Kapitán Whip Whitaker (Denzel Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu – otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem. (oficiální text distributora)

Hepy13

Očekával jsem že to bude další z těch filmů který se odehrává celý v letadle, a kde hlavní hrdina bude likvidovat teroristy na palubě. Ale nic takového. No ono se vlastně stačilo podívat do kolonky ''režisér'', a už může být jasné že nepůjde o jen tak nějaký film. Sledujeme příběh jednoho pilota který svým manévrem zachrání spoustu lidí. Má ale jeden problém, je tak trochu alkoholik. Takže naděje že jeho hrdinský čin bude oslavován letí střemhlav k zemi. Vynikající Denzel Washington!!! ()

Olczyk

Je mo dobře, že tento filmový snímek dosti zásadním způsobem ukazuje jak alkohol a drogy ničí životy mnoha nevinným lidem. Denzel v roli záporáka naprosto skvĕlý. ()

Nolanofil

Ale áno, priznávam chviľkové znudenie, niekde uprostred príbehu, ale aj to že po haváriu lietadla, ktorého pád bol geniálne natočený, som sa výborne bavil a zvyšok filmu som si celkom užil. Denzel výborný, Goodman potešil a Zemeckis dokazuje že do starého železa ešte nepatrí. ()

Erik7595

Mohla to byť pôsobivá dráma. Kvality režiséra mi to potvrdzovali a Denzel Washington je skvelý herec, tak čo sa stalo? Začiatok mal parádny rozbeh a následná scéna havárie patrí k najlepšie spracovaným haváriam lietadla, čo som vo filme doteraz videl. Až sa mi zvýšil tep a behal mi mráz po chrbte. Bohužiaľ pre mňa to bol vrchol filmu, ktorý nebol následným dianím prekonaný. Nebyť zvytočných dejových liniek - postava drogovo závislej postavy, ktorú hrala Kelly Reilly- ktorá mne osobne pripadala zbytočná a príliš nepodstatná pre film, výsledok by bol lepší. Mohol byť The Flight pôsobivou drámou, vnútornou sondou do duše chronického alkoholika, ak by sa viac zameral na hlavnú postavu. Navyše ma to začalo asi v polovici stopáže celkom nudiť, problémom bola asi dĺžka filmu. Dejovo sa to nejako zaseklo a prešlapovalo na jednom mieste. Slušný, ale ničím výnimočný film, ktorý vidieť podruhé rozhodne nemusím. Denzel Washington herecky dobre stvárnil svoju postavu, ale na nomináciu na Oskara to podľa mňa nebolo. 3* ()

jilda

Až na ten moralizující a neuvěřitelný závěr moc dobrý film. Rolička Johna Goodmana není velká, ale nezapomenutelná. ()

Jaroslaf

Asi nikdo neumí tak sugestivní letové scény jako Robert Zemeckis. Nástin byl pro mne již v Trosečníkovi, zde to dotáhl k atmosférické dokonalosti. Obrácení airbusu vzhůru nohama může působit absurdně, ale nejvíc mne na tom těší, že je to skutečné možné. Denzel si zkrátka umí vybírat role a alkoholického pilota jsem mu bez potíží věřil. Potěší taky dealer kokainu vyznávající Pink Floyd, v podání skvělého Johna Goodmana. Jeho role v Big Lebowskim je oproti tomuto filmu jen slabý odvar. Silný film o tom, že i když konáte dobro pro blaho společnosti a lidstva vůbec, oni vás stejně nakonec zadupou do země kvůli malicherným potížím. ()

Vesecký

První půlhodina výborná, ale zbytek klasická holywoodská nuda zpestřená opět klasickým závěrem, kdy Washington uronil slzičku, když se ho syn zeptal "kdo jsi"... A jistě uronili mnoho slz američtí diváci, ale na mě tyhle hloupé závěry filmů rozhodně nejsou. No, ještě k ději - ten v podstatě od chvíle, kdy Whip opustil nemocnici, byl omezen pouze na konstatování, že pilot byl alkoholik - a co s tím? ()

barteca

Dobří holubi ...... čili alkoholová závislost.v americké verzi čili vše je Boží záměr, halleluja ! D.Washington stejně dobrý jako Menšík. Nejvíce ční z filmu J.Goodman . K pětce chybí jenom chlup. ()

jorgus

velmi dobry netradicni pribeh, ktery me chytil od zacatku do konce..denzel a don jsou mymi oblibenci tak smele do toho:) ()

Game90

Pre mňa dráma s veľkým D...príbeh pilota ktorý má problémy s alkoholom a drogami.... lietadlo ktoré ovládal dostane poruchu a havaruje....opletačky môžu začať.... ()

Meteorista

Zemeckis nám předkládá čistokrevné nefalšované drama. A jde mu to dobře. Z velké části taky díky zase jednou výtečnému Denzelu Washingtonovi. A skvělému soundtracku. Problém s alkoholismem je Denzelem podán bez sebemenšího kobrtnutí a celý film díky tomu působí děsně "příjemně" a civilizovaně. Navíc výborný závěr dodává filmu na pozitivnosti a naprosto dotahuje příběh do zdárněho konce. ()

zahadum

Ok všetko v poriadku..Zemeckis je ako Cameron ...hrá sa s hračkami a potom sa vráti a natočí film..normálny film ..herci..kamera..klapka..make up atď....začiatok nemá chybu...tak natočené problémy s lietadlom som ešte nevidel..a to ma táto téma vážne zaujíma...všetko zatiaľ v poriadku....zhrnieme si to...špičkový pilot po pár dňoch naložených v liehu...po noci pred osudovým letom naložený nielen v liehu ale...no trošku mu aj " snežilo " má krátky rutinný let za zlého počasia..ktoré zvládne ľavou zadnou...porucha lietadla ale spôsobí,že lietadlo je neovládateľné....pilot spraví veľmi riskantný manéver ktorý ale hravo zvláda a má celý čas situáciu pod kontrolou...lietadlo však núdzovo pristane...vyžiada si to 6 obetí...pardon vlastne len 4....dvaja sú členovia posádky a to je skorej brané ako pracovný úraz ( nejak tak to skutočne je ) takže....zo 102 ľudí to prežije 96.....ale....pilot je potrestaný a dokonca uväznený !!! aj keď vyšetrovanie NTSB preukázalo ,že na simulátoroch to nikto z 10 testovaných pilotov nezvládol..a tým pádom náš " ožrala " pilot zachránil 96 ľudí...nebyť jeho tak zahynie možno celá osádka lietadla...divný a blbý film...logika a zdravý rozum je v háji ....škoda...tri hviezdy dávam....jedna za špičkový začiatok....jedna za Goodmana ( rieši problémy ) jedna jednoznačne Denzelovi....mal to ťažké vďaka blbému námetu ale zvládol to bravúrne a jeho stavy som mu veril. ()

jasanka

Film, ve kterém jde vlastně o něco jiného, než o samotný let. Drama je nenásilně prokládáno povedenými vtípky a také ty vážnější pasáže jsou propracovány tak, že působí naprosto přirozeně. ()

Košoun

Nevím jak ten film vhodně okomentovat. Jedná se o velice silné téma se skvělým Denzelem Washingtonem v hlavní roli. Pokud máte alkoholismus v rodině či vám nějak zásadně zasáhl do života, není to nejveselejší podívaná. Osobně jsem měl celý víkend po pátečním zhlédnutí slušnou depku, ale o tom ten film je. O emocích. ()

frolish

Mal som trochu problem prehltnut ten koniec, vzhladom na predosly vyvoj postavy, inak by to asi bolo za 5. Ako viaceri vytykaju, Let sice v druhej polovici spomaluje na tempe, no moju pozornost si bez problemov udrzal velkou zasluhou vdaka famoznemu Denzelovi Washingtonovi. Co sa tyka scenaru, rezie a drvivej vacsiny hercov je to prvotriedna zalezitost. Aj John Goodman pobavil. ()

KOZEL84

Po šikovné přistávačce následuje ukrutně nudná a natahovaná hodina a půl zlitého a napudrovaného Denzela,který vypadá nalitě jen když se válí po zemi.Pak příjde půlminutové dojetí a šmitec.Tenhle Trosečník se Zemeckisovi nepoved. ()

K0L1K

Jsem příjemně překvapen. Čekal jsem podrobné vyšetřování leteckého neštěstí, názory médií a veřejnosti, ale místo toho přišel život jednoho alkoholika, který dokázal překonat sám sebe. Celý film táhne jeden herec (Denzel Washington), což si myslím, že u takového snímku je důležité. Každý musí svojí závislost porazit sám s podporou svých přátel a blízkých. Konec mi přišel opravdu výborný, kdy člověk může svůj život jedinou odpovědí vést úplně jiným směrem. Zde tento snímek opravdu vyniká a já si říkám kolik lidí má takovou kuráž udělat toto zásadní rozhodnutí (sám nevím, jestli bych to dokázal). Nakonec můžu jenom dodat, že natočení celé letecké havárie je opravdu povedená, i když trochu přitažené za vlasy. Hezkých 85%. ()

dawe787

Tak na pořádnou akci a jízdu nečekejte, protože to Vás čeká jen první třetinu filmu maximálně, pak se jedná spíše o psychologické drama a vyšetřování vyuzlené soudem. Přesto dávám za 4 i přes nataženou minutáž. ()

Zemeckis a miniaturní druhá světová

Zemeckis a miniaturní druhá světová

20.06.2017

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

Kdo si zalétá s Denzelem?

Kdo si zalétá s Denzelem?

29.09.2011

Robert Zemeckis konečně učinil rozhodnutí. Věděli jsme, že se po rozpačitých reakcích na své animované pokusy nakonec vrátí k „živé akci“. Byl spojován se spoustou projektů, ale nakonec definitivně… (více)

Zemeckis na lovu mořských příšer?

Zemeckis na lovu mořských příšer?

29.07.2011