Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

DrawRubb

pouze oddechovka...žádný velký zázrak, ale ani průser ;) Po grafické stránce opravdu brutálně naboucháný a moc pěkný, 60% ()

Luq odpad!

Dlouho jsem se rozmýšlel mezi odpad!em a jednou hvězdičkou, nakonec jsem se rozhodl aspoň ocenit stránku efektů. Jinak totálně vypatlaný scénář, přesně psaný pro americké publikum, kdy vůbec nevadí, když si člověk odběhne v průběhu filmu na pět deset patnáct minut na záchod, zavolá si nebo dá kafe s cheesecakem.. Zcela předvídatelný děj, nudné a nepravděpodobné souboje.. Už dlouho jsem nebyl z něčeho tak bezpohlavního natolik otráven.. ////// Nakonec to přehodnocuji a skutečně dávám Odpad! Ta nesmyslnost vůbec toho, proč by se s monstry měly bít roboti a nestačí menší atomovka, kterou beztak nakonec použijí případně salva řízených raket z pobřeží.. Ne, tohle prostě ne. ()

Red.Dwarf

No řekl bych, že je to jakoby zrenovovanej Robot Jox bojoval s Godzillou. a taky mi dost vadil pomer hloubka vody vs. výška jaegera nebo Kaiju. proste celý je to jak šitý horkou jehlou. ()

Teelus

Ano je to neoriginální, předvídatelné, postrádá to hloubku atd atd. Ale ze všech filmů podobného typu, rozuměj megalománsky pojatý akčňák s tunou efektů a příběhem jak podle návodu kterak udělat film pro masy, je tento jeden z nejlepších. Já se u toho královsky bavila, již jsem měla i touhu, kterou jsem posléze realizovala, se na to podívat doma i víckrát. Navíc při srovnání s filmem, který se k tomu nejvíc nabízí, tedy s Transformers, jsem tady alespoň v bojových scénách věděla, co se děje a dokázala od sebe rozlišit protistrany, kdy u Transformerů je to místy nějaká slátanina kovu, ze které bolí oči, když se člověk snaží poznat, kteří jsou ti špatní, přitom zároveň stíhat sledovat tu změť okolo a v příběhu jsem se tam ztratila již dávno, resp. nedokáži od sebe ty filmy rozlišit, či si ani vybavit, o co v nich šlo. Když jsem na tento film šla, věděla jsem co čekat a dostala jsem přesně to, co bylo slibováno, tudíž já zklamaná nejsem. ()

marrrrian

Na Pacific Rim som mal od uvedenia trailerov biedny názor. Ale ono sa blýskalo, lietalo, kričalo a vybuchovalo to, nejaký ten dej, nejaký ten problém, nejaké tie riešenia, nejaké dobré chvíle takisto... Asi to nikoho nenadchne, ale minimálne po vizuálnej stránke nemôže uraziť. A pri ceste autobusom Praha-Reims to dokonca môže viesť k trojhviezdovému hodnoteniu :D ()

Ironhead

Desna barvama a trikama hyrici spektakularni ptakovina u ktery, kdyz clovek vypne mozek opravdu z 90% nejmin, chvilkama se i bavi. Guillermo by se mel rychle vratit ke komornejsim filmum. Jdou mu podstatne lepe! ()

kolodej1 odpad!

tak tohle bylo hodně slaboučké, vhodné zejména pro slabomyslné děti. V podstatě jediným nápadem filmu byla extrémní velikost oblud, tím se kreativita tvůrců vyčerpala. Del Toro mě velmi zklamal, když je ochoten se podepsat pod takovou slátaninu, časy Faunova labyrintu jsou dávno pryč. I pokud přistoupím na to, že by existovaly takové obludy, tak marně hledám jediný důvod, proč by podobnou světovou krizi národy řešily konstrukcí obřích robotů. Možná by neškodilo, kdyby autoři použili google a přečetli si třeba něco o naváděných raketách. Řešení, zvolené ve filmu, je tedy naprosto idiotské a zdůvodnit lze pouze tak, že se to hodilo do scénáře. Ve stínu toho zanikají další nelogičnosti, které je lepší raději nevnímat. Žalostnou kvalitu snímku pak podtrhují podprůměrné herecké výkony, hlavním hrdinům schází charisma. Ještě slušně hraje Elba, ovšem není to moc platné, když má stejně jako ostatní herci v ústech mizerné dialogy. Marně jsem hledal na filmu něco pozitivního, je to předražený průser, jehož hodnocení by mělo zde být v černém. A to už se chystá pokračování této hovadiny, něco mi napovídá, že si to nechám ujít. ()

Oxik49

Můžete si o mně myslet, že nedokážu dostatečně kriticky posoudit film..... Ale navzdory bitvě ve městě, kterou autor okopíroval z Godzilly, a navzdory dojemnému projevu černošskýho maršála, který nápadně připomínal Aragornovo burcování vojsk před branami Mordoru, se mi tahle velkolepá robotí akce prostě líbila.... Je fajn, že jednou mimozemšťani nejsou mimozemšťani, ale podvodšťani :) ()

KennyJ

Odpočinkový film. Pro ty, kdo mají rádi tento žánr, jasná volba. U tohoto filmu se nemusí přemýšlet. Je to taková blbina, až je pěkná :-D ()

ondrejduchon

Od tohoto filmu jsem moc neočekával a proto mě nejspíš celkem překvapil. Nejvíce se mi líbí ta monstróznost, která na mě působí při pohledu na robota. Vizuální efekty jsou určitě silná stránka, bohužel příběh je jednodušší. ()

Kalda69

Efekty uzasne, roboti (Jaegers) skveli, ale zas to zakonceni trosku moc optimisticke. Asi jako Avatar dostane toto dilko 3* ()

HiccupIII

Celkem jednoduchý děj, nic moc vás tam nepřekvapí ale někdy vám buší srdce i za hlavního hrdinu když sledujete nějakou akční scénu kde mega robot bojuje s mimozemskou příšerou a spolu devastují nějaké velkoměsto ani nevím kdo zničil víc, lidi jsou samozřejmě v krytů aby se něco neřeklo. Dále nám nesmí chybět maník co prodává zbytky mimonů jako drogy a jejich trus jako hnojivo na pole. Málem bych opomenul atomovou bombu co má všechny zachránit a máme tady akční film doprovázený epickým soundtrackem, a že ten byl opravdu dobrý hudbu rozhodně musím pochválit. Musím říct že jsem něco takového opravdu nečekal. Člověk chce jen zabít čas filmem od kterého nic nečeká a má tady epický film na který jen tak nezapomene. ()

Cvachetka

Po druhém zhlédnutí si hvězdičku přihodím, není to špatná podívaná. A scéna, kdy jde Gipsy Danger nakopat Kaiju prdel a táhne přitom loď je prostě dokonalá :-D 80% ()

Dvorka96

Asi nejrozporuplňější film co jsem viděl. První dvacetiminutovka je dokonalá, žádná velká zdržovačka a jde se do akce a přitom se řekne, o co vlastně kráčí. Jde o to, že před 7 lety se objevily godzilly a to nejlepší, co lidi dokázali vymyslet, aby je porazili, byli transformeři na steroidech. O dějové lince toho není co víc říct, tak budu pokračovat pozitivy. Djawadi jako skladatel spolu s Guillermovým smyslem pro digitální zpracování, kvuli kterému bych na 3D šel znova, a pak ještě jednou. Herecké obsazení je dostačující, nejvíce z plejády tvrďáků vystupuje Elba s Perlmanem, kterým sekundují dva crazy vědci. Negativum je střed filmu, kde se mluví a scénáristicky tento film není nad věcí. Sečteno a podtrženo, pokud máte rádi mangu nebo solidní sci-fi bitky robotů s godzillama je to film pro vás. Ostatní diváky maximálně uchvátí zpracování a hudba. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)