Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

gicous

Pokud se rozhodnu ignorovat existenci asijského originálu, a tudíž budu nezaujatě objektivní, potom je nový Oldboy slušně zvládnuté řemeslo. Spike Lee proměnil původní námět a učinil ho společně se scénaristou schůdnější pro západní publikum. Dobře vybraní herci, snad kromě Copley, odvádějí, co je potřeba. Akce je brutální, dravá, s dobrou choreografií soubojů. Nicméně jako fanouškovi původního Oldboye mi bylo od začátku jasné, že americká verze selže ve všech směrech. Ani to vlastně nemohlo dopadnout jinak. Jen těžko mohl tento film překonat původní mystickou, exotickou a bizarní atmosféru korejského originálu. Tento remake byl zbytečný a lze ho snad doporučit pouze těm, jenž neviděli originál - 5/10. ()

Pharlap

Původní korejská verse se mi líbila mnohem více. Bylo to daleko více temnější, neproniknunitelnejsi, az do konce filmu byly stale dalsi a dalsi otazky,a film celkove koncil velice ponuře a smutně. Co se stahlo z tohoto remakeu, to je mazec. Hezčí herci, víc osvětlené okolnosti a dokonce i happy end. Ale kolem a kolem, jen laciný plagiát. ()

Romeroo

Napsat něco o velkém zklamání by bylo asi nespravedlivé, protože jediné co mi nepasovalo a nefungovalo na mě nějak přesvědčivě byla akční pasáž. Napsat něco o nějak velkém zázraku nemohu taky. Ano výtečný ( "neočekávávaný" ) konec, špičková atmosféra, která se ale místy vytrácí. Do toho Josh Brolin co si vystačí s dvěma výrazy obličeje celý film. 71% ()

64B

Dokonalé zmatení, dokonalé myšlení. To se dá říct o filmu. Snad ani na vteřinu sem nevěděl, co se bude odehrávat v dalším záběru a díky tomu jsem film hltal. Pomalejší start vůbec nevadil, díky němu nabral to správnou atmosféru. Hlavní role přímo skvěle padla Brolinovi a za to díky. ()

angel.CZ

Od filmu o kterém jsem nikde nic neslyšel, kouknul se na něho a nevěděl ani ze byl v kině (nevím zda byl nebo ne). Se mi dostalo az nevšední podivani jak po akční stránce ( sice tam je to trošku přehnané) ale krásně a přehledně natočené. Tak i na stránku kvalitního krimi a nepinaveho thrilleru !! Popravdě řeknu to takhle, herecky je to dobré, scénář je LUXUSNÍ jen to trošku asi pokulhava na režii nejspíš i na financích. Hrát tam Walhberg či Státham na csfd to ma dost nad 80% ! Za me zasloužených 78% i s velmi silnym koncem. ()

Guran

Příběho o opilém podnikateli, který se jedno dne ocitne v neznámé místnosti. Ačkoliv je tato pointa velice podobná filmové sérii Saw, nejedná se o žádného sériového vraha, ikdyž brutalitou zde také místy nešetřili. Josh Brolin se ujal hlavní role. Hrál tak, jak umí, jeho představení se mi líbilo, stejně, jako krásná Elizabeth Olsen a sexuální scéna mezi ní a Brolinem. Příběh je jinak velké klišé. Žádná překvapení, filmů o osamělých mstitelých už bylo natočeno mraky. Velký propadák Spikea Leeho. ()

Kortexo

Jeden z filmů, který ukazuje nejubožejší stránku americké kinematografie, a to je tzv. Remake: předělávání zahraničních klenotů do amerického prostředí.Zbytečný film bez nápadů... ()

Kimkong

Tak hnedka z kraje srovnání s původním filmem. Děj je úplně stejný. Pochválit však musí odstranění hypnózy, což má za následek odlišný konec. V čem však originál předčí tento film, je jednoznačně brutalita a úchylnost typická pro Japonce. Dokonce má Japonská verze mnohem lepší soundtrack i herecké obsazení. Herci sice nejsou tak hezcí, ale hrají jako by jim šlo o život a do tohoto filmu se lépe hodili. Nechci říct, že tento film je špatný, ale být oba filmy natočené ve stejném roce a za stejné peníze, je Japonský originál minimálně o třídu výše. ()

ostravak30

Tohle je přesně ten typ filmu, který není nijak krátký, přesto si po skončení řeknete: Kruciž, jak je možné, že tohle dokázali natáhnout do 104 minut? Kromě bleskového začátku, kdy se snad po pěti minutách herec objevil v pokoji a velmi špatně střižených 20-ti letech v pokoji, během kterých jsme viděli, jak žral, honil si, hrál si s myší, sprchoval se, čuměl na telku, myš umřela a podobně, toho k vidění moc nebylo. Jakmile se hlavní postava dostává ven, téměř okamžitě zjišťuje, kde jsou lidé, a tedy i on byl, zavřený. Na mě moc urychlené pátrání. Ale jdeme dál. Pak následuje scéna ala Kill Bill. Já s obyčejnou holí vymlátím šedesát nas..ných vietnamců s mačetami. Všude krev a řev. Jsem sice zraněný, ale stejně je vymlátím. A oni? Ne, nejdou na mě všichni, aby mě zabili, ale pěkně jeden po druhém, abych měl čas jim vymlátit jejich absentující mozky z hlavy. K tomu si přidejme sex s vlastní, docela pěknou, dceruškou. Pak odhalení kdo a proč to vlastně dělal. Záminka je sice zajímavá, ale přesto trochu chabá, no ne? Je v ní docela dost předpokladů. Jako kupříkladu, že se hlavní hrdina s dcerou seznámí a ojede ji. No a závěr tentokrát nepatří mistrům. Žádné napětí až do konce se nekoná. Odhalena byla opona tajemství a tak následuje skoro až romantický závěr. Tedy, kdyby se hrdina zastřelil, bylo by to logičtější, ale že se opět nechá zavřít do pokoje? To mi hlava nebere. Jak jsem se dočetl, jde o remake. Já původní film neviděl, tak snad se na něj někdy podívám, ale tohle je slaboučkých 104 minut. Během toho se dá dělat mnoho zajímavějších věcí. Kdyby film opravdu režíroval S. Spielberg nebo hlavní roli místo nevýrazného Joshe Brolina vzal někdo jiný, komu byla učiněna nabídka, jak se píše v Zajímavostech, možná by dopadl lépe. Respektive jsem si jistý, že by dopadl lépe. Takhle je film, bohužel, opravdová ztráta času. ()

RafaKrakal

Řemeslně skvělý film s velice originální zápletkou a jedním z nejpřekvapivějších konců co jsem kdy viděl. Josh Brolin ve své roli exceluje a zdatně mu sekunduje i Samuel. L Jackson, jenž však žel bohu nedostává moc prostoru. Zasloužených 5 hvězd ()

subic

Hodně zvláštní téma, zajímavé herecké výkony, teda výkon Joshe Brolina, nečekaný konec, který to ale taky zazdil. V průběhu bych dal i 4, ale zůstanu u 3 frček. Dost mě překvapila bojová scéna, teda scény, co patro, to bitka, ale každá natočená na 1 záběr a slušný. Na to, že byl zavřený v jedné místnosti 20 let jen s televizí, tak ani výrazně nezestárl a ani jeho kámoš barman. Tentokrát souhlasím i s procentním ohodnocením. ()

maoc

Originál mne kdysi dost zasáhl. Remake si z něj bere to podstatné příběhově (dokonce je v aspektu otce ještě lépe vymyšlený), ale přesto se mi líbil méně. Proč? Sám nevím. Snad kvůli jakoby nedotaženým scénám (např. slézání Mari z plotu je zjevně jen vyhoupnutím se nahoru a krok zpět)? Protože násilí, které mi v originále přišlo účelné a zuřivé, mi tady přišlo směšné (scéna s kladivem jak z grotesky!)? Snad kvůli pomalejší až nudné první polovině? Protože chybí precizní mentální trénink pro manipulaci s postavami, které se mají potkat a reagovat přesně, jak mstitel plánoval? Protože v původní verzi měl film nádech shakespearovské tragédie do poslední vteřiny, kdežto tady vyvanul do vlažného happyendu? Kvůli jablečnému a jinému product placementu? Kvůli ne až tak logickému jednání postav? Kvůli nevěrohodnému tréninku bojových umění? Přitom jinak jde o skvělou podívanou, ve které Spike mimochodem skvěle zvládl varietu narativních postupů (retrospekce, retrospekce s účastí postav z budoucna alá Kriminálka Miami, shortcut, dopisy, ad.). Jenže v porovnání s originálem pro mne remake na jednu nohu kulhá. ()

Mamlas

Spousta a spousta hluchých míst, pomalý děj, toporný herecký výkon hlavního hrdiny, nesmyslně udělané rvačky typu jeden s holýma rukama proti 20 baseballovým pálkám a hádejte, kdo vyhraje? Ke konci to dostalo nějaký trochu směr se zvláštním rozuzlením a pitomým americkým koncem. ()

Rooseman

Oldboy umí docela příjemně překvapit. Není to žádná slátanina, má to relativně rychlý spád a je to extrémně hořké. Oceňuji zkrácení pasáže uvěznění a stupňované zesílení pointy řečené na konci. Dobrá řežba o poměrně nechutném tématu se zvráceným koncem. Souboje bez střihů, dobrý cast... Remake jednoznačně lepší než původní verze. Každopádně Elizabeth Olsen je hot, ale už se na ní asi nebudu dívat stejnýma očima jako dřív. ()

Blazkowicz

Původní Old Boy mi nešmakoval asi zbytečnou složitostí. Tady se mi zdá, že je to celkově trochu víc zjednodušené a to je rozhodně dobře. Nemusel jsem přeskakovat, takže fajn. No jo, ale jinak je to dějově zase stejné a to mě nebaví. Jako kdybych si pouštěl dvakrát ten samý nudný film (ale tenhle je lepší). 3-* ()

kubilov

Moc fajn natočené akčně-mysteriózní béčko s moc fajn ústřední dvojicí Josh Brolin-Elizabeth Olsen, které má hrozně svižnou formu s perfektní kamerou, ucházejícími triky a staví na postupné gradaci napětí. Což mě, jako neznalci originálu, dost sedlo. ()

PlayEasy

Stručně řečeno, vzhledem k nenapodobitelnému originálu se jedná o naprosto zbytečný film. Ovšem otázkou zůstává, jak by se nám líbil, kdybychom jej viděli jako první... 55% ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers