Politický thriller Kapitál nás zavádí do prostředí nejvyšších finančních kruhů v době světové finanční krize. Vypráví příběh o nezastavitelném vzestupu Marca Tourneuila (Gad Elmaleh), poníženého sluhy Kapitálu, který se stane jeho nezpochybnitelným pánem. Jako nový ředitel největší evropské banky Phenix dokáže Marc překonat všechna úskalí vysoké finanční politiky – nutné propouštění, násilný pokus o převzetí ze strany amerických klientů i intriky svých kolegů a podřízených. Jakou ale člověk musí za takové vítězství zaplatit cenu? Odvěký příběh o vlivu moci a peněz na člověka v režii francouzského buřiče Costy-Gavrase. (Artcam Films)

camomilla

Kapital je presne tim snimkem, kdy traier je lepsi nez film. Tesila jsem se na napeti a ukazku spiny, tajemstvi a intrik z nejvyssich bankovnich pater. Bohuzel se dostavil pouze pribeh o tom, co vsichni vime. Ocekavala jsem alespon prekvapeni z linky s "modelkou", ale nedockala jsem se. Prumer, ale protoze trailer je lepsi, tak za dve. ()

vito_s

"Peníze jsou jako mléko na plotně, musí se neustále hlídat, aby neutekly." Jo a taky silnější pes mrdá. ()

kodwin

Laciné jako francouzské bankovnictví. Prostě frantíci nejsou bankéři jako amíci, ačkoliv si to nepřiznají. Těžko uvěřit, že jim takto vypálí rybník. A to ten všudypřítomný americký byznys fakt nemusím ... ()

Montmorency

Určitě by byl režisér radši, kdyby bankovní krize nechala na sebe ještě chvilku čekat, protože pak by mohl tímto filmem, na kterém 10 let pracoval, udělat pořádný dojem....Ale i tak je to skvělá zábavná satira, ze které až mrazí :-) ()

TeeToTaller

Je to hra, možná nefér a krutá hra, ale velkolepá hra. Nikdo nemůže vystoupit a říct - už nehraju... Ohromující přehlídka snobství, slizounství a intrikářství, která mě bavila. Jen mi dost vadí ty směšné prostřihy prezidentových myšlenek, jež ničí celkový dojem a atmosféru jinak poměrně příjemného, ale zároveň "nasrávacího" filmu. ()

DavidAAAA

Film naprosto o ničem, zbytečný, plytký, s vrcholně trapnou závěrečnou scénou. Kvalita jako by vypadla ze seriálů TV Nova. Kouknul jsem na to na základě skvělých recenzí zdejších předních přispěvatelů, ale asi holt sáňkuju na jiným kopci. Protože film, kterej na minutu něčeho zajímavýho zabije dalších pět minut naprostejma nesmyslama, je nejspíš umělecký, ale nekoukatelný. Vrcholná nuda a sorry, pokud to mělo někoho vyburcovat, aby nesnášel bankéře a jejich metody, tak je třeba diváky nejdřív vzbudit a ne uspat nudou. Rovněž prkenné a slabé herecké výkony určitě nenadchnou. 20% ()

Honzyg odpad!

Bez nápadu, bez chuti, beze smyslu. Mělo to být pobuřující a není. Mělo to být zábavné? Není. Strhující to asi ani být nemělo. A tak chybí důvod, proč se na Kapitál podívat. Že je na ČSFD v červených číslech byl důvod pro mě a prokázal se jako absolutně nedostatečný. Koncentrovaná nuda. ()

Letní filmová škola se blíží

Letní filmová škola se blíží

20.07.2013

Programovou osu letośní LFŠ tvoří šest základních sekcí, které vyváženě pokrývají všechna témata festivalu: Fokus (tentokrát profil portugalské kinematografie), Inventura, Spektrum, Visegrádský… (více)