Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Spilif

Oldboy tak nějak nevím kudy do toho a hvězdičkový hodnocení mi v tomhle zrovna do karet opravdu nehraje. Jako již tradičně potom co jsem se o půl druhý v noci vzbudil přišel jsem na to, že už opravdu neusnu, tak jsem vzal do ruky mobil udělal to nejnutnější na farmě(HayDay) :), a uvědomil si že na mě čeká Brolin v tomhle snímku do kterého se mě prostě úplně nechtělo. Nevěděl sem o co jde ale hodnocení mluvila za to že by to nemuselo být špatný... No v jednoduchosti a hvězdném hodnocení to rozepíšu asi takhle. Příběh:*****, kamera ****, herci ****, bojové scény: * a to opravdu nezachrání pár povedených úder... Ale ten závěr i když to zrovna není happyend je na hvězd pět! Čuměl jsem z otevřenou pusou a říkal si to jako fakt? Jo opravdu jsem rád že jsem vydržel a dokoukal to;) ()

Hruskovice

Opět jsem se utvrdil v tom, jak povětšinou dopadají americké remaky. Ale aspoň to není úplná katastrofa. 2,60/5 (ps.: díky za to že jsem první viděl originál a ne toto !) ()

waltosin

To nemělo prostě chybu, jízda jako svin v podaní Joshe Brolina byla brilantní aneb když je nekdo cely život pěknej zmrd, kterej myslí jenom sam na sebe, tak ho někam na 20 let zavřete a uvidíte jak pro něj život bude mít smysl, to finále bylo grandziozní, jsem čuměl jak husa do flašky, jak se mu nehorázně pomstil a vyjebal s ním :D. Za svoje činy musíme pykat i když se stali kdysi dávno a mi je musíme přijmout nebo se zavřít pak na dalších 20 let! :D 90% ()

Drozdo57

Zatiaľ čo korejský originál je na mňa až priveľké psycho a ťažko sa mi trávil, tento remake je prekvapivo dobrý. Je to priamočiare, stráviteľné, veci vo filme dávajú väčší zmysel. Neviem, či to je hercami, prepracovaním scenára, ktorý pôsobí uveriteľnejšie, alebo jednoducho tým, že americká produkcia mi proste môže byť bližšia spracovaním. Každopádne Josh Brolin je tu geniálny a niekde tu začala moja platonická láska k Elizabeth Olsen. ()

Mamutol

O kousek lepší než je ta korejská matlanice, ale pořád tomu něco chybí. Týpek se po dvaceti letech prožitých v uzamčeném pokoji s omezeným přístupem k informacím okamžitě po propuštění orientuje v mobilech, internet dává levou zadní a místo aby zíral, co všechno se za tu dobu změnilo, tak okamžitě a s přehledem jedná, aby naplnil svou pomstu. A vyřídit celkem početnou skupinu chlápků jedním kladivem, tak to umí snad jedině Thor ... ()

AndrewNewman

Síce remake, ale skvelý žánrový počin. No musím povedať, že ako človeka, ktorý nevidel pôvodný film má ten koniec totálne odsekal a to ešte viac ako pri Šiestom zmysle. Brolin výborný, takisto Copley v pre mňa trochu netradičnej úlohe. Ale nie je to tak úplne film pre akčných klasikov, pretože celkovo je viac surovejší a zvrhlejší, hlavne na spomínanom konci. Ako som spomínal je to naozaj výborné divadlo, no ten koniec bol na mňa aj keď logicky geniálny, tak až príliš zvrátený. Je vidieť, že Aziati majú v tomto smere posunuté hranice, inak by toto normálneho človeka nemohlo napadnúť. ()

milhouse86

Originál som nevidel, takže nemôžem porovnať. V podstate som odporca remakov, tento som si pozrel len preto, že kamarát vyhral lístky na predpremiéru. Po filmárskej stránke všetko funguje, predsa len Lee vie. Nezbaštil som mu však dej, kde si niekto naplánuje pomstu na 20 rokov postavenú na náhodách a taktiež Sharltovy Copleymu, čo by hlavnému záporakovi, som to proste neveril. Na druhej strane neviem, čím to bolo, ale scény, kde hlavný hrdina dáva holými rukami nakladačku obrovskej presile, som namiesto obrovských návalov smiechu tentokrát žral. ()

watari

Kvalitní, syrové drama. Nejlepší na tom všem bylo, že až do konce člověk vlastně vůbec neví co se děje, proč to všechno. Je to myslím až geniálně promyšlené. Konec je také bezkonkurenční a nečekaný..Viděno v kině, divím se jen, že zrovna na tohle moc lidí nechodí. neví o co přicházejí :) ()

paradoxman

Pořád jsem se bál, že to změní a zakončí po americku. Nakonec se tak stalo, byť jen v nepatrném detailu, který ovšem rozděluje remake a originál jako rozvodněná řeka. Tragédie na konci předlohy se dala krájet, zde jde pouze o trochu pokřivený, ale přesto happy end. I tak musím dát 4 hvězdy, neboť Josh Brolin se přes kostrbatý začátek do své role nakonec vžil a spolu s Copleym nám sehráli vynikající finále. ()

moriero

Jako někteří tady také ani já nejsem fanouškem asijské produkce - a o to víc jsem se na amerického Oldboye těšil. Ponurost ani syrovost atmosféry mě ani trochu nezklamala, Brolin je pořádný macho a i přes pár hluchých míst a skutečnost, že od poloviny filmu jsem začínal tušit, kdo je Marie (originál jsem neviděl), na mě snímek neuvěřitelně zapůsobil. ()

Georgeus

Byl jsem zvědavý,, dal jsem tomu šanci, snad sem i věřil, že by to mohlo být dobré,, ale nee... nemá to hloubku, nemá to spád,, není to dobrý.. nevěřil sem tomu co ti herci dělali.. nejhorší byl závěr a naprosto nevěrohodný hlavní padouch. ()

david666

Originál neznám takže nemůžu srovnat. Ale film je opravdu dobrý a rozuzlení jsem opravdu nečekal. Skvělé herecké obsazení jen podtrhuje dobrý dojem. Akorát mám výtku k jediné scéně, kdy Brolin zruší armádu "bad guys". To mě připadalo opravdu už moc přehnané - ale asi to bylo myšlno jako pocta originálu. ()

MorraEddie

V tuto chvíli mohu poděkovat své děravé paměti,protože z korejského originálu si pamatuji jen hlavní myšlenku a závěr,což se mi u sledování tohoto remaku hodně šiklo. Vůbec jsem si nepamatoval co se vlastně všechno v průběhu filmu stalo a co vlastně vedlo k té sladké tečce. I přesto všecko nemohu dát filmu víc než 4*,protože už jsem to prostě jednou viděl a myšlenka prostě není originální. Co se zpracování týče,tak to nemůžu nic vytknout a při sledování Joshe Brolina šel úplně mráz po zádech,ten chlap je prostě monstrum a pro tento film se skvěle hodil a předvedl svůj herecký talent. ()

othoson

Kvalitní práce. Viděl jsem původního korejského Oldboye a myslím, že tohle je jeden z mála povedených amerických remaků asijských a evropských filmů... Josh Brolin i Sharlto Copley excelují a zdatně jim sekunduje i ta Olsenka, co není dvojče ;) ()

misiaq

Samuel L Jackson vo velmi slabom vykone zato Sharlto Copley opat odohral to svoje a velmi mu sadla rola psycho-magora. Josh Brolin miestami super a miestami slabsie. Celkovo pozeratlena akcna drama, kde hlavna myslienka a pointa je starostlivo rozvinuta az na samom konci. ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers