Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

bajkal

Ten film bolí ještě po létech.Nádherný herecký koncert...nepřekonatelná Hilary a její chlapecká duše v dívčím těle....a náš svět. To přece nemůže dopadnout dobře.Mistrovský film. ()

Martazoe

Hilary Swank je zde úžasná, film je to krásný a plný emocí, bohužel ne s dobrým koncem. Je to příběh o lásce, ale také o tom, že předsudky a strach z neznámého můžou způsobit velké neštěstí. ()

petaechelon

Chvilkama sem se vžila do toho,že prostě tento film je o tom že se holka zamiluje do kluka jménem Brandon. Pak chvilkama mi přecvaklo že Brandon je ve skutečnosti Teena a že je uvězněná ve svém vlastním tělě. Za Hilary Swank 100%. ()

Trucker

Krásná Hilary "přetvořená" na ošklivého kluka, to se filmařům povedlo. Ale kromě několika naturalistických scén je celý film vlastně jenom přehlídkou neustále nalitých a vším možným sjetých buranských primitivů a jejich "zábav" a hádek o ničem. Skutečné události, na jejichž základě tento film vznikl, by mohly být určitě zpracovány nesrovnatelně lépe. ()

Tereza11

Naturalisticky syrové, životní role Hilary Swank, oscar zasloužený, bohužel jsem jí už nikdy neviděla hrát tak dobře jako v tomto filmu.... ()

Ganka

Smutný a syrový příběh o tom, jak lidská omezenost může zabíjet. Myslím, že film mluví sám za sebe a netřeba nic dodávat. Hilary byla skvělá a Oscar je rozhodně zasloužený. ()

iggy_pop

Tento film som videl párkrát a vždy ma napadlo, aký malo význam maskovať Hilary Swank za chlapca? Veď ona ako chlapec aj vyzerá :) Drsná ukážka toho, ak (ne)vedia ľudia prijímať inakosť a aké tragické následky to môže mať. ()

Sejkorka

Tohle je smutný film o smutném osudu, bohužel dle skutečnosti. I když se v zajímavostech píše, že ne úplně všechno. Např. že Lana s Brandonem přestala, když zjistila, že je to /pravá" Týna. Hilary Shwank Oscar. Neskutečný výkon. Chloë Sevigny nominace za vedlejší roli. Zajímavá kontroverze - blowjob ve filmu BrownBunny. ()

peproch

Ten film je tak syrový, tak krutý, tak smutný, tak vyvolávající soucit a rozhořčení nad všemi primitivy. Prostředí je tak moc strohé a bídné, až neuvěřitelně. ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech