poster

Lemmy Forever

 • USA

  Lemmy

Dokumentární / Životopisný / Hudební

USA, 2010, 110 min (Alternativní: 105 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jojinecko
  ****

  Po predchádzajúcej projekcii dokumentu o Joy Division je "Lemmy" čistá optimistická katarzia a doslova očista tela a ducha...Hoci v súvislosti diablom Lemmym sa baviť o očiste je veľmi zvláštne:) Nie som die-hard fan Motorheadu, ale osoba Lemmyho je skutočne fascinujúca a práve kvôli tomu, nie kvôli jeho skupine, má pre mňa tento dokument svoju váhu...(23.7.2013)

 • blitzer
  *****

  "- Co byste řekl těm, kteří si myslí, že jste nacista? - Měl jsem šest barevnejch přítelkyň, zatím, takže jsem asi nejhorší nacista na světě." Po nedávno zhlédnutém God Bless Ozzy Osbourne je Lemmy další skvělý dokument o další nestárnoucí a nezničitelné metalové legendě. Na rozdíl od dokumentu o Ozzym, který se víceméně chronologicky postupně prokousává Ozzyho životem a kariérou, tady mi přišlo, že žádná pevná struktura není. Dokument spíš nahodile ukazuje různé záběry z Lemmyho (spíš současného - tj. v době natáčení kolem r. 2008 po vydání alba Motörizer) života. Což ale taky není špatný, protože Lemmyho život je víc než zajímavej :D Kromě Lemmyho skromného a harampádím nabitého bytu mě nejvíc překvapila jeho "přednáška" o tanku vyrobeném v Československu podle Škodova návrhu. "- Jak dlouho chcete pokračovat? - Tak do roku 2047. Potom trochu zpomalím." EDIT 29. 12. 2015: Do roku 2047 to Lemmy bohužel nevydržel. RIP(7.3.2012)

 • Slarque
  ****

  Portrét zřejmě posledního opravdového rockového rebela. Muže se životním stylem, jaký by zřejmě nikdo jiný nepřežil do důchodového věku. Netuším, jak dlouho mu byli filmaři v patách, ale naštěstí to nevypadá, že by něco uspěchali. Z desítek ostatních rockových pochlebovačů nejvíce zaujali James s Kirkem z Metallicy, když předkládali seznam toho, co od Lemmyho okopírovali. Takže Lemmy byl vlastně i kmotrem thrash metalu. ;-) Jen škoda, že je nutné, aby dotyčný zemřel, jinak se takovýto film do českých kin nedostane.(15.8.2016)

 • arbitr
  *****

  Sex, Drugs and Rock´n´roll ve své nejryzejší podobě. A také chlast, gamblerství, nejtvrdší, nejhlasitější a nejrychleší muzika, ale i jedno velké otevřené heavy metal srdce. Čeho si hodně cením, že mu sláva, na rozdíl od některých jiných, nevlezla na mozek. Pěknej oslavnej dokument, kdo by takovej o sobě nechtěl jednou vidět?(15.1.2017)

 • Visáč
  ****

  Hodne fajn, ale mohlo to byť aj lepšie. Je to viac pohľad do zákulisia a Lemmyho súkromia, než ucelený dokument o rockovej legende. Počítajte s tým, že vám hodne hovoriacich hláv povie, aký je Lemmy god a prezident galaxie. Obzvlášť Lars Ulrich a Dave Grohl sa blysnú svojou povestnou idiociou a pózerstvom. Ak chcete naozaj preniknúť do mysle pána Kilmistera, prečítajte si vynikajúcu autobiografiu White Line Fever.(16.12.2012)

 • Lemmy

 • - Ve většině scén z tourbusu se Lemmy dívá na seriál Griffinovi (od r. 1999). (Stanley619)

 • - V dokumentu můžeme vidět Lemmyho při natáčení scény do seriálu Californication (od r. 2007). Ona scéna byla nejspíš vystřižena, protože se do seriálu nikdy nedostala. (Stanley619)

 • - Dokument se skládá ze záběrů pořízených ve Spojených státech, Německu, Anglii, Finsku, Norsku, Švédsku, Rusku, Walesu, Skotsku a Dánsku. Natáčení probíhalo například v Moskvě, Londýně nebo v Berlíně. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace