Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Trailer 1

POMO

Drsný thriller s parádnou noirovskou atmosférou a tajomstvom s K.O. pointou, schovanou až do poslednej minúty. Josh Brolin bol skvelou voľbou, charakterové i fyzické vlastnosti postavy zosobňuje oveľa lepšie než aziat v pôvodnej verzii. Tá bola zaujímavá výtvarne, exotickým audiovizuálom, ale rozprávačsky nefungovala. Nechala ma chladným. Spike Lee príbeh rozvinul, zameral sa primárne naň a postavy, a dostal ma. Aniž by podcenil dôležitosť kľúčovej bitky s kladivom, ktorá je tu taktiež TOP. Piatu hviezdu nedám za už ohrané "povinné" obsadenie Samuela L. Jacksona do ďalšej ikonickej, výstredne oblečenej figúrky, a tiež za okato digitálne priestrely vo finále, ktoré filmu uberajú na (dôležitej) surovosti. ()

Adrian

Nie, nešlo to. Snažil som sa pristúpiť k tomu nie predpojato, ale obdiv k originálu skrátka bol silnejší. Pritom remake ako samostatný celok nie je úplne márny (kladivková scéna slušná aj dostatočne fyzická, podobne aj etuda vybíjania hráčov amerického futbalu), ale vo svete kde existuje aj originál, je tento počin úplne zbytočný. ()

verbal

Pokud režisér a scénárista netrpí akutní žloutenlou typu C z nesterilizovaných pervitinových jehel, mohou z pomatené žluté zimnice splácat solidní rymejk, který ocení především divák, co se ve filmu obejde bez "o-pičáren" a má korejskou kinematografii až na pár výjimek těžce na Párku. Proti té šikmooké matlanici je tohle překvapivě kultivované a přímočaré, skvělý Džoš předvádí s tesařským kladivem takové kousky, že jsem mu měl sto chutí brnknout, aby mi někdy přijel na chatu zbouchat altán a Šarlta konečně Kopli do, pro něj naprosto dokonalé, role vytepleného pošuka. Navíc jsem tentokrát ani neměl po skončení spektáklu neodolatelnou chuť vzít klíče a nasraně ojet sousedovi na parkovišti jeho funglovou Kiu Soul. ()

Fr

,, DOSTANU SE VEN. A KDOKOLIV JSI, KDEKOLIV JSI…, JÁ SI TĚ NAJDU…“ /// Zmrd, co potřebuje lekci… Není to tak syrový, jako vod Korejců. Josh Brolin je slušnou verzí Dae-sua a když si s perlíkem v ruce hraje na Thora, je to stejná zábava jako v originále. Tenhle (téměř) remake je takovej líbivější, jednodušší a sází na jistotu zajímavýho rozuzlení. Vo tom, jestli je či není zbytečnej, bych se nepouštěl do složitější debaty. Vocení to hlavně ti, jenž neřešej pičoviny a nemusej žluťáckou kinematografii. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nebavěj mě žlutý originály. 2.) Nevím, jak má vypadat milující otec. 3.) Thx za titule ,,fox333“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $2,193,658Tržby Celosvetovo $5,178,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $322,401 //počet predaných kusov ?Tržby za predaj DVD v USA $410,986 //počet predaných kusov ?║ teda, teda, toto bolo niečo, remake som pozrel ako prvý ale stálo to za to, výborne fungujúce obsadenie vo vyšperkovanom drsnom príbehu, sila, po dlhšej dobe som si pošmáknul /90%/ ()

• Herečka Elizabeth Olsen neznala konec filmu až do premiéry v New Yorku. "Nikdy jsem nebyla víc šokována a překvapena koncovkou, bylo to podobné jako u filmu Šestý smysl (1999)," řekla Olsenová. (Dr Lizal)
  • Josh Brolin (Joe Ducett) držel během natáčení speciální dietu, která mu umožnila rychle nabrat objem (aby vypadal pokrytý tukovou vrstvou, když hrál alkoholika na začátku filmu) a následně ho rychle shodit (aby vypadal jako někdo, kdo 20 let trénoval). Šlo o to, že herec konzumoval velké množství soli a tekutin, což mělo za následek, že měl v těle velké zásoby vody a vypadal odule, když přibral okolo 13 kilogramů během 10 dní. Poté měl jen 2,5 dne na to, aby shodil okolo 11 kilogramů hmotnosti.

(Narcis)
  • Scéna z kladivem byla natočena na jeden zátah a pro film posléze rozstříhána. (Terva)