Charlie musí zemřít

• USA The Necessary Death of Charlie Countryman (více)

Charlie Countryman žije v Chicagu. Zemřela mu matka a on se s její smrtí těžce vyrovnává. Ve snu se mu zjeví její duch.. Ptá se ho, jak má naložit se svým životem. Matčin duch mu řekne, aby se rozjel do Bukurešti, protože tak to bude správné. Charlie okamžitě nasedne do letadla a letí přes Atlantik. V letadle se seznámí s Victorem, starším mužem, který se vrací domů do Bukurešti a veze směšný klobouk jako dárek pro svou dceru. Cestou znenadání opustí tento svět a jeho duch Charlieho prosí, aby dárek odevzdal. Charlie mu to slíbí. Když se setká s Victorovou dcerou Gabi, krásnou hudebnicí, na první pohled se do ní zamiluje. Gabi má ale bývalého manžela, násilného gangstera Nigela, který si na ni dělá ještě stále nárok. Charlie ji hodlá ochránit, a tak vstoupí do halucinačního rumunského podsvětí, plného násilí a co je nejpodivnější - lásky. (TV JOJ)

ledzepfan

Je to taková jakože rádoby "Boylovka", která má výrazný vizuál, místy se snaží diváka pohltit mocinky intenzivním soundtrackem a kvalitním LaBeoufem... Bohužel ale tahle lehce pozérská a dnes už poněkud vyčpělá forma válcuje slaboučký obsah.. Špatné to není, ale prostě jsem měl pocit, že variací na tohle jsem už viděl hromady a mnohdy byly lepší.. ()

nirvana91

Charlieho výlet do Bukurešte nás priviedol k niektorým veľmi hlbokým zisteniam ako napr. že Amíkom sa nemýli iba Slovensko za Slovinsko ale aj Budapesť za Bukuresť, ďalej, že Rumuni žijú očividne v predstave, že sú pri bežaní rýchlejší ako idúce auto, alebo že starý martinský plot pokreslený detskými kresbami, ktorý stál pred Turčianskou knižnicou nebol bezcitne zlikvidovaný, ale iba presunutý "o dům dál". Taktiež mi prišlo vtipné, že Gabi celý čas sedela ako chlap, ale to pravdepodobne patrilo k tomu jej emo-drsniackemu imidžu. A keď náhodou niekto niekedy spomenie tento film, isto sa mi pred očami vybaví Mads Mikkelsen v jazvečíkovej košeli :D ()

MartinezZ

Po dlouhé době Shia zahrál. Překvapilo i obsazení, protože jsem o filmu předem takřka nic nevěděl a těch ksichtů se tam mihlo dost. Samozřejmě děj byl "patřičně cool", aby se mladé degeneraci zalíbil, ale dal se snést a ustát. Celek má dobře zakomponovanou hodící se hudbu, střih i obsaz odpovídá spíše hudebním videoklipm, ale pasuje to do sebe. Znovu už to vidět nemusím, ale překvapivě se to dalo. Taková snová free cool akční romance na tripu. ()

kaylin

Tohle je film, který má celkem zajímavé momenty, ale jako celek nefunguje. Je to pseudoumělecký blábol, který získal naprosto skvělé herce, jejichž potenciál zůstal více méně nevyužit, anebo byl využit tak, jak se dalo čekat. Shia je zde hodně snesitelný, protože to vypadá, že hraje, ale k čemu to je, když je děj taková slátanina? Hudba je skvělá, ale ani tu si nebudete moc pamatovat. ()

AlistairMir

Nebudeme si nic nalhávat kdyby záporáka nehrál jako vždy skvělej Mads Mikkelsen (chjo proč nemůže mít člověk u oblíbených herců alespoň top 15) tak bych měl problém to dokoukat. Další má oblíbenkyně Aubrey Plaza dostane asi minutu prostoru a i když jsou tu i další známé tváře (Schweiger, Grint) tak moc prostoru ani oni nedostanou a tak většinu času sledujeme Witwickyho co se asi pohádal s Bumblebeem protože tady jezdí v trabantu kterej ani není jeho, vidí duchy a snaží se získat lásku Gabi, která hraje na violencelo a je manželkou zmíněného záporáka a vrahouna Madse, který nemá rád když mu někdo leze do zelí a slovo rozvod ve slovníku nemá. Když dodám, že pozooor SPOILER - hlavní hrdina se se svou láskou setká díky duchovi své mamky a duchovi hrdinčina otce - konec spoileru, tak si řeknete jedno jediné - WTF ??? Slušná ujetina, kterou opravdu zachraňuje jen Mads a pár scén ve kterých (překvapivě) z 99% je v záběru zrovna on nebo Schweiger. ()

Aljak

Tak stupídny a úbohý thriller už som nevidel poriadne dlho. Naozaj, úplne podivné a bez nejakého väčšieho zmyslu. Chalanovi zomrie matka, potom mu v halucinácii povie, aby išiel do Bukurešti, tak on ide. No a tam sa behom 2 dní dostane do centra celého mafiánskeho prostredia, k tomu sa stihne ešte aj zaľúbiť, a v neznámom meste sa orientuje ako keby tam už žil celé roky. Fakt strašná zlátanina a od tohto hereckého obsadenia som iste očakával niečo lepšie. Ale aspoň 1* za pekné scenérie Bukurešti si to zaslúži, no a aj začiatok vyzeral celkom sľubne - len škoda, že napokon bol z toho úplne hrozný a bezpredmetný thriller. ()

bourec

Přesně vo podobnejch pseudoartovejch,navíc psychydelickejch srágorkách sem mluvil v komentu na film Homefront.Když se v žebříčkách film objevil,jen sem projel obsah,a dost sem se těšil.Ale je to bída.E.R.Wood,trochu podobná Marii Retkový,unylá tuctová baba,Shia podle svýho vzhledu první adept na ztvárnění D.Gahana v životopisu Depeche Mode.Mám ho rád,ale tady hraje úplnýho pablba,což potvrzuje ve spoustě dementních scén,ale stejnou vinu na tom nese i štáb v čele s Bondem.Spoustě lidem se to může líbit,kdyby se tam míň mluvilo,bude to jak vod Čurdy Refna.Myslim že s tou vhs-kou měli spálit i tenhle film.Hrozná blbost.30%. ()

dr.fish

Tohle je "Ztraceno v překladu" v Bukurešti. A nebojím se říct, že je to docela slušně udělaný film. Chápu, že někteří se třeba konce nechtěli nebo nemohli dočkat, ale ten je poetický a plně odpovídá celkové náladě. Je třeba se nechat unést, jinak to nefunguje. Všichni tam zahráli dobře a mělo to atmošku. 80% ()

viperDavid

Boží. Krásné momentky, akční prvky, skvělí soundtrack, Evan Rachel Wood a Shia LaBeouf. Slabému hodnocení nerozumím a je mi to jedno, ale Charlie Countryman je úžasně povedený. ()

Bobik9

Vizuálně zajímavý kousek, který má dokonalou kulisu v podobě soundtracku od Mobyho. Hodně lidí se shoduje, že se na to hezky kouká a to je pravda. Herci jsou výborní! Shia LaBeouf dává své maximum, Evan Rachel Wood je celkem zajímavá, Til Schweiger má sedící roli, Rupert Grint potěší a Mads Mikkelsen má tolik charisma, že mu člověk skoro až musí fandit v tomto kousku. Scénář není kdovíjaký a nejedná o žádný převratný film. Nicméně, vidět se to dá a když by mi to přišlo pod ruku podruhé, tak se tomu také bránit nebudu. Pěkná podívaná. ()

Brain-D

Pokus o velký emocionální zážitek a zobrazení hloubky lásky. No heci pestře obsazení. Kde Mads Mikkelsen tu hraje opravdu počertech "Cool" drsňáka. Til Schwiger bohužel nemá tolik prostoru, ale když je na scéně, tak se z ničím nemazli. Mohlo by tihle dva fungovat lépe, kdyby byl film více ponurý a zabýval se spíše podsvětím než láskou. To mě přivádí k Shia LaBeoufovi, který ve scénách, kdy běží jako o život (no někdy o ten život vážně běží) poukazuje na svůj krásný pocit z naplňujících se pocitů lásky. ()

VanTom

"Kůl" romance pro odvázané mládežníky, z daleké exotické Bukurešti, s Trabantem ve výrazné úloze a s příchutí fatálního rizika. Ale lepší se to a hezké okamžiky (hlavně v romantické a "gangsterské" lince, s řádným přispěním výborného soundtracku) nakonec převáží nad těmi divnými, křečovitými (humor, kalení). ()

Henk123

Film tak divnej, že i já si připadám normální, což není normální. Stále jsem si říkal, že jakej feťák tohle spáchal, protože to je fakt divný a prostě divný, asi Shia nebyl jedinej, kdo doopravdy dropnul acid kvůli tomuhle. Aspoň ten cast není tak špatnej a chvílema jsem fakt sympatizoval s postavou Dona Chichota, co tu Sam Witwicky vyprázdnil, to jeho nasazení za tím co chce. ()

bloodvomit

Dosti divnej film kde se postavy chovaj občas úplně nelogicky. Ale co na plat, bylo to zas celkem zajímavý + herecký výkony dost na úrovni. ()

sedm.1

Téměř až bizardní romantika, která vyniká především díky luxusnímu obsazení, netradičně pojatému zpracování, vizuálu a v podstatě i celkovému vyznění, které i přes jistou dějovou tuctovost dokáže zatraceně trefně zaujmout a nepustit až do divokého finále, o kterém si může myslet každý co chce, chladným ale nechá asi jen málokoho. Každopádně, podívaná to není určitě pro každého, žánrově jde tedy skutečně v první řadě o love story, ovšem říznutou pořádnou dávkou dramatičnosti a vlastně i thrillerového koření, což znamená, že film disponuje i nemalou drsností, nekorektností a napětím. Samotnou zápletkou film tedy určitě vyloženě nijak nevyčnívá, čehož si ovšem byli nejspíš vědomi i sami tvůrci, a tak zde spíš kladli hned od začátku daleko větší důraz na stylovost a vizuální zpracování, což se pak ve výsledku ukázalo jako poměrně smysluplný a především pozitivní rozhodnutí, neboť mě v tomto ohledu dokázala tato podívaná skutečně zaujmout a bavit. Ono je to ale v podstatě vážně těžké nějak celé přiblížit, je to fakt strašně zvláštní, nicméně i podmanivé a okouzlující, prostě fakt divočina :-). Jak už jsem ale hned na začátku zmiňoval, hlavní předností celé této podívané je každopádně účast opravdu výrazných hereckých osobností, Shia LaBeouf je i přes veškeré kontroverze spojené s jeho osobou vážně výjimečně talentovaný herec, který se snaží stále zbavit nálepky „toho kluka z Transformers“,a já osobně bych řekl, že výběrem rolí a filmů se mu to daří více než zdatně a možná se od něj dočkáme ještě velkých věcí. Opomenout ale nemohu ani neuvěřitelně sexy Evan Rachel Wood, od které jsem takovou přitažlivost vůbec nečekal a samozřejmě třešničku na dortu v podobě Madse Mikkelsena, nepřehlédnutelnou hvězdu první velikosti, který strhává veškerou pozornost na svou postavu jen jediným pohledem, prostě machr jak bejk! Kdo má rád zkrátka něco jiného, než se objevuj v běžné distribuci, výběrem tohoto snímku jistě chybu neudělá, davy nestrhne, ovšem filmové gurmány uspokojí. ()