John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

Simon.Dobes

Nebolo to zlé, ale čakal som, že sa zasmejem viackrát. Bolo to miestami nudné a na komédiu tohto typu mi to prišlo aj trošku dlhé. ()

Stoctyrec124

Perfektní film, kde je parádně udělané vzájemné propojení pohádky o tom, jak se malému Johnovi splní dětský sen a Thrilleru se spoustou vtipů narážek a dalších vtipných scén. ()

endrix

V podstatě je to klasická bromance (v tomto případě bearmance) komedie, ale celkem povedená. Je škoda, že dětského kamaráda, co odmítá dospět, prostě jen nahradí medvěd a o mnoho víc se z premisy s oživlým plyšákem v podstatě nepodařilo vytěžit. Například právním statusem Teda se zabývá až dvojka. Přitom už v tomhle filmu pracuje! Celkově tedy prima zábavná jednohubka s nevyužitým potenciálem. ()

mavix

Každý si zaslúži v živote človeka, čo s vami bude v noci zašívať vášho plyšového medveďa. Film plný nekorektného, ale mne tak blízkeho humoru, že som sa niekoľkokrát smiala nahlas. Tu boli vtipné ešte aj nevtipné scény. ()

Muf911

Většinu vtipů jsem sice už viděl v ukázkách, ale k tak to byl docela zábavný film. Téma je super, nabízí spoustu prostoru pro legraci, i když myslím, že potenciál nebyl úplně využít. ()

PTuranyi

Príbeh nezrelého Johna, v ktorom, napriek tomu, že navonok vyzerá normálne, drieme "zviera" - konkrétne plyšový medveď. Macík je ten čo mu bráni dospieť, a to nie len svojou živou prítomnosťou, ale hlavne správaním. On je totiž symbolom a nositeľom naivných detských spomienok, ale aj nezodpovedného hedonistického pubertálneho životného štýlu "carpe diem" a po mne potopa. Práve spojenie týchto dvoch protikladných elementov a vulgárneho humoru robí túto komédiu inou a zaujímavou. Žiaľ hovno na dlážke a pár vulgarizmov nestačí na to, aby zachránili slabý príbeh a priemerný  Wahlbergov herecký výkon. Johnovo detské ja je nakoniec roztrhnuté spolu s Macíkom, ale žiaľ skôr zásluhou iného podobne pripečeného chlapíka ako samotného Johna. Príbeh žiaľ končí šťastne, keď katarzný koniec prekazí scenárista opäť kúzelným želaním, tentokrát vďaka padajúcej hviezde. Lenže to by bol príbeh o Johnovi, ale toto je film o Macíkovi. 70% ()

depresario

Čo dostanete, keď skrížite Stewieho Griffina a Briana? Teda. Bohužiaľ, aj menšiu kadenciu vtipov a ak ste fanúšikom seriálu Family Guy, podobnému porovnaniu sa nevyhnete. ()

Medic.Droid odpad!

Už dlouho mi nebylo trapně z toho, že se na to vůbec dívám. U tohoto filmu se pocit zahanbení a následná touha sebetrýznění objeví hned několikrát, v lepších případech jen 90% času filmu. ()

sitans

Celý film byl jak na houpačce, dobré místa se střídaly s chabými, někdy vyloženě trapnými. Taky by mě zajímalo kolik děcek z dnešní generace zná film Flash Gordon. ()

dwarwen

Ted je výborná komedie se spoustou narážek na starou filmovou klasiku :) Přesto, že Griffinovi nejsou z mých oblíbených, je humor v tomto filmu super. Příběh je ... no co k tomu dodat... ale vždycky, když jsem si myslel, že zase bude ta povinná nudná pasáž, tak přišli s nějakým fórem, který mě spolehlivě dostal do kolen. Něco nového, něco starého a kdyby trochu přidali na příběhu (i když se u toho musíte smát, tak prostě víte co přijde a přijít musí) tak bych dal i tu pátou hvězdu. Takhle to jsou lepší 4*. ()

stroke

Spíše romantická komedie/drama. Čekal jsem film s hromadou i třeba sprostých hlášek. Nevím přijde mi, že se tady hraje až zbytečně na citlivou notu, což mnozí diváci, kteří na Teda šli asi neočekávali. I tak tenhle typ humoru v porovnáním s hromadou jednoduchých komedií docela oceňuji. Jen si nejsem úplně jistý jestli všechny narážky na různé filmy převážná část diváků pochopí. Šlo z toho vytřískat víc ale i tak pro mě příjemně osvěžující :) ()

Zuzanell

Výborná komedie! Tahle komedie má velkou šanci stát se hitem léta.Skvělé herecké obsazení a zábavné hlášky.Vřele doporučuji ;) ()

JimWalker007

Milo zvrhlá komédia o hovoriacom, zhulenom plyšákovi so slabosťou na štetky. Mark Wahlberg si svoju postavu užíva, bojová scéna férovky s medvedíkom je toho príkladom. Mnohí režiséri môžu závidieť takýto filmový debut , aký vytvoril Seth MacFarlane. Komédiu odporúčam mužskej časti populácie, je vhodná na dobitie kreditu u svojej polovičky či priateľky. Spoločný smiech spája a inšpirácia medvedíkovými erotickými praktikami tiež nie je na zahodenie. Len pozor na slintanie pri pohľade na Milu Kunis či Jessicu Barth. ()

Radbuzaz

Po zhlédnutí několika upoutávek na film, jsme se rozhodli, že si na něj zajdeme do kina. Asi každý si jako dítě přál mít medvídka nebo nějakého jiného plyšového kamaráda. John je sám, nikdo si s ním nechce hrát a tak mu rodiče koupí plyšového kamaráda - méďu, v originále Teda. Jedné kouzelné noci vysloví John přání, aby jeho plyšový kamarád mluvil. A přání se skutečně vyplní. Zajímavý námět dostává další rozměr, když máme možnost sledovat, kterak roztomilý medvídek vyroste ve zkušeného medvídka, který si umí užít života tak, jak normální dospělý člověk. Film využívá i milostní linie mezi Johnem a Lori. Na filmu je mi sympatické to, že ikdyž je místy vulgární a skutečně sprostý, stejně to nepřekročí mez tolerance, jak by se u filmu podobného typu mohlo zdát. Musím se zmínit taky o výborné hudbě a různých odkazech na legendární filmy, z nichž nejvíc vyčnívá Flash Gordon. Možná až nečekaně kvalitní romantická komedie. Chvílemi jsem dokonce uvažoval nad pěti hvězdičkami, nakonec ovšem čtyři jsou dostačující. Na tento film se milerád podívám kdykoliv znovu. ()

zluma1

Neurazí ale ani nevzbudí chuť podívat se na to znovu. Bavil jsem se ale něco tomu chybělo nebo spíš něco přebývalo-ten romantický nádech. Kdyby zůstal scénář u scének jako byla ta s prostitutkama věřím že by film byl lepší. ()

Monniques

Wow! To jsem nečekala. Komedie, u které jsem se tak dlouho nezasmála a že jsem měla čemu. Originální vtipy, spoustu narážek na cokoli. Norah Jones, Flash Gordon ti mě překvapili. Dokonalý méďa akorát trochu víc sprostý, což mi lehce vadilo, ale to už k tomu patřilo. A ten konec na mě byl moc sladký. Jinak opravdu dobré a McFarlane je třída! ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)