poster

Lemmy Forever

 • USA

  Lemmy

Dokumentární / Životopisný / Hudební

USA, 2010, 110 min (Alternativní: 105 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • vyfuk
  *****

  Je v celku smutné, že jsem se ke sledování filmu "přemluvil" až nyní... teoreticky asi dva měsíce poté, co jsem začal aktivně a pln lásky poslouchat tvorbu Motörhead a v den smrti pana Lemmyho. Co říct o tomto člověku? Byla to inspirativní osobnost plná celoživotních zážitků a osoba, která žila asi svůj život zcela na plno. Smekám před jeho formátování smyslu pro humor (vyprávění o tom jak Paulova matka přišla o panenství mě dostala do kolen). Smekám, před jeho geniálním a progresivním způsobem hraní na basovou kytaru, která ovlivnila tisíce hudebníků. Smekám před jeho způsobem života, který byl sice zcela hříšný, ale nějakým kouzelným způsobem uspořádaným. V podstatě zde komentuji Lemmyho život a netento dokument jako takový, ale vlastně komentuji obojí, jelikož tenhle film byl prostě Lemmy takový jaký byl. K tomu se nedá nic říct. Krásné memento, na otce heavy metalu a jednoho z největších osobností rock'n'rollu. Děkujeme Lemmy.(1.1.2016)

 • Lukoboss
  ****

  Vůbec bych se nedivil, kdyby slovní spojení "sex, drogy a rock'n'roll" vzniklo podle tohoto pekelníka. To nebyla žádná póza a stylizace, on tak prostě žil a vůbec se s tím nesral. Cigáro v hubě, lahev Jacka v ruce, naboostrovanej zvuk u basy(!) a mikrofon vysoko - naprosto typický znaky Lemmyho, kterej svojí tvorbou ovlivnil takřka celou metalovou scénu (ve své době pochopitelně). V dokumentu potěší víc momentů, od těch vtipných zážitků z turné až po jeho zájem a znalost vojenské techniky (zmínka naší vlasti). A když vidíte, s jakou pokorou s ním mluví členové Metallicy, běhá skoro mráz po zádech. Taková persóna to byla... a vlastně furt bude, tak si ho budeme pamatovat navždy. P.S.: "I see it in your eyes, take one look and die, the only thing you see, you know it's gonna be the Ace Of Spades!"(20.1.2017)

 • angloumene
  ***

  Lemmy byl výjimečná osobnost. Bez mrknutí oka překračoval zažité konvence a přicházel s novými nápady. Nestyděl se za svůj způsob života spojený s nikdy nekončícím množstvím alkoholu a závislostí na herních automatech. Prostě pravý rocker, jak má být :) Co se ale týče dokumentu samotného, musím říct, že mě zrovna nenadchl. Nekonečné výpovědi osobností převážně z rockové branže bez hlubšího obsahu byly tak po dvaceti minutách už dost únavné. Kdyby se víc ukazoval Lemmy, bylo by to lepší... Celkově 67 %.(1.4.2016)

 • xxmartinxx
  ***

  Lemmy je dost bizarní figurka, že pár zajímavých situací vygeneruje, ale jinak je tu (opět) jen banda přestárlých a velmi nudných rockerů, kteří mluví a mluví o tom, jak byl jejich život fajn, což jim ani za mák nevěřím, protože vypadají velmi unaveně tou rutinní coolovostí opotřebovaně. Kdyby to aspoň nemělo skoro dvě hodiny!(20.10.2012)

 • Ninkaa
  *****

  Pět hvězdiček za Lemmyho - upřímnějšího muzikanta a lamače ženských srdcí aby člověk pohledal...něco jako příslovečný pan Darcy nadopovaný speedem, litrama Jacka Danielse s cigárem v hubě a baskytarou v ruce, vedle kterého i Rob Trujillo a Henry Rollins vypadají jako neškodná koťátka - teď už chápu, kde vzal ten tísíc ženskejch:-)(2.12.2012)

 • Lemmy

 • - Ve většině scén z tourbusu se Lemmy dívá na seriál Griffinovi (od r. 1999). (Stanley619)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 15. března 2010 na filmovém festivalu South by Southwest v USA. (Stoka)

 • - Dokument se skládá ze záběrů pořízených ve Spojených státech, Německu, Anglii, Finsku, Norsku, Švédsku, Rusku, Walesu, Skotsku a Dánsku. Natáčení probíhalo například v Moskvě, Londýně nebo v Berlíně. (Terva)