Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

kery-

Denzel to zmáknul úžasně a já si pěkně pošmáknul.. Dlouho jsem u filmu hlavnímu hrdinovi (tady je to označení "hrdina" dokonce na místě) nedržel palce tak jako právě před chvilkou. Při každým záběru na chlast jsem si kousal nehty a říkal si "néé, prosím, nešahej na to!!". U konce jsem se pak už jenom usmíval a byl jsem moc rád, že to dopadlo - dá se říct - happy endem, protože ten sympaťák v hlavní roli mě opravdu přesvědčil :) ()

Merkin

Cesta do hlubin pijákovy duše, aneb, když je pilot v rauši, lítají v tom všichni. Teď seriózně, hlavní chybu snímku vidím v tom, že scénáristé zkrátka a dobře nevědí, o čem vlastně chtějí točit. Jestli o závislácích, letecké havárii nebo zločinu a trestu. V důsledku toho vznikl 138 minut dlouhý film( což bylo ubíjející asi stejně, jako těch 9 dní, 12 hodin a 28 minut, které vydržel Whip bez chlastu) a divák se nakonec nedozví nic. Ani, proč vlastně úspěšný muž, který měl očividně slušné rodinné zázemí, krásnou ženu, chytrého syna a slibnou kariéru, začal pít, ani, jak probíhalo vyšetřování po nehodě( kolik měsíců uplynulo mezi pádem letadla a závěrečným přelíčením, týden, měsíc, rok?), naprosto zbytečně se pak jeví vedlejší linie zrzavé slečinky, která zmizela stejně rychle, jako se objevila( pokud účelem této postavy nebylo ukázat, že se závislotí se šlehnout dá), nemluvě o závěrečné řeči ve vězení, americké až hrůza. Téma eseje: Zajímavá osobnost, kterou jsem nikdy nepotkal, pak ztrácí smysl, když ten elaborát píšu v přítomnosti dotyčného, což je jen detail, který ale poměrně hezky vykresluje, jak se v celé té složité atmosféře autoři začali zvolna topit. Nicméně Denzel Washington tu celou směsici poloh od drsňáků, sabotérů, chudáčků až po pravé hrdiny táhl s úctyhodným přehledem, takže tři hvězdy jsou myslím zcela adekvátní. ()

F.W.Colqhoun

Proleťte se se Zemeckisem v trenažéru alkoholického alibismu! Washington se válí po posteli, štěká do telefonu na manželku kvůli alíkům a na kameru nalétávají polo-průhledné kalhotky Nadine Velazquez. Co se houpe nevysoko nad nimi, můžete hádat 2x. Denzel zaskuhrá, že by krze malátnost potřeboval něco na zub, načež se nahne nad noční stolek a sjede lajnu o délce kratší ranveje. Tohle není Polární Expres, Vánoční koleda, ba ani Beowulf. Zemeckisovo sólo pro Denzela pro mne je po všech těch umělohmotných eskapádách šokujícím překvapením. Příjemným. Nejen že opustil infantilní témata, ale dokonce se v mnoha směrech prohřešil proti pravidlům poprděně mainstreamové kinematografie. Veškerou posedlost trikovostí soustředí ve vymazlených scénách přistání [že to umí dokázal už v Trosečníkovi] a dál už je to prostě jen film. Agituje se se záviděníhodnou lehkostí. Na patálie hlavního hrdiny hledí místo sympatií často s neskrývaným posměchem, ironií a nechává vyniknout žertovné momenty, což otrlým divákem, uvyklým mravokárnému tónu litanií na závislosti, pohne snáz, než tragiku ždímající postupy. Na své si při tom přijde hlavně John Goodman, jistě vděčný za možnost zahrát si Big Lebovskiho. Vznikl strašně zábavný film, který místy mate tělem, když dlouho lže o tom, čím vlastně je. A lže dobře - skoro tak dobře, jako vytrénovaná smažka sama sobě. ()

khue

Zemeckis zase natočil super film. Super herec. Příběh alkoholika tak jak ho pojímá Washington je hodně lehce stravitelný a už od začátku vtáhne. Osobně jsem ve filmu videl hodně ironie, takové ty scény, kdy už na začátku se jen lehce pousmějete. ()

Litvicek

Film nádherně vypráví svuj příběh, který obsahuje snad všechno co správný film má mít. Poučné, zábavné, zajímavé, napínavé s kusem nějaké té lásky a výborným koncem. Celý film jsem si nehorazně užil i když se po tom zřícení letadla neobjevila žádná akce ale o tom přeci film být nemusí. Denzel by si dalšího oskara zasloužil a to rozhodně víc než Dr.Schultz :-) 5 hvězd zcela na místě. ()

bloodline

Po dekáde trvajúcom vzťahu s kyber priestorom sa Zemeckis znovu pozrel realite do očí a posnažil sa diváka opiť pekárňou na rožky. Prvá polhodina skoro vytrhla sálu Denzelovi do príručnej batožiny a minimálne mne s priateľkou by sa krvi nedorezal ani Blade (osoby s vrodenou fóbiou z lietania - restricted area!). Ten, kto prežil infarktovo-porážkový záhul, si ďalej mohol užívať posedenie v biznis triede s charizmaticky (nad)štandardným výkonom hlavného mesta USA, sekundant Goodman urobil z bránice trhací kalendár (par excellence maestro!!!) a za zmienku stojí filmárska lahôdka v špitáli na schodišti s filozoficko-absurdným dialógom tria Washington/Reilly/Badge Dale. Medzitým viacmenej vata na palube a tématicky originálna rutinná dráma so Silvestriho jukeboxom (miestami by to chcelo štipku originality, hm?), čo v prípade Zemeckisa zaváňa fatálnou únavou materiálu. Nechcem však haniť, pri no name režisérovi by išlo o filmový kumšt s potenciálom. Každopádne sebareflexívne odporúčam nasadnúť na palubu a užiť si Flight. ()

dopita

Sice to není žádná sláva, ale taky určitě žádnej propadák. Od Forresta Gumpa nejlepší film Roberta Zemeckise. Což vlastně není kdoví jaká pochvala, páč za posledních dvacet let nic pořádnýho nenatočil. Denzel washington předvádí svůj tradičně velmi kvalitní nadstandard, ale i ostatní herci mají co hrát, v čemž má pazoury kromě režiséra i autor scénáře (Oscarová nominace). První (katastrofická) půlhodina je natočena překvapivě minimalisticky (čekal jsem více spektakulárností), ale rozhodně to nevadí, protože je natočena realisticky a je jedním slovem strhující. Zemeckis dokazuje, že kdyby chtěl natočit žánrovej film, mohla by to bejt podobná bomba, jaký točil v osmdesátých letech. ()

J.Bourne

Denzel tohle umí. Opět hereckej koncert. Celej film táhne on, nikdo z ostatních herců se mu ani na kilometr nepřibližuje. Snad jen Nadine Velazquez v úvodní scéně.:D A i přes to, nebo právě pro to je tenhle film tak silnej. Film je nacucanej alkoholickou atmosférou, která sama o sobě neni nijak závratně překvapivá. Ale ve spojení s Denzelem a tou otázečkou, která se line celym filmem (udělal by to, kdyby nebyl sjetej?) to funguje. Čtyři a půl hvězdičky. ()

Ledkodlaq

První třetina parádní, skvělá akce i zábava, na záběr, jak letí letadlo hlavou dolů jen tak nezapomenu, zbývající dvě třetiny naprostý propadák, nuda nuda nuda. Náznak konečného rozuzlení a titulky. Ztráta času. ()

Tessie

První půlhodinka je skvělá. Superní začátek.. ale pak najednou, jakoby někdo přepnul televizní kanál. Z parádního akčního filmu najednou sledujete ......... velmi ........... pomalou ............. reality ................ show ............. jednoho ...................opilce ........a ..... ....tu........ hodinku ..............a ..............půl ................ nevíte ............ jak .......... protrpět...... Opravdu velké zklamání. ()

Stružák

Představte si, že jste Robert Zemeckis a chcete natočit pár filmů: drama z leteckého prostředí, drama ze života alkoholika, ale taky drama ze soudní síně. Nakonec vám ale na tři filmy nezbyde rozpočet, tak to všechno splácáte do jednoho a vytvoříte Let: průměrný paskvil. Naštěstí ale dostanate do vínku Denzela Washingtona, kterej hraje co může a i z takovýhle slátaniny dokáže vydžímat maximum. Co ale naplat, když scénář je děravej jak ementál a jednotlivé příběhy nemají hlavu ani patu. Jako režisér nakonec asi budete spokojenej, protože si namastíte kapsu. Lidi obecně maj zkrátka podobný filmy rádi. ()

Kovaja

Těžkotonážní nářez.Ať si kdekdo myslí co chce,tohle je kousek dle mého gusta!!!!Goodman jako taťka drogař naprostej frajer,jen je škoda že jeho role není obsáhlejší.Ale i málo potěší:-))Před Denzelem smekám,zahrál jednoduše s koulema.Jeho klídek v kokpitu v řítícím se letadle byl mrazivý!Jeho vrcholná scéna byla v hotelovém pokoji,kde trávil noc pod dohledem bodyguarda.Scéna kdy bouchají dveře od sousedního pokoje a on je jde zavřít a v tom okamžiku se ozve lednice a on do chlastu opět spadne je ůůůžasná.Kelly Reilly je tak y hooodně koukatelná:-))Masakr kousek.Tečka:-))) ()

kolemjdouc

Napsat a nafilmovat se dá opravdu všechno.A 140 minut je dlouhá doba na to dobrat se konce.30 minut tam bylo zbytečných.Délka ještě neznamená kvalitu ()

Sufferer

Entrée a tridsaťminútová expozícia absolútne lahôdková, vťahujúca do deja a mimoriadne napínavá. Potom však film stráca výšku. Chýba tomu konzistentnejšie tempo a turbulencie, ktoré by divákom poriadne zatriasli a rozprúdili krv v žilách. A ešte niečo, Denzel Washingtom - to je kniha herectva z mäsa a kostí. ()

ondrula

Výborný film. Denzel Washington zraje jako víno a je film od filmu lepší a lepší. Kelly Reilly,, kterou jsem doposud viděl hrát jen samý dámičky, zahrála kurvu taky skvěle. Nejlepší je tu ale epizodní John Goodman, kterej ztvárňuje starýho hipíka s dokonalou (pro něj typickou) hereckou zručností. Fakt nevím, co bych tomu filmu vytkl a jenom se zamýšlím nad tím, proč je jasným favoritem na film roku na Oskarech taková kravina, jakou je Lincoln. ()

Ještěřák

Zemeckis žije! Tak ho někdo honem dodělejte lopatou! _____ Zpočátku to vypadalo, že půjde o vesele lehkonohý film popkornového ražení - napůl vyholené kundičky, pornáče, prázdné vyslimpané lahve charošej vodki, vypasený starý rokenrolák. Námět veselý v hrdle i rozkroku se však nečekaně zvrhne v těžkonohé morální drama. Prostředek je vyloženě hluchoslepý, zajímal by mě i názor nějakého právníka nebo aviatika (obému rozumím jako koza petrželi). Neboť Denzel moc jako alkáč nevypadá a ta jeho kokainová buchta se zase rozhodně nechová jako fotografka. Takže hvězdičky chtě nechtě zase odplavou. ()

kornitko

Pro mě film roku 2012. Konečně zas někdo ukázal, že když si ochlasta (a když myslím ochlastu, tak myslím skutečného ochlastu a ne jen maníka co si občas přihne) řekne, že s tím chce přestat, tak to nevyjde téměř nikdy. Podaří se to jen některým a rozhodně ne na první pokus. A to, že je Denzel třída není třeba zdůrazňovat. "Mě to do hajzlu baví. Já totiž chlastám rád. Je to moje osobní volba a přiznávám to. A chceš vědět proč? Protože piju rád! Mám syna se kterým se skoro vůbec nevidím a víš proč? Protože piju rád! " Jak by řekl Bukowski - "Alkoholismus je strašná dřina". A Denzel to ukázal se vším všudy. ()

tarponko

Silný film. Pôvodne som mal nachystaných 5*, ktoré som časom prepísal na 4*. Po opakovanom zhliadnutí som sa však musel vrátiť k piatim. Sprvoti som bol trochu skeptický, čakal som film, kde hlavnou dejovou líniou bude pád lietadla, teda že tri štvrtiny filmu sa bude rútiť k zemi. Že to tak asi nebude som zistil po prvej polhodine. Nádherná dráma s obľúbeným Denzlom, ktorý celý svoj život vidí v alkohole. Zaujímavý námet s (pre mňa) prekvapivým koncom. Pri záverečnom "Because I’m alcoholic." sa mi zastavil dych a vybehla slza... ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011