Z moře začnou vylézat obrovské příšery Kaiju, které napadají města a terorizují lidstvo. Přicházejí trhlinou mezi dvěma tektonickými deskami na dně Pacifiku. Inteligentní netvory dokáží zastavit jen obří roboti zvaní Jaegers, řízení lidskou posádkou. Jenže roboty nelze řídit samostatně, v každém z nich musí být dvoučlenná posádka a oba piloti se spolu musí spojit myslí. To přináší problémy s výběrem posádek, ne každá mysl se dokáže s druhou spojit, aniž by to nepřinášelo vedlejší účinky. Zpočátku jsou roboti velmi účinní, ale postupem času se příšery zdokonalují a začnou mít nad lidmi převahu. Civilizace stojí na pokraji porážky a nezbývá než spoléhat na posádku zastaralého robota složenou z vysloužilého pilota a nezkušeného nováčka. Dva nepravděpodobní hrdinové se stávají poslední nadějí před hrozící apokalypsou. (TV Nova)

Kremlos21

Nečekal jsem od tohoto snímku nic víc než parádní vizuální podívanou s fantastickými efekty. Samozřejmě by se dalo zapracovat na dějové lince, ale proč očekávat od něčeho víc než mohu dostat. Já jsem rozhodně chybu neudělal, že jsem na Pacific Rim šel. Naprostej nářez. Když jsem byl malej chtěl jsem různý postavičky robotů a dalších filmových postaviček a teď Jaegera !!! ()

svist10

Tak přece jen byl ten Harry Potter k něčemu dobrý. Na tomhle místě bych rád z hloubi srdce poděkoval Guillermu del Torovi. Loňská letní sezóna měla Cloud atlas. Letos tu máme třetího Iron mana, Světoválku Z, druhý Star Trek, Muže z oceli... Všechno nákladné a kvalitní blockbustery, z nichž každý další je lepší než předchozí. Ale vrchol dorazil až 11. 7. Pacific rim si otevřeně bere inspiraci v japonských kaiju filmech, dokonce do té míry, že po nich pojmenoval záporáky. Ano, příběh je klišé na klišé (v podstatě celá ústřední trojice má nějaké trauma - Beckett přišel o bratra, Pentacost vlivem prvních nedokonalých Jaegerů dostal rakovinu, Mako přišla o rodinu, vlády dělají problémy, řevnivost mezi piloty), ale celé je to natočeno tak bezelstně a s dětskou radostí, že to nevadí. Sympatický španěl obratně manévruje, takže z ničeho nebolí oči. Chvíli se to tváří jako standardní monstr-film. Jenže pak přijdou zlomky z australské bitvy. A Guillermo poprvé pořádně kopne do vrtule. Godžira se nechytá, transformeři se utíkají schovat pod zem (jakkoli je mám jinak rád, výtečný Lateefův koment s školní třídou), lidé vřískají a domy se hroutí. Když Beckett dorazí do Hong Kongského Shatterdomeu, měl jsem v očích slzy dojetí. Proběhne konkurz na pilota (zajímalo by mně, kdo vymyslel choreografii, a pak - TY OČI!), objeví se dva potrhlí vědci (jeden vypadá jako J. J., u toho druhého mám pocit, že když se usměje, musí se mu odklopit vršek hlavy) přijde první povinný neúspěch. Dialogy nebolí, del Toro stále seká sympatické postavy jak Baťa cvičky, herci jsou přesvědčiví. Ve druhé polovině ale Pacific rim odzoomuje, opustí osobní rovinu (až na lahůdkový flashback z minulosti Mako, sice komornější, ale intimní a atmosférický), a vypustí do společné arény kaiju a jaegery. Ve Victoria Harbour se poprvé ukazuje, že kaiju nejsou jen pouhá zvířata, ale celé je to trochu jinak. Na plátně se zjeví Ron Perlman v další stylové postavě jeho kariéry, jaegery dostávají přes držku a situaci musí zachránit druhořadá posádka v zastaralém modelu. Půlhodinové sekvenci padne za oběť půlka města, ztráty jsou citelné, ale následky jsou ještě znepokojivější. Následuje zběsilý porod, výprava do trhliny s milým detailem (ano, ryby na suchu) a konečné řešení. SPOILER ALERT: Překvapivým ozvláštněním je fakt, že z otcovsko-synovské pilotní dvojice nepřežije syn, většinou se starší generace obětuje pro dobro mladší. SPOILER END. Výprava snímku je velkolepá, na CGI jsem nenašel chybičku a že je scénář provařené klišé? Vzpomeňte na Avatar. Pacific rim ve mně znovu probudil dvanáctileté dítě, které chtělo vidět stometrová monstra a roboty, mydlící se ve městě. Skeptik ve mně nevěřil, že se toho dočkám. Ještě jednou ti Guillermo děkuji, že sis těch 200 milionů vyhádal. Pacific rim je snímek pro velké plátno, s kvalitním 3D a příjemně nekompromisním českým dabingem. Jen to rušení apokalypsy zní v originále mnohem líp. ()

Kubasino

Překrásně udělané, efektově dokonalé a velkolepé. Krásná zábava převážně pro kluky a muže, kteří se rádi vrátí do dětských let. Veškerý dojem ovšem kazí Rinko Kikuči (respektive samotná postava). Neustálá touha hollywoodských tvůrců sekat do krásně bezmyšlenkovité zábavy romantické prvky, aby přitáhli také ženské publikum, už mi leze pořádně krkem. Do romantických dojáků také nikdo necpe honičky aut. ()

SKl247

Predstavte si, že ste v hlave niekoho, kto práve umiera. Vidíte a cítite všetko čo on. A čo viac - možno umrel aj kvôli vašej nerozvážnosti. Potom sa na chvíľu zadumanjte nad myšlienkov, že dinosaury pochádzajú z inej planéty, a potom.... Ale späť k filmu, pretože toto tu síce bolo spomenuté, ale nikto sa ani len nesnažil to nejak rozvinúť a celý (zdôrazňujem celý) dej, je extrémne plytký a predvídateľný, a tým aj neskutočne nudný. Človek by teda čakal, že to zachránia aspoň vizuálne efekty, no ja osobne som si cez neustály príval vody a prachu do kamery vôbec žiadne nevšimol (už si nikdy nebudem sťažovať, že v Man of Steel bolo podozriva málo prachu). Pravdu povediac, pozerať to v IMAXe alebo doma ako nejaký CamRip je skoro na nerozoznanie. Jediné pozitívum je, že hlavní hrdinovia nie sú úplne retardovaní (tak ako sme na to zviknutí napríklad z hororov), no ich priemernú inteligenciu vyvažujú hneď dvaja doktori a úplne valcujú rozhodnutia lídrov "svetovej vlády". ()

Luciaaas2 odpad!

Tak tohle se vážně nepovedlo, na film jsem se velice těšil a byl jsem úplně otřesen, co to Del Toro natočil. Vůbec mě film nebavil, nestrhnul a vlastně ani nezaujal. Přitom tenhle typ filmů miluju. Jediné, co je kladné na filmu je, že se povedla monstra a to velice originálně. Za to roboti mi připadali mix z Reel Steel a Transformers... Tohle se vážně nepovedlo... ()

nudlis

4 hvězdy za efekty, který jsou opravdu moc pěkně udělaný. Jinak průměrná scifi s průměrným příběhem a očekávatelným koncem. Za pár let to bude fajn film pro mýho syna-nyní-školáka na deštivé sobotní odpoledne. ()

dwarwen

No příběh to má hrozně ohraný a tolikrát ždímaný. Když to chtějí nějak "hustě" navazovat, tak je to hrozné (jako ty narážky s dinosaurama). Postavy jsou docela různorodé, ale nijak hluboké. Ty zajímavé většinou řeknou ve filmu asi jednu větu (nebo ani to ne).Nicméně co jsem od toho čekal, byla pořádná akce ve stylu transformers. A tu jsem dostal vrchovatě. Roboti jsou výborně propracovaní a na efektech se taky nešetřilo. Hodně nápadů a hlavně peněz ale zbylo i na potvory, takže je to slušně vyvážené. Prostě akční nářez. Del Toro se vrací po asi pětileté pauze ve velkém stylu. ()

Mamatka

Vizual dobry, herci tiez (tam sa asi vela nedalo pokazit, kedze neslo o prehnane charakterove postavy), ale subojov, ktore dej nikam neposunuli, prehnane vela. Namiesto natahovania bitiek mohli dat trochu priestoru postave Rinko Kikuchi, pretoze napriklad jej "blok" bol spomenuty len okrajovo a zrazu sa sam zazracne vytratil. Mnoho veci narychlo a nedotiahnutych. Aby som tym subojom nekrivdila, dobre sa na to pozeralo ale treba vediet kedy prestat. ()

MakinaB

Vezmete Godzilu a Transformers, stříknete to trochu Dnem nezávislosti a Avengery a máte Pacific Rim a víte co? Ono to funguje. Bavila jsem se a o to šlo. Herci nanejvýš sympatičtí a bojové scény vás prostě zvednou ze židle. Ideální film do kina. Bojové scény úžasné a byla to prostě úžasná megalomanská podívaná a při bitce v Hong Kongu jsem prostě jen zírala a dělala wow. Na druhou stranu většina věcí byla předpověditelná a konečná scéna mi přišla tak trochu narychlo dělaná, ale i tak jsou to silné čtyři hvězdy. Nic náročného, žádná srdcervoucí polízanice prostě jen obří roboti proti obřím vetřelcům. Oba úžasně propracované, jen si sáhnout ()

tixi

Dokonalý sci-fi a akčný zážitok,dokonalé efekty,dokonalá hudba,dokonalá a epická akcia no proste ten film má všetko čo si človek ako ja môže priať 100%. ()

MamoulianX

Ale jo, šlo to, až na ten nepřehledný závěr a patetický konec. Nebýt této nedotaženosti, mohly to být 4*. Jinak Ron Perlman neměl chybu. :-D Jdu si koupit stejné boty jako má on. :-) ()

pepca72

Viděno v Cinestaru s dabingem. Dabing byl katastrofální a trvalo mi cca 1/2 hodiny si zvyknout. Připadalo mi to jako Godzilla vs Transformers, nebo spíše stará Gappa. Ty obludy byly tak přiblblé a trapné, že shodili celý můj zážitek s filmu. Mega roboti ovládní dvěma lidmi, no budiž, ale vyslovování názvu zbraní před použitím, mi připadalo jak v pohádce Pokémoni. No prostě rozporuplné od začátku do konce. Díky bůh za roli Perlmana, ten to oživil. Efekty parádní ale to je vše. Idris Elba neměl co hrát, a to je pan herec. Mé největší zklamání tohoto roku, a to jsem se těšil. Gapu už neee, v jaké koli podobě ať se jmenuje jak koli, to je záležitost 60-70 let, s těmito roky už umřela, a nikoho fakt nevystraší. Je to trapné, blbé, infantilní, ale draze natočené. Jo a nejlepší herecký výkon tam předvedlo malé asijské děvčátko v modrém kabátku s červenou botičkou v ruce, a to myslím vážně. Její strach z obludy jsem ji fakt věřil, zahrála to na Oskara. ()

UFO-nec

Vizuální efekty parádní, akční scény jsou přehledný, exteriéry a vzhled jägerů jsou propracovaný, dějová linie poněkud zmatená, spousta věcí nedává smysl nebo není dotažena do konce, celé to smrdí patriotismem. Herecké výkony nijak neoslní. Prostě pohodová "komedie", jinak to nazvat nemůžu, pár scén mě opravdu pobavilo a dvě vyloženě dostali. SPOILER! První když popadli do každé ruky (jestli se to dá nazvat rukou) jägera dva lodní kontejnery a začali bušit do příšerky, jakože ji to bude víc bolet, LOL. Ty jägerovi pracky jsou několik tun masivní oceli a oni vezmou kontejnery ze "slabého" plechu.To je jakoby do něj bušili polštářem, LOL. Je to sice SciFi, ale co je moc, to je moc. A druhá když byli poškození a už neměli čím střílet, tak vytáhli meč a začali příšerky efektivně párat, proč to sakra neudělali hned na začátku, WTF? ()

leonus.atrum

Neuvěřitelné klišé které láká nějakým skrytým smyslem který tam není, jelikož je to naprostá pohádka. Až na tu dobrou akcí(občas) a na Elba je ten film naprosto bez hodnoty takže dávám každé z těchto pozitiv po jedné hvězdě. ()

capone

megalomanský , akčný a nelogický, taký je nový výtvor uznávaného režíséra Guillerma del Tora. Až na druhý deň po vzhliadnutí filmu som si uvedomil, tie nelogické veci vo filme. A práve preto som rád, že som ten film mohol vzhliadnuť. od začiatku zapojený do deja, kde sa všetko rúti, herci skvelý, niekoľko prepojení a odkazov na predchádzajúce filmy, žiadne americké naťahovanie času, všetko ide ako má a nakoniec pri titulkoch humorná dorážka :) určite odporúčam, ale viac ako tri nedám . ()

ScoRPy

"Ten film, na který jdete a přesně víte, co dostanete....a sakra vás to baví!" Než jsem na to šel do kina, tak mi připadala stopáž 132 minut spíše dlouhá, ale co sem pak viděl ty skoky ve filmu, tak by Pacific Rimu slušelo klidně 180 minut. Mrzelo mě, že sem neviděl první objevelí Kaiju a strach lidí z neznáma, dále pak bych si více užil film, kdyby bylo dáno více prostoru i dalším Jaegerům, kteří byly pěkně navrženi a stotožňovali se s "image" dané země - Cherno Alpha - ruský masivní "tank-Jaeger", Crimson Typhoon - čínský tříruký Jaeger, Striker Eureka - australský "vedoucí" Jaeger. Všechny tyto modernější Jaegery strčí do kapsy starý dobrý "Gipsy Danger", mezi jehož piloty dojde nakonec i k něčemu jinému, než jen k propojení myslí :D ()

S.Fisher

Větší blbost jsem už dlouho neviděl....... Mix Godzilly s Transformers..... Sledování jsem ukončil po prvních 10 minutách. ()

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

Pacific Rim 2 má hlavního hrdinu

06.06.2016

S pokračováním sci-fi Pacific Rim: Útok na Zemi to chvíli vypadalo bledě. Celý projekt se v létě 2015 skoro zrušil, letos v únoru byl ale vzkříšen a příští rok by měl jít do kin. Už nějakou dobu víme… (více)

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

Jste připraveni na monstrpokalypsu?

04.05.2016

Jurský svět vydělal 1,67 miliardy dolarů, takže vás asi nepřekvapí, že nás čeká kupa nových "monstrfilmů". V březnu 2017 se vrátí King Kong ve filmu Kong: Skull Island od Jordana Vogta-Robertse … (více)

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

Del Toro si dává pauzu od blockbusterů

18.03.2016

Guillermo del Toro nám nadělil dva díly Hellboye nebo Pacific Rim, teď se ale hodlá na dobro vrátit k menším projektům. Alespoň to tvrdil loni v říjnu, když propagoval svůj horor Purpurový vrch, a… (více)

Uvidíme Pacific Rim 2?

Uvidíme Pacific Rim 2?

18.09.2015

Nad pokračování sci-fi rubačky Pacific Rim - Útok na Zemi, se pomalu stahují mračna. Režisér Guillermo del Toro (Hellboy: Zlatá armáda) ho připravuje na 3. srpna 2017, teď to ale vypadá, že se datum… (více)