NON-STOP

• Francie

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Francie / Velká Británie / Kanada, 2014, 106 min

Liam Neeson takové role, jakou má i zde, umí a svědčí mu. Zapeklitá zápletka a prostředí, v němž se odehrává, v letícím letadle, jsou dobrými atributy pro napínavou a akční podívanou, jakou Non-stop je. Potěší i řada herců ve vedlejších rolích, napětí, akční scény a rozplétání příběhu. Závěr byl sice poněkud zklamáním, zejména pak celá eskapáda s výbuchem bomby a přistáním, avšak pro poctivých 90 minut, které tomu předchází, dám ještě 4*.(22.7.2014)

Solidní průměr, který neurazí ani nenadchne. Tvůrcům nelze upřít dílčí originalita v oblasti vizuálního pojetí (textove zprávy na pozadí apod.) a z hlediska gradace děje, kdy se Neeson jakožto vysloužilý Marshall dostává v první třetině do solidní paranoii, nicméně to je asi tak vše opravdu zajímavé. A ne, akci tentokráte skutečně nečekejte. Taken se nekoná. Jediná opravdu zajímavá bitka je ta úvodní na toaletě, lepší už tam nebude. Co naopak nechybí je tradičně přepálený závěr a digitální přistání.(18.3.2014)

Jelikož se celý film odehrává v letadle, tak jsem ani nečekal, že by se mohlo jednat o akční záležitost. Namísto toho se jedná o solidní thriller, ve kterém Liam Neeson spíš než bojového umění využívá toho hereckého. Jeho představitel Bill Marks byl zapleten do konspirace, kdy je označen za teroristu a divákovi nedělá sebemenší problém se s jeho postavou zžít a soucítit s ním. Je to tak líbivě natočeno, že to v pohodě strká do kapsy všechny ostatní letošní dramata ála Three days to kill...73%(28.5.2014)

Liam Neeson to celé drží na svojich pleciach a nikto ďalší nemá šancu (a už tobôž ju nemá jedna z najnesympatickejších amerických herečiek, Julianne Moore). Scenár je na prvý pohľad úžasne geniálny (už tá zápletka!), ale je lepšie nad ním príliš nerozmýšľať, lebo zistíte, že to celé možno bola jedna veľká blbosť. Dobrý začiatok, uchádzajúci stred a vcelku nudné vyvrcholenie.(6.1.2017)

Koukám, že Liam Neeson se umí navézt do parádních příběhů. Po filmech 96 hodin a Neznámý završuje svojí osobitou thriller trilogii právě tímhle filmem. Já jenom doufám, že to pro něj nebude úplný konec s thrillerem, protože si myslím, že právě v těhlech filmech se on našel. A to vlastně vůbec nevadí, že tady hraje letitýho alkoholika, co se v první stresující situaci rozklepe jak ratlík. Každopádně nemůžu mluvit pořád jenom o něm. Obrovskou zásluhu na kvalitách tohoto filmu má i samotný režisér. Když bych tenhle thriller bral jako detektivku, tak bych řekl, že si myslím, že je vrah na palubě letadla každej, kdo do toho letadla sedl. Ty záběry na lidi, jejich pohledy a kolikrát i jednání je přesně to, co jsem potřeboval. Nebyl jsem si totiž jist vůbec ničeho. A i z toho důvodu jsem si tenhle dynamickej napínák naprosto perfektně užil.(29.6.2014)

• - Hoci sa dej filmu odohráva na palube Boeingu 767-300, kokpit je z novšieho Boeingu 787. (MikaelSVK)

• - Pri detailných záberoch na ruky Liama Neesona (písanie na mobile, opretie sa o sedadlo) bola použitá ruka dabléra. (Thaarm)

• - Počas reportáže redaktor tvrdí, že Bill Marks sa narodil v Severnom Írsku. Liam Neeson, ktorý ho stvárnil, odtiaľ skutočne pochádza. (m.a.t.o.)