Náprava se nekoná, bohužel.Americký cover Jihokorejské kultovky je natočen s větší lehkostí, aby byl stravitelnější pro běžného diváka.Josh Brolin v hlavní roli exceluje, Olsenka má tvářičku i prsíčka k zulíbání a Copley přehrává jako démon.Do scény s Jacksonem mě to strašně bavilo, ale pak už to šlo jenom dolu.Scéna s kladivem strašně mizerná, skoro žádná krev, to jsem absolutně nechápal, Leemu jsem tuhle pasáž absolutně nevěřil a v původní verzi byla stokrát lepší.Lee není Park a tak je americká verze celkově slabší v uvěřitelnosti a co mě vytočilo asi nejvíc, byl konec, zase to nedopadlo tak jak mělo a zase to konec zazdil, stejně jako v originálu.Kdyby bylo na mě, Copley letí z vokna mrakodrapu, Olsenka dostane diamanty a Brolin to s kladivem dodělá u pana Jacksona.Takhle kdyby to končilo, dám nemilosrdných 5*, jenže Lee si prostě musel udělat "artový" konec a nemohl nám divákům dát kurefský nabušený happy dead.Filmově slabší než originál s opět neschopným koncem, přesto solidní podívaná, která bohužel nefunguje, pokud jste viděli originál.Pěkný 3*. 60%.(1.3.2014)

Musím přiznat, že jsem k remaku přistupovala skepticky, protože originál je prostě úžasný, ale Spike Lee jako režisér a Josh Brolin jako ústřední hrdina mě přece jen nalákali a přiznávám, že mě nezklamali. Určitě je moje výhoda, že jsem pointu dávno zapomněla, takže mě to po celou dobu bavilo a byla jsem ráda, že chobotnička tady chyběla a že to nebyl jen otrocký přepis.(10.8.2014)

Originál byl formálně mnohem výstřednější a klasický evropský konvenční divák nutně musel mít problém s emocemi, které jsou v ne tak ulítlém remaku daleko uchopitelnější a snáze čitelné. Akce je stejně výbušná a nekompromisní, navíc velmi zdařile nasnímaná/nastříhaná - tedy zásadně celky, bez frenetického střihu. I Brolin se v takto náročné roli předvedl na výbornou. A když už to začně být rutinna, přijde fantastická pointa, která udržuje celý snímek ve velmi koukatelném standartu. Není to chuťovka na vícero podívání, není to sám o sobě příjemný film (a nejde vůbec o násilí), ale jednou se to dá zvládnout v pohodě.(23.6.2014)

Drsný thriller s parádnou noirovskou atmosférou a tajomstvom s K.O. pointou, schovanou až do poslednej minúty. Josh Brolin bol skvelou voľbou, charakterové i fyzické vlastnosti postavy zosobňuje oveľa lepšie než aziat v pôvodnej verzii. Tá bola zaujímavá výtvarne, exotickým audiovizuálom, ale rozprávačsky nefungovala. Nechala ma chladným. Spike Lee príbeh rozvinul, zameral sa primárne naň a postavy, a dostal ma. Aniž by podcenil dôležitosť kľúčovej bitky s kladivom, ktorá je tu taktiež TOP. Piatu hviezdu nedám za už ohrané "povinné" obsadenie Samuela L. Jacksona do ďalšej ikonickej, výstredne oblečenej figúrky, a tiež za okato digitálne priestrely vo finále, ktoré filmu uberajú na (dôležitej) surovosti.(9.12.2013)

• Roman.Ticka

Strašná sračka od hlavy až k patě bez hlavy a paty, až potupná zhovadilost. Zůstanu u popisku mysteriózní, protože o serióznosti není debat. Bylo to hrozně depresívní a zároveň neemotivní, takže mi bylo fuk, co se děje uvnitř nebo vně hlavním hrdinům. Joshe mám hodně ráda, ale čekala jsem v jeho podání spíš styl typu Rozsudek než Předsudek, který světem vládne. Ať to vezmu odkudkoli, víc než kupu hnusu, nechutných scén, enormního odosobnění a hořkého pocitu reality, co vše se dá pořídit za prachy a jak dlouho jsou lidi ochotni pořádat zvrácený cirkus s lidským masem (platím si tu herečku od jejích 10 let aj. perly) jsem si z toho neodnesla, spíš jen špatný pocit na jazyku, který mi doufám ještě dlouho zůstane (jazyk, ne pocit). Ovšem slizký záporák neměl chybu, ale nejsem si jistá, jestli je tou pravou ikonou k obdivu.(23.2.2014)

• - Existuje režisérská verze, která je o 35 minut delší. K mání je jako bonus na DVD. (Terva)

• - Film sa natáčal v meste New Orleans v americkom štáte Louisiana. (Laslo)

• - Uväznený Joe Doucett (Josh Brolin) sleduje v televízii okrem iného seriál Xena (od r. 1995). (Laslo)