Hranaři

Ve filmu sledujeme osudy dvou podnikatelských manželských párů, manželů Hložových a Slámových, které si rozhodně nemohou na nic stěžovat. Manželky vedou společně agenturu s hosteskami, Sláma má stavební firmu a Hlož zase bezpečnostní agenturu. Sláma se rozhodne získat stůj co stůj velkou stavební zakázku a zatáhne do toho i nic netušícího kamaráda. Proti Slámovi však stojí Spolek pěti, kterým sekunduje radní s přezdívkou Lulu. Sláma se rázem ocitne ve světě sledování, odposlechů, nedůvěry a nevyjasněných vražd. Atmosféra mrazivě houstne, nikdo nikomu nevěří. Hlož bojuje o záchranu přítele Slámy a poté vezme spravedlnost do vlastních rukou. Vše zpovzdálí sleduje podivný pan Bishop. Proč asi? (TV Nova)

Cyberboy

Průměrně podaný pohled na politicko-podnikatelskou "spolupráci" v našich luzích a hájích. Poměrně koukatelné a ve svém žánru ojedinělé. Pokud nemáte příliš vysoké očekávání, stojí to za jeden odpolední hřích. (5/10) ()

lobo87

Český pokus o krimihthriller o korupcii z prostredia vyšších kruhov síce nedopadol najhoršie, ale mohol aj lepšie. Najviac mu uškodili niektoré logické zádrhely a diery v scenári, ktorý nám niektoré podstatné informácie vôbec neposkytuje a neodhaľuje nám skutočnú motiváciu hrdinov. Zaujímavá kamera, ale slabšie herecké výkony. Škoda, ale snaha sa tiež cení a je to určite pozerateľný film... 40% ()

Algen

Opět další marný pokus natočit český velkofilm. Nebudu soudit, jestli probíhá korupce v Čechách takhle nebo jinak. Ale z hlediska filmařského je tento film na hranici odpadu. Problém už je na začátku, tedy ve scénáři. Můžete sehnat sebelepší herce, ale pokud začnou točit podle špatně připraveného scénáře, nemůžete natočit jiný než špatný film. Obsazení některých tradičních nováckých herců, kteří se hodí maximálně do nějaké telenovely filmu také nepřidalo. Někteří herci hráli role dobře, ale nějak si spletli buď film nebo žánr. Jiní zase hráli na své úrovni alá růžovka nebo pojišťovna štěstí. Dialogy místy o ničem, místy úplně zmatené. A to vše zakončeno pokusem o český Mission Imposible nebo podobný superakční film. Když se to všechno sečte, vyjde strašná nuda, kterou jsem naštěstí viděl v televizi. Nebo možná bohužel ... protože když vám reklama přijde lépe natočená než film a ani se vám nechce jí přetáčet ... tak je někde chyba. ()

Luswani

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Autor hudby a zvukaři by měli emigrovat! Co to mělo znamenat? Vždyť 95% filmu hrála nepovedená hudba a místo, aby atmosféru podrthla nebo tvořila, tak ji úplně zadupávala do země a hercům často nebylo rozumět, jak byla hlasitá. Celou dobu jsem z toho filmu měl jediný pocit. A to ten, že si tam všichni hrajou na něco, co nejsou a nikomu jsem to nevěřil. Rašilov jako bývalý afghánský voják? Langmajer, Dejdar a Postránecký jako záporné postavy? Zas tak dobří herci to nejsou, takže jsem jim to prostě nevěřil. Scénář taky za moc nestál, ani nevím co nám tím chtěl režisér sdělit. České filmy mám rád, ale tohle bylo bohužel velmi nepovedené. Hranaři by měli být v kategorii parodie, potom bych dal hvězdiček víc. 20% ()

Slaboproud

Podle mého názoru o dost lepší, než napovídá hodnocení. Tak 60%. Kromě pár rádoby cool úletů to dobře ilustruje českou realitu těžby veřejných financí. Můžete si zkusit za aktéry dosadit konkrétní jména, Šlajf je hodně evidentní, u Holého mám taky svůj typ a pokud bylo obsazení někoho jménem Langmajer do role radního pro územní plán, pardon, ředitele stavebního odboru úmyslné, pak je to geniální meta-džouk. Ruské bezpečnostní služby se o český business zajímají hodně a např. mezi absolventy MGIMO mají mnoho kontaktů. Americké služby jsou korupcí u svého spojence znepokojeny, viz wikileaks. Takže co se týče děje, za hranou jsou maximálně vraždy a míra zájmu špiónů. Jinak řemeslně je to na žánr český nadrprůměr. ()

Xenerix

V posledních letech nestíhám jako dříve sledovat všechny české filmy, co se za rok natočí, a tak si vybírám pouze ty, co mě zajímají. Za těchto podmínek bych pravděpodobně Hranaře s klidným srdcem vynechal. Moji zvýšenou pozornost a masochistický zájem si film zasloužil, až když se začalo mluvit o tom, jak strašně špatný a nemožný snímek to je a to ve všech možných i nemožných aspektech. ■ Nakonec jsem byl zklamán. U filmů s hodnocením tehdy kolem 15% člověk očekává, že se aspoň zasměje nad tím, jak absurdní některé momenty jsou, bohužel takových scén u Hranařů příliš nebylo. Kdyby mi někdo řekl, že se jedná o televizní film, případě o delší epizodu seriálu, tak bych se ani nedivil. Tak jak si Zelenka představuje fungování policie a české mafie je úsměvné, samozřejmě že jsou po celé Praze kamery a že lze vysledovat lokace mobilního telefonu, ale aby polovinu občanů ČR sledovala KGB, tak to je volovina nejvyšší kategorie. A to říkám ještě s tím, že mám obecně konspirační filmy rád navzdory mainstreamu (např. Da Vinci Code), dokonce se nechám občas i rád mystifikovat, přestože si člověk uvědomuje, že to není zcela reálně, ale musí to být alespoň činěno s citem a ne takto barbarsky. ■ Poslední hřebíček do rakve je scénář. Herci totiž sami o sobě nejsou tragičtí (když pominu, že se do rolí vůbec nehodí), ale ty hlášky co se z nich sypou, tak to snad psal někdo po lobotomii, jehož největším vzorem jsou epizody Dallasu. A kdo jim proboha řekl, že mají své role ještě tolik přehrávat?! Na druhou stranu je to skutečně "jenom" nuda a v českém prostředí lze vytvořit ještě mnohem horší paskvily (/wave Babovřesky a Kněžna Libuše <- na to se chystám, až se budu chtít opravdu zasmát nad tím, jak je film strašně špatný), takže si člověk v hodnocení musí nechat nějaký prostor směrem dolů. ()

gotham

Neskutečně pitomej film, tvůrci se snažili o americký politický thriller s grafikou Nepřítele státu, ale takhle teda fakt ne, zlatej Kajínek a Expozitura. Místo, aby postavy pořádně rozpracovali a ukázali jejich motivy a záměry, tak tam vždycky jen prdli poradce, lobbista, právník, NSA a já nevím co ještě a diváku, pohraj si s tím, prostě neskutečná amatérština. A navíc jedna půlka těch ,,mafiánů" je z Pojišťovny a druhá z Ordinace, fakt úžasný. Jednu hvězdu jsem dal jen a pouze kvůli Langmajerovi, kterej byl nechutně fascinující. Sice hodně moc přehrával, ale aspoň si z tý role udělal srandu a netvářil se směšně důležitě jako ty ostatní panáčkové. 10% ()

koho13 odpad!

Připadá mně, že už i NOVA vysílá filmy skoro ze současnosti, které nejsou natočený ani v barvě. Humus na to koukat, na ten obraz. ()

paddy35 odpad!

Na tomto filmu vás potěší jen pěkně zpracované úvodní titulky. Příběh hned zezačátku naivní a hlavně hodně chaotický, velká nevyužitost některých prvků, špatně zvolení herci, bez nějaké akce, předvídatelný konec. tady se prostě ukazuje, že Češi thrillery dělat neumí. Doufám, že je nenapadne natočit nějaký western či válečný film. ()

moudnik odpad!

Těšil jsem se po Kájínkovi na pěkný film, který nám zase poodhalí něco špíny ze současnosti. Takovou nudnou slátaninu jsem však nečekal. Záplava známých tváří tu byla evidentně na obtíž a pateticko hřímavá hudba ve scénách, kde se mimo koncentrované nudy nic nedělo, urážela hudbychtivé uši. Přehrávání, rádoby navozování dramatických situací, které se nekonaly, nepovedený mafián Dejdar se skřípavým hlasem, oj, oj. Utíkal jsem z kina na pivo, nemaje si o čem s kamarády popovídat. Takže čekáme na Kmotra (Mrázka) a doufáme, že to rejža nezazdí, jako Zelenka Hranaře. ()

rigby odpad!

Film určený nejspíše pro inteligenčně horních tisíc. Složitý děj jsem naprosto nechápal, možná to bylo tím, že jsem byl zaměstnán čtením popisných titulků nějakých lidí, kteří se v ději stejně ani neobjevili, jen tam občas tak postávali, a posloucháním dramatické hudby, kterou bylo to postávání přehlušováno. Jediné plus je zjištění, že ještě umíme natočit film, na který se opravdu nedá dívat. ()

nightstalker

Mám stále jaksi zmatené pocity, tak si říkám, jak se mohli celkem dobří čeští herci angažovat v takovém filmu. Ja být jima, tak se po přečtení scénáře hezky usměju a odejdu. Absolutní změť záběrů. Kdybych se hodinu a půl díval do zdi, tak ztoho mám víc než tady, protože tak chaotický film sem už dlouho neviděl. ()

Ondrew odpad!

Myslim, ze toto je jeden z najprisernejsie natocenych ceskych filmov, aky som kedy videl. Hlava mi neberie, ze i pri tak dobrom hereckom obsadeni som sa dockal totalne trapnej sr@cky, ktora posobi, akoby ju tocilo studio Asylum (v danom pripade by vsak bolo vsetko v poriadku, kedze pri Asylum je hodnotenie typu "odpad" vlastne skor pochvala, ehm). Nema to stavu, nema to drive, nema to skratka skutocne NIC, cim by film dokazal nebodaj aspon trochu zaujat. Ked si k tomu priratam postavu "Pana X" v podani Jana Trisky... smankote, jenkote. Dufam, ze toto bol fakt len akysi vystrel do tmy a podobnu zlataninu uz v nasich koncinach neuvidime. Avsak dufat asi nestaci... 0%. ()