Reklama

Reklama

Lemmy Forever

Trailer

Chlastem a drogami poháněná kariéra zpěváka s chraplavým hlasem se více jak čtyři desetiletí protíná s mnoha mezníky v dějinách rockové hudby. Viděl Beatles v Cavern Club, jezdil jako roadie s Jimim Hendrixem, důvěrně radil Sidu Viciousovi a hrál v rockových kapelách Merseybeat a Psychadelic předtím, než spojením punkových a metalových prvků s kapelou MOTÖRHEAD inspiroval vznik thrash metalu. Na své cestě se stal věčnou inspirací takovým legendám, jako Dave Grohl, Slash, Metallica - ty všechny ve filmu uvidíme, spolu s Ozzym Osbournem, Alice Cooperem a mnoha dalšími... Po dobu tří let sledovala kamera tohoto neklidného rockového válečníka na cestě z jeho zaneřáděného hollywoodského bytu na evropské stadiony. Zachycuje Lemmyho při klidných, sebeodhalujících chvílích doma, při jam sessions s Davem Grohlem i jako rockového hrdinu, řidiče válečného tanku. Odhalí muže, který je osobitější, filozofující a má větší smysl pro humor, než by většina lidí očekávala... (Atlantis Entertainment)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (163)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Tak se vám musím přiznat, že před zhlédnutím dokumentu jsem netušil, kdo to nějaký Lemmy je. Kdybych dokument neviděl, tak bych stejně o nic zásadního nepřišel. To je třeba napsat hned na úvod. Na stranu druhou musím uznat, že Lemmy má skutečně své kouzlo, svůj styl oblékání a vizáže a navíc slušně zpívá, takže se klidně může stát, že třeba některá skladba Motörhead potká moje uši pěkně zblízka. Ještě jsem chtěl napsat, že Lemmy nahlas vyslovil ten důvod, proč hudební smetánka umírá předčasně. Není v tom nic většího než heroin a kokain. Tak to mě potěšilo. Jinak ho uznávám ještě z jednoho důvodu. Díky jeho lásce k whiskey. Ale tohle uznání ztráci zase kvůli jeho kuřácké závislosti. Nad čím bych se naopak troufl pozastavit je Lemmyho láska k hákovým křížům a nacistickým zbraním, které by určitě potěšily nejednoho zdravého člověka. Jednoznačně vidím dokument na 3*. ()

jojinecko 

všechny recenze uživatele

Po predchádzajúcej projekcii dokumentu o Joy Division je "Lemmy" čistá optimistická katarzia a doslova očista tela a ducha...Hoci v súvislosti diablom Lemmym sa baviť o očiste je veľmi zvláštne:) Nie som die-hard fan Motorheadu, ale osoba Lemmyho je skutočne fascinujúca a práve kvôli tomu, nie kvôli jeho skupine, má pre mňa tento dokument svoju váhu... ()

Reklama

SpaceOdyseus 

všechny recenze uživatele

Lemmy je takovy format, ze dvouhodinovy dokument by utahli jen jeho kamosi vykladajici silene historky. Ale kdyz k tomu dostaneme zabery z turne, koncertu a studii, prohlidku Lemmyho neskutecneho kutlochu (etuda s kosem!) a klaboseni Lemmyho se svym synem, jak matka tohoto syna prisla o panenstvi s Johnem Lennonem a urcite pri tom myslela na Paula... Tenhle dokument je proste temer dokonala rock'n'rollova zabava. ()

lillien 

všechny recenze uživatele

ač nejsem zarytou fanynkou Motorů, a o Lemmym Kilmistrovi se mi vždycky vybavilo jedině to, že jeho hlas mi připomíná motorovou pilu a jeho image už je asi tak od první světové války pořád stejná..normálně sem nestačila valit bulvy!! a už se ani nedivim té tisícovce opíchaných bab, co si nestihly určitě kromě valení bulev ani vytřít vulvu..Tenhle Pepík Váńa světové metal scény je prostě fenomén, a originál z trochu jiného těsta, než na co jsou holky zvyklé z telenovel. Rozhodně mě kromě sledování jeho kariery nadprůměrně bavily jeho hlášky. Tak jedna na ukázku: lemmy ke svému synovi, aneb dávka životní moudrosti: "Musíš mi něco slíbit!! nikdy nešňupej kokain!!je to svinstvo!!" syn : "ano tati, nebudu"..Lemmy: "radši si vem speed!!!".. ()

KoRner 

všechny recenze uživatele

Mňa to proste bavilo, aj keď som prisiel o tu ideu Lemmyho nesmrtelnosti, na ktorej dokument stavia. Lemmy, clovek ktoreho kapela sice netrhala cisla predajnosti, avsak meno a zivotny styl ktoreho sa zapisalo velkymi pismenami do historie rock’n’rollu. Z dokumentu ma prekvapilo to, ze bol ovela vacsi slusnak, nez som si myslel a tiez jeho uprimnost na temy drogy a zeny. Recept na dlhovekosť rockovej hviezdy? Deti, neberte herak, dajte si speed, ten vas nabudí! Ale Lemmy by nechcel, aby niekto kvoli nemu zacal s drogami... avsak ani aby skoncil 😀 Lemmyho dolezitosť vo svete hudby dokresľujú aj spovede najvačších rockových hviezd sveta, ktoré si nasli cas, aby mohli povedať aký idol to vlastne bol. Na byvaleho Hendrixovho bedňáka proste kariéra veľmi slušná. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (4)

  • V dokumentu můžeme vidět Lemmyho při natáčení scény do seriálu Californication (od r. 2007). Ona scéna byla nejspíš vystřižena, protože se do seriálu nikdy nedostala. (Stanley619)
  • Celosvětová premiéra proběhla 15. března 2010 na filmovém festivalu South by Southwest v USA. (ČSFD)
  • Dokument se skládá ze záběrů pořízených ve Spojených státech, Německu, Anglii, Finsku, Norsku, Švédsku, Rusku, Walesu, Skotsku a Dánsku. Natáčení probíhalo například v Moskvě, Londýně nebo v Berlíně. (Terva)

Reklama

Reklama