Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osamělý Kang Sang Man chce skoncovat se životem. Po neúspěšné sebevraždě se probudí v nemocnici a zjistí, že vidí duchy - neustále kouřícího taxikáře, plačící ženu, požitkářského dědu a malého kluka s neukojitelnou chutí na sladké. Doktoři ho považují za blázna. Jediná možnost, jak se duchů zbavit, je splnění jejich přání. (-Rastaman-)

(více)

Recenze (43)

May 

všechny recenze uživatele

Vyborna komedie, ktera ma naladou opravdu blizko ke Speedy Scandalu. Neni sice natolik dynamicka a v prubehu malicka upada do monotonnosti pribehu, ovsem to ji vubec neubira na kvalitach vysokeho nadprumeru. 8/10 ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Rozhodně se nejdená o čistou komedii. Myslím, že dramatická stránka je tu rozvinuta ještě silněji než humor. Tae-hyeon Cha je opět vynikající. Jemu prostě ty role hlupáka nebo ztroskotance sednou vždycky. Do vedlejších rolí byli vybráni také dobří herci. Během filmu jsem narazila na několik nejasností. Ty ale nakonec hezky vysvětlil dojemný a smysluplný konec. Dokonce slzu jsem u něj pustila. Milé překvapení..4*. ()

sniper18 

všechny recenze uživatele

Je to dosť dobrá mierne romanticky ladená komédia. Má celkom dobrý príbeh o mladíkovi, ktorý vôbec nie je spokojný so svojim životom, vyrástol v sirotčinci a preto nikoho nemá, trpí neustálymi depresiami, nenachádza žiadny zmysel života a tak sa rozhodne so svojim životom skoncovať. Samovražda mu úplne nevyjde, ale kvôli tomu, že bol chvíľu po smrti začne vidieť štyroch duchov, ktorých sa nezbaví, kým im nesplní ich túžby, no postupne si začne uvedomovať, že má konečne dôvod žiť a navyše sa mu zapáči jedna príjemná sestrička. Spracovanie je celkom dobré, ale aj tak väčšinu času nepôsobí úplne najideálnejšie. Prvý dojem sa vydaril, ale zoznámenie s duchmi ma veľmi sklamalo, pôsobí to až tak hlúpo a detsky, miestami dokonca až trochu trápne, ale našťastie netrvá až tak dlho, kým sa to vylepší. Síce sa tu stále nájde niekoľko prvkov, ktoré mi až tak dobre nesedeli, no vynahrazuje to dobrá zápletka a pritom kvalita ide prakticky celý čas len hore, pomáhanie duchom ešte nie je až tak výrazné, myslím, že z tohto sa dalo získať ešte trochu viac, ale chválim celú romantickú líniu, tá mi sedela a našťastie má aj dosť priestoru a páčila sa mi aj tá premena hlavného hrdinu, ktorý konečne nachádza dôvody pre život. A všetko to vyvrcholí perfektnou záverečnou dvadsaťminútovkou, ktorá príde so skvelou pointou, no vydarila sa po všetkých stránkach, funguje aj emocionálne a má pár vynikajúcich momentov. Čo sa týka jednotlivých žánrov, práve žáner komédia je najvýraznejší, no moc mi nesadol. Humoru je tu dosť, ale väčšinou pôsobí jednotvárne a ani ma moc nebavil, hlavne ten prvok s vchádzaním do tela hlavného hrdinu, ktorý sa následne správa podľa nich tu má veľké zastúpenie, no bez toho by som sa s radosťou obišiel. Vydarili sa možno len dve, tri situácie, vyrušenie na sledovačke alebo rozhovor na policajnej stanici. No našťastie film na tomto žánri úplne nestojí, má síce najväčšie zastúpenie, ale samotná zápletka funguje aj bez toho, takže sa na to dá stále pozerať a romantika spolu s drámou sú už kvalitné. Herecké obsadenie je na tom dobre, Cha Tae-Hyun v síce trochu nezvyklej úlohe, aspoň spočiatku, ale bavil ma aj tu, veľmi príjemná Kang Ye-Won v úlohe sestričky a čo sa týka samotných duchov, dali sa podať aj omnoho lepšie, hlavne obaja mužskí predstavitelia, dieťa a žena sú celkom obstojní, ale to platí tiež hlavne spočiatku, potom je to už čím ďalej len lepšie. A tých pár zvyšných postáv je už ideálnych. Réžia a technická stránka sú slušným nadštandardom, tu nemám problém. Keby som mal tento film hodnotiť len ako komédiu, tak by to dopadlo omnoho horšie, pretože tak to moc nevyšlo, ale inak som nadmieru spokojný, zaujímavá zápletka funguje, tých pár zvyšných žánrov tiež a ten záverečnej časti by som dal aj plné hodnotenie. 78% ()

molotov 

všechny recenze uživatele

Po úžasné komedii Speed Scandal jsem od nového počinu Tea-hyeona čekal mnohem víc. Konec mile překvapil, ale opravdu dobrých fórů bylo ve filmu pomálu. ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Velmi dobře vyprávěné: zaujmout blbinkami, nasadit brouky do hlavy, rozvinout zápletku a zapojit spousty lidí, naladit na vlnu, a nakonec otevřít oči. Jo a vymačkat z nich nějakou tu slzu. Má to jedinou slabinu. Korejci zřejmě když už si zaplatí lupen, chtějí tak dvě hodiny zábavy a víc, jinak se cítí ošizeni. Prostřih na hodinu a půl by myslím hodně seděl... ()

juta 

všechny recenze uživatele

Buď si vybírám jen dobré filmy, nebo Jižní Korea produkuje opravdu velmi dobré filmy na vysoké úrovni. Říkal jsem si to už před nedávnem, že "hodná" Korea je na tom hodně dobře, co se týče výroby dobrých filmů. Musím říct, že i přes své maximální hodnocení mě v několika momentech děj moc nebavil, ale co se stalo na konci... přesně takovéhle zvraty, souvislosti a odkrytí děje miluju. Následující věty raději nečtěte, mohly by poodkrýt děj! Nesnažte se spekupovat dopředu, co jsou ti duchové zač, zda jejich připoutání k hlavní postavě nějak souvisí! Potom si tenhle film vůbec neužijete! ()

Ketri 

všechny recenze uživatele

Bože, ti Korejci mají opravdu zvrácené představy o komedii. Ještě nikdy jsem u "komedie" takhle neřvala a nebilancovala svůj dosavadní mizerný život. Na prolínání několika žánrů do jednoho filmu už jsem si zvykla, ale tohle mě fakt dostalo. Autoři vás příjemně naladí na praštěnou oddychovku, aby z vás v zápětí vyždímali veškeré skryté zásoby emocí. Je to zvláštní, ale takovéto počínání jsem opravdu zažila jen u korejských filmů, říkám si, zda to nedělají kvůli úspoře peněžních prostředků za lístky do kina. Zaplatíte lístek, zasmějete se, zapláčete si, chvíli se bojíte a čekáte, jestli nepřiletí mimozemšťani. ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Už od úvodních sebevražedných pokusů jsem se skvěle bavil a od úvodních titulků jsem se nejen skvěle bavil, ale taky byl trochu naměkko, abych nakonec po dvou hodinách pohodové zábavy s blaženým úsměvem na rtech slzel dojetím. Je neskutečné jak nenásilně dokázal Young-Tak Kim propojit odlehčenou rovinu komedie se smutným dramatem a umíráním, jak dokázal vybalancovat jednotlivé nespojité prvky tak, aby nerušily, a v závěru je všechny dokonale propojit, dát všemu smysl, dokonale překvapit pointou a ještě vás tím dohnat k dojatému pláči. ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Korejci jsou prostě mistři v recyklaci. U Hellou goseuteu vzali hlavní "vidím mrtvé lidi" premisu Šestého smyslu a udělali z toho rodinnou komedii. Docela zábavnou komedii. S troškou té nezbytné romantiky i dramatu, aby v závěru klasicky dorazil obří parní válec s názvem DOJÁK a kompletně vás převálcoval. Místy je to sranda (hrozně mě bavil prostorově výrazný kouřící duch), místy trošku nuda, občas jsem trošku tápal co se to vlastně děje, ale v závěru všechny kousky skládačky zapadly. Dvakrát se o mě pokoušel spánek. Prostě takové pohodové nenáročné koukání. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Az do pointy to bola neznesitelna trapna nuda a ani pointa to uz nezachranila. Asi si budem musiet dat na nejaky cas pohov od Korejskych filmov, lebo v poslednej dobe ma vobec nebavia. Pritom pred par rokmi som im uplne prepadol. Neviem ci sa zmenili filmy alebo ja. ()

ScarPoul 

všechny recenze uživatele

Aj keď mám Tae-hyeon Cha veľmi rád, zatiaľ zostáva jeho výkon z My sassy girl neprekonaný. Aj keď je Hello Ghost milým filmom, je namiešaný zo starých známych ingrediencií, tak typických pre Kórejské komédie. Máme tu celkom originálny nápad, sympatického hrdinu, ktorý je zároveň aj tragéd, pekné dievča, kopec drobných vtipov a srdcervúci koniec. Keby som tento film videl ako prvý čo sa týka kórejskej komédie bol by som unesený. Takto som si len všímal ako obvykle výborne vydramatizovaný dej a nesentimentálnu sentimentalitu, ale niečo pamätnejšie, čo by ma prinútilo siahnuť po filme aj po druhý krát som tu nenašiel. Ale ako taká vydatná jednohubka pre emočné rozptýlenie - prečo nie. Kórejci stále vedia ako namiešať ten správny film na večer. ()

Folpa 

všechny recenze uživatele

Kang Sang Man neví už jak dál, tak se snaží zabít. Po jednom z jeho nepovedených pokusů začne postupně vidět 4 duchy. Co jsou zač? Proč za ním přišli? Jak se jich zbaví? Proč se ho snaží evidentně dát dohromady s krásnou zdravotní sestřičkou? Možná si ještě většina z vás během filmu bude říkat co, že se to tam děje? Proč to do sebe nezapadá? Ale nebojte, na konci to do sebe všechno zapadne a možná si i pobrečíte jako já :) ()

pivo 

všechny recenze uživatele

Nebolo to zlé, bavil som sa aj dráma fungovala, ale stále som mal pocit, že sa z toho dalo vyťažiť viac komediálnych situácií. Takto je za slabšie štyri, a to najmä vďaka vynikajúcemu Tae-hyeon Chaovi, ktorý sa do komédií fakt hodí a tie jeho ksichty ma bavili najviac. ()

Tony.cs 

všechny recenze uživatele

Celý film jsem se bavil, čtyřku by určitě schytal. No ale konec to dokázal vyhoupnout na maximum. Měl jsem slzy v očích a v zádech mrazivou dýku. Krásné. ()

Mkqp 

všechny recenze uživatele

Hello Ghost je o chlapíkovi, jenž chce skončit se svým ubohým životem a po nepovedené sebevraždě začne vidět pár duchů. Od té doby s nimi žije každodenní život a skrze plnění jejich přání najde ženu svých snů. S Hello Ghost jsem se dlouho prodíral komediální stránkou, aby pak přišla těžce dramatická chvilka, která mě odrovná. Ten konec byl úžasný. Po Japonsku nenátlakové city, které byly sice jasné, ale nechaly diváka pracovat s jeho povahovými rysy. ()

Tyckin 

všechny recenze uživatele

Tohle je dost rozporuplný snímek – nejprve je totiž nutno se hodně dlouho prokousávat komediální stránkou věci a to není zrovna zábava, bohužel. Nápad není špatný, ale realizace se nevyvedla. Cha Tae-hyeon je sice můj oblíbenec a zde předvádí tradičně výborné výkony, ale komediální scénář je slabý a dosti jsem se nudil. Oproti tomu mne zaujal jeho vztah s půbavnou sestřičkou, to už je jiná káva. Jak se komediální část začíná vytrácet a přechází se k té vztahově-citové rovině, film mne začal upoutávat a když se přihodí i dramatická část (poslední třetinka), byl jsem spokojen, zejména závěr se hodně povedl. To ale celek samo o sobě už nezachrání a musím hodnotit tvrdě 3*, ač je to na hraně. 67% ()

Ivuse 

všechny recenze uživatele

Pro mě osobně velmi krásný film. Na čistě pěti-hvězdičkovou bombu to nemá, ale hodně silně na mě zapůsobil. Zápletka je neotřelá, hodně komediální začátek vystřídá trochu vážnější část a zakončí to pěkná, dojemná tečka. :-) ()

ghatos 

všechny recenze uživatele

Chytře natočené. Někdy jsou tam nevýrazné úseky, to ovšem nic nemění na krásném konci - ten se moc povedl. 66%. ()

Reklama

Reklama