Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

MikO_NR_1909

Navoňaná zdochlina. Veľmi stručná charakterizácia postáv (postačujúca pre prerozprávanú fantasy-pohádku od starých rodičov ale nie pre plnohodnotné dielo), slabý scenár (veľmi heslovitý a skratkovitý), nie zrovna najvydarenejšie rozprávkové prostredie (chýba tvorcovský dotyk poctivej štylizácie), triviálny príbeh (ktorý je na svoj zjednodušený rozprávkový obsah zbytočne prekomplikovaný a neprehľadný). Už nemám skrátka desať rokov, aby mi takýto nával klišé neprekážal. Knihu som nečítal, tá by mohla byť dvakrát lepšia... Ale nie je to žiadna hrôza (filmové spracovanie), pre nenáročné publikum nadpriemerná slasť :).P.S.: Russell Crowe je tu otrasný. ()

Popluh

Vůbec ne zlé, jen velmi nekonzistentní a nešťastně vystavěné, na můj vkus až příliš lineární. Jinak ale skvěle obsazená pohádka, která je kupodivu plná pohádkových motivů, patosu a odvěkého souboje dobra se zlem s navěky daným vítězem. A že to nedává smysl? Ale no tak. ()

erased

Chtěl jsem mít Zimní příběh rád protože, ač mi nemůže být jeho filmový autor ukradenější, vypadal stejně osobně jako Aronofského opus magnum Fontána a s láskou tvořeným filmům podléhám rád. Na rozdíl od Fontány se ale na Goldsmanově adaptaci podepisuje bytostná nevyrovnanost všech jeho scénářů. Výsledek tak ve filmu působí jako pouhé neuměřené plácání jednoho romantického nápadu na druhý bez téměř jakéhokoli vysvětlení souvislostí nebo důvodů, a vychází z něj jen nijaké vyznění celé pointy a nesmyslné, rádoby poetické chování všech zúčastněných hraničící se sebeparodováním. To, že jsem se u celého filmu užíral nudou ten veskrze špatný dojem jen podtrhuje a o něco výš hodnotím vlastně jen kvůli krásné J. B. Findlay a standardně sympatické Jennifer Connelly. ()

kaylin

Ten námět sám o sobě není špatný. Je zajímavé provázat romantiku s fantaskními, v tomhle případě v podstatě pohádkovými prvky, na druhou stranu to ani není nic nového. Film se bohužel - celkem oprávněně - jeví jako nedotažený, nefunkční a nesourodý. Nějak to pohromadě nedrží, což je jeho největší problém. Přitom náběh na něco krásného zde byl dobrý. ()

harfuska

Zázrak bol, že som to vobec dopozerala.. Horšiu fantasmagorickú rozprávku o hviezdach a zázrakoch som ešte nevidela (teda ak nejaká vobec je). Nejaký príbeh, alebo posolstvo by sa v tom dalo nájsť, ale prečo takto nezmyselne? A čo ten mechanik na Pegasovi? Prišlo mi to celé umelé, nedomyslené, bez iskry.. Jediné pozitívum je vizuálne spracovanie. ()

blackrain

Hvězdně obsazená pohádka pro dospělé o každodenním boji dobra se zlem. Tenhle magický osudový příběh, který díky velké lásce překonal propast času se mi vryl pod kůži a do srdce. Přiznám se, že mi při sledování stékaly slzy po tváři, protože jsem se film nechávala unést. Na Colina Farrella jsem si musela zvyknout. Jeho účes byl poněkud neobvyklý. Do role zloděje s dobrým serdcem pěkně sednul. Russella Crowa jako záporáka beru. Házel moc pěkné ksichtíky a mohl být více drsnější a zkeřnější, když byl služebníkem samotného Lucifera. ()

slunicko2

Pomalý snímek proložený pseudoduchovními žvásty. 1) Již 40letému Colinu Farrellovi to moc slušelo. 2) Melodie, kterou přehrává Peterova láska, je Brahmsův Koncert pro housle v D dur, opus 77, třetí věta Allegro giocoso, ma non troppo vivace (1878) v úpravě pro klavír. ()

Rosalinda

A jé! Na tenhle film jsem po dlouhé době svojí nepřítomnosti v kině chtěla zajít. Naštěstí nevyšlo. Škoda peněz za vstupenku. A to jsem se na něj tak fakt těšila. Že neuvidím to, co se v trailerech nabízí, mi bylo jasné. Pak jsem to snížila ještě o stupínek...To když pár kamarádek říkalo, že čekalo něco úplně jiného, ale že se jim to líbilo... Též jsem čekala něco jiného, i když jsem bílého koně a posun v době měla v patrnosti. Nicméně ve mně všechno křičí..., co to jako mělo být?! Na dvě hlavy postavené a celé to dvakrát přetažené. Pohádka? Mystery? Colin výborný, totál záporný Crowe výborný... Ale pak bílý kůň zamává křídlama a odletí... a ta žáře... Ne!Ne! ()

veronikav

Zvláštní ...pohádka o tom, jak by to mohlo fungovat ? Ze začátku jsem myslela, že to vypnu, ale asi stálo za to vydržet :) ()

runner85

Na tento film som sa veru tešil, hlavne teda kvôli Jennifer Connelly. Nakoniec som sa ale nielenže musel dostať cez tie časti kde sme mali bieleho koňa či psa alebo to bol pegas ? Neviem budem si musieť asi znova doštudovať mytológiu aby som nemal resty. Tá opovážlivosť, že Crowe nedostal tú sovu v reštaurácií / čo bola asi rovnaká trúfalosť ako keď v Arabele pán Labuda nedostal Hrocha na kyslo / mi spôsobila nutkanie to vypnúť, ale! kedže nie som predsa neľudský démon čo sa nemá emaptiu tak som to predsa len dal do konca. Teraz ma omluvte, idem si dať jeden vyprošťovák ! ()

dom156

Musím uznat, že námět (tedy kniha) je zajímavý a snad než film bych si přečetl knihu, kde by se moha moje fantazie rozvinout a řádně vyřádit. Film sám o sobě mi nepřišel špatný, ale nic převratného jsem v tom nedokázal najít. Jedná se o rutině zvládnutý film, který celosvětové kinematografie chrlí stovky a stovky ročně. Snad nejvíc bych ocenil roli, kterou ztvárnil Farrell. ()

Vědma

Ty tři hvězdičky jsou za vážně krásnou hudbu a krásnou romanci s potenciálem, který se ztratil někde v bludišti kravin, které film pohřbily. Nikde nepsali, že režisér náhle zemřel, udusivše se soustem, které si ukousl, takže to asi přežil, Vypichnu co mi nejvíc vadilo: účes Colina Farela, herecký výkon Russella Crowa, to že to celé byl nesmysl, to že mě to ani na chvíĺi nedojalo a to, že v tom Colin Farrell vůbec hrál. ()

Dont

Uznávám, že Zimní příběh je extrémně pocitový film. Někoho to zaujme, jiného úplně mine. Já patřím do první skupiny, film si mě přes všechny tolik kritizované nedostatky získal melancholickou atmosférou osudového střetnutí dobra a zla. Přičíst musím i vliv krásné Jessicy Brown Findlay a herecky výborné Jennifer Connelly. Jako romantická fantasy pohádka to funguje, nic jiného jsem nečekal, logiku jsem v tom nehledal, ani tam nepatří. Kýče mohlo být méně, to ano. ()

kajas

Dočetla jsem se, že knižní předloha je prý nezfilmovatelná. Zatím jsem s ní neměla tu čest, ale asi na tom bude něco pravdy. Zvláštní příběh s pohádkovými prvky, divným peklem s ještě divnějším Luciferem (Smith se mi zkrátka do téhle role vůbec nehodil) a docela nesmyslnou pointou. Úchvatná je ovšem hudba (z velké části od Zimmera, jak jinak ;)) a Jessica Brown Findlay, která by si zasloužila roli nějaké víly. ()

kalap

Ten Zimný príbeh vyznel skutočne studeno, nebyť Russella Crowa, ktorý tu jasne dominuje, bolo by to skutočne trápne, hlavne kvôli Collinu Farrellovi, ktorý bol tak neprirodzený, umelý, až to skoro skončilo ako fraška. ()

Linda.csfd

Téměř pokaždé se sama sebe ptám: "Chtěla bych ten film vidět ještě jednou?" Odpověď na tuto otázku mi nejvíce napoví, jak mám film hodnotit. Nyní odpovídám jednoznačné ne (stejné ne, jako u filmu Titanic). Myslela jsem, že mi film něco dá ačkoli nejsem věřící, že to bude něžný fantasy příběh. Ale tohle těžké cpaní víry do mozku je na mě fakt moc. Ani u příběhů o Narnii (myslím knihy), které mají úplně nejvíc nejokatější náboženský pozadí, mi toto nijak nepřekáží při prožívání děje. Tak alespoň hvězda za pořádnýho sexy chlapa Colina Farrella v hlavní roli a celkem harmonickou fantasy atmosféru. ()

Kosmik odpad!

Dávám jednoznačný odpad, ale vážnějším zájemcům o film doporučuji jej vidět. Podle mě jde o první příklad, kdy je film 100% kýčem od začátku až do konce. Je to obrovská škoda, protože samotná látka není vůbec špatná. A ještě hůř. Zcela se v tomto případě promarnily výkony velkých hvězd. Karty byly rozdány dokonale. Will Smith - lucifer a Russell Crowe jako jeho slizský řiťolezecký pomocníček, který musí na světě trochu eliminovat mesiáše konající zázraky. ()

Petrasuvicka

V záplavě polobohů, čarodějů a infantilních upířích ptákovin, které zahltily literární trh, a podle kterých se snaží točit pubertálně úspěšné "megahity", se tenhle snímek mezi nimi podle mého názoru vyjímá. Trochu nemile mě překvapila záplava katastrofálních komentářů i hodnocení, ovšem záleží na vkusu. Možná, že jste od toho očekávali příliš mnoho. Někdy se vyplatí o filmu nevědět ani to nejmenší. Člověk může být jenom mile překvapen. Zimní příběh působí kýčovitě s typickými prvky ala - srdcervoucí láska na první pohled. Dobře, a co na tom? Lidem se to líbí, v určitých obdobích jsou sentimentální a chtějí romantické kýče s dobrými konci. Spojení s fantasy nebyl špatný tah, jen by tam mohlo být několik drobností dovysvětleno. Ale to jen tak pro úplnost. Jinak palec nahoru za naprosto slizkého, úlisného baziliška s vyvalenýma očima, Russela Crowa. Čekala jsem, kdy se mu z pusy vydere rozdvojený jazyk všiváckého hada. Poslední hvězdičku si získal za to, že mě Zimní příběh dokázal dojmout. ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)