Jedné zimní noci v New Yorku se sirotek Peter (Colin Farrell) pokusí vykrást honosné sídlo. Ačkoli si myslí, že je dům prázdný, najde uvnitř jednu z dcer majitele. A tak se zrodí láska mezi mladým irským zlodějem a krásnou umírající dívkou. Zimní příběh se odehrává v mytickém New Yorku v časovém rozpětí delším než jedno století. Je to film o zázracích, prolínajících se osudech a odvěkém střetu dobra a zla. Peter Lake (Colin Farrell) je protřelý zloděj, kterého by nikdy ani nenapadlo, že mu ukradne srdce krásná Beverly Penn (Jessica Brown Findlayová známá ze seriálu Panství Downton). Jejich láska je však prokletá. Dívka trpí smrtelnou formou souchotin a Peterovi předpověděl mnohem krutější smrt jeho bývalý učitel, ďábelský Pearly Soames (Russell Crowe). Peter se zoufale snaží zachránit svou jedinou pravou lásku, bojuje o čas a proti silám temnot. A to i navzdory tomu, že Pearly dělá vše, co je v jeho silách, aby mladíka porazil - vítěz bere všechno a poražený bude zatracen. Peterovi může pomoci už jen zázrak a pouze čas ukáže, jestli se nějaký opravdu stane. (HBO Europe)

Disk

Je to megakýč, ale skvěle natočený megakýč. Celé je to prodchnuté melancholickou náladou, která se mi ovšem trefila do noty a fungovalo to na mě. Dost tomu pomohla hudba Hanse Zimmera a Rupert Gregson-Williamse, která přesně podbarvuje jednotlivé scény. Akorát to mohlo být klidně ještě o půl hodiny delší. ()

Rosaviva

Svým způsobem mě ten film okouzlil. První část příběhu byla kouzelná, romantická a i když se mi zdála mírně přitažená za vlasy a uspěchaná, tohle jsem byla schopná vyignorovat a nechat se vtáhnout do děje, jenže pak bum a přešli jsme do části druhé a s tím jsem už měla menší problém. Víceméně to spolu souviselo, ale skok v kvalitě mezi první a druhou hodinou byl až neuvěřitelný. Dávám ale 4* protože to pro mě opravdu mělo svoje kouzlo. ()

Allien.9

Velice smutný příběh... a vzhledem k jeho komplikovanosti bohužel také zdlouhavý a místy zmatený. Strašně ráda bych dala vyšší hodnocení, ale nejde to.:-( ()

misterz

Na filme je najlepšia výprava a dobrý vizuál. Vlastne ide o takú veľkolepú, do pekného papiera zabalenú veľkú kopu gýčovitých hrudiek rafinovaného cukru. Hlúpučké rečičky, slabučké a čipkované klišé dialógy plávajúce v sladkej melase. Dejová linka mi nedávala skoro žiaden zmysel, ide o taký rýchlokvasne zbúchaný scenár s fantasy motívom, kde na vychytanie chýb a prípadných nezmyslov už nezostal čas. R. Crowe sa síce so svojím záporákom snažil čo-to z celkového dojmu zachrániť, ale ani on nie je žiaden kúzelník. Lietajúci koník bol však pekný, len som nepochopil, či to bol kôň alebo pes :). 40/100 ()

Vančura

Zvláštní film, s kterým si moc nevím rady. Nadchla mě ta rozkošná zrzečka Jessica Brown Findlay, soundtrack, kamera, jakož i některé působivé momenty. Při závěrečném záběru jsem postřehl, že divačka po mé pravici dojatě utírá slzy a osobně jsem k tomu taky neměl daleko - myslím, že jsem dlouho nebyl v kině na tak dojemném filmu (ačkoli jsem se současně nedávno neubránil povzdechu nad tím, jak se v poslední době roztrhl pytel s filmy o smrtelně nemocných krasotinkách). Současně mi na tom filmu ale spousta věcí vadila, ztrácel jsem se v prapodivném příběhu, který bizarně kombinuje několik žánrů současně, aniž by to bylo doprovázeno nějakou výraznější filmařskou invencí - WINTER´S TALE je paradoxně jedinečný i zcela zaměnitelný, a velmi rychle se pravděpodobně vykouří z hlavy. Je to jistě škoda, protože jak jsem již zmínil, v mnoha ohledech je to velmi pěkný film, výsledný dojem ale táhne dolů celá řada rozporuplných momentů, kvůli nimž nemohu říci, že by se mi tento film líbil. Za mě slabší tři hvězdy doprovázené neochvějným přesvědčením, že spousta lidí si - na rozdíl ode mě - tento film jistě užije, a já jim to srdečně přeju. ()

Omnibus

Uměle nablýskaná a falešnými drahokamy posázená dojička citů, která na mě naprosto nefungovala. A to se jindy dojímám u kdejaké kraviny. Prý se v tom třpytí hvězdy a brilianty? Pche! Obyčejná bižuterie. A mimochodem – ani kulervoucí kecy o tajemstvích vesmíru a neuchopitelnosti Božího plánu samy o sobě neudělají dobrý film. Omluva všem citově rozbouraným fanouškům tohoto Zimního výběhu, ale já si odnesl z filmu hlavně tato mravní ponaučení: Když budete chodit bosí po sněhu, nedostaví se osvícení, ale jen zápal plic. Ani Luciper už na dnešní zkažený svět nemá koule a je z toho dost frustrovaný. I andělé můžou být pěkné svině (a traviči). Pokročilé souchotiny se léčí odborně provedenou penetrací. Sice to nezabere, ale nemocná panna v posledním tažení si díky šikovnému lékaři ještě aspoň užije. Russel Crowe umí dělat opravdu hnusné ksichty (a z neznámých důvodů ho děsně sere Colin Farrel - fakt jsem nechápal proč :-) No, a to hlavní - pro každou zrzavou dívku jednou přijede princ na bílém koni, který slyší na jméno Šemík. Ne ten princ. Ten kůň! ()

kingik

Opravdová láska dokáže překonat i tok času. Za dlouhých zimních večerů si tenhle romantický příběh dost možná najde svoje opodstatnění. Mimo tohle období hrozí, že se vám z něj zavaří mozek. Peter Lake je hodný pouliční zloděj, ke kterému osud nebyl příliš přívětivý. Jako sirotka ho v malé lodičce objevili rybáři a on v dospělosti padl do rukou zlého správce pěti obvodů v New Yorku, který je ve skutečnosti démonem ve službách Lucifera. Od nějakého blíže nespecifikovaného okamžiku Petera nenávidí natolik, že ho chce se smečkou svých nohsledů zabít. A navíc nestrpí, aby se v jeho městě děly zázraky. Peter se totiž zamiluje do smrtelně nemocné dívky Beverly, kterou může uzdravit jen zázrak. A to ho ještě k jeho velkému překvapení po všech těch patáliích s démonem a prožité lásce s Beverly v roce 1914, také čeká probuzení o sto let později. Především v první polovině stvořil zkušený scenárista, a nyní debutující režisér Akiva Goldsman, něco nepopsatelně blbého. Pro jednou si chtěl vyzkoušet režii, aby zřejmě z frustrujících pohnutek nad rozpačitým a nepříliš dobrým (komerčním) výsledkem usoudil, že tahle umělecká činnost je mu zapovězena. Ne každý scenárista může být automaticky stejně schopným režisérem. Nezbývá mu, než nadále rozesílat svoje scénáře režisérům, kteří svoji práci umí dokonale. Už od úvodních sekvencí s jeho filmem není něco v pořádku. Spíše bych jeho počáteční snahu připodobnil absolutnímu patlalství se spoustou logice odporujících scén. Začnu počátečním seznámením Petera s Beverly. Vloupá se do jejího domu s pistolí v ruce. Dívka ho zpozoruje, ale místo přirozené reakce na pohyb cizí a ozbrojené osoby v domě, si s ním začne přátelsky povídat(!!!). Následně oba zjistí, že se do sebe zamilovali(!). Peter má koně, který je ve skutečnosti pes(!!), jež má být něco jako duchovní rádce, což není uspokojivě vysvětleno a ve filmu to funguje jen jako letmá zmínka. Tenhle koník skáče a létá, a to hlavně, když se jeho majitel ocitne v úzkých. Démon Pearly je ve svém pronásledování natolik důsledný, že neváhá usmrtit číšníka a jeho krví namaluje podobiznu dívky Beverly. Je to úděsná čmáranice, jak od tříletého dítěte, podle níž, světe div se, je dívka neomylně identifikována vyslaným komplicem do terénu(!!!). U filmů se moc nahlas nesměji, ale tady jsem vyprskl smíchy. Démon by mohl používat při pronásledování svého nepřítele přece jen schopnější metody. Místo toho si však pro rady chodí k Luciferovi, kterého hraje trochu otráveně Will Smith(!). Načež démon prohlásí, že New York je malé město(!!). Ano, podle Goldsmana zřejmě je, jinak by se osoby nemohly tak často podle potřeby příběhu potkávat, a rozhodně za tím není náhoda nebo něco na ten způsob. Tím výčet toho horšího z filmu máme za sebou. Od druhé poloviny se zmatek a debiloviny podstatně zredukují a máme tady krásně uslzený romantický příběh se vším, co k němu patří. Colin Farrell je spolehlivý sympatický mladík (pozor hraje dvacetiletého), který sice svým podholeným účesem neplní typ uhlazeného seladona z počátku 20. století, ale budiž. S rusovláskou Jessicou Brown Findlay vytvořil pár, mezi nímž je chemie. Kazil jim to jejich protivník Russel Crowe, který k nim vytvořil až odpudivý kontrast. Pomáhá mu zjizvená tvář a permanentně nasupený výraz, ale občas s tím neměnným výrazem působil trochu směšně. Na filmu je znát jeho rozpočet. O dobrý obrazový zážitek se stará nádherná a opravdu romanticky snová kamera Caleba Deschanela, hudební komfort poskytuje skladatelské duo Zimmer/Gregson-Williams, a jen ta režie si občas nedávala pozor na střihovou skladbu a působila místy nápaditě, originálně, ale i rozpačitě a nekonzistentně nablble. Scénář byl z části připitomělý a z části originální, ačkoliv byla patrná vzdálená ozvěna podobně založeného filmu "Věčně mladý". Náš hrdina se, podobně jako kdysi Mel Gibson, nezamiloval do přátelské ženy v současném světě, kterou hrála na svůj věk stále šukézně vypadající Jennifer Connelly. Pro mě je takový malý zázrak, že se film z počátečních nesourodě rozpačitých mrákot probral a postupně se dopracoval v příjemný a velmi dojemný příběh o ztracené, a možná tak trochu, i znovu nalezené lásce napříč stoletím. 70% () (méně) (více)

dr.horrible

Makabrózny fail a guilty pleasure roku v jednom. Cítil som sa ako osemročný, asi z pozerania Zimného príbehu urobím nejakú sviatočnú tradíciu. V dobe keď som namäkko, odpúšťam veľa; až po čase vytriezvenia zamrzí, jak to pri schopnejšom (asi všetkom), mohol byť super veľkofilm. ()

Anderton

Povedal by som, že minulý rok sa podarilo Yatesovi s Fantastickými zvieratami to, čo sa pár rokov pred ním nepodarilo Akirovi Goldsmanovi. Skutočne som občas neveril vlastným očiam ani ušiam. Mal som dojem, že pozerám nejakú televíznu, na rýchlo zbúchanú fantasy, určenú na ráno na druhý sviatok vianočný. Len že tu sú počítačom zamenené ksichty Farrella, Crowea, Smitha, Connellyovej a Hurta. Skutočne netuším, čo týchto vysoko vážených pánov a pani viedlo k účinkovaniu v tomto filme. Snáď je predloha super a tak sa im, alebo ich agentom, už nechcelo ani čítať scenár, veď Akira je predsa šikulka. No, tak nie vždy a vzniklo jedno z najväčších wtf posledných x rokov v Hollywoode. Vlastne vďaka tým nenormálnym absurdným scénam nejdem ešte nižšie, lebo ono vidieť lietajúceho koňa, potápajúce sa mafiánske autá a Smitha s briadkou a náušnicami so všetkými tými vážnymi ksichtami navôkol je proste brutálna zábava. Keď sa Connelly opýta Farrella, že či je na fotke jeho otec a vy dávno viete časové súvislosti, tak ste presvedčení, že Goldsman sa chcel pomstiť štúdiu a týmto filmom ho potopiť. ()

swamp

Ze začátku mě snímek ne a ne vtáhnout do děje, postupně se to ale zlepšovalo a celý ten alternativní pohádkově-děsivý New York se mi líbil více a více. Jenže na 4* to asi nestačilo, některé momenty totiž působily jako pěst na oko a překračovaly únosnou mez kýče (navzdory pohádkovosti). ()

nash.

Jeden z těch filmů, který může být hodnocen jednou nebo pěti hvězdičkami, neboť o zážitku rozhoduje přístup. Pokud k němu budu přistupovat jako k matematice bude pro mě utrpením. Příběh je nelogický jako celek i každý okamžik zvlášť. Od plaváčkovského prologu, přes svérázné pojetí tubery, kde realitě neodpovídá jediný prvek, nesmyslná a nikým nedodržovaná pravidla boje andělů a démonů, nesmyslného Willa Smitha, hlouposti v logice, časové posloupnosti, i jednotlivých situacích a dialozích, které scénář deformuje a kroutí tak, jak mu vyhovuje bez ohledu logiku. Nebo si toho nemusím všímat a mohu k filmu přistoupit jako k poezii. Jako k nádherně emotivní básni, která odvrhla okovy logiky a zemské přitažlivosti, aby mohla na křídlech fantazie přinést příběh o zázracích, o hvězdách, o věčném boji dobra se zlem, andělech a démonech, o tom, že lze někoho milovat tak bezmezně, že nemůže zemřít. Volil jsem druhý přístup a film se mi bohatě odměnil. Nabídl mi několik čarokrásných slok, magickou atmosféru, vrchovatě emocí a nádherných scén, které vhání slzy do očí. Ať už je to aktivování spícího agenta v knihovně nebo polibek pro zakletou princeznu. A k tomu jako bonus okouzlující Jessicu Brown Findlay, která má daleko do klasických hollywoodských fiflen a vyzařuje tolik energie, že jsem se nedivil tomu, že se musí občas jít zchladit. Film, kde si zkrátka můžete vybrat. Roztrhat ho na kusy argumenty, nebo se vznést na křídlech emocí? Matematika nebo poezie? ()

eLeR

Toto bola taká fantasy rozprávočka s lietajúcim koňom, teda psom, teda koňom. Jessica bola prenádherná a Colin bol fantasticky dojemný, keby mám hodnotiť ich dvoch, tak dám 5 hviezd. ()

Happens

Kvalitní herecké obsazení, až neskutečně kvalitní a spíš zbytečné na tak tuctově špatně zpracovaný příběh, který se mentalitou řadí k nízkým úrovním a neomluví to ani to, že se jedná o pohádku. ()

Larrysbride

Kouzelná romance o zázracích, lásce a věčném souboji dobra a zla, jehož jediný problém je v tom, že žádná scéna vyloženě nedominuje. Snímek jednoduše jen plynule vypráví svůj příběh o kouzle v každém z nás a o jedinečnosti každé bytosti. ()

klerik

Vôbec nie zlé. Film si priam koleduje o fiasko, ale napokon je zmes tém našróbovaná na jednoduchý príbeh o láske celkom funkčne. Ak sa zmierite s rozprávkovými zjednodušeniami, je Zimný príbeh na Vianoce viac ako pozerateľný... ()

Chrustyn

Jeden z filmů s největším počtem WTF momentů, který jsem za poslední dobu viděl. Nevím co tím chtěli autoři říct a netroufám si tvrdit, jestli to věděli herci, ale film se snaží tvářit jako velkolepá romance s prvky fantasy, ale nedává žádný smysl a jedna trapná scéna střídá druhou a divák nemá šanci vědět, co a proč se právě děje. ()

BMW12

Nádherný příběh plný romantiky a zázraků. První polovina filmu je zaměřena především na tu lásku a musím říci, že to bylo asi to nejromantičtější co jsem kdy viděl, byl jsem naprosto uchvácen tou láskou Petera a Beverly. Hlavně Beverly byla fakt úžasná. Druhá polovina filmu už se odehrávala v současnosti o 100 let později a bál jsem se toho, jak ten film přežije tento časový skok, ale mé obavy se velice rychle rozplynuly. Bylo to pořád výborné, tady se film stočil už k tomu zázraku. V příběhu se ale ještě vyskytoval démon v podání jako vždy výborného Russella Crowea, který se snažil lásku i zázrak Petera Lakea (Colina Farrella) překazit. Filmem také provázela vynikající hudba mistra Hanse Zimmera. Jediným mínusem filmu je to, že mi tam chybělo ještě podrobnější vysvětlení příběhu. Ale přesto musím dát plný počet hvězd, jelikož tento film mě naprosto uchvátil. ()

honajz

Tenhle film dává slovu kýč zcela nové rozměry. Někdo viděl Fontánu, někdo viděl Hvězdný prach, někdo měl depky a sklony k sebevraždě, tak šup, a šel se léčit natáčením filmu. Nejhorší je, že ten vnitřní svět zde nefunguje, je falešný jako politické sliby nebo názory pražské intelektuální kavárny, pracuje s nějakými atributy, jež nejsou nijak dál propracované a zjevují se nahodile, podle potřeby, bez vysvětlení a jasných souvislostí. Záchrana, zázrak, zde jen slova, nic nemá v sobě nějaký atribut zajímavosti, většího poselství /kromě toho, že jsme hvězdami/, a nakonec to celé včetně těch několika nemnoha náznaků poetiky naprosto brutálně umlátí závěrečná bitka na ledě. (SPOILER Navíc s jasnou chybou, kdy neměl ten chlápek zmrznout, ale mělo se snad otevřít peklo, ne?). Celé je to utahané, ufňukané, newagovské, povrchní, hloupé - a zbytečné. ()

Will Smith a jeho nejhorší den

Will Smith a jeho nejhorší den

09.01.2014

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

Russell Crowe: RoboCop nebo Noe?

03.02.2012

V uplynulých měsících zhubl k nepoznání a je připravený do akce. Jenže co to bude? Darren Aronofsky mu právě nabídl hlavní roli v biblickém eposu Noah (poté, co kvůli vytíženosti odmítli Christian… (více)