 15. března 2010 na filmovém festivalu South by Southwest v USA. (ČSFD)

Reklama

Reklama