Přežijí jen milenci

• Velká Británie Only Lovers Left Alive (více)

Adam - talentovaný hudebník ve stylu 60. let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V teplém Tangeru žije jeho tajemná, stylová přítelkyně Eva, co miluje poezii a ráda večeří s Christopherem Marlowem. Adamu i Evě je více než tisíc let. Před několika staletími, se dohodli, že kvůli čerstvé krvi nebudou zabíjet lidi a dobývat krev budou v nemocnici. Není to tak dávno, co se rozhodli žít odděleně. Moc dlouho jim to ale nevydrželo a Eva už vystupuje z letadla v Detroitu. Oba cítí, že se má stát něco nebezpečného. Brzy přijíždí do města i mladší sestra Evy - nekontrolovatelný šílený upír, který neumí ovládat své emoce. Ve městě začínají podivná úmrtí a tak musí Adam i Eva uprchnout do Alžírska. Problémy teprve začaly a vypadá to, že konec světa přeci jenom nastane a smrt není daleko... Smrt? Není příliš brzy? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Matt Raider

Kritika lidstva v upířím vydání. Výtvarná a hudební stránka filmu je brilantní a postavy dobře napsané a lépe zahrané. Film v mých očích hrozně shazuje pomalé plynutí děje. Přesto je to zajímavý projekt, který stojí za to pustit si dvakrát pro úplné pochopení všech detailů. Má první csfd projekce určitě povedená. (-70%) ()

LBsmoke

film je stejná nuda jako být pouze přeživší na věčnosti.. což je vlastně super ..rozhodně je zajímavé si říct nakolik to myslem jim vážně a kolik v tom bylo nadsázky..(pokud to ale bereme vážně je to cool propadák) -mít to víc hořkosladkého tónu který je jen naznačený (a nedělat z upírků nedoceněné génie za vším, ale spíž zdůraznit naznačené "nežití v přežívání") mohlo to být geniální .... kůltůru sací upírka tilda a její emo pozér jsou vlastně fajn dvojka ()

Mr.Mike

Tmavé, malátné a vtipné. Děj je pomalý a hlavní postavy po dobu 90 minut nic nedělají, krom pití krve, která je dostává do drogového opojení. Nejvíce se mi líbila hudba, kterou je film po většinu času doprovázen. Přežijí jen milenci by se nemusel líbit všem, ale jestli jste ochotni strávit čas s párem, co ví vše o umění, technice atd., jistě pro Vás stojí za zhlédnutí. ()

Chřástal

Režisérovo pomalé tempo tentokrát vyloženě souzní s postavami a dějem, a i když se zrovna zdánlivě nic nekoná, člověk může zvědavě prohlížet Adamovo haraburdí, Evinu knihovnu nebo zálibně osahávat hudební nástroje. Příběh je vlastně jednoduchý a pojetí upírů nijak novátorské, ale jde tu spíš o náladu a přesahy (nějak mi to připomnělo Hlad s Catherine Deneuve a Davidem Bowiem, ale Jarmuschův film je lepší). Konec starých časů nastal už dávno, zbývá jen jejich hudba a staré věci. Tohle je spíš konec další civilizace. Díky melancholii, odkazům na spřízněné osobnosti napříč věky, jednomu rodinnému shledání a dalším věcem to vypadá, jako by Jarmusch rád Neila Gaimana. On by vlastně Hiddleston mohl zfleku hrát Sandmana... Pochopitelně skvělá hudba a taky nečekaný, ale o to vítanější humor. ()

fredisek

Nemám rád Jarmushe, miluju Tildu Swinton. Když se to zprůměruje, jsou to tři hvězdy, jedna z toho za krvavej nanuk, jedna za Tildu, jedna za Shakespeare vs Marlowe. ()

Frederika

Hypnoticky pomalý příběh podkreslený atmosférickou hudbou, vyprávějící o strastech nesmrtelnosti, nudě a zoufalství z toho, jak civilizace pomalu ničí sama sebe. ()

Milky.

Ač pro někoho pomalé, nudné, mrtvé a přehnaně melancholické, já v tom vidím záměr. Film tak dokonale vykresloval únavu z nekončícího života hlavních hrdinů. Navíc tím skvěle kontrastoval s moderní vlnou rozjuchaných zamilovaných mladých upírů, viz Twilight, Vampire Diaries a další teenage vlhké sny. Hiddleston a Swinton byli skvělí a ač úplně mimo můj vkus, tak použitá hudba mě hodně zaujala a určitě se k ní musím někdy vrátit. Jako jedinou vadu bych vytkl nevěrohodnost celé zápletky. Přecejen prožili stovky/tisíce let v různých etapách, ale najednou mají problém přežít ztrátu jednoho dobrého dealera? ()

NaughtyKoopa

Tenhle film má své skryté kouzlo. Na to, že má téměř nulový děj a koukal jsem na něj blízko k půlnoci, oka jsem nezamhouřil. Změna od starého upířího života k pouhému přežívání, hledání nekontaminované krve všudy přítomných „zombie" a proplouvání napříč stoletími, začíná Adama a Evu pomalu ubíjet. Pohled na žánr upířích filmů úplně z jiného soudku, stylizovaný do romanticko-melancholické nálady a doprovázený výbornou hudbou. „I don't have heroes." 7/10. ()

Marys

Príjemný únik zo všednej reality blockbusterov. Často nízkorozpočtové filmy nenaplnia očakávania a nejakým spôsobom sa zapíšu negatívne. Tento snímok mal ale veľmi príjemnú chémiu, atmosféru a hoci v ňom veľmi dej nehral úlohu, vôbec to neprekážalo a dalo sa naň príjemne pozerať po celú dobu. Príjemná melancholická fantasy kvapka krvi. Určite nie každodenná, no občas nezaškodí. ()

Movie Gourmet

Jim Jarmusch je známý svým osobitým režijním stylem, jak je patrné i z tohoto snímku. Film rozhodně není velkolepým komerčním hollywoodským blockbusterem, ale jedná se spíš o konverzační nemainstreamovou záležitost. Není to horor ani drama... má to špetku mysteriózní atmosféry s příchutí romantiky... Hlavní představitelé se většinu filmu jen stále válí, nic nedělají a povídají si... Moc se toho ve filmu neděje, ale to ani nebylo záměrem, nejedná se o "akčňárnu"... Je to takové poetické povídání si dvou milenců jejichž vztah trvá s přestávkami stovky let... Verdikt: 3 1/2* - 4* a 75 - 80 %. PS. Zajímavá a netradiční je i filmová hudba, která film podbarvuje... ()

Klajnik

Šlo z toho dostat víc. Dal bych 3/5 do doby, než se tam objevila sestra (druhá půlka filmu). První půlka filmu je poetická, prostá a příjemná. Šlo z toho však vytěžit víc. Dvě staré duše se utápí ve světě, jenž je celý špatně. Oni si to uvědomují, protože během své letité existence už do věci vidí. Film však toto nijak nerozpitvává. Nelze tedy mluvit o přesahu. Pouze sem tam někdo řekne, jak lidi něco dojebali. To je málo. ()

Garch

Jim Jarmusch, jako obvykle, točí o svých zálibách, pro podobně naladěné spřízněné duše a porotce v Cannes. ()

Wancohoff

obrovska nuda, v ktorej sa nic nedeje. povšimnutia hodna je len hudba, a velmi pekne natocena prva scena pri pití poldecaku krvi... 30% ()

kdosizrosy

Magická, poeticky temná, snová a snad až snobsky elegantní atmosféra, která pohltí a nepustí ven. Apokalyptická vize směřování naší společnosti, z níž je nám mnohdy, stejně jako Adamovi, prachprostě smutno. Lpění na starém, debaty o smyslu existence, světa, věčnosti. Zvláštně tajemná upírská romance podaná s aristokratickou grácií, před níž budete muset obdivně sklonit hlavu. (A ta hudba, ta hudba!) ()

LuccinyFilmy

Když už jste na světě nějaké to století, tak nikam nechvátáte a tempo vyprávění je tedy dosti rozvolněné, v rytmu depresivního vinylového rocku. Obzvlášť Tildě tu vampýrku prostě věříte, takže vám nezbývá než jen lomit rukama nad křečovitostí neustálého připomínání slavných jmen - jako kdyby celou minulost obývali jen doposud známé historické celebrity od Byrona po Teslu. Prostě ne, tohle tady milionkrát bylo, stejně jako to, že Marlowe napsal Shakespeara. ()

Florfila

Upíři bohémové... Povznesení a znechucení lidskou společností... Naprosto dokonalá nálada filmu a z herců jsem doslova slintala... Já prostě tu vyzáblou bezřasou aristokratku děsně žeru, stejně tak Hiddlestona... Jeho "No", kterým po celý čas filmu mával mě vážně bavilo... V hudebním světě se moc nevyznám, ale skvěle neotřelé... Líbit, líbit, líbit... ()

HanaM.

Když jsem se dozvěděla, že jdeme do kina na nový film o upírech - opravdu jsem se zděsila. Když jsem zjistila, že to režíroval Jim Jarmush - opravdu jsem se těšila. Vypadalo to jako absurdní, zajímavá a dostatečně šílená kombinace. Moje pocity jsou nakonec taky smíšené, film měl hodně zajímavých, černohumorných míst, hutnou atmosféru, ale po týdnu už ho vnímám jako jakýsi nudný film - "Ze života upírů." ()

Jim Jarmusch zahájí Cannes

Jim Jarmusch zahájí Cannes

12.04.2019

PF 2014

PF 2014

01.01.2014

Jim Jarmusch a upíří romance... Cože?

Jim Jarmusch a upíří romance... Cože?

31.01.2012

Pokud jste nevěřili, že se konec světa opravdu blíží, tahle zpráva to definitivně potvrzuje. Král nezávislého filmu se po několika letech vrací za kameru a natočí... upíří romanci kříženou s… (více)