Reklama

Reklama

Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

(více)

Videa (7)

Trailer 1

Recenze (485)

pan Hnědý 

všechny recenze uživatele

Předvídatelná poita (díky Chan-wook Parkova originálu) nezasáhne diváka tak dostatečně silně. Spike Lee je skvělý tvůrce, má cit ke své myšlence, přístup k divákovi, k napětí (25.hodina, Spojenec), k akci do detailu, ale ten americký chtíč diváka rozervat na malé kousky je příliš okatý. Remake měl dostat Quentin Tarantino, ne Spike Lee. ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Musím přiznat, že jsem k remaku přistupovala skepticky, protože originál je prostě úžasný, ale Spike Lee jako režisér a Josh Brolin jako ústřední hrdina mě přece jen nalákali a přiznávám, že mě nezklamali. Určitě je moje výhoda, že jsem pointu dávno zapomněla, takže mě to po celou dobu bavilo a byla jsem ráda, že chobotnička tady chyběla a že to nebyl jen otrocký přepis. ()

Reklama

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Tohle byla celkem zajímavá záležitost. Ani jsem netušil, že to byl remake toho korejského Old Boye, vím, že je film tohohle jména, ale myslel jsem, že je to shoda. Příběh o pomstě a dávné křivdě, dá - li se to tak nazvat má celkem dost solidních momentů a je místy velmi akční. Ty bitky kdy Joe Doucett jak robocop drtí kladívkem kosti hordám na něj nabíhajících chlapů, kterým kosti křupou stejně jako bejzbolky co mají v rukách byly výborné. Celé to funguje celkem solidně, problém je, že nad tím člověk nesmí moc přemýšlet. Já jsem totiž vždycky na pochybách, když všechno šlape podle přesně nalajnovaného scénáře v tomto případě nikoliv režiséra, ale záporáka, který Joea uvěznil. Vždyť tam bylo tolik momentů, kdy se dal příběh snadno vykolejit nějakou Joeovou akcičkou se kterou by se nepočítalo... Ačkoliv občas nejsem nadšený z filmů, které skončí a já nevím na čem jsem a jsem v rozpacích, zda jsem to všechno ,,chytil'', tady jsem byl z toho polopaticky zakončeného závěru až zklamán. Všechno je divákovi vysvětleno do poslední tečky za posledním slovem poslední věty... Ale za vidění film určitě stojí. Takže když to všechno sečtu dohromady a navíc vezmu v potaz, že je to vlastně poameričtělá verze 10 let starého korejského filmu ( a scénáře), což nikdy nehodnotím pozitivně, dávám za tři čínské knedlíčky. * * * ()

anderson 

všechny recenze uživatele

Filmy nemusia dávať zmysel, ak sú aspoň zábavné. A to nemusia byť ani z komediálneho súdka. Už pri sledovaní pôvodného filmu som si ale vravel, čo asi viedlo tvorcov k jeho nakrúteniu. Chorá pointa by totiž mohla mať nejaký existenciálny náboj. Brutálne násilie by mohlo mať aspoň chabé opodstatnenie a akú takú logiku. A po skončení filmu by človek okrem lacného bulvárneho šokovania mohol pocítiť aspoň miernu katarziu. Alebo aspoň závan depresie zo sveta v ktorom žijeme. Bohužiaľ kde nič tu nič. Tak jedna hviezdička aspoň za Olsenku, ktorá vyzerá k svetu. (23.8.2016) ()

Chrustyn 

všechny recenze uživatele

U americké verze Oldboye, je hodně důležité, jestli jí bude sledovat divák znalý korejského originálu, nebo ten, který se s tímto filmem nikdy nesetkal. Jako remake, film nefunguje prakticky v ničem, nepřináší žádné inovace a již viděné, přetváří do daleko horší podoby. V tomto směru je to naprosto zbytečný a nepovedený film, který by měl milovník korejské předlohy, raději obejít obloukem. Na druhou stranu, "nový" divák, který o příběhu neví vůbec nic, bude možná překvapen brutalitou i neokoukaným příběhem, který skrývá jeden z nejoriginálnějších zvratů, které jsem kdy ve filmu viděl, ale přesto je vidět, že v rukách lépe vybraného režiséra (Spike Lee je výborný režisér, ale sem se vůbec nehodí) by film dopadl daleko lépe. Rozhodně doporučuji korejský originál i těm, kteří asijskou kinematografií opovrhují. ()

Galerie (79)

Zajímavosti (19)

  • Joe (Josh Brolin) se dívá v restauraci na chobotnice plavající v nádrži a hned na to odejde. Je to reakce na nechvalně známou scénu pojídání živé chobotnice z původního snímku Oldboy (2003). (Dr Lizal)

Související novinky

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

05.10.2013

Samozřejmě, ne doslova, i když by to byl asi zábavný crossover. Poté, co si Kick-Ass 2 v kinech nevydělalo ani na produkční náklady, je tahle série asi nadobro ukončená. Aaron Taylor-Johnson ale… (více)

Josh Brolin od Matky boží

Josh Brolin od Matky boží

07.08.2013

Brolina, kterého brzy uvidíme v remaku korejského OldBoye, si zřejmě užíval maskování během natáčení westernového propadáku Jonah Hex. Brzy podstoupí ještě náročnější proměnu – zahraje si totiž… (více)

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

Blanchett a Theron: Kruté blondýnky

30.11.2012

Ve svých následujících filmech rozhodně nebudou jednat v rukavičkách. Cate Blanchett si po zlých agentkách v Hanna a Indiana Jones a Království křišťálové lebky připíše do filmografie další zápornou… (více)

Reklama

Reklama