poster

Oldboy

 • USA

  Oldboy

 • Slovensko

  Old Boy

 • Velká Británie

  Oldboy

Thriller / Akční / Drama / Mysteriózní

USA, 2013, 104 min (Alternativní: 100 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • niethustra
  ***

  Spike Lee projevil vyšší citlivost pro zápletku (= uvědomil si, jak dementní ve skutečnosti je), pro kterou byla fatálnost Parkova originálu doslova zničující. Utvořil si tak prostor volný pro nadsázku, lapsy a klišé. Snad proto mi všechna ta nedůvěryhodnost přišla nakonec osvěžující. Sharlto Copley se mohl v roli skrz naskrz úchylného excentrika patřičně vyblbnout, zdůraznit onu nadsázku a nesmýkat divákem chtě nechtě k bolestivým úvahám o pomstě. Možná je to má averze k předloze, možná moje kulturní situovanost, a přece bych se nebál použít onu otřepanou frázi o "adaptaci lepší originálu".(2.2.2015)

 • Beckett51
  *****

  Čekal jsem leccos, ale tohle opravdu ne. Opravdu jsem nečekal, že mi někdy nějaký remake takhle vezme dech. Mnohokrát lepší než původní korejská verze, která místama dost nudila a vyvolávala záchvaty smíchu místo napětí. U remaku se tohle nestalo. Od začátku do konce jsem seděl přibitej jak ruka nešikovnýho dělníka a čuměl jsem jak debil. Naprosto dokonalá vizuální a kameramanská práce, naprosto dokonalej hereckej výkon Joshe Brolina (ten chlap je ďábel a měl dostat Oskara, nejlepší hereckej výkon za rok 2013), nádherná hudba (ikdyž je potřeba se do ní zaposlouchat, protože někdy hraje potišeji než by měla) a ani na kultovní kladivovou scénu se nezapomnělo, přicemž v této americké verzi je mnohem dynamičtější, reálnější a zábavnější než v té východní. Uff, tak tohle budu rozdejchávat ještě hodně, hodně dlouho.(21.2.2014)

 • Adrian
  **

  Nie, nešlo to. Snažil som sa pristúpiť k tomu nie predpojato, ale obdiv k originálu skrátka bol silnejší. Pritom remake ako samostatný celok nie je úplne márny (kladivková scéna slušná aj dostatočne fyzická, podobne aj etuda vybíjania hráčov amerického futbalu), ale vo svete kde existuje aj originál, je tento počin úplne zbytočný.(5.12.2013)

 • Jossie
  ****

  Musím přiznat, že jsem k remaku přistupovala skepticky, protože originál je prostě úžasný, ale Spike Lee jako režisér a Josh Brolin jako ústřední hrdina mě přece jen nalákali a přiznávám, že mě nezklamali. Určitě je moje výhoda, že jsem pointu dávno zapomněla, takže mě to po celou dobu bavilo a byla jsem ráda, že chobotnička tady chyběla a že to nebyl jen otrocký přepis.(10.8.2014)

 • PetrPan
  ***

  POMOtanému slovenskému bělochovi, díky němuž ovšem existuje tato skvělá databáze, unikla do vlastního plakátového popisku politováníhodná impertinence. Rád bych vzkázal jeho výsosti (velká písmena nejsou na místě), že i "aziaté" mají jména a on není verbal. Rasismus či "rasismus" oplenkovaného je pověstný, osobitý a okouzlující. Uklouznutí "božského elementu" působí jen jako páchnoucí kapka moči na spodním prádle metrosexuála. Trochu jsem si sportovně zanenávistnil (hatovat neumím) a teď k filmu. Zbytečný remake překládající původní brutální a zvrhlou poetiku do primitivní prozaické povídačky pro retardovaného diváka made in USA. Jinými slovy, nevidět originál, byl bych patrně spokojen. Tupé oddechovky totiž často vyhledávám. Bavit se tu o čemkoliv jiném, hereckými výkony počínaje a atmosférou konče, připadal bych si jako ten běloch v úvodu. Tři na pohodu. Viděno během Challenge tour 2015 Speciál: Filmový lov(11.6.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace