Erika je úspěšná kadeřnice, která právě oslavila 44. narozeniny. Erika má kariéru a vypadá dobře, ale i tak jí v životě chybí muž. Ve svém okolí má ale hned několik dobrých přátel: Alice je její švagrová a nejlepší kamarádka, Viktor je manžel, se kterým už 10 let nežije, ale mají skvělý vztah, a další důležitou osobou je Richard, její homosexuální kamarád. Erika také tráví hodně času se svojí matkou. Erika si uvědomila, že by se ráda stala matkou, a protože ve svém životě nemá žádného muže, poprosila Richarda o jeho sperma. Richardovi trvalo dlouho, než si to promyslel, ale jí o Vánocích řekl, že souhlasí. S dárcovstvím souhlasil i Lumír, což je Richardův přítel. Lumír se s Richardem seznámil díky Erice, která ho dostala jako dárek k narozeninám od svojí matky. Lumír měl udělat Erice narozeninový striptýz. Když Erika řeší svoje budoucí mateřství, začne Alice řešit objevení syna, kterého se v pubertě vzdala. Adam našel Alici a začali se scházet. Adam měl dokonce dorazit na Vánoce, ale na poslední chvíli změnil plány, což Alici ranilo. Eriku trápí, že je Alice smutná, takže na Štědrý večer vyrazí do baru, kde Adam pracuje, a začne se s ním bavit. Erika si nakonec vezme Adama k sobě domů, ale on to pochopí tak, že s ním chce spát. Erika na něj ale vybalí to, že ranil Alici, a celý večer skončí fiaskem. Adam odchází velmi naštvaný. Erika se tím ale moc netrápí a začíná s Richardem plánovat jejich umělé oplodnění. Po několika dnech se ale Adam objeví u Eriky v práci a uznává, že udělal chybu a že Erika měla pravdu. Adam a Alice se tedy znovu schází. Erika má radost. Když má Erika první ovulaci, přijde k ní Richard, aby se pokusili o první oplodnění. Richardovi chvíli trvá, než se uvolní, aby mohl masturbovat, ale pak se vše podaří. Příjemný a nadějný večer pokazí hádka Eriky s její matkou. Matka Eriky nedokáže pochopit, proč chce Erika vychovávat dítě sama a navíc ji štve, že použije sperma od gaye. Hádka je to skutečně velká. Erice ten večer od pláče pomůže jen to, že se u ní objeví Adam, se kterým se tu noc dá dohromady. Erika spí s Adamem a s Richardem se snaží otěhotnět. Alice o Adamovi a Erice nic neví, a když se u Eriky náhodou objeví, Erika Adama schová a zapře ho. Adam je velmi naštvaný. Brzy po této události slaví dcera Alice narozeniny a Adam se na oslavě baví s jinou slečnou. Nakonec tam ale přeci jen nejvíc času tráví s Erikou... (TV Prima)

Terfle

Navzdory velmi nízkému hodnocení dávám čtyři hvězdičky, protože mě ten film prostě bavil, smála jsem se co si budeme povídat - Chýlková byla prostě úžasná. Mám radost, že je poslední dobou tolik dobrých českých filmů. ()

Thranduil

Podezření, že tohle nebude úplně film pro mě, jsem pojala už v prvních minutách, kdy se na scéně objevil "legrační" striptér, a bohužel zbytek filmu jej jen potvrdil. Kdybych neznala jméno režisérky, nikdy bych nevěřila, že tohle natočila Alice Nellis. Nejsilnějším dojmem z filmu byl obrovský kontrast mezi výbornými hereckými výkony a naprosto plytkým scénářem, ve kterém se objevila snad všechna klišé, která mohla. A těch pět dobrých vtipů celovečerní komedii opravdu neutáhne... ()

Lucerok

Zajímavý námět s velmi špatně propracovaným scénářem. Je to nemastné, neslané, natažené jako špagety. Jediné, co mě ve filmu pobavilo, byla možná tak scénka se zvířecími čepičkami. Herecké výkony mi přišly podprůměrné, především mě to mrzelo u Ivany Chýlkové. Jenom se tak tážu, proč většina českých filmů končí rozptylováním popelu? Žádná originalita, levný humor. S českou tvorbou to jde opravdu zatraceně do háje. ()

Esquirol

Perfect Days vypovídají celkem pravdivě o moderní ženě dnešní doby. Ambiciózní dáma, které táhne na čtyřicítku, si najednou uvědomí, že by chtěla rodinu. A zvolí dost neobvyklí způsob. Film, který je jasně zařazen do kategorie komedie, splňuje svůj účel. Baví vtipnými, ale ne nereálnými situacemi, do kterých se hlavní hrdinka, v dokonalém podání Ivany Chýlkové, dostává. Ve vedlejších rolích ji neméně dobře sekundují další známá česká jména, a dohromady tvoří zajímavou mozaiku lidských osudů. Pokud neočekáváte vysoce intelektuální, psychologické drama, jenž život hlavní hrdinky rozeberou ´až na kost´, a pokud si umíte udělat srandu i sami ze sebe, pak se jistě pobavíte. A to jsem si myslela, že se mi filmy od Alice Nellis nelíbí. ()

Šumař

Tak nevim. Vyrazil jsem na Woodyho Allena, ale překouk jsem se o týden a když se otevřelo plátno, začali Perfect days. Neměl jsem v úmyslu na nový film Alice Nellis do kina jít, ale rovněž mě nepřepadla panika po zjištění, že se tak stalo. Její filmy mě nijak nevadí a Tajnosti se mi dokonce líbily. Tohle ale ne. Povrchní, trendy, okoukané. A všudypřítomná reklama mi skutečně lezla na nervy. Nemůžu si pomoc, ale stejně jako Sex ve městě degraduje ženy na nakupující sexuchtivé pudlíčky, tak tenhle film jim taky moc nepomohl. A kamarád homosexuál je stejně originální, jako chodit v létě v sandálech. Ale Ondřej Sokol je vynikající herec. ()

Jevablo

Z pohledu chlapa relativně nezajímavé téma, a přitom se z toho na základě kvalitní předlohy, dobré práce režisérky a velmi, velmi dobrých herců podařilo dostat vtipný a přitažlivý filmový produkt. K tomu musím upřímně říct, že se mi zatím od Alice Nellis nelíbilo opravdu, ale opravdu nic (buď šedý průměr, nebo nimrání ve vztazích, nebo filmy, kde se nic neděje - viz Tajnosti). Pochvala náleží podle mě zejména hercům - Chýlková táhne film na svých zádech a skvěle, Sokol je prostě senzační - no zkuste si věrohodně zahrát neafektovaného homosexuála (afektovaného zvládne kdekdo). No a kredit zaslouží i bývalý snouborďák, který se tady statečně pere s nelehkou úlohou. K režisérce - stejně, jako byla či je skvělá divadelní hra, dokázala Nellis i nyní udělat dobrý film (prakticky z téhož námětu a sledu scén). Ale je tu pár nehezkostí, které je třeba zdůraznit, aby se nám z nich náhodou nestal trend - on už se bohužel stal (Vejdělek apod.). Tak za prvé - s product placementem, zejména tím trapně otevřeným (kabát od Max Mara, Praktická žena apod., odporná pasáž s Jirkou Pomejem jako úlitba Frekvenci 1!!), tak s tím jděte milá Alice k šípku a nebo ještě dál. Divák nechce mít pocit, že kouká na reklamu, a věřte, že i v dnešní televizní době dovedeme reklamu a film rozlišit!!! Za to, jak to ve filmu působí rušivě, podle mě těch pár set tisíc nestojí, už když to stejně celé sponzoruje ČR. Takže ať se to neopakuje:-) Za druhé - proboha, kdo udělal tu hudbu, a hlavně, kdo ji cpal snad do každé scény filmu, když se jen chvíli nemluví? Opět - nepodceňujte diváka, má rozhodně radši chvíli ticha než nějakou bujarou melodii, navíc zpravidla vůbec na obraz nenavazující. Za třetí - netřeba tak zdůrazňovat, jak jsou ti lidé všichni cool a skvělí, to snad dokážeme posoudit sami. Takže zkrátka - výborný film, jen zrušit PP, vyměnit člověka přes hudbu a nevodit diváka za ručičku. Howgh. ()

A.lis

PD je jeden z mnoha filmů, kdy zkrátka v traileru vykradli všechny nejlepší scény, a tak člověk tyhle rádoby kameňáky bral stoicky, protože je znal. A čekal na něco, u čeho se srdečně zasměje a ještě ho to překvapí. Marně... Takový pokus o americkou komedii v českém duchu. Jenomže tenhle druh pokusů se asi náročnějšími diváky tvrdě trestá. Komediím Amiků to člověk tak nějak... odpustí. Ale nápodoba něčeho nekvalitního, provedená nekvalitně, je hřebíček do rakve. Navíc I. Chýlková je všechno, jenom ne žena, jejíž mateřské hodiny tikají tak silně, že je to slyšet i za oceánem. Zato V. Kotek se docela předvedl. Uměl se velmi uvěřitelně vyrovnat se situací kolem biologické matky, chlapsky si nabalil starší ženskou, ale nakonec vyhrála realita spojená s jeho věkem - sny a touhy. Možná kdyby propagace tohohle filmu nebyla tak bombastická, člověk by nečekal zázraky, které v téhle tematice a komediálním podání umí jenom málokdo. ()

sarianna

Očekávala jsem, že to bude horší. Vždycky mě u českého filmu potěší, že není až tak stupidní, jak jsem si původně myslela. Nicméně to neznamená, že to je dobrý film. Není špatný, ale dobrý je silné slovo. Jsou tam vysloveně dobré scény, které i vykouzlí úsměv nebo vyloudí zasmání, ale bohužel jsou zde i vrcholně trapné scény, které dokáží předchozí podařenou věc náležitě pohřbít (asi nejstrašnější je striptýz nebo Ivana Chýlková s punčocháči na hlavě nebo barová variace na reklamní spot spotřebičů Fagor). Mile překvapil Ondřej Sokol, jeho homosexuál byl skvělý a nebyla to karikatura. Vojta Kotek byl zase mile civilní. Zbytek ale byl těžký průměr. A to včetně příběhu, byť měl nejspíše být na konci překvapivý, efekt se ale jaksi nedostavil. Neurazí to, ale rozhodně to aspoň mě nenadchne. Víckrát bych už to vidět nemusela. ()

dratkovani odpad!

Nevím,jak je možné,že na něco takového jdou peníze ze Státního fondu,film,pokud se tento paskvil dá nazvat filmem,je protkán účelovou reklamou až to bije do očí,je plný úchylností, nenormálností a béčkových seriálových herců,kam až chtějí filmaři dojít?,to je mi záhadou,celý snímek vyzní trapně a to nejen pro laciný humor,který spíš rozesmutní,než pobaví.....Nechci si ani představit,co by režisérka udělala s tématem Lidic,o kolik by byly horší,než jsou......??? ()

Linsang

Paní režisérka měla asi také své dny, jinak si nedovedu vysvětlit, jak mohla za jejího vedení vzniknout tato na její poměry slaboučká zábava. Vojta Kotek mě nepřesvědčil a Ivana Chýlková už také zahrála mnohem lépe. Líbila se mi Zuzana Bydžovská a Ondřej Sokol. Dalo se, ale Alice Nellis umí mnohem líp... ()

njuska

Nevím, asi 3 momenty mě lehce pobavily... jinak spíše nudná záležitost. Celkově vyhodnucuji, jako ztrátu času a vyhozené peníze. ()

Sathine

Film nebyl špatný, takový vcelku klasický průměr, který pobaví, chvíle při sledování uběhne vcelku rychle, ale žádný extra efekt ani zážitek v tomto nehledejte. ()

montel

Erika (Ivana Chýlková) právě oslavila 44. narozeniny a zoufale tak touží po dítěti. Se svým manželem však již několik let nežije, takže potenionální otec se nyní jaksik nenachází. Její nejlepší kamarád, homosexuál Richard (Ondřej Sokol) se tedy Erice nabídne, že by jí daroval své sperma a Erika s nadšením přijímá. Do jejího života však vstoupí mladý barman Adam (Vojtěch Kotek), který je však synem její nejlepší kamarádky Alice (Zuzana Bydžovská). Situace se tak více než zamotává... Příběh, který může potkat jakoukoliv ženu, zřejmě něžnější polovičky zaujme, pro mě to ale byli víceméně nudné dvě hodiny a pár vtipných scén to tedy opravdu nemohlo zachránit, nemluvě o tom, že moc nemám rád Kotka. Chýlková však na svůj věk vypadá skvěle. 40% ()

british.bug

Od tohoto filmu nečekejte nic převratného. Nenazvala bych ho ztraceným časem, jelikož mě chvílemi i bavil, ale v tom je možná ten problém. Od filmu zařazeného do žánru komedie bych očekávala, že mě bude bavit víc než jen pár minut z hodiny a půl. Rozhodně se mi líbil výkon Ondřeje Sokola alias sympatického homosexuála. Jeho "Hele, babi" na konci filmu, když ukazoval tolik vytouženému dítěti hlavní hrdinky letící popel jeho babičky, mě dostalo. Ale to je tak vše. Pokud se opravdu nudíte a nevíte, na co se podívat, zkuste to. Pokud ale hledáte nějaký kvalitnější film nebo se prostě chcete zasmát u dobré komedie, Perfect Days nebudou tou správnou volbou. ()

Axl.K

Nevím, co všechno způsobilo, že jsem u tohoto filmu vydržel až do konce - možná to bylo tím, že moje oblíbená top herečka Ivana Chýlková prakticky nesleze z obrazovky a že o podivné týpky, kteří minimálně zaujmou - když už ne přímo pobaví není nouze. Přisuzovat tomuto filmu něco jiného, než prvoplánovou zábavu by byla taky asi dost velká naivita, ale na druhou stranu do úrovně debilit od Zdeňka Trošky to má přece jen nekonečně daleko. Myslím, že kdyby český lev byl ještě rozšířen o kategorie nejbizardnější situace popř nejujetější týpek tak by tenhle film zabodoval i víc. Např. nápad nechat se oplodnit inseminátorskou stříkačkou od kamaráda homosexuála byl tak nosný, že o určité variantě téhle situace se mě i v noci zdálo ... ()

ragtime

Neverím, že po filmoch ako Výlet a Tajnosti som práve videl ďalší film od Alice Nellis. Nie je to vyložený prepadák, ale do dokonalosti scénaristického kumštu danej autorky má film sakramentsky ďaleko. A aj keď je film o "ženskom" probléme a braný z hľadiska našich jemnejších polovičiek, je tu radosť sledovať hlavne mužských predstaviteľov, Kotka a Sokola. Kvôli nim za 3. ()

Dupac

A takové to bylo hezké představení! Vážně, dokud jsem neviděl tenhle film, nevěřil bych, že by zrovna Alice Nellis byla schopná natočit tak vyšlechtěný, plytký, povrchný nic. "Chemie" mezi Chýlkovou a Kotkem byla tak chtěná, až mi bylo chvílema trapně, repliky jsem s výjimkou Sokola (!) nevěřil snad nikomu. To je mi stokrát milejší trochu nedotaženej, ale ve výsledku mnohem autentičtější a upřímnější koncept Mamas & Papas. Vážně jsem uvažoval o dvou *. Jenže! Jak jsem sledoval tu vlastně dost politováníhodnou a nevěrohodnou postavu Chýlkový, vzpomněl jsem si na svoji bývalou šéfku a uvědomil si, že taková zoufalá stvoření skutečně po světě pobíhají, a to v prvotřídních lodičkách (předpokládám, že jejich značka se ve filmu - stejně jako spousta jiných - někde objevuje). Nakonec tedy akurátních 55 %. ()

Boobus

Film Alice Nellis, který vznikl zfilmováním divadelní hry, v hlavní roli s Ivanou Chýlkovou, pojednává o životě ženy, které je přes čtyřicet. Z pohledu nás ostatních obyčejných žen je velmi úspěšná, má krásný byt, vlastní kadeřnický salón a spot v televizi, ale nemá to, po čem pravděpodobně většina žen v tomto věku touží – dítě. A tak se všemi možnými způsoby snaží vysněného potomka dosáhnout, což se jí nakonec i přes všechny překážky podaří. Film je plný komických momentů, které vychází z někdy až absurdních situací, které vás prostě nemohou nepobavit. Uznávám, že nejvíce byl slyšet smích z ženské části obecenstva, ale přiznejme si to – vždyť právě ženy byly cílovou skupinou tohoto filmu a tak dámy, proč se nepobavit? Navíc výkon paní Chýlkové a vlastně i většiny ostatních herců v tomto filmu je výborný a až se na něj budete koukat zkuste si všimnout, že vlasy ve filmu nestříhá paní Chýlková – já bych to nepoznala, takže střihu dávám jedničku. Takže co dokáže tento film? Rozesmát, zamrazit, vypudit slzu i myšlenku „no úplně jako já“, ale hlavně je to film, který vám dokáže přinést do vašeho dne pozitivní náladu a úsměv na tvář a to je opravdu důvod k tomu, film si pustit. ()