Komediální duo Willa Ferrella a Zacha Galifianakise zapracovalo na zajímavém tématu voleb do kongresu. Jejich výkony jsou více než zajímavé, oba kandidáty zvládli zpracovat na výbornou. Ať už Will v roli podlého a chamtivého Cama, který jde tvrdě za svým a nehledí na okolí. Zachova postava přitroublého Martyho nabývá atraktivity v těch momentech, kdy se v boji o politickou moc umí zatnout a vydržet nebo když si v pravý okamžik dokáže sáhnout na svědomí. Ostatní postavy už spíš tak říkajíc přicmrndávají se svou troškou do mlýna, ale i přesto dokáží občas překvapit. Ale od začátku filmu je jasné, kdo to tady šéfuje. Jenže aby komedie byla vydařenou komedií, tak se u ní musím taky trochu víc bavit. Vtipné okamžiky tohoto snímku bych ale mohla počítat na prstech jedné, přinejlepším maximálně dvou rukou. Pokud si ještě někdo v dnešní době myslí, že čím víc se řekne ve filmu sprostých slov (a nejlépe ještě před hluboce věřící roztomilou zrzavou rodinkou), tak je na velkém omylu. Z daného materiálu se zkrátka dalo vytěžit mnohem víc, nápadů a myšlenek ve filmu zajiskřilo docela dost.(14.3.2013)

Namet filmu pro me buhvijak atraktivni neni, takze jsem se bal, ze se hlavni dvojka bude muset krotit, coz se ale nastesti nestalo. Pribeh je totiz jen zaminka pro hromadu naschvalu, co si Galifianakis a Ferrell delaj, kde se pro nejaky to fuck nejde daleko a dojde i na mlaceni mimin. Navic oba jsou to sice debilove, ale sympataci, takze se tak nejak musi fandit oboum. Udobrovaci konec je sice drobet nucenej, ale vetsina stopaze pred nim je nabita forkama, takze jsem se dobre bavil.(2.12.2012)

Crazy kampaň plná ujetých gagů a infantilně-humorných hlášek mi docela sedla. Co mi však vadilo, byla disproporce co do absurdnosti mezi dvěma kandidáty. Zatímco Galimatiáš (či jak se ten řecký komik jmenuje) ztvárnil naivního, leč dobromyslného troubu rodinného typu, tak Ferrell vzal na sebe sexistické hovado, jehož popularita výrazně neutprí ani po sérii totálních průserů, kdy mlátí děti, psy, krade policejní auta a z huby mu lezou samé sračky, rasismus nevyjímaje. Tento nepoměr mi hodně vadil. Stejně tak absence konstruktivnějšího děje. Do dvou třetin filmu jsem totiž uvažoval i o čtyřech plackách, pak mě ale monotónnost servírovaných skečů začala přece jen trochu unavovat. Teda trochu víc. 60%(27.10.2012)

Taká stupidita v širšom zmysle slova. Will Ferrell a Zach Galifianakis pre mňa super kombinácia. Obaja sú králi bláznivých komédii. Námet filmu by mohol byť lepši, ale aj tak to stálo za to. Galifianakis predsvedči syna Farrella, že jeho tatko ho zanedbáva a on z toho urobí reklamu. Farrell mu to vráti tak, že mu opicha manželku. Vravel som si, že keď to tak dopadne film pôjde dolu vodou. No, žiaľ mýlil som sa. Film sa po tejto scéne ešte zlepšil.(25.12.2012)

• Jordan

ferrella som nikdy veľmi nemal rád, výnimky tvorili prípady, kedy mal naozaj dobre napísanú postavu, skutočne brilantný scenár a šikovne postavený film s dobrým štábom, ktorý ho uzemňoval (snáď jediné príklady tomu zodpovedajúce sú Anchorman a Stranger than fiction...); Galifianakis má tú smolu, že si svoje portfólio stavia na charakteroch nepríjemných, otravných a natvrdlých debiloch - čo sa časom na človeka nalepí, a to aj napriek snahám dokázať sebe i okoliu svoje herecké kvality - akokoľvek úspešne to dopadne (Its Kind of funny story) a tiež u neho v mojom prípade viac záleží, ako veľmi vtipný, charizmatický a kvalitný je zvyšok diela, v ktorom je - a doteraz na mojom účte mal v tomto ohľade viac šťastia než ferrell (hoci aj tak úplne najviac sa mi od neho ráta "between two ferms", vďaka tomu sa postatal o to, že by naozaj musel urobiť veľmi veľký prúser, aby stratil všetky moje sympatie) - tentoraz sa však títo dvaja páni komici stretli a nepodporujú sa ani navzájom a veru im napomáha ani scenár, ktorý je prostý všetkého humoru, nápaditosti, nudí a znervózňuje diváka, aby ho napokon zaklincpval mätúco moralizujúcim a vágnym ponaučením; a ak film, ktorý má mať jedinú funkciu - a to baviť - túto nenapĺňa ani z malej časti ba naopak dosahuje presný opak, je to, bohužiaľ, film kategórie "odpad"(3.4.2014)

• - Malou roli si ve filmu zahrál i John Goodman, který se objeví jako kongresman v televizi na závěr filmu. (Dr Lizal)

• - Předlohou k filmu bylo dílo Shawna Harwella "Eastbound and Down". (chelseaman22)

• - Natáčanie prebiehalo v americkom meste New Orleans v štáte Louisiana. (Darkage)