O chloupek

Nick Park

Nick Park

Julian Nott

Carla Shelley

Oscar 1 : Krátký animovaný film(24.2.2004)

Naprosto dokonalý filmík a to po všech stránkách. Zbožňuju plastelínovou animaci, když je dobře provedená, což tady opravdu je. Vrcholná scéna s ovcemi na motorce nemá chybu. Od tohoto filmu je moje sestra občas Pižla :-)(23.2.2003)

Tak tyhle ovce jsou vyloženě k posmání, jak si je Park vymýšlí? A ta jejich eskapáda na motorce....mělo by se sice říct, že o ovcích to vážně není, ale když ono to nejde:)(18.4.2003)

Nick Park tentokrát vzdává dosti bizarním způsobem hold Hitchcockovým thrillerům. Ve hře je nebezpečný čokl (ne však 100%ní čokl), továrna na psí žrádlo a spousta, spousta bečící vlny (totiž ovcí). Na Parkových filmech obdivuji hlavně jejich dospělost maskovanou pod nánosy plastelíny. Většina filmu tak zůstává vážná i vtipná zároveň. Neustále překvapuje inovatními nápady i dějovými kličkami a vše vrcholí strhující akční sekvencí. Rozhodně nemáte šanci se nudit. Ale tím úplně nejmimořádnějším faktorem chloupku i všech ostatních Parkových počinů je láska, s jakou byly vytvořeny. Park Nezanevřel na děsivé piplání se s plastelínovými paňáci ve prospěch sterilní 3D animace a o to jsou jeho filmy poctivější. 85% Zajímavé komentáře: Pohrobek, zputnik, tron(1.1.2006)

Jednou jsme už byli naprosto frustrováni naší ujetou učitelkou angličtiny a prohlásili jsme, že jedinou činností, kterou jsme schopni provozovat je koukání na video. Moji nevzdělaní spolužáci začali houfně navrhovat, že přinesou hovadiny typu Shreka, ale britofilní učitelka nesvolila a naštěstí nám přinesla tento naprosto skvělý, akční snímek s nejlepší možnou plastelínovou animací, jakou jsem kdy viděl. Jiné Gromity jsem viděl i v češtině, ale musím přiznat, že jakýkoli dabing tady úroveň jenom sráží!(17.12.2004)

Aardman s Nickom Parkom uvádzajú Wallace a Gromit in A Close Shave. Milé trampoty s vyklepanou ovečkou a drsným psiskom, ktorý sa jej nemieni vzdať. Vskutku podarené. Umývanie okien, puzzle, stádo, väzenie, Terminátor a jedna takmer životná láska.(24.6.2006)

Nemůžu napsat nic jiného než: "Bééééé!"(7.4.2011)

Všimněte si, žeNick Park si vybírá jako modely pro svou plastelínu výhradně zvířata, která jsou už sama o sobě k zbláznění srandovní - slepice, tučňáka, v tomto případě ovce.(15.4.2003)

Tenhle kratas mi prisel tak jako nejvic filmove pojmutej, neni nouze o romantiku, akci ani napeti, to vse samozrejme pomoci plasteliny, zacatek je spravne strasidelnej a ovce predvadej skvely kousky. Ale na 5* to o chloupek nebude.(12.1.2009)

Nick Park je v první řadě PAN UMĚLEC/ANIMÁTOR. Vždyť to, co dokáže s plastelínovou animací, je nebývale kvalitní, povedené a především zábavné a vtipné. V jeho filmech nechybí romantika ani napětí - to vše však "vystavěno" tak, že výsledným efektem je divákův úsměv/smích/řehot (nehodící se škrtněte). Nick Park čerpá z velkého množství filmových žánrů a filmů (viz jeho "hitchcockovsky" vystavěné napětí, "romantické" nálady ve filmu atd.). Snímek O CHLOUPEK je natočen s obrovským důrazem na detail. Každá drobnost zde má své místo (viz tapety na stěnách, Gromitovy vynálezy, Wallacovy knihy atd.). Shrnuto a podtrženo: Snímky Nicka Parka - včetně snímku O CHLOUPEK - patří dle mého názoru k tomu nejlepšímu z plastelínové animace, co kdy na tomto "širém a zvláštním světě" vzniklo. Doporučuji vidět, slyšet a vychutnat si tento FILMOVÝ BONBÓNEK.(3.11.2003)

Zábavné, vtipné, originální, lehce bizarní, atmosférické, akční.. na každý pád skvělá záležitost. Závěrečná honička s žebříkem nemá chybu....(21.6.2007)

Ty ovce jsou rozhodně kouzelné, ale jinak tenhle díl rozhodně není z těch nejsilnějších.(25.3.2013)

Závěrečný díl trilogie je nejvelkolepější a dost možná i nejlepší.(26.11.2005)

Velice příjemný počin od anglického Švankmajera Parka Vás ve Chloupku nenechá chvíli v klidu. Zábavná a veselá akční půlhodinka dokazuje jeho mistrný cit pro "neživou věc", akčnost a detail. Od ostatních klasických animací, vyráběných po desítkách ve stylu Pocahontas, Lví král, Mauglí atd.., tato je mezi všemi opravdu jak Popelka.(20.6.2004)

Toto je jednoducho bomba! Dokonalosť sama a musel by som vymenovať veľa superlatívov aby som mohol vyjadriť pocity. Krásne jednoduchý humor s jednoducho krásnou grafikou, nemám čo vyčítať. Na ovčiu synchronizáciu na sajdke nemám slov. Azda len to, že chcem vidieť viac Parka. Týchto pár dielov mi jednoducho nestačí! 90%.(16.5.2007)

Moja prva Gromitovka a hneď takýto úlet. Huhu no som zvedavý na tie ostatné a teda naozaj sa teším a vrelo doporučujem. Peckaaa.(27.4.2005)

Pane režisére, s těma ovcema to byla trošku laciná podpásovka, ale vyšla dokonale. Naprosto odzbrojujících 30minut, u kterých navíc zjistíte, že nejde jen o ty vyjukané ovce, ale že je to parádně udělaný film, se vším všudy. A Grommit se u mě definitivně zařadil do TOP 5 nejsympatičtějších filmových postav. PS: Pižla i samotné ovce dostaly prostor v Aardmanovském večerníčku "Shaun the Sheep".(11.11.2005)

Popravdě příliš nechápu to vysoké hodnocení, tak skvělé mi to nepřišlo. Dala bych tři hvězdičky, ale za Pižlu dávám čtyři;)(27.6.2011)

Super prča. Jenomže Nesprávné kalhoty jsou suveréně nejlepší. Tohle není geniální až zase tolik.(13.4.2005)

Skvělé animované dílko, které ani chvilku nenudí, má spád a srší originálními nápady. Především závěrečná scéna s ovcemi na motorce a Gromitem pálícím po robopsovi kaši nemá chybu.(20.1.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 5 6