Glee Live! 3D (koncert)

• Nizozemsko

Glee: The 3D Concert Movie

Hudební / Dokumentární

USA, 2011, 80 min

Pro fanoušky Glee je tento záznam z koncertu (nikoliv film) jasnou povinností - na velkém pódiu se můžeme hodinu rochnit ve skvělých tanečních vystoupeních našich oblíbených postav doplňěných o čístý zpěv, tak jak to známe ze seriálu (mé nejoblíbenější číslo: Somebody To Love). Přijde mi poněkud trapné, že i živý koncert běží z playbacku, ale budiž, aspoň si můžeme vychutnat profesionální vzhled i na opakované zhlédnutí. Mnohem více mě mrzí minimální pohledy do zákulisí herců, popř. jejich postav. Místo nich jsou jako vsuvky zvoleny přeslazené příběhy "reálných" lidiček, z nichž mě potěšil akorát roztomilý mini-slavík. 7/10(16.12.2011)

Perfektní hudební show pro fanoušky muzikálního seriálového fenoménu a důkaz, že Lea, Cory, Naya, Kevin, Amber a další prostě UMÍ a spoustu současných popových hvězd by strčili do kapsy už jen singlem Don't stop believen. Hodnotím v podstatě jen samotný koncert. Výplň v podobě příběhů skutečných loserů z řad americké mládeže a výlevů typu "Glee mi změnilo život od základu" je nutno brát přeci jen trochu s rezervou.(12.12.2011)

Po hudební, choreografické a fanouškovské stránce je to Glee v nejčistši formě. Po té technické ale ne. Jakmile se zpívá, tak se můžu rozpustit (hlavně Jesse's Girl přecházející do Valerie je dechberoucí) a očima hltám stejné osoby jako v seriálu, protože Dianna, Lea i Naya jsou k sežrání asi vždycky. Ale ty prostřihy na fanoušky a hlavně jejich životní příběhy pochválit nemůžu. Uznávám, že příběh Jaene je dojemný a do tohoto sestřihu patří po zásluze, ale Josey už napotřetí docela vadila a Trentona bych po chvíli nejradši zabil. Samozřejmě nic proti gayům a ztotožnění s Kurtem, ale při sledování Glee koncertu nějak nemám zájem sledovat nesympatického člověka, co vlastně ve čtyřech prostřizích řekne, že "na střední to bylo fakt nanic a pak jsem uviděl Glee". Bez těchto nevyslyšených tvůrčích záměrů Kevina Tancharoena bych šel okamžitě na pět a Concert Movie by se zařadil mezi filmy roku. Vidět z takové blízkosti zpívající Leu nebo tančící Heather a zahulákat si s nimi Loser Like Me musí být elektrizující zážitek.(9.12.2011)

Ač velký fanoušek Glee, plný počet dát nemůžu. A hodně se budu shodovat s komentářem od drake31. Koncert jako takový byl naprosto bez chybičky. Nechybělo mi tam v podstatě nic, všichni ukázali, že umí zpívat a choreo (i scéna) bylo špičkové. Ovšem těšil jsem se na mnohem víc scén ze zákulisí. Místo toho jsme dostali příběhy lidí, kterým Glee změnilo život. Ale mně se to líbilo i tak. Tvůrcům se povedlo na velkém plátně zvěčnit podstatu celého Glee - žít bez předsudků vůči ostatním, pomáhat si a cenit si na sobě toho dobrého. A to je moc důležitý přesah. Takže jediným důvodem, proč jsem nedal plný počet, je ta absence pohledů mezi herce v zákulisí.(9.12.2011)

O Glee si můžete myslet co chcete, ale že se v tom seriálu sešlo tolik charismatických a talentovaných lidí mi nikdo nevymluví. Záznam z koncertu výborný. A mně osobně nevadily ani ty příběhy obyčejných lidí. Sice typicky americké, ale alespoň to dokazuje, že problémy, které ukazuje Glee, řeší plno lidí a seriál je vede tím správným směrem. DJ Obelix to v podstatně napsal nejvýstižněji.(28.12.2011)

• - Dianna Agron (Quinn Fabray) musela počas európskeho turné vynechať hneď dve zastávky kvôli chorobe. Boli nimi Londýn a jedna show v Dubline. (Fabrinka)