Příběh roztomile svérázné komedie Až vyjde měsíc se odehrává v 60. letech 20. století na romantickém pobřeží Nové Anglie. Samovi a Suzy je dvanáct let. Oba spojuje stejný problém: se svým okolím si nerozumí, ale myslí si, že o světě dospělých vědí vše. Na první pohled se do sebe zamilují. Uzavřou tajnou dohodu a připravují velkolepý plán. Po roce od jejich prvního setkání společně utečou do divočiny. Jejich zmizení obrátí život poklidného městečka vzhůru nohama. Pod vedením místního šerifa (Bruce Willis) zahajují obyvatelé rozsáhlé pátrání po dvojici malých uprchlíků. Kromě rodičů (Bill Murray, Frances McDormand) mladé dívky, se po jejich stopách vydávají i místní skautský vedoucí (Edward Norton) s celým oddílem nadšených skautů, sociální pracovnice (Tilda Swinton) a další výstřední dobrovolníci… (oficiální text distributora)

tragos

Nesouhlasím s tím, že to je nedotažené nebo že tolik nápadů jen tak prošumí. Je na divákovi, co s těmi pod nos naservírovanými a lákavě vyhlížejícími pochutinami udělá. Já jsem si pošmákl. LCD, květen 2013. ()

Evander

Tentokráte jsem šlápnul vedle. Nechal jsem se zlákat hvězdným obsazením a příběhem, který mohl za něco stát. Výsledek je ovšem bídný a zpracování otřesné. Nebýt několika málo slušných scén bylo by to na slovní hodnocení... ()

GOREGASM

Koho Wes neoslovil svými předešlými filmy, ten nemůže očekávat, že ho zničehonic políbí můza a bude si najednou stejně jako já lebedit u každého záběru Moonrise Kingdom. Buď jste na Andersonově vlně, nebo stručně PISS OFF. :-). Wes je filmařem, který točí pro sebe a pro své fans, kteří hltají estetickou vypiplanost a promyšlenost každého záběru, ztřeštěnou bizarnost, nebo jen tragikomičnost jednotlivých postav a nakonec samozřejmě mimozemský vypravěčský fištrón. A přesně takový Moonrise Kingdom je. 100% ()

MickeyStuma

Hodně těžkopádný snímek až po okraj plný skautů. Dvě děcka se do sebe zamilují, utečou, všichni je hledají až je najdou, oni se pořád milují, vezmou se, pak prchá celý tábor, hledá je kde kdo, do toho se plete sociální pracovnice, atd atd. Je v tom poetika? Já vidím jen zmatek. I na tu komedii je to velmi slabé. Vlastně jsem se nezasmál jedinkrát. Pro koho tenhle film vlastně je? Děti absolutně nemohou pochopit, o co tu vlastně jde. Bruce Willis mi přijde, jakoby se tu octnul omylem a tak tápe co, kde a jak. Mám dojem, že tohle se krajně nepovedlo. Trochu jednoduchosti a hlavně srozumitelnosti by nezaškodilo. ()

jura-roy

Hodně jiný příběh, hodně jiný film. Tenhle film je o pocitu. Pro někoho bude na 1 hvězdu, ale já jsem tou nevšedností nadšen. ()

Olík

Jason Schwartzman, Roman Coppola, Bill Murray, Wes Anderson.......karty byli rozdány lícem nahoru, žádné blufování jenom férová hra. A ačkoliv jsem z většiny partií s panem Andersonem odešel jako ten méně šťastný, opět jsem rozhodl hrát a vyhrát. No a khaki skaute div se, myslím že nakonec nikdo neopouštěl hrací stolek v pozici poraženého. Za mne rozhodně jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) Andersonů.......byl to zase on a jeho originálně absurdní fantasmagorie, ale tentokrát jsem z toho cítil takové barevné prázdninové pátraní po dětských pokladech.......jako smíchat Goonies, Harryho Pottera, Stůj při mně, Julese Verna a Goscinnyho Mikuláše. S tímto Andersonem si ještě někdy mile rád zahraji :D ()

Hapretor odpad!

Strašná nuda, o ničem, hrůza, total nevtipné, brak, pro mě nekoukatelné ... ale ta mladá holka ... aj, aj připadám si jako Humbert (Lolita 1997). ()

KNTRFKT odpad!

To, že většina lidí si na něčem ujíždí je světově známý fakt. To samý platí o Andersenovi, kterej si očividně na noc přikládá na xicht hadr namočenej v ředidle. Tentokrát jsem se snažil nepřeskakovat jako u Grandsračky z Budapešti, ale pokud se vám stane, že vás mnohem víc zajímá, jak se venku potácí ožralej Anglán a palicí mlátí o výlohy, asi to taková zábava nebude...U tohohle typu filmů se mi pak stává, že si radši trénuju močový měchýř pro závodní chcaní v krátkých intervalech a přemýšlim, jaký by to bylo, kdyby měl muj notebook taky pocity. Třeba by z toho skončil u cvokaře...Já neviim, asi to není můj šálek čaje. ()

BOURQUE

Milý príbeh od W. Andersona, ktorý veľmi dobre spojí trojicu „detská duša – príroda – svet veľkých. Sympatickí mladí hrdinovia. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Rathalos odpad!

Tak toto som po pol hodine musel vypnut,totalna nudna kravina,ani hviezdy ako Bruce Willis,Edward Norton ci Bill Murray tomu nepomohli,nechapem,ze to ma 73%,pre mna odpad...:-) ()

skeptic

Osobitý štýl, ľahko rozpoznateľný na míle ďaleko, jednoducho Wes Anderson. Scenár pôsobí trochu ako vycucaný z prstu. Akoby ho písalo dieťa, ktoré už má niečo napozerané a načítané, teda mu nerobí problém vymyslieť nejakú variáciu ohraných zápletok, a zároveň zachovať akú-takú kohéznosť. Zároveň sa ale nedokáže schovať pred svojou fantáziou, a tak všetko pôsobí trochu pritiahnuté za vlasy, a nevyhne sa ani úplne absurdným situáciám, ktoré prekračujú rámec reality. Tomu v podstate odpovedajú aj postavy. Dospelých a veľké herecké esá, zatlačili detský predstavitelia hlavných rolí do úzadia. Áno aj to si môže Wes Anderson dovoliť. Hlavný hrdina pre mňa symbolizuje niečo snáď až archetypálne, problémového (ale schopného) čudáka, ktorého jeho "kolegovia" veľmi nemusia, aj keď je v podstate "dobrák". Wes to ozvláštňuje hlavne tým, že dospelého tu nahrádza dieťa. Deti zastupujú, až parodujú svet dospelých, no vystupujú tu aj samotný dospelý, ako som už spomínal. Skautstvo sa v tomto prípade dá pokojne brať ako ekvivalent vojenskej služby. Vo vzťahovej línií hlavných hrdinov taktiež vidíme odraz dospelých vzťahov, ale zároveň sú tam aj čisto detské momenty, čo vytvára vskutku zaujímavý kontrast. A ono ten film nakoniec celkom funguje. 80% ()

montongery

Nádherná poklona skautu a dětství a hudebně/vizuální paráda. Moje první seznámení s geniálním Wes Andersonem a jeho unikátním citem pro filmařinu. ()

Pat_rick_fan

Tak to dopadne, keď človek dospeje bez toho, aby zabil to dieťa v sebe. Nielen u Wesa Andersona, ktorý to natočil, ale aj u mňa. Táto letná skautská eskapáda ma v 2012 nechala pomerne chladným a vnímal som isté nedostatky, ale nostalgia po rokoch udrela aj vďaka jednej z najvďačnejších rolí Bruca Willisa a ja som sa po opätovnom pozretí v 2022 na konci skoro rozreval. ()

GlamourCat

Dobrý film se vším všudy. Každý herec byl výborný, nikdo nebyl slabší. Spoustu vážně vtipných vtipů a zároveň to vlastně bylo smutný. Sama jsem ale měla trošku problém s neoriginalitou hlavní postavy Sama. Přesně takových je fimových i knižních spousty. A konec byl trošku hemživej, jako když končí staré české filmy o dětech s opičkou (pejskem), ale to je jen detail. ()

horovska

Film, který jako by byl utkán ze vzpomínek malého dítěte, kde se realita prolíná s fantazií. Nadsázka, na které jsou gagy filmu postaveny mne baví. Řekla bych, že mne budou navíc bavit při každém dalším sledování filmu, některé fórky jdou ve druhém plánu, a tek se ani nedají všechny pochytit. Pro diváka, který prošel skautem a má smysl pro humor je to lahůdka, kterou by si neměl nechat ujít. ()

stanyslaw

Můžete si zamilovat film už během závěrečných titulků? Mně se to stalo, když jsem synchronizoval titulky před shlédnutím. Tubular bells! Jean Michel! And tuba! A pak už jsem se díval zase pěkně od začátku a věděl, že to není film roku, ale film několika let. Pan Anderson je zpátky. Zaplaťpánbů za to. ()

bararich8

H: Rozhodně se takové věci nevidí každý den. Ale zde bohužel nevím, jakou stranu se mám přiklonit - libí/nelíbí. Celé to bylo uchopené naprosto jiným způsobem, ale že by mě to nějak dostalo, to se říct nedá. Co stálo za to je povedená hudba, která do snímku skvěle pasovala a některé scény, obecně druhá polovina byla o něco lepší. Takže tak nějak nerozhodně, ale musím si to nechat projít hlavou. 3* ()

Bill Murray znovu u Wese Andersona

Bill Murray znovu u Wese Andersona