NON-STOP

• Nizozemsko

• Belgie

Mysteriózní / Akční / Thriller

USA / Francie / Velká Británie / Kanada, 2014, 106 min

Zdá se, že Liam nám rád vegetuje v akčních thrillerech, protože nám jde chlapec z jedný akce do druhý, ale jak se říká přej a bude ti přáno. Teda já doufám, že to co tady zažil mě dopřáno nikdy nebude, protože sex 0, údery hasičákem do držky 1 a já osobně dávám přednost spíše opačnému skóre. Jako ze začátku je tahle záležitost luxusní od první smsky jsem se vnořil do děje jak hovnivál do hovna. Sice mě občas sralo, že Liam tady byl chytrej jak kaddafího radio, jenže to vynahrazovala má milovaná hra na "kdopak to asi je" Postupně jsem obvinil půlku letadla a v jednu chvíli dokonce i lidi mimo letadlo, ale to všechhno jenom proto, že filmu se skvěle podařilo se mnou pracovat. Závěrečná akčnější část trošku pokazila celkový dojem, ale ten i po závěrečných titulích zůstal nad průměrem a víc po podobných filmech ani nežádám.(4.3.2014)

• *CARNIFEX*

Bill Marks vykonáva funkciu federálneho leteckého maršála. Jeho úlohou je počas letu dohliadať na bezpečie pasažierov, ktorí by mohli byť ohrození teroristickým útokom. Pri jednom z letov dostáva na služobný mobil správu, v ktorej sa mu neznámi páchateľ vyhráža, že pokiaľ neprevedú na jeho účet do 20 min. 150 miliónov, zabije jedného z cestujúcich. Hrozba ďalších obetí sa vraj bude opakovať dovtedy, kým jeho požiadavku nesplní. Skvelá zápletka v zbesilom tempe s množstvom výborných hercov. Pokiaľ budem tento snímok brať ako "zábavu" na jedno zhliadnutie, nemám problém udeliť (3*). Pokiaľ ho však mám brať vážne a veci odohrávajúce sa vo filme vnímať ako skutočnosť, tak mi "NON STOP" pripadá, ako lacný trik kúzelníka, ktorý síce ohúri, no je popredu jasné, že ide o podvod. Nemám rád snímky, ktoré sa snažia pôsobiť seriózne, pritom sú iba nereálnou citovou vydieračkou, ktorá sa nemá o čo oprieť. Podaktoré scény síce "bežného hltača emócii" upútajú, no v mojom mozgu nenachádzajú ani za štipku logiky. Tobôž keď z hlavnej postavy, ktorá bola počas celého snímku vykresľovaná ako "idiot", urobili (ako to už v Amerike býva zvykom) národného hrdinu. Klinček po hlavičke DOKONALE trafil svojou poslednou vetou v komentáre POMO.(7.6.2014)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $92,168,600Tržby Celosvetovo $222,809,600Tržby za predaj Blu-ray v USA $7,701,822Tržby za predaj DVD v USA $11,339,400║ Jaume Collet-Serra a jeho ďalšia poctivá réžia, plná napätia, decentnej akcie, zauzleného príbehu a Liam Neeson v akčnom žánri fakt valí /90%/(28.5.2014)

Odsýpá to a je to docela napínavý, variace téhož jsme ale viděli tolikrát, že by na to nestačil měsíční filmovej maraton. Proboha, vždyť i ten Neeson je zas správňáckej zasmušilec s dcerkou a patetickym proslovem, Julianne Moore pak opět šílený diblíkovský třeštidlo. Je to taková jistá trefa, ty mě ale ze židle nezvednou. 60%(21.2.2014)

Hitchcock s hranolkama. První půlka funguje výtečně, ale postupně začne nabývat lapsů a finále už jede v kolejích leteckých pecek let devadesátých jako byl Boeing 747 v ohrožení nebo Air Force One. Náběh je ale atmosférický, herci skvělí, Liam Neeson dál buduje auru svého husťákovství. Collet-Serra umí točit, ale nikdo mu nechce dát pořádný scénář, tak se zatím kamarádí s bouchačkama a Neesonem. Buďme rádi aspoň za to.(13.3.2014)

• - V momentě, kdy letadlo prudce klesá, se na Billa Markse (Liam Neeson) řítí vozík s pitím a kelímky. V daném záběru jsou hned dvě chyby. Zaprvé, všechny předměty by změnou tlaku vzletěly už dávno předtím, než by se vozík začal pohybovat. Zadruhé, vozík se kutálí směrem dozadu letadla, přestože letadlo klesá a tedy vozík by měl zůstat vpředu. (tom.nosek)

• - V případě, že hlavní pilot nemůže nadále pilotovat letadlo, se kopilot přesune na jeho místo vlevo. Jenom odtud se totiž dají ovládat všechny přistávací systémy. Ve filmu se tak nestalo. (tom.nosek)

• - Bill Marks (Liam Neeson) nosí hodinky Casio WV58A-1AV Wave Ceptor. (m.a.t.o.)