John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

montel

Když byl John Bennett (Mark Wahlberg) malý, byl velmi opuštěný a neměl žádné kamarády. Vše se změnilo, když dostal pod vánoční stromeček velkého plyšového medvídka. Okamžitě se stal jeho nejlepším kamarádem, kterému se se vším svěřoval. Jedné kouzelné noci John vyslovil přání, aby jeho medvídek mluvil a co se nestalo, jakmile se ráno vzbudil, jeho Méďa byl živí. Postupem času se z něj stala světová celebrita, ale s Johnem byli stále nejlepší kamarádi a to i ve chvíli, kdy je John čtyři roky se svou přítelkyní Lori (Mila Kunis). Méďa už ale není tak roztomilý jako dřív, je z něj buran, který nadává, pije alkohol a domů si vodí prostitutky. To už je na Lori příliš a dá Johnovi nekompromisní ultimátum - buď se Méďi zbaví nebo se s ním nadobro rozejde...To je jen část skvělého a nápaditého příběhu, který musí pobavit. Méďa je skvělý, vtipný a skvěle mu sekunduje Mark Wahlberg s krásnou Milou Kunis. Zhruba v půlce film sice padá do stereotypu, ale konec mě dostal a já tomuhle poloplyšovému příběhu tleskám. 70% ()

Matth

Seth MacFarlane nadviazal na úspech animovanej rodinky oddychovou komédiou a to s majstrovskou kreativitou a uštipačným humorom. ()

ceftax

tak musím opravit hodnocení, odhodlal jsem se zhlédnout tenhle film podruhé a ani jsem ho nedokoukal. I vtipy kterým jsem se při prvním zlídnutí smál mě už u druhého nepobavily. Původní hodnocení 30%, teď slabých 20. ()

milford

Svěží a příjemná podívaná, spíše teda ta pohádka jak už tu párkrát padlo. Nebýt toho hraní na city a akčnější vložky ke konci, která postrádala smyslu, bylo by to za full. Ale na oddych a odpočinutí si od všeho je to vynikající. ()

naytsirk

Byl jsem na rozpacích, ale zatím musím dát jen tři hvězdy. Je to zvláštní, miluju Family Guy, na Flashi Gordonovi jsem taky vyrostl, sprosťárny ve filmu si užívám, Wahlberga uznávám a i přes to přese všechno, to nebylo ono. Jestli to způsobila Mila, kterou moc nemusim a k Wolbergovi se vůbec nehodila, nebo ten příběh jako takový (pohádka). Těžko říct. Ale nevzdám to, protože ty věci, který jsem vypsal na začátku mám opravdu rád nechce se mi věřit tomu, že bych si to neměl prostě pořádně neužít…. ()

pultario

no prostě pro mě jednička s hvězdičkou. Ani jsem nevěděl že tam hraje Giovanni Ribisi, kterej je můj strašně moc oblíbenej herec a moc mě potěšil. On ty divný chlápky vždycky hraje tak přesvědčivě :) a jeho taneční scénka mě úplně rozložila :D ()

Alvin

Taky mám dojem, že by se dalo z toho přisprostlého chlupáče vytřískat víc vtipných scén, ale nemusí pršet, stačí když kape. Nemám to trojkové hodnocení rád, ale nemůžu si pomoct, prostě to není vyloženě špatné ani skvělé. ()

pitbull96

Naprosto bezchybný film. Už dlouho jsem se v kině takto nezasmál :D . Jsem moc rád, že film dávali v kinech v angličtině, protože ta opravdu neměla chybu. Tich desítky promyšlených narážek byli skvělí. V MHD jsem se ještě po filmu chichotal při vzpomínkách na jednotlivé scény. A to jak si udělali prdel na konci filmu z jednoho buzerantskýho herce z trapné triologie byla jen třešnička na závěr. Skvělý film. opravdu skvělý film ;) ()

Georginek

Nechapu histerii..... Tuctovy snimek s nehoraznou romantickou sracka zaplatkou, nastesti to zachranuje Medved a jeho fory. Ackoliv jsem se doslechl, ze film je nechutnej, sprostej a plnej sexu od zacatku do konce, tesil jsem se, nakonec jsem dostal 3 fory na teto urovni, jinak nic extra. Jak muze NEKDO RICT ZE TO BYLO NECHUTNY A SPROSTY? Lidi jsou opravdu hovada. Film byl dobrej, znova si ho nepustim, maximalne bych do toho sel jen kvuli tem par forum...... Kinozazitek 3*, doma bych byl asi mirne rozladen....... ()

breebee

Velice povedená, od začátku až do konce zábavná americká komedie. Originální námět se tomu rozhodně nedá zapřít, snad v životě jsem neviděla nic na tento způsob. Líbila se mi tam moc Mila Kunis, která byla taky důvodem proč jsem se na film těšila, ale musím říct, že nakonec to nebyla jenom ona, proč jsem byla nadšená. Už úvodní scénka - ječící rodiče - ve mě vyvolávala záchvaty smíchu a tak se to táhlo de facto celým filmem. Dojemný konec mě naopak chytil za srdce, a musím se přiznat, že jsem slzy zadržovala. Konečné seznamování s osudem postav pak bylo výtečnou tečkou, pět* si Méďa rozhodně zaslouží. ()

vito_s

Must seen pro všchny fans humoru Setha MacFarlanea, šlapající scénář, spousta vtípků, pokud ale nejste naladěni na stejnou střelenou vlnu, můžete mít pochbynosti, přesto je to povedená uvolněná (romantická (sic!)) komedie. ()

Johnnyka

Bostonský akcent medvídka je úžasný, tím vytahuje veškeré fórky ještě o úroveň výše. Chápu že asi pro většinu diváků v ČR a SR tato dolaďující "jazyková fičurka" zůstala skryta, ale je mi divné že to tu vůbec nikdo nezmiňuje. Jsem asi jediný, kdo umí pořádně Anglicky. :)) Přitom když jsem mluvil se švagrem (rodilý anglosas) o filmu, první věc kterou zmínil byl právě Tedyho akcent, až pak přišla řádka fórků z filmu. Ostatní o filmu tu už bylo napsáno a nemá to cenu přepisovat. ()

DirtyDozen

Já chtěl dát 3, ale na žádost mojí Pavlínky dávám 4*. Tolik vtipu v první polovině, to byla paráda!!! No, ale pak tam chtěli namotat příběh a ten konec( jeho smutná část) byl fakt navíc... Scéna s hovnem byla nejvtipnější od půlprdeláče z Drž hubu! ()

pogoman77

Seth MacFarlane se nezapře, mluvící zviřátka, pološílené fashbacky, troška absurdity (tedovi pohovory), a mlácení hlavního hrdiny s něčím nenormálním (John s plyšákem/Peter Griffin s kohoutem). Skvělá komedie, ale (trocha spoiler) má ,,americký konec." ()

dyjaska

Je mi líto, ale my jsme se chechtali jako už dlouho ne. Nepamatuji se, kdy jsem naposledy nemohla zastavit slzy smíchu. Takže, ačkoliv nedostatky by se jistě našly, nebádám, neřeším, nešťourám a dávám pět. ()

capone

Je to komédia a drsné hlášky v nej i niektoré vtipy uletené , či humorné situácie predvídateľné scény, ale Macík ma do seba aj niečo viac ako len veselý príbeh a množstvo vulgarizmov. A práve preto, že MacFarlane dokázal vážnu tému dať do filmu s úplným humorom a vyznie to dokonca poučne , tak za to môžem dať len päť hviezdičiek a ani o jednu menej. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)