Přišel jsem, viděl jsem, nezklamal jsem se. České tragikomedie se množí jak houby po dešti, ale je to náš kraj a náš mrav, tak co si stále vymývat mozky Hollywoodem. Máme výborné herce (tady Balzerová, Stašová a další) a dokáží pobavit a dát postavě to co očekáváme. Jsme tady, žijeme tady a toto jsou příběhy všedního života. A že se třeba Vetchý už nevyhrabe ze svých "fotbalových" rolí, je také dobře, sedí mu to.(29.10.2012)

Velká škoda, že film, který mohl být skvělým dramatem je komedií s dramatickými prvky anebo je to naopak? Každopádně ale hezký český a celkem milý film, který nabízí různé pohledy na lásku. Některé pasáže jsou papírově nalinkované, ale ve výsledku to zas až tolik nevadí. Přirozeně zahrané, pěkně nasnímané a česko div se: Product Placement nijak neotravuje...(3.1.2014)

"stylově" na Valentýna (ehm) v kině na filmu s takovým názvem byv příjemně překvapen svižným rozjezdem a chroupav písek mezi zuby při každém makrozáběru na forda charouze nebo nokii, popadal jsem se místy za břicho smíchy v kontrastu s obracením očí vsloup při několika nepovedených scénách a hereckých výkonech... pro ty, co nerozumí předchozímu souvětí (a mně to zpětně taky dalo celkem práci pochopit, co jsem napsal), mám jednoduché sdělení: je to snímek plný kontrastů, zábavy, smutku a romantiky, ale bohužel i product placemenmtu, bez něhož už se bohužel asi české filmy v tomto století neobejdou, pokud se v našem státě něco významně nezmění směrem k podpoře duševní stravy občanů... sečteno, podtrženo, film si užijete, pokud trochu vypnete a necháte se bavit. a jelikož mám teď celkem absťák po kině a nemám pořádně s čím srovnávat, dám možná trochu alibistických 70%(14.2.2012)

Překvapení roku. Žádná pecka, ale od propadáku je to ještě o nutný kus dál. Nejvíc překvapuje Aneta Krejčíková, jejíž proměna od striptérky z Poupat je nevídaná. Jenom možná škoda, že se tvůrcům "nepovedlo" angažovat do role cikána skutečného Roma, Maciej Cymorek je jen plakátový Rom(eo). Film drží nad vodou kumšt Petra Nárožného, naopak Balzerová pro mě představovala zklamání (což je předurčeno těmi drogami). Vetchý a jeho další debílek, Stašová opět jako domina. Vyhodit Hrušinského, který si Ulicí zkazil kariéru!(3.11.2012)

Film o předsudcích vůči ostatním v komediálním pojetí. V podstatě se této tragikomedii dá plno věcí vytknout, ale přesto se mi jeví vtipně a sympaticky, asi díky tomu nadhledu. Sice je dost možné, že se jedná o komerční film s klišé vtipy (...a product placement už se stává asi povinností každého českého filmu, ale co no...), ale je to "jen" komedie a svůj účel splnila, protože jsem se opravdu zasmál... Sice je fakt, že kdyby to režíroval někdo jiný, mohlo by to dopadnout asi o něco lépe. Postavám jsem né vždy věřil, někdy to působilo už dost nereálně (za což podle mě herci nemohli, protože většina z nich hrála skvěle - hlavně Simona Stašová) a se závěrem by se dalo pohrát taky lépe, ale čert to vem... :) Na čisté 4* to asi není, ale díky opravdu pěkné myšlence, je přesto dám. Celkový dojem je výborný a rozhodně to řadím mezi nadprůměrné české komedie. Sice nic nového, ale zábavných oddychovek není nikdy dost... :) PS. Po přečtení pár ext. recenzí se fakt nestačím divit. Rozhodně netvrdím, že v nich není kus pravdy, ale takhle do hloubky přemýšlet o komedii by mě ve snu nenapadlo... :) Sedět v kině a říkat si proč tahle postava dělá tohle, když v normálním životě by to neudělala? No nevím, ale s kritikem do kina bych fakt někdy chtěl jít... :)(27.1.2012)

• - Aneta Krejčíková se na roli nevidomé Marušky připravovala například tréninkem s vodící fenkou, která si ve snímku také zahrála, nebo dlouhými rozhovory se její majitelkou, jež se výcviku slepeckých psů věnuje. (Olík)

• - Dědeček (Petr Nárožný) se s vnučkou Maruškou (Aneta Krejčíková) v televizi dívá na film Ostře sledované vlaky (1966). (Snorlax)

• - Po televizní premiéře snímku byla Aneta Krejčíková v jednom rozhovoru dotázána, zda se dívala. Přiznala, že ano, ale jelikož je velmi sebekritická, výsledek je příliš nepotěšil. (Olík)