Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

Havala

Přes nesporný vynikající výkon Hillary Swank, nemůžu dát dobré hodnocení, film se mi celkově nelíbil, nic, k čemu bych se měl někdy vrátit. Jako kluk vypadala opravdu otřesně. ()

Sharleen

Jeden z filmov s výnimočným príbehom, ktorý je ale tak krutý, že druhýkrát ho už vidieť nemusím. Rozhodne ale patrí k tým, na ktoré sa nezabúda. ()

lusa

Po sto rokoch som si tento film pozrela druhý krát, neviem, ako vyjadriť slovami pocit, kedy vám zviera žalúdok nechuťou z vnútorného odmietania takejto poruchy sexuálnej identifikácie a zároveň nechuťou nad sebou samou, že takúto nechuť vôbec pociťujem. Celý príbeh stojí na excelentnom výkone Hilary Swank, naozaj zaslúžený Oscar. Inak je príbeh ako taký rozťahaný a dosť nudný. Okrem záveru samozrejme. 4* (z toho 3 patria Hilary). ()

Squib

Po skončení filmu jsem si řekla, že bych měla přehodnotit své postoje k homosexuálům, transvestitům a transsexuálům ()

Grellenort

Turec: doprdele, co je na tom kontroverzního? Pokud je v tomhle někdo ochotnej mluvit o kontroverznosti, posadil bych ho na el. křeslo hned vedle toho parchanta a to teda zatraceně doufám, že mu to odvolání neprošlo... To se ale netýká filmu samotného, že? Co k tomu dodat...kromě skvělých výkonů obou hereček...čert aby to vzal... ()

Graham

Je jenom dobře, že se točí filmy o tématech, o kterých se moc nemluví. Je těžké hodnotit pak jejich kvalitu, když je jich tak pomálu. Kluci nepláčou je ale výjimkou. Je to emocionálně velmi silný snímek s vynikajícími hereckými výkony, nejen Hilary Swank v hlavní roli, ale především Chloë Sevigny v roli vedlejší. Znovu a znovu se na ten snímek dívám a přemýšlím jak to, že toho Oscara nedostala. I když musím uznat, že Angelina Jolie byla velice kvalitní soupeřkou. ()

DAF1 odpad!

Nehrázné, zvrhlé. Ovšem takovéto filmy bývají, ať už u kritiků nebo u veřejnosti kladně hodnocené. Pro mě to je jen další důkaz, že dnes se dá natočit film úplně na všechno. Čím kontroverznější a dříve zapovězenější téma, tím nyní větší šance na oskary ()

JohnKEANE

Presvedčivá Hillary Swank a uhrančivý pohlad Chloe Sevigny, spolu s odpudivou atmosférou amerického malomesta namna pôsobia ako magnet. ()

Daves97

Nemůžu si pomoct, mě to prostě nevzalo. První cca. polovinu či víc sem se nudil a to doslova a do písmene. Druhá polovina byla zajímavější, konec na jedničku. Výkon Hilary Swank taktéž na jedničku, pro mě přesto celkově vzato jen malinko lepší průměr, který mě neurazil ale ani nenadchnul. ()

Aywes

Nebýt znásilňovací scény dal bych dozajista 4* možná i 5*, avšak dle mého názoru to byla potopa snímku. Celkový dojem z té scény byl podivný. Sledoval sem jí s odporem, jelikož mi připadalo, že tam nesedla. Každopádně herecké výkony jsou úžasné (převážně Hillary Swank) a i když mi hl.hrdina/hrdinka nesedl/a přesto jeto celkem přijatelný snímek s krásným OST a možná i hezkým zakončením. ()

elCarda

Výborný film. Znovu dokázáno, že život je nejlepší scenárista. Spolu s úžasným hereckým výkonem dávají jeden z nejlepších filmů.. ()

sliziakkk

Toľko pocitov a myšlienok ako tento film vo mne už dlho nič nevzbudilo, na konci som už ani nevedel čo si mám myslieť. Každopádne bolo tam krásne vidieť, že ked niekto niekoho má rád všetky prekážky naraz prestávajú existovať a je treba mať v sebe aj kúsok empatie ak chcete pochopiť chovanie a správanie sa hlavného hridnu/hrdinky. ()

ikilledjenny

Tak jsem konečně viděla film celý. A dostala jsem přesně to, co jsem očekávala. Fascinující výkon Hilary Swank, filmový naturalismus "rozklad" těla a duše. Snímek, který je syrový a bohužel pravdivý. Protože někteří lidé jsou omezení tupci, pohlcení vlastními předsudky. A už jsem říkala, že Hilary byla naprosto skvělá? ()

Diskantka

Takhle to dopadá, když nosíte umělej penis ve spoďárech. Na konci mi z toho bylo blbě, v dobrym slova smyslu..Proto to hvězdný nebe nade mnou. ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech