Lemmy Forever

Lemmy

Dokumentární / Životopisný / Hudební

USA, 2010, 110 min (Alternativní: 105 min)

Včera večer sme ja a moji kámoši ubalili džointa, otvorili plechovku piva a začali pozerať tento namakaný dokument, ked v polovici filmu otvorila kamoška dvere a opýtala sa :'' Chlapi, kedy chcete objednávať to takeaway?'' , ja som nepočul asi lepšiu reakciu ako :" To záleží, kedy povie Lemmy! '' - taká legenda je fuckin Lemmy!(2.1.2012)

Jeden z nejlepsich hudebnich dokumentu, co jsem mel cest kdy videt. Je sice pravda ze Lemmy je legenda, ale ty dva blaznivi reziseri dokazali do filmu dostat jen to nezbytny a dokument slape stejnym tempem jako Overkill nebo Stone Dead Forever. Miluju ty filmy, ktery me k necemu inspirujou a po shlidnuti Lemmyho jsem mel chut jit a koupit si cerveny Marlbora , Jacka Danielse a Colu.(5.3.2012)

Hodne fajn, ale mohlo to byť aj lepšie. Je to viac pohľad do zákulisia a Lemmyho súkromia, než ucelený dokument o rockovej legende. Počítajte s tým, že vám hodne hovoriacich hláv povie, aký je Lemmy god a prezident galaxie. Obzvlášť Lars Ulrich a Dave Grohl sa blysnú svojou povestnou idiociou a pózerstvom. Ak chcete naozaj preniknúť do mysle pána Kilmistera, prečítajte si vynikajúcu autobiografiu White Line Fever.(16.12.2012)

Přiznám se, že jsem před zhlédnutím tohoto dokumentu neměl ponětí, jak moc respektovanou figurou na rockovém poli Lemmy doopravdy je. Dokument pěkně udělaný, o Lemmym se dozvíme docela dost, nicméně uvítal bych trošku odstup a nadhled, alespoň v určitých chvílích. Lemmy si mě však docela získal svými životními postoji, skromností, respektem k rockovým průkopníkům a hlavně hudbou. Pěkné 4 hvězdičky. (HD, orig.)(8.9.2014)

Velký podíl na hodnocení tohoto filmu bude mít u každého skutečnost, zda chová nebo nechová náklonnost když ne přímo k Lemmymu nebo Motörhead, tak alespoň k metalové nebo rockové muzice jako takové. Já osobně fanoušek téhle muziky jsem, ale i když odečtu subjektivní zaujetí prostředím, ze kterého film čerpá, musím říct, že jde opravdu o vynikající životopisný dokument. Snímek, přinášející svědectví o životě Iana Frasera Kilmistera (Lemmyho), udržuje diváka v pozoru po celé téměř dvě hodiny. Hodně překvapující, osobní až intimní zpověď jednoho ze zakladatelů tvrdé muziky, ukázky z koncertů spolu s pohledy a názory Lemmyho přátel a kolegů, dokonale a s nadhledem vykreslí osobnost Lemmyho. Při sledování se u mě pobavení střídalo s údivem, a za to dávám 85%.(15.1.2012)

• Lemmy

• - Dokument se skládá ze záběrů pořízených ve Spojených státech, Německu, Anglii, Finsku, Norsku, Švédsku, Rusku, Walesu, Skotsku a Dánsku. Natáčení probíhalo například v Moskvě, Londýně nebo v Berlíně. (Terva)

• - Ve většině scén z tourbusu se Lemmy dívá na seriál Griffinovi (od r. 1999). (Stanley619)

• - V dokumentu můžeme vidět Lemmyho při natáčení scény do seriálu Californication (od r. 2007). Ona scéna byla nejspíš vystřižena, protože se do seriálu nikdy nedostala. (Stanley619)