Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

NiWi

Blockbuster každým coulem, který má všechno co potřebuje aby diváka zabavil. Del Toro bohužel nejlíp nezkontroloval scénář, který místy dost pokulhává, a neumí úplně dobře přenášet děj mezi jednotlivé kapitoly. Cool efekty a kamera, parádní hudební podkres, a postavy jsem si taky nakonec oblíbil, na čemž má zásluhu můj oblíbenec Charlie Hunnam, ten je sympaťák snad ve všem. ()

Radiq odpad!

A sakra, to si teda Guillermo del Toro zas nasral do bot a ze svýho režijního rukopisu udělal hovnopiss. Vůbec nemá být na co pyšnej, spíš by měl sklopit zrak (třeba na ty posrany boty) a jít se stydět do kouta. Byla to totiž drahá nudná CGI sračka, asi na zakázku vytvořená pro asijské publikum, kde jsou tyhlety kraviny se soubojema obřích monster oblíbené. Viděl jsem v tom Godzillu, Válku světů, Transformers a Souboj Titánů (ke kterymu dokonce napsal scénář stejnej šulibrk). A to tam hrálo tolik dobrejch herců. Myslim, že jednou budou litovat, že se vůbec do něčeho takovyho uvrtali (leda těch peněz za to asi ne). Možná jim někdo slíbil, že když budou běhat před zelenym pozadím, tak nakonec z toho bude dobrej film a vubec nevěděli, že to bude taková nehorázná blbost. A tak doufám, že to neukončí kariéru Charlieho Hunnama, ale Hollywood je z téhle sračky určitě nadšenej, takže snad ne. No minimálně víme, že bude dvojka, že. Ach jo. Můj poznatek na závěr je: lepší jégra chlastat, než na něho čumět. Uvažoval jsem o hvězdičce za snahu, ale někdy musí být člověk zlej. Ten film totiž taky byl. ()

Deyw

Tak..kdo dal 2hvezdy a min..tak je kokot na filmy by se mel prestat divat a jit delat neco jinyho..kdyz to vemu ve zkratce - je to natoceny jako krava, vypada to skvele, zni to skvele ten vizual a zvuk je proste top, jsou zde roboti a monstra, ktery sou taky skvely, vzhled robotu a monster je prekrasny - slape to od zacatku do konce..navic sem film videl ted doma ve 4K, takze muj prvni 4K film a strikam tu ztoho jeste ted..dam 4 ale mam chut jebnout 5* ()

miguel_111

Film na ktorý som sa tešil neskutočne dlhú dobu ma v celkovom merítku trošilinku sklamal, ale s kina som aj tak odchádzal celkovo dobrom rozpoložení, ale pekne poporiadku. Dejová línia filmu je pekne priamočiara bez akéhokoľvek zvratu či prekvapenia. Sympatickosť postáv je tiež celkom v pohode len ich občasné chovanie je trošku detinské a priblble občas až dosť gýčovité či trápne. V niektorých momentoch sa človek aj malinku pousmeje ako "trafený" vedci či občas až dosť trápny, ale celkovo aj dosť zábavný Ron "Hellboy" Perlman. Hudobná stránka filmu tiež nesklamala a dobre sprevádzala počas celého filmu. Na koniec najkrajšia a najprepracovanejšia časť filmu a to akcia a vizuálne efekty boli jednoducho ozdobou a čerešničkou celého filmu a súboje v prístave, centre mesta či posledné FIGHTI pod morkou hladinou boli neskutočne epické a gigantické a aj to bol aj hlavný dôvod návštevy kina lebo vidieť bojovať obrie roboty s gigantickými podmorskými príšerami na veľkom plátne je na nezaplatenie a neskutočný filmový zážitok. Pre mňa 70%. ()

Triple H

V zásade sklamanie. Ani ryba, ani rak. Dej a postavy sú len stokrát prežuté klišé á la Deň nezávislosti, Deň po tom a pod. S celou tou až emmerichovskou blockbusterovou klišovitosťou sa prekvapivo bije Del Torova špecifická fantázia. Klišovitosť by som určite skusol, ale v čom ma Del Toro nepríjemne prekvapil je fakt, že postavy nie sú ani dobre napísané, ani dobre zahrané. Skrátka nefungujú. To je problém hlavne v závere kedy sa slzí a prednášajú heroické monológy. Tieto sa však vzhľadom na absolútnu nezaujímavosť postáv míňajú účinkom. Dokonca skĺzajú do nechcenej smiešnosti čo sa týka predovšetkým Rinko Kikuči (sorry, ale to je čistý castingový fail), ale aj takého Idrisa Elbu (čo som teda fakt nečakal). Je to celkom prekvapujúce, keďže na oboch Hellboyoch bolo zaujímavé, že Del Toro vytesal z tých šialených zjavov postavy, na ktorých vám záleží. Jediný ktorý plátno oživuje je šmakovný Ron Perlman. Čo sa týka toho nesúladu blockbusterovosti s fantáziou - proste máte tu všetko čo v podobnom filme očakávate, ale je to podané v bizarne fantasknom balení. O to menší je potom WOW efekt z oblúd - pohybujú sa v prostredí, ktoré je rovnako svojské ako ony samy a divák tak nemá možnosť si ich obludnosť vychutnať v konfrontácii s civilným svetom, ktorý je každému známy. Čiže je to v zásade obrovský animovaný film, ktorý má dej ako Deň nezávislosti. Producenti sa IMHO báli dať Del Torovi voľnú ruku aj po dejovej stránke - čo je z ich pohľadu pochopiteľné, bohužiaľ to filmu úplne podráža nohy. Skrátka buď to malo byť konvenčná jazda ako Transformers, alebo nekonvenčná jazda ako Hellboy 2. Efekty sú fajn, design kaiju tiež, vizuál celkovo je krásny, akcia dobrá, hoci trochu neprehľadná. Proste úmysel a nápad veľmi fajn, aj snaha je evidentná, ale celok proste nefunguje ako by mal. Samozrejme, ak by som mal okolo 10-12 rokov, som z filmu úplne paf. ()

ing.Frosty

Transformers my ass!!! S těmi si to vytírá řiť úpně neuvěřitelným způsobem. Ale v úplně stejným měřítku je to ale neuvěřitelně stupidní. Záleží na kterou stranu vah se člověk přikloní aby nedostal křeče do mozku. ()

kjakob

Perfektní akční sekvence se mohly natáhnout na 90% filmu a zastínily by tak v tomto případě nepodstatný balast v podobě dialogů a osobních příběhů hrdinů. EDIT: po 2. zhlédnutí dávám hvězdu navíc, má to něco do sebe a chci vidět pokračování. ()

AntonG.

Tak jsem právě dokoukal ty Power Rangers... pardon, Pacific Rim. No, musím říct, že je to ještě horší, než jsem se bál:( Dávám tomu maximálně 40% a je to pro mne nejhorší film Guillerma Del Torra, kterého mám jinak rád. Je to neoriginální (jako bych to vše už někde viděl), strašně předvídatelné (a proto i nudné), veškerá akce je ve tmě a pokud možno v dešti, hrozné dialogy, WTF scény (třeba jak po 10ti minutové bitce, při které se mlátí jaeger s monstrem pěstmi, při které se zničí polovina Honkongu, přijdou řidiči jaegera s kontatováním, že "je vše ztraceno"..."ne, počkat, máme ještě meč", a šup, jedním seknutím je po monstru). Tak vám nevím, jestli mám mít radost z toho, že ten Pacific Rim komerčně selhal. Na jednu stranu nebude již plánovaný Pacific Rim 2 a 3... ale na druhou stranu mám obavy, že se Torrovi zabouchly dveře na Hellboy 3 a At Mountain of Madness od Lovercrafta:/ ()

Cedr

Přál bych si aby Idris Elba zůstal v Londýně a svůj talent věnoval raději Lutherovi. V Hollywoodu má tendenci plýtvat svůj čas špatnými či průměrnými sci-fi/komiksovkami. Tím nejlepším na Pacific Rimu je typicky barevný svět Guillerma del Tora a samotný nádech filmu, který v podobných velkolepých sci-fi snímcích hrozící patos s přehledem zakryl úmyslně přehnanými charakterními karikaturami. Problém je, že scénář a dialogy stojí za bačkoru. Nic proti přímočarým filmům. Ba naopak, tomuto žánru jednoduchost nadmíru svědčí. Pacific Rim je však ta prázdný a nepochopitelně bez chuti či nějakého... náboje. To co tak snadno mohl být splněný sen každého fanouška akčních sci-fi je ve finále jen pestrobarevná nuda. Pořád ale mnohem lepší než průměrný "Michael Bay". ()

Mr.Ripley

Del Torův imaginativní rukopis a cit pro morbiditu utopen v zbytečném megalomanství, které za a)není zábavné, b)nemá žádné tempo, c)je roztrháno do několika nesourodých kousků. Originalitu hledejte jinde, tady se vykrádá vše co jde! ____ P.S. Monstra pobrala děsivosti asi v dětském oddělení s panenkami! ()

chelseaman22

Největší chybou je bezesporu absence nahé modelky a pro "cíti" typu golfista absence večeře při svíčkách, během níž na sebe pár vrhá pohledy typu "já bych tě snědl, páč jsem nenažrané prase". Tak konečně k nám z hlubin vesmíru zamířil konkurent měnících se aut, jenž svou stupiditou a kýčem kope rovněž první mezigalaktickou. Jenže v Pacific Rim se vede věru minimum pathetických řečí, žádné kárání rodičů neprobíhá a hlavně žádná intervence SUPERmegaTAJNÝCH státních organizací, jenž svým kýčovitým tajnůstkařením otravují každému divákovi život. Toro výše uvedené víceméně klasické prvky spláchl do klozetu a soustředil se výhradně na akci, jenž vyjma golfisty a zamilované kleopatry připoutá k upatlanému monitoru každého. Bitky ve městech, v oceánu, pod oceánem, ve vesmíru, v jiné dimenzi a bůh ví kde ještě. Příště přidejte Mars či zemské jádro a i amatérský golfista vysolí lepší hodnocení! 91% Celosvětový výdělek k 23. 11. 2013: $407,602,906, což je 2,15 násobek budgetu..........175. nejvýdělečnější snímek historie ()

TheBalrog

Jasná popkornovka... ani minutu se nenudíte. Příběh jasnej od začátku do konce.. ale co, funguje to. Tak že proč ne. ()

VaHo

Jednou se na to podívat asi neuškodí, ale zpětně to byla strašná blbost. Škoda, že jsem to neviděl když mi bylo 12 let, to bych mluvil jinak. ()

Doudis19

Del Torovi fantasie v té nejblockbusterovské podobě. Efekty, akce na senzační úrovni, příběh a dialogy, to už je věc jiná. ()

karlik4801

Je to gigantická jízda akce a tvrdších promluv do duše. Pacific Rim se staví celý na citech hlavních postav. Pan Toro se nám snaží naservírovat chytřejší film s menší myšlenkou. To na hodně bodech klopýtá. Ale přeci jenom se Pacific Rim drží pořádné letní jízdy. Soundtrack je přímo geniálně a do filmu zapadl skvěle. Herci jsou dobří, všechno funguje jak má, jak jsme také čekali. Není nouze o ty vtipnější scény, hlavně Ron Perlman, plus jeho malý bonus před konečnými titulky. ()

pytlák

Del Toro překonal má očekávání a pěstí z ušlechtilé oceli rozdrtil všechny mé obavy. Skvělý letní blockbuster z ranku Dne nezávislosti a Armageddonu, který mě bavil velkolepou akcí, atmosférou a proti všem očekáváním i postavami, které jsou sice jednorozměrné a schematické, ale v rámci příběhu plně funkční a sympatické/nesympatické. Možná mi stačí málo, ale v tomhle až "staromilském" blockbusteru jsou jednorozměrné postavy a hrdinský patos na místě. Ze všeho nejvíc musím pochválit akční scénu z Hong-Kongského zálivu, skvělý flashback s hororovu atmosférou, parádní casting a Del Torův smysl pro sliz a humor, který se ani tady nezapře. 9/10 ()

Johnnas

Imax paráda! Tohle si na nic nehraje, je to čistá odpočívková vymejvárna :). Co jsem od filmu čekal, jsem naplno dostal, takže naprostá spokojenost. Vše je i přes spousty akce naprosto přehledné, ne že člověk jako u spousty jiných podobných filmů neví, co se na plátně odehrává. ()

skrblik007

Celkem povedená oddychovka, která příjemně potěší fanoušky sci-fi a milovníky podobných filmů z 80. let, ale kvůli své nekonzistenci neobstojí mezi konkurencí. Pacific Rim ve svém průběhu volně přejde z vážně myšleného, dramatického sci-fi do parodie sebe sama a podobných filmů a dělá si srandu ze všech klišé a nedostatků žánru. A to je největší problém tohohle filmu - tvůrci měli buďto udělat seriózní drama (takové, jaké slibovaly trailery), nebo vtipnou parodii (do které se to tak náhle zvrhne), ne však obojí zároveň. Ne, že by mi vadily všechny ty (úmyslně) přehnaná klišé a vtípky, ale změna kurzu uprostřed filmu mi trochu zkazila výsledný dojem. Dále mi vadil naprosto nevyužitý potenciál 3D (na konvertované 3D bych normálně ani nešel, ale co jsem měl dělat, když titulkovaná 2D verze vůbec nešla do kin). Bitvy byly hodně dobré, ale občas trochu ztrácely tempo. I tak se ale jedná o dobrou akční sci-fi. ()

Liznic

A Muž z ocele si může trhnout nohou. Giullermo del Toro připomíná mistra Emmericha v jeho nejlepší formě! Ostatně je pravda, že jsem si v průběhu sledování vzpomněl na několik dalších filmů (hlavně Den nezávislosti, ale i Rocky ;-) ) a co se příběhu týče, na "krále světa". Pacifik Rim je tak neuvěřitelně hravý, čistý a ... prostě je tam absolutně vše, co chcete! Hrozně moc připomíná některé známé anime příběhy. Neví proč, ale po odchodu z kina jsem pocítil zvláštní úzkost. Z filmu jsem však každopádně nadšen, pomohlo jak posazení děje do pozdější fáze konfliktu mezi lidstvo a Kaiju, tak dokonalé charaktery postav. U těchto filmů prostě nechci rozporuplnost,přílišnou složitost a nečitelnost. ()

Gothar

Utrpenie...efekty boli výborné, ale ten zvyšok bol strašný. Prvá hodina s výnimkou úvodnej bitky mi vizuálom aj hereckými výkonmi pripomínala skôr telenovelu ako prvotriedný akčný film. Potom to bolo trochu zaujímavejšie, ale spomalené súboje ma nezaujali. Pri každej bojovej scéne som si spomenul na sériu Transformers, kde ma súboje veľkých robotov bavili mnohonásobne viac. Môže to byť spôsobené aj výberom a výkonmi hercov, pretože celý príbeh pôsobí kŕčovito. Oakávania som nemal veľké, ale dúfal som, že to bude pútavejšie. Nebolo. PS: videné v 2D 30 % ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)