Teena Brandonová, děvče z malého městečka, utíká po krádeži auta před spravedlností. Při té příležitosti si změní jméno na Brandon Teena a spolu s tím kompletně změní svou osobnost. Teena má totiž už dlouho pocit, že se narodila ve špatném těle. V obrovských zmatcích, které provázejí její přeměnu se seznamuje s dívkou jménem Lana, která fatálně vstoupí do jejího života. Po krátké romantické známosti se Lena doví celou pravdu - policie totiž zatkne "Brandona" a uvězní ho v ženském oddělení. Vyjevit těžkou pravdu milované osobě je pro Teenu nadlidský úkol, ale ukáže se že pravda její vztah s Lanou neohrozí. Bohužel do situace zasáhne Lanina rodina - která vyrovná účty za "zrazenou Lanu" po svém... Film vznikl na základě skutečných událostí a neskutečně věrohodný herecký výkon vynesl představitelce hlavní role Oscara v roce kdy Cenám Akademie dominovala Americká Krása. (oficiální text distributora)

mentos.

Další strhující snímek, ve kterém Hilary Swank dokazuje, že patří mezi jednu z nejlepších hereček své generace. Bohužel mám k podobným snímkům určitý odpor a to vytváří ten pocit špíny, schválně nechutných herců, alkoholismu, pocit zbytečného života, nechutě a pod. Navíc podobné filmy končí tragicky, čehož "Kluci nepláčou" nejsou výjimkou. I tak se mi to ale líbilo. ()

skepticka

Tento film je jeden z tých,ktorý je veľmi ťažké opísať.Musíte ho vidieť! Je krásny a surový zároveň,postavy ma dostali a nechápem, ako sa niekomu môže zdať,že im chýba podstata.Nikto vám nemaže "med kolem huby".Naservírované bez zbytočností a je na vás,ako ho strávite.Rozhodne však nedoporučujem homofóbnym jedincom,mohlo by ich klepnúť.. :-) ()

aheka

"The bluest eyes in Texas, are haunting me tonight..." zní časoprostorem se závěrečnými titulkami filmu a já opět ani nedutám a zcela zdrceně sahám po kapesníku. Slova písně v podání frontmanky kapely Cardigans Niny Perrson, vás skutečnou budou ještě dlouho pronásledovat. Kluci nepláčou patří mezi filmy, které se vám vryjí hluboko pod kůži (nejste-li tedy úplný citový zakrnělec, co s oblibou sleduje vaření s Laďou Hruškou a chroustá při tom buráky). Nemohu být (ačkoliv jsem vždy a vůči všem-u!) kritická, jelikož jde o mou srdcovou záležitost. Příběh se nám odkrývá hned v úvodní scéně za doprovodu svižného songu kapely The Cars - Just what I needed. Mladý hoch Brandon si nasazuje kovbojský klobouk a se zapáleným cigárem míří na rande za svou dívkou. Možná si říkáte, co je na tom tam skvělého? Skoro nic, až na to, že tento hoch se ve skutečnosti jmenuje Tina... Po hereckém výkonu bohyně Hilary Swank, jež si za ztvárnění hlavního hrdiny/hrdinky vysloužila Oscara, byste nikdy neřekli, že Brandon je dívka. Své role se Hilary Swank zhostila s takovou vervou a přesvědčivostí, že při sledování jejích erotických scén s ženským pokolením vlhly kalhotky v nejednom dívčím klínu. Šokující pro mne bylo především zjištění na konci snímku (nyní záměrně předbíhám, abych vás ještě více "nabudila"): film byl natočen podle skutečné události. Má fascinace a možná i lehká posedlost tímto filmovým počinem (někdy jsem si "kloučky" pouštěla i třikrát po sobě) byla natolik silná, že jsem pátrala a pátrala, zhlédla asi miliardu a půl dokumentů a musím bohužel konstatovat: ano, tyhle události se skutečně staly. Tina alias Brandon trpí sexuální poruchou identity. Její tělo má ženské vlastnosti, nýbrž duše má ryze mužský charakter. Jednoduše by se dalo říci, že duše vstoupila do špatného těla. Z těchto důvodů budu k Tině přistupovat jako k Brandonu, protože jakožto silně empatická bytost příliš nehledím na tělesné zákonitosti. Milovat je možné kohokoliv, láska si pohlaví nevybírá. Brandon bere svůj osud pevně do svých rukou a začne zastávat svou mužskou roli opravdu pilně. Identita Tiny ustupuje zcela do pozadí. Brandonova povaha je rozervaná a výbušná. Brandon krade, dělá výtržnosti, svádí ženy, které se díky jeho šarmu a věrnému příteli – implanťáku slastně a nic netušíc oddávají sexuálním hrátkám. Děj však nabere spád, když se Brandon jednoho večera seznámí s dívkou jménem Lana (Chloe Sevigny), do níž se naprosto zblázní. I přesto, že má Brandon předstoupit před soud, kde se má zodpovídat z krádeže auta, zůstává i nadále v přítomnosti Lany, bez které si už svůj život nedokáže představit. Jeho nadšení však příliš nesdílí "rodinní přátelé" Lany. Já bych tato individua spíše nazvala masochistickými zrůdami. Po tom, co se tito idioti dozvědí šokující pravdu o totožnosti Brandona alias Tiny, nemilosrdně a chladnokrevně zasahují. A vězte, že zde jsou zcela na místě slzy, linoucí se z mužských očí. Ačkoli jedna z ústředních písní tohoto srdcervoucího filmu kapely The Cure – Boy’s don’t cry, našeptává pravý opak. Již jsem obdivovala herecké kvality Hilary Swank, nicméně i ostatní herecké výkony byly excelentní. Jedinečné atmosféře filmu také velmi přispěla nevšední kamera a prostředí surové Nebrasky. I po několika letech, kdy jsem vložila DVD s názvem Boys don't cry do počítače a zmáčkla tlačítko play, jsem byla naměkko. Režie se ujala Kimberly Peirce a jednalo se o její filmový debut. Úspěch, který snímek zaznamenal, byl pro mladičkou režisérku skutečným překvapením. A nyní už ponechám na vás, do jaké míry film překvapí i vás. Já jsem si z něho dočista sedla "na prdel". Za mě 5/5 + další bod za výborný soundtrack! () (méně) (více)

hotanka

Film, na který je hřích čučet na kanapi u kompu. Počkejte si, jděte na Hilary kamkoli do kina a nechte se rozbít strhujícím příběhem na širokouhlém plátně. Stejně jako nepijeme přívlastkové víno z hrnku, nekoukáme na skvělé filmy na monitoru kompu. Kam bychom přišli? Maximálně do růžové zahrady... Herecký koncert pro jednoho kluka, jenž se narodil do ženského těla a nadto na mačistickém americkém jihozápadě plném kovbojů, bouchaček a motelů. Film o touze být sám sebou, tedy mužem, i když nemám pindíka, a nevzdat se. Autobiografický film skutečného Brandona Teeny a herecký koncert jeho protagonisty Hilary Swank. Přemýšlím, co by si asi řekli Brandon Teena s Ronem Woodroofem aka Matthewem McConaugheym z filmu Dallas Buyers Club, kdyby se potkali. Určitě by si podali ruce. A zavolali Harveyi Milkovi a šli na pivo a na rodeo. ()

SantaCruz

Nebylo mi dobře u tohoto filmu a rozhodně si ho už nikdy nepustím, bohužel jsem narazil na mojí vašeň ve filmech podle skutečnosti a kupodivu i dobré hodnocení. Brrrr, tfuj. ()

Bogrant

Film, ktorý človeku na pohode dvakrát nepridá. Vykresľujúc nepríjemnú a chúlostivú tému nepríjemným spôsobom. Občas som až nechápal, že to všetko bola pravda. Dúfam, že nebola. Hilary si toho Oscara naozaj zaslúžila. ()

Breaker

Pomalé proplouvání stupňovaným dějem s dokonalou hrou na city až se Vám dostane závěr, který Vás ještě nějakou chvíli bude pronásledovat ... Výborný výkon H.Swankové ... ()

Bránolog

Ještě dlouho po titulkách jsem seděl a koukal a nechápal, jak se vcelku veselá hříčka z první poloviny mohla proměnit na tak brutální drama. ()

JAzzeURo

Tenhle film s vámi zamává. Je to ten typ filmu co stačí vidět jednou. Protože je tak smutný, že si jen nechcete připomínat. ()

Pattrick

Problém nastal v tom, že jsem se do filmu nedokázal vcítit. Silný příběh to má, drsné pojetí konce a skvělá Hilary. Ale bohužel, nic to ve mě nevyvolalo :( ()

Mia_Wallace

Dost silný snímek o tom, jak lidé dokážou být krutí a netolerantní.Hillary Swank je báječná, já jí toho chlapce věřila od začátku až do konce.Ale musím uznat, že mě více chytil (a oněměl) film Vojákova dívka. ()

ciapok

veľmi silné, priklincovalo ma to, nedalo mi pokojne spať a zanechalo neodstrániteľnú stopu. Hilary Swank myslím vytvorila dôležitý medzník v ženskom herectve a som presvedčený, že to zasiahlo aj jej osobný život. Takáto úloha, okrem toho, že sa nedá zahrať netalentovaným pozérom, si už vyžaduje viac, ako naučiť sa scenár.....nechcem až príliš špekulovať, no tuším sa potrebovala kúsok vymaniť z toho, čo v nej po postave ostalo, až tak, že podstúpila zákrok na zväčšenie pŕs. Akoby jej tá postava ukradla jej ženskosť. Možno sa nesmierne mýlim. Trochu mi to bolo ľúto, keď som si to všimol na fotkách, ale neodsudzujem samozrejme, chcel som tým zdôrazniť, ako hlboko sa kvalitný herec musí dostať, aby bola jeho práca uveriteľná - zoberie mu kúsok seba. ()

Chloe Moretz krví zbrocená

Chloe Moretz krví zbrocená

31.03.2012

Dětská hvězdička, která vlastně v dětských filmech nikdy moc nehrála, nám rychle dospívá. V upoutávkách na Temné stíny jí Johnny Depp doporučuje, aby „ta rodidla nenechala více zahálet“. S dospíváním… (více)

Smysl života v dopisech

Smysl života v dopisech