Nově zvolený ředitel školy, Majer (Tomáš Magnusek), je úhlavním nepřítelem pro rodinu mafiána Dostála (Jan Šťastný), Dostála st. (Jiří Krampol) a Dostálové (Gabriela Vránová). Po sérii úmrtí na škole v době, kdy byl ještě Dostál řadovým učitelem, vše nasvědčovalo tomu, že vrahem mladíků, mezi nimiž byl i Dostál jr. A kteří údajně znásilnili učitelku (Majerovu sestru) a poté ji zavraždili, je učitel Majer. Pro neprokazatelnost důkazů však nebyl učitel Majer obviněn. Spolu s nástupem na pozici ředitele školy a místem v představenstvu města, je Majer ještě více trnem v oku rodině mafiána Dostála, který se chystá na pomstu za vraždu svého syna. Nejprve ho chce deptat po psychické stránce a poté připravit plán na pomstu. Zatímco ředitel Majer připravuje divadelní vystoupení v rámci slavností města, radní se obávají, že děti z jeho školy jsou neurvalci a bude s nimi problém. Ředitel Majer je však ujišťuje, že vše bude v pořádku. V místním policejním sboru dojde k úmrtí vyšetřovatele, který měl na starosti případ týkající se vražd učitelky a následně pak žáků, včetně mladého Dostála. Na jeho místo nastupuje policista Karas (Martin Dejdar). Ten dostane i stůl po zesnulém policistovi a v něm najde dokumentaci ohledně případu vražd ve škole. Po prozkoumání určitých detailů mu ihned vyvstane spousta nejasností, včetně nalezeného DNA u mrtvol chlapců ze školy. Poté, co zavolá do laboratoře, zjišťuje, že tam nikdo vzorky neposlal a nechal je uzamčené ve stole. Policista Karas neváhá a posílá vzorky do laboratoře, po dlouhém čekání se mu potvrdí jeho domněnka, vrahem všech chlapců včetně mladého Dostála je ředitel školy Majer. Ten je, jak se ukázalo, bratr znásilněné a zavražděné učitelky, tudíž se z jeho strany jedná o pomstu za svou zavražděnou sestru. Mafián Dostál chce na nátlak svého otce, Dostála st., odvetu uspíšit. Nejvhodnější okamžik, jak mu zjistila jeho milenka, učitelka Lamrová (Eva Čížkovská), bude v den vystoupení, kdy bude ředitel Majer sám ve škole, jen se školníkem Málkem (Jan Přeučil)... (TV Prima)

Castrator

Jednička se dá strávit díky tématu, kterému se české filmy vyhýbaly (nemyslím cikány, ale opravdu zkaženou mládež), ale toto je už nastavovaná kaše a brousí i do jiných vod, hlavně mafiánských, a film už příliš nedrží pohromadě. Přesto se to dokoukat dá a každý fanda filmu by se na to asi podívat i měl, Bastardi jsou svým způsobem fenomén (na české poměry). ()

ghatos odpad!

O něco výpravnější než jednička :) . Krampol exceluje v hádkách se svojí starou a ten závěr...mňam :) . 15%. ()

Kosmik 1

Oproti prvnímu dílu hodně slabý počin. V podstatě se zde až do samotného konce nic neděje. Probíhá vyšetřování vražd z prvního dílu, které se však vleče tempem, že i ve spaní bych to vyřešil rychleji. Pak sledovačka pana ředitele mafiánskými kmotry rodiny Dostálů. Zůstalo hnusné zdegenerované školní prostředí. A zůstali nevychovaní fracci, co by zasloužili pár tvrdých ran mezi oči. Tomu malému zmetkovi jsem to přál už od začátku, pak na něj alespoň Dostál poslal gorily. Kdyby ho dodělali, tak dám možná víc, než jen dvě hvězdy, ale takhle jsem zklamán. :-) 40% ()

dinsdale

Nejvíc mě rozesmutnilo, že kino bylo skoro plné a lidé se smáli při každém sprostém slově. Za vrcholnou scénu považuji Káču Brožovou a její story o holčičce v růžových šatičkách a dvou blonďatých copáncích. ()

latvar

Obrovský propadák. Jednička byla slabá, ale oproti dvojce byla zlatá. Film na mě působil jako by nám nechtěl ani nic říct, prostě to herci jen tak odflákali a kde nic tu nic. A ty rádoby akční scény viz automobilová honička, byla natočena jak od nějakého amatéra z ulice. 20% ()

KR4T4S

Normálně by to byl 100% odpad, ale film mě vyloženě neiritoval (narozdíl od žumpové jedničky) a několikrát jsem se smál (stylem WTF?). ______ Takže: "Nevím proč, ale řeknu vám to": špatně nasvícený film (scény ve tmě jsou opravdu ve tmě, nejde nic rozpoznat; první scéna s Radkem Brzobohatým na schodech), špatně nazvučený (zvuky aut a ulice přehlušují dialogy, porozumění některých romských dětí - když mluví česky samozřejmě), špatná kamera (nepřehledné bitky, rozmazané záběry; povedlo se ale správně natočit výstřih té asistentky starosty), mizerné herecké výkony (až na dvě tři výjimky, kde se dá mluvit o standartu), mizerný a nevyvážený scénář (motivace postav, jejich důvod na platně; dialogy byly opravdu důvod k smíchu a k ukroucení hlavy; logika; předvídavost viz televizní právní poradce/právník náhodou u "hrdinových" rodičů zrovna na kávičce, následuje jeho nabídnutí svých služeb - dokážu si ale představit, že by to jinde mohlo fungovat, jen je k tomu potřeba trochu zručnosti...), špatný střih, špatná režie (ustanovení časového období, nanominutové detailní záběry na klíčové předměty pro "příběh"; sen nebyl zobrazen jako sen, ale jako utržky vzpomínek - ale to se dá ještě překousnout). Korektnost je taky dost nevyvážená, k tomu bych mohl přidat i další a další věci (naprosto nechápu NĚKTERÉ herce, že na to kývnou). ________ Opravdu to není komedie, ale matoucí drama (prošpikované product placementem - z toho foťáku se mi už opravdu chtělo zvracet), tvářící se jako realistická výpověď o školství (přijmutí osvětleného -myšlenkově- Roma jako pedagogického asistenta bez odpovídajícího vzdělání), politice (karikaturní "gangsteři" na radnici; policejní práce), rasismu, bla bla bla... Vyzní to ještě víc smutněji a mimózně (ze strany tvůrců), když sedíte ve vyprodaném sálu, kde cca 80% tvoří věková kategorie 6-20 let smějící se při každém pádu, ale hlavně hovně, šukání, staré krávě, sraní, piči, more... Potvrdilo se mi, že český národ je v tomhle asi opravdu doomed. DOOMED!!!!! Je mi jasné, že se bohužel bude reprízovat a reprízovat. A že bude trojka, kde se snad konečně dovím, jestli je ZABYL nebo to byly náhody a on je opravdu takový lidumilný kamarádský medvídek přítula, jako ta megaovečka v jeho posteli v jeho pokojíčku u rodičů doma (nejvíc WTF scéna). ________ Přesto všechno se za rok na pokračování do kina dostavím, doufajíc v rostoucí kvalitu. _____ Závěrem vypíchnu dva nechtěné highlighty: 1) Překvapivě dobře zahraná zpověď postavy Kateřiny Brožové začínající již zmíněnou frází "Nevím proč, ale řeknu vám to" následována story o jejím 10.roku života, kdy na sobě měla krásné růžové šatičky a dva nádherné blonďaté copy, o které ji tři cikánečky připravily a ona musela běžet nahá a ostříhaná domů. Tohle a takhle na jeden (!) záběr říct... Respekt! 2) Nejlépe propojené dvě scény (střihačovi černohumorný palec nahoru): prohlídka u lékaře, lékař: "Dýchejte zhluboka." /střih/ policejní kancelář, policista si potáhne z cigarety. LOL! To, že obě dvě scény jsou ve snímku naprosto nicneříkající a zbytečné, je věc druhá. ------------ 5% () (méně) (více)

dita.krizova

Přišlo mi to naprosto amatérské po všech stránkách. Mizerní herci, kamera jako bych to natáčela já a děj raději ani nekomentuju. Dozvěděla jsem se akorát, že předchozí díl byl asi finančně výnosný, jelikož T. Magnusek se vyžral do rozměrů, kdy si není ani na pohřeb svého kamaráda, schopný zapnout košili a zavázat kravatu ke krku. Tohle mi dokázalo, že film může natočit každý blbec. ()

Kejdlo

Milovníci kvalitních filmů jděte stranou, zvrhlíci nástup, tohle je po celou dobu tak trapné až je to vtipné, a za to si to ty dvě hvězdy zaslouží. Na trojku se samozřejmě těším. S cvalíkem "Obelixem" je totiž velká sranda. 3/10 ()

sedm.1

U pokračování Bastardů nastalo z mého pohledu několik paradoxních okamžiků. Oba díly totiž sice mají zhruba stejně špatnou úroveň, ovšem každý vyniká a naopak i selhává v úplně jiných momentech. Takže například zatímco jsem v jedničce kritizoval opravdu špatné zpracování a strhal veškeré filmařské postupy, dvojka v tomto směru doznala výraznějších změn k lepšímu, a tak zde musím s přivřením obou očí třeba jemně vyzvednout propracovanější zápletku, technicky vyspělejší okamžiky, prostě už jsem z toho necítil jen to vyloženě amatérské a umělé nadšení pro věc. A právě v zápletce přícházejí ještě výraznější paradoxy. Sice ve dvojce na jednu stranu chválím už ne tak přihlouplou a zamotanější zápletku, nicméně právě u Bastardů je to až téměř ke škodě, neboť právě přímočarost a jednoduchá údernost z jedničky měla docela velkou a patřičnou sílu a zde se tím mírným dějovým navrstvením a "obohacením“ vytratila ta upřímná a oči nepřivýrající výpověď , syrovost a nekompromisní pohled na drtivou pravdu. A druhou věcí je, že mě v pokračování hodně nepříjemně překvapila jistá opatrnost a vyměklost, jakoby se autoři zalekli otevřeného tématu a od problematických čmoudíků dost hloupě přeskočili k bílým bastardům. A nebo že by jim někdo propíchal gumy u aut jako varování? Každopádně, věty jako „My cigáni jsme byli úžasný národ, to vše špatné jsme pochytili od vás bílých“, apod., to jsem fakt nepobíral. A je to škoda, Bastardi sice nejsou v žádném případě nějakým českým filmovým klenotem, ale jejich nekompromisní pohled na problematické téma dneška mě moc potěšil, takže toto vycouvání mě rozhodně zklamalo. Ještě bych se chtěl zmínit o obsazení, to totiž asi jediné zůstalo při starém. Magnusek jako herec/neherec opět silně nepřesvědčivý a ikdyž k němu jinak přibylo pár v čechách profláklejších „ksichtů“, nahoru to nijak filmu neprospělo a třeba výstupy Krampola, Vránové, Kepky, Brožové, ale i dalších byli fakt šílené. Ale přeci jen jeden herec mě hodně dostal, Jan Šťastný byl jako padouch naprosto výborný, a to nemyslím ani trochu ironicky. Mě zkrátka u Bastardů 2 potěšil profesionálnější přístup a veskrze lepší zpracování, ovšem zklamalo mě odbočení od původního kontroverzního a diskutovaného hlavního tématu, celkové vyměknutí a chyběla mi i syrová atmosféra z jedničky. Ale jako celek je to ještě docela koukatelná a stravitelná záležitost. ()

insurgentes

Vynikající film, který mě po celou dobu udržel v napětí, takže dávám plný počet i přes to, že všichni moji oblíbenci dali svorně odpad. Byl jsem nadšen poselstvím jedničky, ale až při sledování dvojky jsem si uvědomil, že v jedničce zůstalo cosi nedořešeno, a sice že zlo se nedá potírat zlem, a pokud se tak stane, má to své konsekvence. Bravurní idea, opravdu. Plesám. Už se těším na trojku. Jen doufám, že to celé nebude soudnička s příšerným Jahelkou v hlavní vedlejší roli. ()

Zemi11 odpad!

Magnusek :D :D :D :D :D :D :D Takovej bullshit. Film taky :D Jak se pokusil sprintem upláchnout do lesa :D :D :D :D :D :D To mě zabilo :D :D :D :D ()

mikulíšek

Nezáživný televizní film, lákající na nadávající cikáňata. Bastardi by mohli být hutným dramatem nastavující zrcadla společnosti, chtějí být cool drsná podívaná, která vás nenechá klidné ale jsou vcelku nudní a nezajímaví, plní trapně napsaných a zahraných scén a nechtěného vtipu. Člověk by to chtěl filmu i odpustit, protože vypadá tak nezávisle, nízkorozpočtově, ale pak si uvědomí, že film je o ničem a spíš než seriál z produkce ČT připomíná Ordinaci v růžové zahradě. ()

kenkaku

Chybu může udělat každý, ale jen idiot udělá tu samou 2x. Sem idiot. Viděl jsem Bastardy 2. To snad není myšleno vážně. To "něco" z minule pokračuje jakože dějem dál a už teď je mi jasné že to směřuje k poučnému konci. Protože my v ČR přece nejsme rasisti a pravda lásky vždy vítězí nad lží a nenávistí. ()

-Dawe-

Musím uznat, že toto je o malinko lepší než jednička. Lengyel na nás seslal smršť známých herců, kteří to posunuli na koukatelnou hranici. Co mě zaujalo byla hudba, která se mi v některých momentech líbila. Akce vypadala docela amatersky a v některých momentech směšně. Občas mě štvala hloupost tohoto snímku ale i přesto se na to dalo dívat. 38% ()

Testament

Aleluja, aleluja, aleluja....aleluja. Jatka. 2. díl Bastardů je akční (hlavně finiš), občas opět nechtěně směšný, sem tam hodně debilně sestříhaný (na čem čeští střihači ujíždějí?), ale i tak jsem se po dobu sledování nenudil. Film rozvíjí první díl, Dostál (Šťastný) se chce pomstít Majerovi (Magnuskovi) a škola nabírá i nového učitele a učitelku. Otevřený konec a uvidíme jak to dopadne. Plusový bod má film za to, že se nebojí problematiku (stejně jako v minulém díle) ukázat i z jiné stránky, než třeba "Smradi". ()

Kanibal

V tohle dílku všechny dialogy nechutně šustí papírem, pár dějových linek je nedořešených a většina herců to fláká až to bolí. Krampol s Brožovou... nevím čím se ti lidé živí, ale doufám, že to není herectvím. Tak se jejich činnost před kamerou fakt nedá nazývat. Docela se dalo dívat na Dejdara a Andreje Hryce. ()