Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan (Ben Stiller), který své město miluje nade vše, rozhodne založit vlastní domobranu s názvem Sousedská hlídka. Hlídka má na městečko a jeho obyvatele dávat pozor, aby do něj nepronikl žádný nekalý živel. Přidají se k ní i Evanovi tři kamarádi, i když z ne tak ušlechtilých důvodů jako on. Bob (Vince Vaughn) chce především uniknout rodinnému stereotypu, chce se bavit a Sousedskou hlídku bere jako dobrou výmluvu jak vypadnout ven s klukama na pivo a pobavit se u hazardních her. Obtloustlého chlapce Franklina (Jonah Hill) vyrazili ze školy a tak se rozhodl, že si splní sen a přidá se k policejnímu sboru. Tam ho ovšem nevzali s vysvětlením, že je vražedným maniakem. A tak chce prostřednictvím Sousedské hlídky všem a především policii dokázat, co v něm je a jakou policie udělala chybu, tím, že ho nevzala do svých řad. Jamarcus (Richard Ayoade) se do Glenview právě přistěhoval. Po čtrnácti letech manželství se šťastně rozvedl, čímž získal spoustu volného času a vlastně nemá do čeho píchnout. Do Sousedské hlídky se přidal v naději, že jim jednou zavolá mladá krásná Asiatka a on jí bude muset zachránit a obšťastnit. Většina členů Sousedskou hlídku nebere příliš vážně. Jedině Evan sám sebe vidí jako dokonalý mravní vzor pro společnost. Bohužel jeho okolí tento názor nesdílí a za zády si z něj všichni obyvatelé Glenview utahují. Jednoho dne se ale stane něco, čím jim povedená partička potrhlé domobrany vytře zrak. Při jedné z obhlídek města narazí na odporné emzáky neboli nepěkné mimozemšťany, kteří chtějí zaútočit na naši zemi. A od té chvíle je osud lidstva pouze v rukách neohrožené, nebojácné a nešikovné Sousedské hlídky. To se máme na co těšit…. (oficiální text distributora)

R1CH1E

Většina vtípků je spíš trapných než vtipných, děj předvídatelný až to bolí, ale závěrečných 15 minut byl celkem slušnej akční nářez, takže si zas tak moc nestěžuju.. ()

Guzo

Ale jo. Není to komedie, kde by se měl divák potrhat smíchy, ale přitom tu je dost věcí vtipných. Oceňuji hlavně dobrý výběr herců pro hlavní čtveřici (dokonce ani Vaughn mi tu nevadil, i když většinou mě ve filmech dost štve) a originalitu scénáře. Navíc efekty jsou dost nadprůměrné na podobný typ filmů. Na jedno zkouknutí proč ne.. 60 % ()

MI-380

Pro milovníka SF a parodií tentokrát bohužel hodnota zážitku nepřímo úměrná stupni očekávání: 30% (jsem 5473. hodnotící a dosavadní průměr je 53%). ()

zolo23

V traileri uvidíte všetko podstatné. Mierne sklamanie. Nechápem prečo sa tu toľko rozoberal životný príbeh každej postavy keď malo ísť hlavne o stret z emzákmi..Chýbala tu proste ľahkosť, vtip namiesto toho Vám tu režisér tlačí aké dôležité sú ľudské vzťahy, ako sa párik snaží mať dieťa, ako ocko miluje svoju dcéru, prečo sa dement nedokáže dostať do policajného zboru a pod. Mierne mi to už liezlo na nervy. Nejaký ten bodík pridávam za Jonaha Hilla, ktorý ma ani tento krát nesklamal. Inak Stillerova hviezda pomaly ,ale isto vyhasína. ()

VooDoom odpad!

A toto bylo co??? Vtip žádný....Po 45.minutách jsme to přeskočili na konec a myslím, že jsme o nic nepřišli. Zasloužený odpad. Kdyby tam byl aspoň kousek humoru.... ()

Hollohlaway

Jsem zklamán, taková plejáda komiků, a drhne to a drhne. Zápletka jak ze slabikáře, repliky vysloveně divné a nelogické...Ano, zasmál jsem se, ale kromě Richarda Ayoadeho, který potěšil, je vše ostatní podprúměrné. ()

jefff

Průměrná taškařice bez zapamatovatelných scén i vtipů. Chyběla tomu vetší dávka humoru a propracovanější scénář. Ale jako solidní oddychovka na jedno zkouknutí stačí. ()

Rebbit

Celkem dobrý výkon, ale na takové obsazení, které měl tento film bych čekal o trochu víc. I přes malé zklamání jsem celkem spokojen, takže 5/10... ()

slovan1

Tradiční komedie po americku. Několik trapnosti, ojetých hlášek a plno věcí, co už tu byly. Ale zábava na prvním místě a já se hodně bavil. Navíc skvělé herecké složení, skvělá hudba a efekty. Na odreagování, jako komedie funguje víc než dobře, Zdejší "inteligentní" nízké hodnocení nechápu ale je mi to jedno... Snad jediné negativum a to Stiller, který ač chtěl/ nechtěl, nebo to tak měl hrát, bral film ze startu hodně vážně což mě docela štvalo. Pro mě ale bez keců 4*. ()

Firebug

Lehce podprůměrná komedie "made in USA" podle klasického mustru: Vemte nějaký profláklý ksichty, neotřelé téma znějící dostatečně cool a dejte to napsat nějakýmu latentnímu gayovi, který si vtipnou konverzaci představuje jako nekonečnej průjem narážek na penisy a pohlavní akt. Jo a ještě tam hoďte nějakou rodinnou tragédii, kterou prostupuje nefungující bromance-linka. Fakt pitomý a zbytečný film, který drží nad vodou docela slušný závěr. 2*, což ovšem neznamená, že se u toho nezasmějete, nebo vás to nějakým zvláštním způsobem nemůže bavit… Film je to ale mizerný. ()

sedm.1

Hlavním důvodem, proč u mě nakonec Sousedská hlídka uspěla, bylo to, že jsem naštěstí dostal úplně jiný film, než jsem původně očekával. Čekal jsem totiž klasickou hollywoodskou moralitku a dostal jsem místo toho vážně zábavný úlet. Autoři si sice zmiňované moralizování opět neodpustili, ale naštěstí to tentokrát nepřeháněli, měli v tomto ohledu soudnost, takže to zas až tolik neprovokovalo. Zápletka byla tedy ale skutečně šílená, krvežíznivý monstra z jiné planety jsem tu vážně očekával až v poslední řadě (obsah jsem dopředu vůbec netušil), hodně mě překvapilo i pár fakt krvavých scén, ovšem až na mírnou křeč v závěru to má celé slušný spád a několik nečekaných momentů. Každopádně, Sousedská hlídka je hlavně především komedií a to komedií velmi povedenou, tedy vtipnou a zábavnou. Já se bavil prakticky po celou dobu, počet vtipných míst není sice zase až tolik, ovšem pokaždé zasáhnou cíl, a to jak formou zábavných a většinou i dost ostrých a vulgárních dialogů, tak scénami neverbálními. Nicméně, Sousedskou hlídku táhne ale hlavně herecké obsazení, které je vážně hvězdné a především Vaughn a Hill tu řádí na plný koule a fakt si to užívají, oni dva mě fakt nesmírně bavili. O to víc mě pak překvapil poměrně usedlý Stiller, sice tu má také pár fórků, ale k zmiňovaným borcům si tentokrát ani nečichne. Zkrátka, Sousedská hlídka je trochu netradiční komedie, která sice moc chytrosti nepobrala, ale skvělý komici v hlavních rolích z celého tohoto filmu udělali opravdu zábavnou podívanou. ()

JADIM

Bavil som sa od začiatku až do konca. Bolo tiež vidieť dobré prepojenie medzi vážnymi a komediálnymi scénami. Boli tam aj scény plné napätia a tak trochu hororovej atmosféry. ()

Wicky

Kdyby se máknulo více na scénaři a některých vtipech ( A taky by neuškodilo více bláznivých scén ) byl by tenhle film fakt dobrej. Tvůrci měli při výtvoru téhle "supr" komedie osvěžit nějaké ty vtipy a situace vodou, protože někdy byly až moc suché. Jinak nejvtipnější je stoprocentně Vince Vaughn, z Hilla se mohlo vytřískat daleko víc a Stiller jako by na to celý sral. Ale někdy je to fakt taková blbinka že se prostě musíte zasmát:D.. 45%. 2,5* ()

Tjaden

Od takové čtveřice komiků jsem čekal rozhodně víc. Jak píší mnozí - k pobavení stačí zkouknout trailer, samotný film je bohužel slabota. ()

KoRner

Mňa táto americká verzia filmov typických pre Frosta a Pegga dosť pobavila. Aj buddy chémia funguje skvelo. ()