Kluci nepláčou

Boys Don't Cry

Chlapci neplačú

Krimi / Drama / Romantický

USA, 1999, 114 min

Na existenciálne drama chladné a plytké, na výpoveď krízy sexuálnej identity príliž povrchné a zmetené. A práve fibrilácia medzi týmito smermi (podtrhovaná otravnou ľahkomyselnosťou hl. postavy prakticky v celej prvej polovici) a nerozhodnosť režisérnky spôsobila, že sa tento mačkopes vo výseldku dokolečka naháňa za vlastným chvostom. Ani také žolíky ako tabuozovaná téma, tvorčia nezávislosť (finále), či podľa skutočnej události nezaručili výslednú konzistentnosť snímky. Som zmetený hlavne vďaka H.Swank, ktorá exceluje každým framom a vyťahuje výsledný dojem do nadpriemeru, ale jej výkon je žiaľ všetko čo po filme ostane. Pritom to nemala byt one-(wo)man show. Škoda. 70%(14.5.2007)

K tomuto filmu jsou zde komentáře typu: "Životní role Hilary." "Zdrcující snímek." "Tak z toho jsem byl hodně na sračky." No ale mě se netýká ani jedno. Hilary je skvělá herečka, což o to, ale životní role? To bych hodně polemizoval, jestli nebyla lepší např. v P.S. I Love You. Kluci nepláčou je krutý snímek, o tom žádná, ale co naplat, když se do 75. minuty vůbec nic neděje. Pak přijde ta "hlavní" scéna, to člověka samozřejmě emocionálně zasáhne, ale pak už jen divák čeká, kdy ji ti kluci dostanou úplně. Neshazuji příběh jako takový, kór když je to true story, ale celkové provedení a tempo v tomto filmu nastavené, mi zkrátka moc nesedělo. 69%(15.11.2013)

Snad první film, kde se holka vydává za kluka a věřil bych jí to. Hilary je ještě přesvědčivější než – shodou okolností – Chloë Sevigny v Hit & Miss. Škoda, že to zašlo tak daleko. Bohužel až na konci jsem pochipil, že šlo o příběh podle skutečnosti. Každopádně bezmoc a omezování slabších mě ve filmu velice sere. Nic příjemnýho na pokoukání. Tenhle kousek mě utvrdil v tom, že vyšinutý a ostatním nebezpečný lidi by měli být někde zavřený, stejně tak jako o nutnosti pravidla třikrát a dost. A taky v tom, že Sarsgaard vypadal odjakživa jako úchyl se skelným pohledem, kterýmu bych se obloukem vyhnul. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 7 | hudba 6 | humor 0 | akce 2 | napětí 3 | pustil bych si znovu 4(23.12.2012)

Niečo medzi klasickou nezávislou tvorbou a televíznym "príbehom zo života". Sú filmy, ktoré sa už v scenári priznávajú k tomu, že budú stáť a padať na výkone hlavnej predstaviteľky. Boys dont cry na výkone Hilary Swank našťastie pevne stojí. Uznanie si ale zaslúžia aj Chloe Sevigny a predovšetkým Peter Sarsgard, ktorý je hereckým chameleónom, pretože je uveriteľný ako hajzlík v tomto filme, tak ako sympaťák v niektorých ostatných.(19.10.2012)

Dokonalá práce! Hilary Swank po právu získala Oscara za hlavní herecký výkon, protože role Brandona (respektive Teeny) se zhostila úplně odzbrojujícím způsobem. Emocemi nabitý snímek pak prohlubuje jeho / její vztah s Lanou (Chloë Sevigny). Spolu totiž tvoří pár, mezi kterým to opravdu jiskří. Navíc se mi hrozně pod kůži dostala píseň "Bluest eyes in Texas", kterou Lana s kamarádkami zpívají na karaoke.(1.5.2011)

• - Brandon spolu se sestrou navštěvovali Marianskou základní školu a poté i Střední školu Piuse X., kde si ho pamatují jako společensky nevhodného. Ve druhém ročníku Brandon odmítá křesťanství z důvodu, že papež Pius X. opovrhuje homosexuály. (MFJD)

• - Brandon se do armády zapsal krátce po svých 18. narozeninách a doufal, že bude sloužit v operaci s názvem Pouštní štít. Nicméně ho nevzali, jelikož nebyl schopen papírově dokázat, že je muž. (MFJD)

• - Název filmu je převzat z jedné písně skupiny The Cure. Ona píseň se ve filmu také objeví. (Kulmon)