Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

rikitiki

Zmatený kýč doražený navíc somnambulními dialogy, které psal někdo buď na tripu nebo v těžkých halucinacích. Děsný byl obzvláště komentář, který se snažil předkládat jakási moudra, jež zněla jako hesla na sítích od absolventů Vysoké školy života křížené s Werichovými genialitami. Pokusy o „poselství“ končí v guláši, jaký by uvařili leda Pejsek s Kočičkou, protože je totálně nesourodé a pomatené. SHRNUTÍ: Laciný blábol plný umaštěné /ne/poetičnosti ()

Thomick

She was like a bright light. Velká hra světel znamenitě podkresluje netradiční lovestory, kde jde o vyšší princip; lovestory, jež je součástí něčeho mnohem většího; a v konečném důsledku tedy i lovestory, na kterou by se vlastně dalo pohlížet jako na vedlejší dějovou linku. --- Scénář (stejně jako debutantova režie) rozhodně není bez chyb, to tvrdit nebudu, nicméně svůj smysl dává, a to poměrně velký. Jeho "rakovina" spočívá v tom, že všechno nedává smysl okamžitě, a že se ve Winter's Tale vyskytuje hned několik scén s dvojím smyslem, po kterém musíte mít chuť pátrat. Bohužel ve chvílích, kdy tyhle detaily se zpožděním docvakávají, jsou už naši znudění intoši na novinářských projekcích dávno v limbu z toho, jak moc vehementně předtím museli kroutit hlavou. --- To já byl v limbu docela jinačího charakteru; v limbu ryze příjemném, pohádkovém, celý omámen jiskřivostí vztahu Jessiky a Colina. Právě jejich chemie, řekl by jeden, se snad musí dotknout i toho největšího cynika pod hvězdami. No nic. Aspoň v jednom má ta Hild pravdu - tohle se vážně nedá popsat, to se musí vidět. --- Hvězdičku ubírám za zbytečně vytučněnou (rozuměj přetaženou) "osu zla" s ještě zbytečnějším Luciferem na čele. Takové věci patří jen do opravdových pohádek; ne už do filmů s pohádkovou atmosférou, ale i mnoha nosnými myšlenkami. ()

Chickenka

Nebylo to nejhorší, ale nebýt hudby od Hanse Zimmera, tak by se jednalo o nebetyčný kýč. Hlavně se člověk nesmí nechat zlákat trailerem (jako já), jelikož tem je narozdíl od filmu bážně povedený. ()

Morholt

Láska hory přenáší a trvá věčně, což se snaží zhatit samo Peklo, protože láska, jak známo, je Boží vynález. To je tak všechno, co jsem z toho pochopil. Jinak mi to vlastně nedávalo smysl. Obrazově je to pěkné, herecky dokonce výborné, ale marná sláva nemělo to ani hlavu a k ní příslušnou patu. Goldsman by měl zůstat u těch scénářů. 30% ()

Sawy

Colin Farrell hrající devatenáctiletého zloděje, Russell Crowe věštící budoucnost z kusů mozku na stole, kůň, který je ve skutečnosti pes a Will Smith v nejdivnější roli, jaká kdy byla v hollywoodském filmu k vidění. Aneb jeden z nejrozplizlejších režijní debutů všech dob, ve kterém Akiva Goldsman ukázal, že je nejen průměrný scénárista, ale i vyloženě tragický režisér. On Zimní příběh má jakýsi náznak magické atmosféry (nejspíš díky hudbě a pozůstatkům knižní předlohy), ale jako celek je to bohapustý nesmysl, ve kterém jsou veškeré nápady naházené bez ladu a skladu a věci, které možná na papíře působily dobře, vyvolávají na plátně spíš záchvaty smíchu. Nebrat. 30 % ()

maseer2

úděsná záležitost postrádající hlavu a patu a krom toho vlastně i úplně všechno ostatní.. v podstatě jsem celou dobu jen kroutil hlavou nad tím, že téhle kravině propůjčily své ksichty takové herecké persóny jako Farrell, Crowe anebo Smith (ten zde jednoznačně potvrzuje svůj naprosto mizerný čuch na role v poslední době).. všichni zmínění navíc hrají hrozně špatně, a tak jediným pozitivem celého filmu nakonec zůstává kouzelná Jessica Brown Findlay.. k odpadu chybí opravdu málo - 1* ()

Dale

Film ma už vo svojom názve slovíčko „príbeh“, no mne sa zdalo, že práve táto stránka filmu je jeho najväčšou slabinou. Nebyť dorozprávania a vysvetlenia na konci, tak by dej sám o sebe veľmi nedával zmysel. No nedá sa povedať, že by aj po samotnom konci už bolo všetko jasné. Je tu dosť veľa zbytočných scén, resp. načatých a nedokončených a určite sa dalo dospieť k hlavnej myšlienke filmu aj normálnejšou cestou, bez množstva nadprirodzených úkazov. Záverečná myšlienka je síce veľmi pekná, silná a pozitívna, sťaby vystrihnutá z nejakého motivačného stretnutia, no všetko to rozprávkové dianie okolo toho, ju akoby vytrháva z nášho reálneho sveta a tým pádom nemá takú silu, ako by mohla mať. Pokiaľ ide o ten proklamovaný neskutočný príbeh lásky, skôr by som vypichol slovíčko „neskutočný“, lebo príbeh lásky tu síce bol tiež, no nebol takým dominantným motívom, ako by sa z plagátu mohlo zdať, keďže skončil pomerne skoro. Nechýbal cielený útok na city divákov, no keďže ja mám pre dojáky slabosť, tak túto scenáristickú vypočítavosť by som dokázal ignorovať. Viac mi vadili niektoré patetické dialógy, v ktorých bol zainteresovaný Farrell. Colin tu však nemal herecky veľmi čo predviesť, aj keď takmer neschádzal z plátna, to by sa Akiva Goldsman musel trochu viac pohrať s psychológiou jeho postavy. Celkovo je pre mňa scenár sklamaním, od držiteľa Oscara som určite čakal viac, aj keď kvalita jeho scenárov je dosť nevyrovnaná. Aspoň že Russell Crowe mal čo hrať, vzhľadom k typu jeho postavy, aj keď na Oscara to zase nebolo. Takže celkové dojmy z tohto počinu mám dosť rozporuplné. Mohol z toho byť silný film ako "The Notebook", no uviazlo to niekde na pol ceste, takže priemer. ()

Terva

CITÁT - Co když v dávných časech nabyly žádné hvězdy?........... Co tohle jako bylo? Jakási kasta ďáblů, podivné úmrtí, skoro nevysvětlený příběh, jakoby mě tvůrci nutili přečíst si knižní předlohu, protože to jinak nepochopím. A protože jsem chtěl viděl film, tak jsem chcípnul na souchotiny. CITÁT - Co se to tu děje?............ ()

cjmafia

Mohla to být nádherná pohádka, jak naznačovat trailer, ale bohužel není a skutečnost je taková, že se jedná spíše o průměrný snímek po kterém neštěkne po nějaké době ani pes. Ono ani není moc o čem psát vše už tady bylo, tak snad jen málo něco k hereckým výkonům. Crowe podle mě docela přehrával a moc mi na roli démona nesedl, ale určitě lepší, než Will Smith v roli samotného Lucifera to jsem se opravdu od srdce zasmál. Colin v pohodě. Rád bych v tomto případě viděl v brzké době remake, protože tento příběh má na víc. 5,5/10 ()

JohnCZ

Film má jednu zásadní chybu - nedává smysl. Natočené to je velice zručně, dívá se na to velice příjemně, ale po dějové stránce je to opravdu hodně nedotažené a zmatené. Doteď nevím, proč postava Russela Crowa chovala vůči hlavní postavě takovou zášť a pokud by se mě někdo zeptal na pointu, tak... prostě nemám tucha. Tři hvězdy za všechno, jen ne za scénář. ()

Lyli

Jejdanánku, zrzečka má na kahánku! Zase jedna romance, která na mě byla moc...nepochopila jsem ani chlup na bradě páně Farrella. Sice chápu, že láska z nás dělá debily, ale scénárista trošku myslet mohl. Hm, možná kdybych si to pustila v jiné fázi cyklu....jenže to už nezjistíme. ()

joehot

Mohl to být nádherný romantický snímek plný kouzel, který se postaví po bok Život je krásný Franka Capry nebo Hvězdného prachu. Story na to Zimní příběh rozhodně má. V ději se míhají hvězdy dohlížející na lidstvo, osudovost, andělé a démoni, okřídlený kůň a krásná rusovláska. Jenomže Akiva Goldsman ke své režijní prvotině přistoupil neinvenčně a rutinérsky, a filmu chybí dynamika, tah na branku a stejně tak i emoce, kterých mohl mít doslova plné kyblíky. Nevyvážené tempo diváckému prožitku nijak nepřidává, stejně tak nemastné – neslané a klišovité herecké výkony všech zúčastněných s výjimkou koně Lista a Russella Crowea, který naopak nemile přehrává, takřka v duchu posledních rolí Marlona Branda. Goldsman tak doslova mrhá nádherným příběhem, balancujícím na hranici městské fantasy, pohádky a magického realismu, plným krásných motivů a dobrých nápadů. Celou dobu tak máte při sledování filmu pocit, že si co nejdříve musíte obstarat slavnou románovou předlohu Marka Helprina. A poslouchat při jejím čtení povedený soundtrack z not dua Hans Zimmer – Rupert Gregson-Williams. ()

corpsy

Je to jeden z mála iných, bizarných fantasy ktoré sa občas ukážu na plátnach kín. O to horšie je, že ide o nezdar. Obrovský potenciál bol zničený nedobre napísaným scenárom, ktorý ani hviezdny ansámbel nedostal z podpriemeru. Nefunguje to ani v emocionálnej rovine, sentimentálne scény nedokážu divákom pohnúť ( a to vôbec nie som cynik ). Možno sa časom z tejto raritky stane kult, ale dnes to je za horšiu známku. ()

ConanVJ

První dvě třetiny filmu jsou pěkné a vtáhnou diváka do děje. Poslední část je zajímavá. Hudba je pěkná, efekty také. Obsazení se vydařilo. Za mě 80% :) ()

maddy

Winter's Tale? Skôr Wanker's Tale! alebo What the f*ck, have I just seen?! Ty bláho, tak takúto vyslovenú hovadinu som na poli vysokorozpočtových filmov už dlho nevidel a to som aj napriek otrasným recenziám vážne až do poslednej chvíle dúfal, že ten film bude rovnako kúzelný ako jeho trailer. Kdeže, to len Akiva Goldsman dokazuje, že keď vie písať (zväčša priemerné) scenáre neznamená, že vie točiť aspoň priemerné filmy (prípadne filmy natáčať na kameru, zdraví Pfister s Transcendence). Jeho debut je totiž tragédia neopísateľných rozmerov. Príbeh nedáva absolútne žiaden zmysel, ba čo navyše v tom filme nie je jedna minúta, ktorá by ho dávala. Je to sled scén, pri ktorých sa nie je ani možné škodoradostne smiať nad demenciou tvorcov, ostáva len nechápavé krútenie hlavo po celý čas, či to celé môže niekto myslieť vážne. Jediné, čo by film oprávňovalo by bol fakt, že je to celé myslené ako paródia, bohužiaľ nie je a film sa snaží pôsobiť neuveriteľne osudovo a divákovi podať epickú romancu „cloud atlasových“ rozmerov, kde je všetko so všetkým prepojené naprieč časom. To však nie je možné pokiaľ je dej nezmyselný, jeho pravidlá neustále porušované, nedodržuje sa akákoľvek časová postupnosť a všetky postavy sa chovajú debilne a prednášajú tie najidiotskejšie dialógy. Vyslovene sa tu zachádza až do stavu „ad absurdum“, do takej miery, že tá zúfalosť sa ani nedá popísať slovami. Chápem, že je to fantasy, ale aj napriek tomu je film ukotvený v realite a nikto sa tu nepozastavuje napríklad nad lietajúcim koňom; alebo tým, že mladšia sestra mojej priateľky má v roku 1916 cca 8-rokov, avšak keď sa prenesiem do roku 2014 a stretnem ju nemala by byť ledva-sa-pohybujúcou babičkou? Kdeže! Bude čulou 60-ročnicou; a keď sa mi do domu vláme zlodej, tak namiesto toho, aby som kričal/a mu uvarím čaj ...a vôbec aj ten lietajúci kôň je vlastne pes! Ale to len zopár príkladov pre utvorenie matného obrazu o dovedení nelogickostí a hlúpeho správania postáv do krajnosti. Škoda ďalších slov, ono sa to ani rozumne popísať nedá, to je potrebné na vlastné riziko vidieť. Aj keby som celú túto frašku nejakým zázrakom pochopil tak stále nie je len hrozne napísaná, ona je aj hrozne zrežírovaná. Bez tempa, bez gradácie, neskutočne nudí, vlečie sa a ešte k tomu má neschopne vedených hercov. Väčšina z nich si tu kazí renomé, či už je to Colin Farrell, ktorý s jedným vyplašeným výrazom uhrá celý film a chýba mu akákoľvek charizma (ale tú v takomto film ani mať nemohol), nevýrazná Jennifer Connelly, ktorá tu je doslovne len na okrasu v závere filmu alebo potom úplne mimózny Russell Crowe s otrasným írskym prízvukom, nehovoriac o totálnom fiasku v podobe camea Willa Smitha ako diabla. Až som nechápal ako sa mohli hviezdy podobného formátu angažovať v takomto filme a aké chabé výkony boli schopní podať pod vedením Goldsmana. Tomu chlapovi nedovoliť už napísať ani jeden film, nie to ho ešte púšťať k réžii. Vo výsledku jeden takmer nesledovateľný gýč ďaleko za hranou trápnosti. Jediné pozitívum ktoré nachádzam je roztomilá Jessica Brown Findlay v úlohe Beverly a občas celkom kúzelný vizuál. Tých 60 miliónov dolár sa v pár momentoch odrazilo. Inak však nič, väčšinou sa nad dementnými filmami pousmejem a viac ich neriešim, veď načo?! V živote je dostatok iných zaujímavejších aktivít. Winter's Tale ma ale svojou priblblosťou doslovne vytáčal, až urážal. Toto snáď triezvo uvažujúci človek nemohol myslieť akokoľvek vážne! Kravina na entú a zaslúžený totálny prepad v kinách. Za toto zaplatiť, tak skutočne žalujem producentov za ujmu na zdraví ... a nezabúdajte ten kôň je vlastne pes! CELKOVO: 1* (2/10) () (méně) (více)

MartinezZ

Tak tohle od Odpadu! zachraňuje skutečně jen těch pár efektů a tři čtyři herecké ksichty, jinak je to totiž neuvěřitelná hovadina, na níž padlo minimálně, a teď si sedněte na zadek, $60 milionů. Za co? na DVD/BR krabičce, jak bývají vypané nejhalasnější skvostné výkřiky recenzentů, by mělo stát: "Gangs of New York meets Stardust - WTF?". Nuda, nezáživnost, nesmysl, blbost a hovadina v jednom předraženém projektu, který v kinech ve světě nezískal ani polovinu vložených peněz. Nádherná ukázka propadáku. Těžko říct, jestli to je taková pitomost i v knižní předloze, nebo to jen zmrvili autoři filmu. ~ 0,5* ()

Tayen

Film není blbý, je jen blbě natočený. Tvůrci se snažili upéct dort s pravou šlehačkou, čerstvým ovocem a kvalitní čokoládou, ale ztratili recept, tak si museli vystačit s instantním dezertem a šlehačkou ve spreji. Dort vypadá na první pohled skvěle, nadýchaně a chutně, ale ve výsledku to jsou prázdné kalorie podřadné chuti. Stejně tak Zimní příběh. Ve filmu je spousta ingrediencí, z kterých mohl vzniknout skvělý film - filosofie o světle, sympatická Jessica B. Findlay a Jennifer Connelly, ďábel, zázraky, hvězdy, krásné zimní prostředí. Ale na všechno je tak málo času, že fantasy svět působí zmateně a bez pravidel, ač jich má spoustu. Každou chvíli se jedno objeví, aby vysvětlilo, proč jeden hrdina může, nemůže, nebo musí udělat to nebo tamto. Nevíme, proč jedna postava tolik nenávidí druhou, ač o tom mluví, nevěříme jí, protože motiv není rozveden. Děj pádí kupředu za zvuků laciného valčíku, romantických řečí o osudovosti, kterou ovšem necítíme, a snaží se na kouzelném bílém koni doklopýtat do konce, po cestě ale ztratí spoustu kousků logiky. Po emoční stránce film nefunguje, jiskření mezi hlavní dvojicí je nulové, fantasy svět neznáme, jen víme, že se v něm to a to děje z důvodů, které nechápeme. A pak střih a celé to pokračuje v NY dnešních dnů se stejně absurdními scénami a logikou. Děj pádí kupředu, nové postavy nemají ani čas se nadechnout a už jsou taky vtaženy do světa zázraků a magie a aniž je poznáme, je tady cílová páska. Pokud by film hrál na komediálnější notu, něco jako Hvězdný prach, mohl být lepší. Kdyby z filmu byla trilogie, kterou by točil někdo jiný, mohl být srozumitelnější. Tak se Zimní příběh hodně nepovedl a je to škoda. ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)