Stoker

• Česko Tajemství rodiny Stokerů (více)

Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indii a její labilní matce (Kidman), obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieův příjezd nebyl náhodný, a že jeho šokující tajemství z minulosti můžou zásadně ovlivnit Indiinu budoucnost... nebo ji úplně zničit. (oficiální text distributora)

arnybossy

Mia pride o otca a hned na to sa u nich doma objavi po 20tich rokoch fesak strejda Charlie. Ten ma Miu velmi rad, no paktuje s jej mamou, voskovou figurinou Nicole Kidman. Len co ich Mia prichyti, tak utecie do lesa aj s kamaratom, ktory ju tam znasilnuje, no zrazu sa objavi strycko a mladeho chalosa pred nou zaskrti. Mia je z toho tak rozrusena, ze sa ihned musi spravit, doma v sprche. Strycko medzicasom urobi poriadky okolo domu a pozabija neziaducich ludi v okoli a Mii to vobec nevadi. Ked vsak strycek zacne skrtit aj jej mamu, Mia si uvedomi, ze to je uz moc a odbachne strejdovi hlavu. Koniec filmu. ()

V_erus_h

Přesně ten typ filmu, kdy si říkám: "Proč?? Jaký má smysl tohle natáčet?" Čekala jsem nějakou fajnovku ve stylu Ti druzí a dostane se mi takovéhle pakoviny.. Opět mi zřejmě něco uniká, pže dobrých hodnocení tu pár je.. Film, kde je minimum dialogů, defakto nic se tam nestane a u kterého nejsem schopná vybrat jediný moment, který by se nedal vypustit, opravdu není pro mě.. ()

Iwus.ka

K okomentování tohoto počinu nějak nenacházím vhodná slova. Po vizuální stránce je film naprostá lahůdka. Jeho pochmurný děj vás doslova vtáhne dovnitř a ze vší té chladné atmosféry kolem máte pocit, jako byste to sledovali zachumlaní do deky a od pusy vám šla pára. Snímek ve mě po jeho zhlédnutí zanechal zvláštní pocity, už dlouho jsem neviděla něco tak jiného a ujetého. Původně jsem chtěla hodnotit všemi pěti, ale přece mi do plného počtu něco chybí. Ocenila bych, kdyby se vztah strýc - neteř prohloubil do většího extrému. ()

laik_60

Juuj toľko negatívneho a ponúreho temna a zla v jednom filme, to som už dávno nevidel. Nie je to môj žáner, ale vydržal som to do konca. Kamera bola výborná, herečke Wasik som to zožral všetko . Záver fascinujúci no a klinec tomu dal záverečný song a detaily striekajúcej krvi na kvetoch listoch stonkách. ()

markyz.

Očekávam, že tenhle film zase bude vyhajpovanej do vrcholů onanistů a sežere si to z pultu nějakej ten oskárek nebo palmičku.. já řikam nuda jak na srazu feministek. ()

eisha3

Vizuální stránka výrazně přebila tu obsahovou. Dohromady s výbornou Miou Wasikowskou to bohužel tvoří jen průměrný film. ()

Aquarius

Film o dospievaní a dozrievaní s dvoma výraznými, prevažne vizuálnymi motívmi: dozrievanie vína/hrozna (farby domu, niektoré dialógy) a dospievanie vtáčika, ktorý na konci vyletí z hniezda (vajcia, vypchaté vtáky, dravci v televíznom dokumente). Výsledná „hotová“dospelá osoba sa však dosť výrazne líši od tradičnej postavy coming-of-age príbehu. ()

Nivenx

Skvělé. Chytrý a neustále překvapující film plný zvratů a brutality. Parádně jsem si Stokerovi, jako rodinku magorů vážně užil. 75% ()

Radiq

Je mi docela jedno, jestli to měla být pocta Bramu Stokerovi nebo ne, protože jestli jo, čekal bych tam spíš upíry. Ale ne. Tohle bylo o jedné docela pošahané holce a jejím ještě pošahanějším strýčkovi... kterej ji ale v podstatě pomohl najít sebe samou. A ona vůbec není hodná holka, jak jí do vínku vložil její autor, nám spíš známej jako Útěkář z vězení, Wentworth Miller. Je sice divná, ale skvěle zahraná Miou Wasikowskou, která sice vypadá trochu jak Gwynteh Paltrow zamlada, ale to není ničemu na škodu. Taky Matthew Goode se do role hodil, na rozdíl od Nicole Kidman, kterou mohla hrát kdokoliv. Plusem jsou jednoznačně některé skvěle nasnímané scény, i některé normálně nasnímané scény s dobrou atmosférou a celkově obrazově to byla nějakym způsobem zajímavá lahůdka. Dějově už to takovy terno není, ale su rád, že jsem to viděl... ()

URBAN

Stokerovi nemají problém ve svém zpracování, ikdyž by zasloužilo trochu vyšperlit, ale problém byl spíše příběh a jeho spád. Celkem jsem se v tom ztrácel a nebylo to pro mě moc atraktivní. ( 20.7.16/MAC ) ()

Sabrewulf

Nudná cipovina, co si hraje na art. Ty vynucené rádoby artovní záběry mi lezly krkem. A myslel jsem si, že Wasikowska je hnusná jen v Alence, ale už vím, že to je celkově škaredá herečka. ()

Khumbac

Jistě...mělo to grady. Hudba, kamera, střih. A samozřejmě nemůžu opomenout zmínit děsivě psychotický výraz i herecký výkon, jakoby s mocí ďábelskou, herce Matthewa Goodeyho - ten byl skvělý. Nicole Kidman stále v respektu. ()

SniperG1

No paráda! Tohle jsou přesně ty filmy co mám rád! Do půlky filmu se prakticky nic neděje a člověk neví co si má myslet, sleduje detaily, o záporáku má jasno a pak přichází dlouhá strhující půle, která začíná odkrývat všechna tajemství a nakonec velké finále! Trio Mia Wasikowska, Nicole Kidman a Matthew Goode - geniální!! 95% ()

chelseaman22

K úžasu je toho vážně dost! Lámání vazu pomocí otcova pásku, rozmlácení ksichtu šutrem, rutinní zakopávání mrtvol v ovocném sadu, masturbace v koutě sprchovém při vzpomínce na inkriminovaný zlomený vaz, z mozkovny nadělaný perkelt či houbařská rybička v šerifově krku! Rukopis asociála s brutálními sklony je znát, což v kombinaci s podivnostmi provázejícími každou minutu filmu vytváří natolik dusivou atmosféru, z níž vás osvobodí až zapískání hlavního sudího. Bůh žehnej Párkovi za skvělý čich na kameramana - ořezávání zakrvácené obyčejné tužky je neskutečně uspokojivé! 15% Celosvětový výdělek k 5. 3. 2014: $12,077,441, což je 1,01 násobek budgetu ()

Qitek

Dravost Chan-wook Park v tomto (z mé strany velmi očekávané filmové události) rádoby "pošahaném" thrilleru vzala za své. On ve skutečnosti pošahaný je, ale tak nějak v hávu 90tokových thrillerů. Nicméně bohužel je především docela dost nudný. Průměrný televizní thriller si s ním může dát páku, ale prohraje jen díky obsazení a umem na režisérské židličce. Jde především o scénář,který tomu podkopává drasticky nohy. Naštěstí zde vše vede a diriguje naprosto brilantní a "artová" poetika Chan-wook Parka, jistě. Ale tohle je plýtvání mistrovým umem. Geniální střih s kombinací s precizní a krásnou kamerou dělají z tohoto průměru něco malinko víc. Škoda jen, že to nestačí na to, abych si z toho sednul na prdel. Největším kamenem úrazu je pak jeden důležitý casting. Wasikowska je ok a pro mě se stává (možná už stala) sexsymbolem a především hercem první třídy její generace. Uvidíme kam se její kroky vydají. Průser je bohužel Matthew Good, který je nezajímavý až hanba. Iritující je svým (ne)projevem od první chvíle a bohužel je faktem, že přesvědčivější herec by v jeho roli dokázal pozdvihnout film i o level výš. Padouch s jiným hereckým talentem, by mohl udělat z tohoto hezky zrežírovaného průměru učiněný poklad. Po shrnutí mi tu zůstal pouze film, který na mě dýchl "devadesátkovostí", kdy se v béčkových pokusech na VHS vtírali do domácností psychopatičtí otčímové, strýcové, děti, vzdálení bratři a podobně. Tento jejich nový bratříček má navrch v silném obsazení a v osobité vizualizaci. V ničem jiném bohužel ale nevyčnívá. A to je škoda. ()

kinghome

Nebyl jsem schopnej to dokoukat. Pokaždý, když to zkusím, tak mě to tak znudí, že už nemám sílu na to koukat dál. Prostě tenhle film není pro mě. Já mám rád pomalá tempa, ale musí se tam alespoň něco odehrávat a dít. Musí ten děj odcípat a né stát na místě. Vůbec mě tenhle film nebavil, ale hodnotit nebudu. Nebylo by to fér. Třeba se ten film postupem času rozjede, ale zkoušet to nejspíš nebudu. ()

Korejský mistr se vrací domů

29.12.2013

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye