Stoker

• Česko Tajemství rodiny Stokerů (více)

Po tragické smrti otce v den jejích osmnáctých narozenin se India Stoker (Wasikowska) seznamuje s Charliem (Goode), jejím charismatickým strýcem, o jehož existenci až dosud neměla ponětí. Když se Charlie nastěhuje k Indii a její labilní matce (Kidman), obě jsou okouzleny jeho šarmem a klidem. Brzy je ale jasné, že Charlieův příjezd nebyl náhodný, a že jeho šokující tajemství z minulosti můžou zásadně ovlivnit Indiinu budoucnost... nebo ji úplně zničit. (oficiální text distributora)

Figu

Velice zajímavě a temně je podaná story o rodince Stokerů. Film drtivou většinu času působí jakoby bez života a dechu, nicméně si i přes to buduje parádní příběh až k samotnýmu vrcholu. Wasikowska a Goode předvedli luxusní herectví, naopak škoda Nicole, která v podstatě nedostala žádnej mega prostor! Koncovka skoro na jedničku, přes to, je to film pouze na jedno podívání. 70% ()

honajz2

Hm, takže další z řady filmů, ve kterém forma přebíjí obsah, no super... Problém je tady ale v tom, že na mě nezapůsobila ani ta forma. Kamera sice má své světlé chvíle, některé scény jsou dobře udělané a sestříhané je to skutečně dobře, ale jinak to na mě nepůsobilo atmosféricky a ani zajímavě, spíš tak, jako by si režisér chtěl strašně hrát na umělce a protože jím není, tak si trošku pohrál se záběry a jejich střihem, aby se na to pseudointelektuálové chytli. Po stránce obsahu je to ale ještě horší. Všechny postavy jsou nesympatické, příběh vlastně není ničím, co už by člověk neznal (do bohaté rodiny se infiltruje cizí člověk a nemá dobré úmysly) a nějaká snaha o to, povýšit to na nějakou úroveň či do toho dát nějaké myšlenky zde ani trochu není. Mysteriózní ten film moc není, když je poměrně brzo jasné, o co tak půjde. A psychologický už vůbec ne. Sice tu nějaká křečovitá snaha o ni je, ale když vůbec nechápu jednání ani jedné z postav, asi to není moc psychologické... Tím pádem ten film stojí za prd. Je znát, že to točil Korejec - oni ty filmy mají sice jiné, ale prázdné, nedotažené a kýčovité. Stoker není nic jiného - jen je oblečený do artového kabátku, aby většině lidí nedošlo, že je to celé jen strašně prázdný a už několikrát viděný kýč. 2* ()

Vyhy

Potíž je v tom, že všichni hrají tak nesympatické postavy, že si vlastně během sledování říkáte, komu já fandím? Jak chci, aby to dopadlo? Je pravdou, že se směr mého uvažování několikrát změnil, ale provedení filmu a hlavně charisma postav mě jednoduše nebavilo. Ale vše podráží India, tu prostě rádi nemůžete mít... ()

bourec

Ale to byla píííííčovina.Dal bych vodpad,ale abych nenasral Červeňáčka,a on mě náhodou nenazval sračkofilem,a neposlal mě do skupiny s verbalem,tak tu jednu nezaslouženou hvězdu dám.Jinak ten film je parádní příklad,jak mučit diváka,kterej chce smysluplnej film,obsahující základní pocity jako emoce ,napětí ,sympatie k hercům.Tady je hovno.Hračičky,serepetičky,ruzný vychytávky,ale děj to nemá,prostě nic.Až mám strach,kolik Čanů,voků a párků na tom přelidněnym světadíle je,a kolik se jich nám bude srát do filmu.10%. ()

cariada

Na filmu musím asi nejvíc pochválit kameru, která si krásně pohrává s prostředím i lidmi. Kdy se vše pomalu táhne což je na druhou stranu i mínus filmu. Děj je už x krát ohraný a předvydatelný což je škoda. Neboť je hned jasný co bude následovat. Představitelka India je neskutečně podobná povahově jako Wendesday v Adamsově rodině. Působí na mě stejně morbidně. Velká škoda příliš nezáživného začátku či skoro poloviny filmu, kdy se nic neděje, to vše by se dalo shrnout v 5-10 minutách. ()

Streeper

Tak tomuhle se říká psycho. Rozhodně bych nečekala, že mi Mia Wasikowska bude v takové roli tak sedět. Byla úžasná. Ovšem to se o filmu jako celkovém říct nedá. Ze začátku to byla nuda, nic moc se nedělo a přišlo mi to zajímavé až po první vraždě. ()

Mefistofelle

Zpočátku trochu chaotický film, od kterého nevíte, co čekat. Postupem času se však jednotlivé drobnosti stále více spojují v celkem silný celek, který začne dávat smysl. Ze začátku jsem byla trochu rozpačitá z herectví Mii Wasikowské, neuměla jsem si její postavu přebrat, zařadit, zkrátka mi nebylo jasné, co si myslí a co prožívá. Ale to se nakonec vstřebalo a nakonec si myslím, že pro tuhle roli se režisér ve výběru herečky nesekl a vybral si dobře. A i Nicole Kidman to náramně sluší a bavilo mě se na ní dívat, ačkoliv její postava příliš sympatií nevzbuzovala. Od poloviny příběh směřuje k velmi zajímavému konci. Do čtyř hvězdiček zde nechybí málo. ()

TommyLeeJape

Většina režisérů příběh pouze odvypráví, což by v tomto případě nestálo za nic. Jenomže Park, ten jakoby příběh dokázal prostřednictvím filmu namalovat. To bohužel nic nemění na tom, že skrze mě Stoker projel jako nůž nezanechávající bodnou ránu. Za to ale nejspíš může ten plochý scénář, protože hudba, kamera a klapka jsou na jedničku! Druhé zhlédnutí je nevyhnutelné. ()

carlos 2010

Myšlienka dobrá, herci skoro tiež, len ten pomalý dej ma zabíjal. Dalo sa to natočiť aj svižnejšie. Mia má v každom filme rovnaký výraz - trocha to nudí. ()

dubinak

Tomuto snímku toho nemůžu moc vytknout. Vizuálně, zvukařsky i herecky je to naprostý klenot mezi dramaty. Wasikovska mi ale extrémně nesedne, i přesto, že zvládla svoji roli brilantně a za to ji samozřejmě uznávám. Za bezpočet drásavých scén, vykazujících nesmírnou pečlivost smekám klobouk, protože se vyskytovaly opravdu ve většině stopáže a i ten nejmenší detail byl vykonán s grácií. Pět hvězd tomu ale bohužel nedám, protože mě až tak nevtáhnul příběh. Stoker považuji ale za jedno z nejsilněji pojatých dramat za poslední měsíce. Čtyři silnější. ()

C0r0ner

Filmově to byla nádhera, ty režisérské kousky byly opravdu hypnotické. Pak tam byla jedna hezká scéna s brutalitou... a zbytek byla totální kurevská sračka, která má jenom málo srovnání. Scénář totálně o ničem by se bez problému vešel do patnáctiminutového kraťasu. Takhle to bylo hrůzné mrhání časem. To jsem mohl třeba vytírat chodník. 25% ()

sulimo

“We don’t need to be friends. We’re family.”Naprosto božsky zvrhlá záležitost s tak primitivním příběhem, že na konci prostě nepochopíte, jak je možný, že vám to ten dech tak moc vzalo a že postrádáte dolní čelist. Jo a vzhledem k tomu, že hudbu složil Mansell, tak si k tomu všemu připočtěte intenzivní hudební orgasmus. ()

Gaaron

Názorná ukázka naprosto bezchybné, perfekcionistické režie a silný WOW efekt minimálně do dvou třetin stopáže. Mia potvrzuje pověst zázračného hereckého zjevení a Matthewa je třeba více a houšť. K absolutní dokonalosti chybí jen sevřenější příběh a silnější vypointování. ()

campix

Filmu Stokerovi předcházeli nadšené recenze lidí, kterých já si tu vážím a také nemohu říci ani jedno špatné slovo oproti technickému zpracování. Každý záběr je naprosto vybroušený a často tak strašně inovátorsky zajímavě pojatý. Tady bohužel superlativy z mé strany končí. Protože Stokerovi jsou prostě další zvrácený pohled do fantazie Chan-wook Parka a já tomuhle pánovi snad na chuť nikdy nepříjdu. Zase to není nic vyloženě pro mě. Takže po technické stránce perfektně vybroušený velmi zvrácený film s hereckým obsazením, které mě přímo iritovalo. ()

Wormboy

Dufal som, ze Parkovi sa po predchadzajucom menej vydarenom Thirst podari nadviazat na jeho skorsie diela. Musim vsak s polutovanim konstatovat, ze sa tak nestalo. Formalna stranka je bezchybna, tento pan reziser to podla mojich skusenosti ani inak nevie, avsak ta obsahova je daleko za ocakavanim. A pritom samotny napad zrodu vraha, nie je zly, to len scenar by musel napisat asi niekto iny ako Michael Scofield. Skoda pre skoda, pretoze tema, reziser a v podstate aj obsadenie vzbudzovali velke ocakavania. Takto skoncia Stokerovci na pultoch DVD za 1,-€ v zabudnuti. ()

Juto

Po zhliadnutí filmu som bol znepokojený. Bolo to úchylné a vzrušujúce zároveň. Dusná Atmosféra, ktorá sa celý film niesla bola úžasná. Len preplastikovaná Nicole sa tam nehodila. Koniec bol vynikajúci. 7/10 ()

Korejský mistr se vrací domů

29.12.2013

Korejský mstitel a další krvavá sága

Korejský mstitel a další krvavá sága

20.09.2012

Chan-wook Park se proslavil tzv. „trilogií o pomstě“, která zahrnuje dnes už kultovní kousky Sympathy for Mr. Vengeance, Sympathy for Lady Vengeance a Old Boy. Pak si natočil několik žánrových… (více)

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye

Další tajemný thriller od režiséra Oldboye