Polibek před smrtí

Lucien Ballard

Lionel Newman

Robert L. Jacks

• EdaS

Krásná kamera a spousta křeče.(25.2.2010)

Zaujímavá, dnes už pomerne tuctovo znejúca niorovka, ktorá má však svoje čaro a množstvo napínavých scén (scéna na streche budovy mi takmer rozorvala nervy). Wagner zahral svojho milého, prívetivého a zároveň odpudivého psychopata s mikroskopickou presnosťou a hlavne od jeho výkonu sa odrážal celý príbeh. Skvelá práca s kamerou dohnala film v niektorých scénach takmer k horrorovému žánru, čo filmu len pridalo na atmosfére. Škoda, že námet je dnes už tak obohraný, že ma nemohol nakopnúť a nadchnúť viac. 75%.(16.2.2009)

Wagner je dokonalý. A to docela stačí.(2.9.2009)

Mužská verzia elegantného fešáckeho muža, fungujúceho vnútorne len otázkou "How much is it?". Aby si túto otázku v budúcnosti nemusel tak často klásť, vyhľadáva dievčatá z bohatých rodín. Takýto typ gentlemanov je ochotný použiť všetku svoju inteligenciu a šarm na doživotné zabezpečenie sa, pričom neváhajú vykonať čokoľvek. Jednoduchá a zároveň krásne nakrútená noirovka ukazujúca, kam až túžba po dobre zaistenom vydaji môže zájsť. Ženská intuícia v momentoch akútneho zaláskovania môže byť oslabená - následky však bývajú fatálne. Poznámka: súhlasím s užívateľom Andertonom, že obsah tohto filmu by mal byť skrátený do jednej vety - upravenej prvej: "V tomto napínavém thrilleru ztvárnil Robert Wagner postavu Budda Corlisse, ambiciózního mladíka z chudé rodiny, jenž se snaží získat jmění prostřednictvím sňatku s dívkou z bohaté rodiny.". Všetko ostatné je totiž nechutný spoiler, schopný oslabiť zážitok z videného.(22.3.2013)

Velmi slušná adaptace prvotiny Iry Levina. O několik stupňů lepší, než devadesátkový remake...(25.8.2010)

Veľmi slušne natočený napínavý príbeh s dobrou kamerou a zaujímavou hudbou. Dej má dve roviny, v prvej ide o vykreslenie vzťahu mladých ľudí, v ktorej dominuje chladnokrvný Budd ( Wagner ) a jeho naivná priateľka ( Woodward ), v druhej o pomstu jej sestry. Priznávam, že prvá časť sa mi viac páčila, určite by vystačila na celý film za predpokladu nejakého "hitchcockového" finále.(17.1.2008)

Keď už je tu spomínaný Match point, tak hovoril niekto aj poručík Columbo? Asi nie, takže začnem ja. Nezvykle dlhá expozícia s pečlivou prípravou zločinu, po ktorom nastupuje na scénu nová postava "čmuchala", ktorý si všimne zopár nezrovnalostí a ide za nimi až do konca. V tomto prípade s príťažlivejším zovňajškom, akým disponoval Peter Falk o desaťročia neskôr. Ja som si o filme nečítal ani tunajší obsah, takže zvrat v dvoch tretinách filmu mi prišiel natoľko nečakaný, že som mal pocit, žeby naňho neprišli ani Hitchcockovi scenáristi. Tvorca obsahu by si zaslúžil doživotný zákaz sem čokoľvek napísať. Film stojí na mrazivom výkone Roberta Wagnera, ktorý je dosiahnutý jeho dokonalým elegantným a úlisným zovňajškom a skvelo vystavaným scenárom, ktorý dávkuje zvraty v pravidelných intervaloch a udržuje tak diváka v napätí až do konca s dôrazom na tie naše známe columbovské detaily. Podobný film: Dial M for murder(20.3.2013)

Barevný noir, kde Wagner ztvárnil opravdového parchanta. Osobně si myslím, že by víc vynikl černobílý, ale jinak se jedná o docela napínavý a nenudící film se skvělým důrazem na detaily.(29.12.2011)

Kdyby tenhle snímek byl natočen ještě na černobílý materiál, tak si myslím, že má mnohem lepší efekt, než jaký na mě měl v barvě. I tak je ale příběh dobrý a má docela dobré zvraty, kdy ten závěrečný se celkem povedl. Celkově ale příběh stojí na celkem silných základech, a tak se daří budovat i atmosféru, která ale nejde do extrému.(26.7.2016)

Nejde nesrovnávat s Match Point. To pak tohle musí nutně vyznít už jako poněkud archaická záležitost. Však na 70% naprosto s přehledem.(12.2.2010)

I když podle námětu Iry Levina samozřejmě z filmů vítězí ROSEMARY MÁ DĚŤÁTKO, není tenhle film špatný a upomene na filmy Alfréda Hitchcoka - speciálně scéna na střeše je krásně prodloužená a napínavá.(4.12.2008)

Dnes uz dost priemerna noirovka /nepopieram, ze roku 1956 to mohlo byt dobre/. Prva polka je lepsia nez druha, ale skoda tej velkej nudy v strede, kedy sa toho deje fakt minimum. Gerd Oswald mi az tak vela nehovori, a zaver je hodne odbity : 50 %(17.5.2016)

Kvalitní noir, Robert Wagner výborný, režie dobrá, scénář také, funguje i napětí a kamera je taky dost slušná. I přesto že jde o noir, tak filmu neuškodilo ani to že je natočen v barvě(27.5.2009)

Ten oficiálny text distribútora je viac-menej zavádzajúci, keďže Ellen sa s Buddom spozná až potom, ako Dorothy zomrie a hlavne je to z iniciatívy zo strany Budda. Ale späť k filmu... Takisto by som film rozdelil na dve polovice, pričom tá prvá je 5*-ková, so stupňovaným napätím, pričom divák doslova musí čakať na to, ako sa Buddovi nakoniec podarí zabiť Dory. Druhá polovica je oveľa slabšia a ani samotné finále nepresahuje priemerné hodnotenie, čo spôsobuje hlavne chýbajúce napätie, keďže hlavné postavy už nie sú až tak vystavené Buddovmu ťaženiu za bohatstvom Elleninej rodiny.(4.12.2008)

Pekne natocenej filmek (spis krimidrama nez noir, rekl bych...), nicmene zadny prevratny zazitek. A Mary jsem v prvni chvilce vubec nepoznal... :-)(22.6.2013)

Ambiciozní mladík, který se snaží vetřít do bohaté rodiny, zjistí že jeho přítelkyně je těhotná, což mu hatí plány. Poté co ji zabije si začne s její sestrou. Inu tohle byl čistokrevný průměr a ani nevím co napsat. Nic zde nevybočovalo na žádnou stranu, jen to bylo trošku utahané a bez napětí. A klidně by to mohl být jeden díl z nespočta krimi seriálů.(23.4.2016)

Výborná předloha (Ira Levin) natočená v duchu Alfreda Hitchcocka o šarmantním mladíkovi, který při cestě za penězi vyhlédnutého tchána rozhodně nemá zábrany.(2.1.2017)

Napínavý příběh, který Vás lehce povede a určitě neunudí.(19.4.2010)