Hranaři

Ve filmu sledujeme osudy dvou podnikatelských manželských párů, manželů Hložových a Slámových, které si rozhodně nemohou na nic stěžovat. Manželky vedou společně agenturu s hosteskami, Sláma má stavební firmu a Hlož zase bezpečnostní agenturu. Sláma se rozhodne získat stůj co stůj velkou stavební zakázku a zatáhne do toho i nic netušícího kamaráda. Proti Slámovi však stojí Spolek pěti, kterým sekunduje radní s přezdívkou Lulu. Sláma se rázem ocitne ve světě sledování, odposlechů, nedůvěry a nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nikomu nevěří. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop. Proč asi? (TV Nova)

Havala

Vadily mě hlavě dvě věci - strašná hudba a ten odporný šedavý nádech filmu jakoby se někdo snažil vypadat světově. Herecké výkony tentokrát vyzdvihovat nelze, co naopak musím pochválit je dobrý příběh, kdyby byl ale zabalený do lepšího kabátku, tak by z toho byl i povedený film. Nepochopím ten nesmyslný anglický proslov na konci. Asi soudruzi počítali že to pujde ven nebo co. PS: Kňažko už jede v totálních sračkách (Hostel, Hranaři,...:-) ()

kubilov

To je tak, když se Češi snaží natočit thriller po americku a obsadí ho profláklými herci, co tu hrají každý druhý seriál a film. Tomuto "souboru" dají za úkol zahrát co nejvíce vážných výrazů na naprosto stupidní scénář, který je plný plochých postav, špionážních kamer, který jsou snad i na hajzlech v obchoďáku. Korunu tomu nasadí to, že přes všudypřítomné kamery nás sledují rusáci, kteří nemají na práci nic lepšího, než sedět na prdeli a čumět na nás. Po celou hodinu a půl do toho ještě ke všemu hraje furt samá hudba, ze který člověka rozbolí hlavě po pěti minutách. A to to měl být film, který skandálně odhalí, jak probíhá korupce v Čechách. Z letargie vystupuje jen skvělý Jirka Langmajer, dělající si z celých slavných Hranařů jednu velkou prdel. ()

Cucina_Rc

Tématika zpracovaná poměrně na solidní úrovni, místy nevhodné obsazení postav viz. Dejdar, Lichý, Tříska. Divák je po celou dobu udržován v jistém napětí, což je u tohoto žánru pozitivní. Co se týče hudby, tak pozitivně podkresluje dramatičnost děje. Poměrně dobře vystižena problematika korupce a odstraňování jejích následků. Slabším místem byl v závěru nečekaný odchod Vilmy, který působil spíše tragikomicky. „Jsem v prdeli, Vilmo." „V prdeli? No to je vybranej slovník. K tobě to pasuje jak Versace k bezdomovci." ()

brzozin odpad!

Přiznám se, že jsem opravdu na rozpacích. Co mám vlastně hodnotit? Postavy a jejich charakteristiky? Ale ony tam žádné postavy nejsou. Jsou tu jen statické figuríny, které nemají žádný charakter, žádný výraz. Většina z nich se nechá zabírat kamerou ze všech stran aniž by se jakkoliv projevily, nebo alespoň promluvily. Nejlépe to pochopil Tříska, který za celý film promluví asi dvě věty a jeho postava je tak záhadná, ze tomu na kloub nedokázali přijít ani sami filmaři. Nakonec není jasné, co ve filmu vlastně dělá, jaký je jeho účel. A podobných nesmyslných kreatur je film plný. Na jedné straně jsou tu naprosto nepřirozené karikatury. Namátkou příšerně přehrávající Langmajer, který se tu chová jako na divadle v roli dementního hejska, nebo miliardář Dejdar, který si z té role evidentně dělá prdel. Na druhé straně postavy zcela zbytečné, které tvoří jen jakési podivné křoví. Kromě již zmiňovaného Třísky například Postránecký nebo Korn, jejichž role v celém příběhu je mi totální záhadou. Mam hodnotit zápletkou, děj a smysluplnosti příběhu? Jenže ono to žádný pořádný příběh nemá. Je to jen sled na sebe nenavazujících scén chaoticky sestříhaných do podoby neskutečně dlouhého hudebního klipu. Občas se objeví záběr na semafory a auta na ulici. Občas na skleněný hotelový komplex, jindy na nějaké davy lidí na ulici. A mezi tím sem tam nějaká postava řekne jednu dvě nesouvisející věty. Dialogy, pokud se vůbec o něčem takovém dá hovořit, jsou neskutečně stupidní, navíc film je tak odporně přezvučený, že jim není přes šíleně otravnou a doslova všudypřítomnou muziku moc rozumět. A všude samé kamery, jejichž účel není nijak smysluplně vysvětlen. Spíš mi to připadá jako mega product placement nějaké firmy vyrábějící průmyslové kamerové systémy. Brrr. Může mi, prosím, někdo říct, o čem to vlastně bylo? ()

iz67

Samozrejme hodne smesne; v komentarich vyjmenovano. Postavy jen tezko uveritelne, a vrcholem vseho prenaseni vsech dohod, scen atd. videem, at uz chtene (nekteri nebo vsichni o tom vedi) nebo tajne (ke vsem moznym vyzvednym sluzbam), ..... Z druhe strany ceska detektivka nebo thriller je protimluv a z toho duvodu je odpad jeste mnohem hloubeji ..... ()

Pitryx odpad!

Tak tohle není moje parketa. Přiznávám, že asi bude moje chyba, že jsem se neorientoval v množství postav. Zápletka mi asi taky tak trochu unikla. Nerozumím a nepochápal jsem prostředí, chyběl mi nějaký hlavní hrdina. Chtěl jsem dát filmařskému týmu plusy za skvělé herce, ale nic více. A vůbec, nedám, protože jsem nudou popojížděl vyšší rychlostí, ergo tedy, nic. ()

ostravak30

To se opravdu jinak ocenit nedá. A přitom bylo natočeno v minulosti dost dobrých mafiánských filmů a dokonce seriál Expozitura. Vysoká hra, Příběh kmotra, Sametoví vrazi apod. Ale tahle pitomost je vskutku šílená. Postavy se chovají a jednají chvílemi nelogicky. Celé to nedává smysl od samého počátku. Například Jiří Langmajer je sebevědomý a když přijde na odhalení nahrávky na které figuruje, začne řvát jak hysterka. A podobné je to s dalšími. Moc tomu nepomáhá chaotický a nelogický střih, kdy každou scénu sledujeme kouskovaně na několikrát. Dramatická hudba hraje prakticky nepřetržitě, takže drama je vlastně celý film. Jenže tím se skutečné drama nestupňuje a vše působí spíš fraškovitě. A ty dialogy? Mám pocit, že scenáristé nikdy neviděl žádný podobný film. Ty dialogy jsou mnohdy totálně stupidní. Dohled KGB a přítomnost NSA je pak vyloženě k smíchu. Že jsou u nás poměry jaké jsou bych bral jako film Příběh kmotra či Vysoká hra kdy se napětí stupňuje a člověku jde až mráz po zádech. Tohle bylo představení bizarních postaviček z podsvětí, které spíše stojí nad námi než pod. Ale rozhodně působili jako kluci hrající si na písku, kteří si neustále mezi sebou kradou kuličky a když se hodně rozzlobí, tak ho po sobě i hážou, heč. ()

Tominni

Hranař může být přemožen pouze jiným hranařem. Už tento úvodní komentář mě nějak nasměroval na pohled na tento film, který se příliš nepovedl. Není jasné, komu vlastně fandit, špatný jsou tak nějak všichni. Boj o moc a peníze, ale nakonec celkem amatérsky. Chtěl bych vidět český film na téma korupce a politika, ale ne tento. ()

Nathaniell

Doslova hvězdné obsazení padá bohužel na hubu příběhem, který postrádá nějakou dynamiku či tzv. "rozjetí" se. Hned na začátku vás film doslova zahltí snad až zbytečným počtem jmen a míst, aby v průběhu hodiny udělal šimry, šimry a skončil. Vše, co se ve snímku odehraje, sice stojí za zamyšlení, ovšem výprava mi zkrátka přijde nezvládnutá. Jako by někdo vzal veliký počet postav a charakterů... a nevěděl co s nimi... ... Zdejší nízké hodnocení podle mne bohužel sedí celkem dobře. Za obsazení a několik povedených pasáží si ode mě víc než 2* nezaslouží. ()

hadouken

České filmy mám rád a když jsem viděl trailer, tak si říkám, zkus to, třeba to nebude taková hloupost... Bohužel byla. Film vsadil na jména herců (a že jich tam bylo hodně a hodně), čímž mě spousta z herců velmi zklamalo. Některé scény, které asi měli být vážné, byly velmi vtipné a já jsem se s přítelkyní v kině velmi zasmál. Bylo to jednou a řekl bych, že stačí. Téma je naprosto výborné pro film, je to aktuální, lidi to zajímá... Ale v Hranařích to celkem nezvládli. ()

PamelaJJK

Tááák moc jsem se těšil a tááák (a možná ještě víc) jsem se zklamal. Ach jo. Nevěřil jsem recenzím a různým hodnocením, ale teď jim musím dát za pravdu (bohužel). Mám slabost pro české filmy, ale tohle se fakt nedá. A ani megahvězdné herecké obsazení tento film nezachraňuje. Jít na tento film do kina, tak snad odejdu po 15 minutách a budu chtít vrátit vstupné. A protože mám "rád" Kateřinu Brožovou, Sašu Rašilova, Martina Dejdara a další hvězdy, tak aspoň ta jedna hvězda. I když upřímně je to ODPAD!!!! ()

honzic

Pár zajímavých scén bohužel nezachrání totálně špatný režijně, scénáristicky i střihově pojatý snímek. Prostě ten film mohl mít velký potenciál, kdyby byl natočen normálně a ne takto matoucím způsobem bez hlavy a paty a zmatenosti. Pan Zelenka s ním opravdu díru do světa neudělá, patří k jeho nejhorším snímkům. Možná se vyrovná Vítu Olmerovi apod. ()

Marquis

Tak po Kájínkovi tu máme další silné téma, ale které se opět nepodařilo stylově a poutavě zachytit. Místama jsem se stejně jako u Kájínka nudil. Sašu Rašilova mám rád, ale rozhodně nevypadá jako elitní veterán z Afgánistánu. Jako seriál by to asi šlo, je to podobně natočeno. Rozpočet asi taky nebyl nafukovací, tím spíš měli dát peníze za obrovský hype, přímo do filmu. Prostě ten film mi přijde jenom jako. Postavám nevěřím. Navíc jsem asi blbej, ale netuším co Rašilov hodil kumpánovi při odletu na Bahamy nebo S. Arábie či které tramtrie, kde ho tito KGB, CIA, BIS špioni nenajdou haha. Dejdar jako šéfik má kolem sebe jednoho vraha jako ochranku. Asi když poskok vraždil, tak byl chudák v ten čas v domě sám. Jinak barák čistej. Tohle je téma, kde scénář měl napsat člověk zevniř a ne tvůrce otravných reklamních kampaní, které znepříjemňují náš život. No jo, ale takovej asi nechce, nemůže točit filmy :) Čili ideálně asi investigativní novinář. Praví hranaři asi film viděli a místo přikyvování a šoku z toho jak dobře zobrazuje jejich životy se často váleli smíchy. Hej já taky hraju na saxofon :) Leda tak. Shrnuto: Toto téma, příznačné pro dnešní dobu si zasluhuje lepší scénář a rozhodně ještě šanci, už ne jako seriálový pilot, ale pnohodnotnej biják, kde z kina půjdete poučeni, šokováni, o něco obohaceni. Film více kopírující realitu a ne KGBCIA mišmaš. Víc real srandy zažijete u konspiračních dokumentů. Dokument Vor v zákoně budiž takovýmto příkladem. Jakoby na filmu málo spolupracovali s lidmi zevnitř- třeba bývalými elitními polisty atp. Téma promarněno, ale dát jako mnozí odpad je hodně přísné. Dodívat to šlo. P.S. Brožová ať si kdo chce co chce říká tyhle paničky umí. A je krásná. Dobrá volba. ()

route60

Každý vníma film jinak a podle mnohých jde o hovadinu ale já bych Hranaře zas tak neosuzoval třeba na takový filmový hnus pana Olmera Nahota na prodej to naštěsti nemá je to prostě klasické béčko, kde se Češi pokoušejí natočit film akčně, ale to v Čechách nikdy nedokážem nemáme nato povahu, režisér Tomáš Zelenka se opravdu snažil seč mohl ale ať si příště vybere raději jiné téma. ()

Kapka68

Snad jenom to herecky obsazeni a kozy Brozovy si zaslouzi jednu hvezdicku a zaverecnej proslov pana Trisky, jinak naprosta p******a... ()

karlos-rio

Občas už se musím místní odpadkové jednotce smát, a pozor Troška točí nový film tak se můžete připravovat, moc se těším na ty vaše rádoby odborné komentáře a postřehy. Jinak film je naprosto v pohodě, netvrdím, že mě posadil na prdel, ale mezi odpad určitě nepatří. Takže nenechte se odradit tak nízkým hodnocením. ()

Virusman666

Jako film to není zas až tak strašné, jen ty dialogy - hrůza, ale porovnávat Hranaře s Nahotou na prodej, to jsi woody posral, Nahota na prodej byl nesporně lepší a koukatelnější film, který měl něco do sebe i vzhledem k jeho možnostem odpovídat skutečnosti... ()