NON-STOP

• Nový Zéland

• Austrálie

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Francie / Velká Británie / Kanada, 2014, 106 min

Fantastický film a fantastický Liam Neeson, ktorému sú takéto role proste určené. Tu taktiež nepochybil a režisér Jaume Collet-Serra natočil veľkú snímku roka 2014. Snímka už od začiatku zaujme perfektne scenáristicky napísaným príbehom, kde aj tá najbližšia osoba môže byť záporná. Príbeh, v ktorom do poslednej chvíle neviete, kto je ten najväčší zloduch a či je vôbec v tom lietadle, v ktorom sa odohráva celý tento film. Za ďalšiu zmienku určite stojí krásna Julianne Moore a tiež spracovanie SMS efektov, kedy si Liam po mobile píše s tým zloduchom. Rozhodne pekné efekty ako aj celý film.(22.2.2015)

|80%| Shlédnuto v kině. Rozhodně se jedná o velmi strhující a napínavý snímek, takže nuda zde rozhodně nastat nemůže. Nejvíc jsem se teda těšil na Liama Neesona, kterého jsem si oblíbil - toto je čtvrtý film, kde ho vidím v hlavní roli akčního thrilleru (tohle je teda spíše thriller). Poprvé ve filmu 96 hodin (5* - 96%), Neznámý (4* - 83%) a pak pokračování 96 hodin, a sice film: 96 hodin: Odplata (4* - 84%). No, musím říci, že toto se povedlo. Promyšlneý film, který svoji pointu na konci filmu má, ikdyž ne tak zásadní, ale přesto o napětí tu není nouze. Úvod vlastně sleduje hlavního hrdina Liama Neesona. Jeho příběh: Člověk, který má problémy s alkoholem a v životě. Takže už mírně temný úvod jak se potácí Neeson, zkoumá lidi na letišti atd. Nuda rozhodně není, film se začne mírně odvíjet. Netrvá dlouho a hned jak jsme viděli v traileru, začne neznámý člověk, který sedí v letadle mezi cestujícími smskama vyhrožovat Neesonovi. Pokud nesplní určitý úkol, bude každých 20 minut zabíjet lidi v letadle. No, jak dále mám popisovat film, abych nic nevykecal. Rozhodně napětí tu bude víc jak 2/3 filmu. Líbilo se mi nekompromisní jednání Neesona. Podezíral a různými způsoby vyšetřoval všechny cestující. Některé v jeho očích podezřelé ostře vyslýchal atd. Hlavní pointa ke konci a odhalení vyděrače byla celkem dobrá, ale nějak mě to nepřekvapilo. Ani to jak vše dobře dopadlo atd. Není to velký zápor, spíš šlo o to jak jsem to i viděl v mých očích. Třeba !!!SPOILER!!! Poškozené letadlo, 1 motor úplně selhal, a ani se moc pasažéři nepomlátili natož aby někdo zemřel na drtivé přistání. !!!KONEC SPOILERU!!! Takže nějaká logika trochu chyběla, ale nešlo o nic zásadního, o nic co by mě výrazně nakoplo abych si řekl: Sakra co to je ? Jen moc náhod hrálo ve prospěch nepřítele si myslím, ale to je detail. Chtělo by to ještě něco více zapamatovatelného, ale i tak jsem spokojen. Film, který si ještě pustím párkrát. Co se týče akce, bylo zde pár tvrdých a rychlých rvaček, které nebyly špatný, kamera byla strašně rychlá, ale dalo se na to dívat. Herecké obsazení bylo výborné. Liam Neeson to zahrál skvěle, uvěřitelně - prostě naděje k akčnímu žánru ještě, ikdyž zde to byl spíše thriller, ale ten jeho nekompromisní vzhled a jednání - to se mi líbilo. Zbytek herců není moc nutné nějak představovat. Každý splnil svůj účel dobře. Hudba byla obyčejná, ale hodila se do každé scény. Spád to má ohromný, uteklo to hodně rychle. Nejsem úplně uchvácen, ale stálo to za to. Žádnou hlubokou chybu jsem nenašel. Poctivé a rovné 4* jsou na místě. Nemám co už dodávat.(8.3.2014)

Zdá se, že Liam nám rád vegetuje v akčních thrillerech, protože nám jde chlapec z jedný akce do druhý, ale jak se říká přej a bude ti přáno. Teda já doufám, že to co tady zažil mě dopřáno nikdy nebude, protože sex 0, údery hasičákem do držky 1 a já osobně dávám přednost spíše opačnému skóre. Jako ze začátku je tahle záležitost luxusní od první smsky jsem se vnořil do děje jak hovnivál do hovna. Sice mě občas sralo, že Liam tady byl chytrej jak kaddafího radio, jenže to vynahrazovala má milovaná hra na "kdopak to asi je" Postupně jsem obvinil půlku letadla a v jednu chvíli dokonce i lidi mimo letadlo, ale to všechhno jenom proto, že filmu se skvěle podařilo se mnou pracovat. Závěrečná akčnější část trošku pokazila celkový dojem, ale ten i po závěrečných titulích zůstal nad průměrem a víc po podobných filmech ani nežádám.(4.3.2014)

Liam Neeson to celé drží na svojich pleciach a nikto ďalší nemá šancu (a už tobôž ju nemá jedna z najnesympatickejších amerických herečiek, Julianne Moore). Scenár je na prvý pohľad úžasne geniálny (už tá zápletka!), ale je lepšie nad ním príliš nerozmýšľať, lebo zistíte, že to celé možno bola jedna veľká blbosť. Dobrý začiatok, uchádzajúci stred a vcelku nudné vyvrcholenie.(6.1.2017)

Je fajn si tento film pozrieť 2 dni pred odletom na dovolenku:) Všetko je od úvodu perfektne našliapnuté, tempo fičí a veľa nových informácii sa postupne s napätím odhaľuje až sa čaká na tú najdôležitejšiu chvíľu, ktorá môže dobrý dojem potvrdiť alebo úplne pokaziť. A keď k tomu došlo, zostal len úsmev na tvári.(22.7.2014)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 5. (m.a.t.o.)

• - Nedává smysl, aby stíhačky doprovázely letadlo po bocích letadla. V této pozici by totiž nemohly okamžitě reagovat na žádnou situaci. V reálu by se držely spíše za letadlem. (tom.nosek)

• - V momentě, kdy letadlo začne prudce klesat, je letuška prudce vymrštěna do stropu. V reálu by ale takový manévr díky velikosti a tahu letadla způsobil maximálně ztrátu rovnováhy letušky. (tom.nosek)