• Katullka

Odpad kam se podíváš. Česká televize a trapasácký producplacementy. Projďeme se s REDkou bez stativu. Udělejme si bordel v tom, co teď vlastně hýbe českou společností. Zakončeme to Romem, co není Rom. Slepicí co je slepice. Buznou co to do zadku rád má a super čuper odporným filmem plných odporných momentů. NE! Tohle fakt NE! Cieslar by se měl vrátit k nacistickým televizním filmům a nechat vše na pokoji. Heil.(17.6.2013)

Čekal jsem ledacos ,protože ujetých českých filmu je až až,ale tohle si myslím byl celkem citlivý film o lásce v různých podobách a bylo tu i více témat ze kterých by se dal udělat samostatný film ,který by měl co říct,alespoň já si to myslím :-) Např.: Slepota Marušky,diskriminace,strasti Libušky atd.Ještě bych chtěl říct,že bylo fajn od Anety Krejčíkové,že svoji roli nepřehrávala,ale zvládla jí přirozeně aniž by divák musel pořád řešit,že takhle přeci by se indisponovaný nechoval atd.Za mě tedy celkově 75% a čtyři hvězdy.(27.12.2014)

Film o předsudcích vůči ostatním v komediálním pojetí. V podstatě se této tragikomedii dá plno věcí vytknout, ale přesto se mi jeví vtipně a sympaticky, asi díky tomu nadhledu. Sice je dost možné, že se jedná o komerční film s klišé vtipy (...a product placement už se stává asi povinností každého českého filmu, ale co no...), ale je to "jen" komedie a svůj účel splnila, protože jsem se opravdu zasmál... Sice je fakt, že kdyby to režíroval někdo jiný, mohlo by to dopadnout asi o něco lépe. Postavám jsem né vždy věřil, někdy to působilo už dost nereálně (za což podle mě herci nemohli, protože většina z nich hrála skvěle - hlavně Simona Stašová) a se závěrem by se dalo pohrát taky lépe, ale čert to vem... :) Na čisté 4* to asi není, ale díky opravdu pěkné myšlence, je přesto dám. Celkový dojem je výborný a rozhodně to řadím mezi nadprůměrné české komedie. Sice nic nového, ale zábavných oddychovek není nikdy dost... :) PS. Po přečtení pár ext. recenzí se fakt nestačím divit. Rozhodně netvrdím, že v nich není kus pravdy, ale takhle do hloubky přemýšlet o komedii by mě ve snu nenapadlo... :) Sedět v kině a říkat si proč tahle postava dělá tohle, když v normálním životě by to neudělala? No nevím, ale s kritikem do kina bych fakt někdy chtěl jít... :)(27.1.2012)

Tak zde se mi potvrdilo, že bych neměla házet všechny české filmy do jednoho pytle. Jasně vím, že existují světlé výjimky, které zachraňují většinu těch špatných filmů(a že jich není málo), ale zdá se mi jako by se rok od roku česká kinematografie měnila trochu k lepšímu. Snad se mi to teda nezdá jenom proto, že ve většině z nich hraje buď Simona Stašová či Ondřej Vetchý a nebo jiný geniální herec, ale proto, že se i scénáře lepší. Rozhodně stojí tento film za shlédnutí a jak tu padlo v jiných komentářích, že do kina by byla škoda jít tak to si nemyslím. Moc hezký a vtipný příběh - matka plná předsudků se snaží převychovat syna - gaye , babička, která hulí a to že ve velkém a dokonce dealuje, slepá holka co žije hudbou a touží po normálním životě či již zmiňovaný zamilovaný gay. Krásnej příběh opravdu! "Správně vidíme jen srdcem. Co je důležité je očím neviditelné." - Exupéry(3.2.2013)

Rád si koncom týždňa zalistujem v lesklých týždenníkoch aby som si vychutnal zaujímavé príbehy, rozhovory, reportáže, opisy. Rituál, nespočívajúci ani tak v učení sa ako vo vychutnaní si štýlu, užití si príhod, ktoré sú vo svojej všeobecnej schéme plus mínus známe, no dobre napísané si zaslúžia i opakovaný pohľad. A keď si ho aj nezaslúžia, aspoň sa dá nad nimi krásne rozčúliť. Podobne na mňa zapôsobila ja Láska je láska, film, ktorý si titul opajcol z česko-slovenského distribučného názvu strašieho filmu Lucasa Moodyssona "Fucking Åmål". Dej je posplietaný z dojemno-smiešno-kruto-sladkobôľnych príbehov o dôchodcoch, trpiacich Parkinsonom, ktorých jediným východiskom je fajčenie marihuany, o slepých láskach, o trápeniach cigánskej menšiny a jej podiele na tom ako ju vníma väčšinové okolie, o znovuobjavení jedinej a pravej- totiž tej prvej lásky, o svedectvách, vyrovnávajúcich sa s inou sexuálnou orientáciou potomka, reportáží o nástupe dominatných, dravých žien a ich menej zarábajúcich partneroch a tak. Jednoducho všehochuť toho, čo predostierajú v dnešných časoch médiá ako to pravé orechové, čo trápi spoločnosť. To nebol realistický odraz skutočnosti, ale vyfabulovaný odraz reportáží zo zmienených lesklých magazínov. A ako ilustrácia k nim ujde.(6.5.2013)

• - Několik scén se odehrává v FKK Sauna Klubu Praha, kde se ovšem ve skutečnosti prostitutky pohybují zcela nahé, tedy bez bílých županů. Ty nosí pouze návštěvníci podniku. Z důvodů, aby film zůstal mládeži přístupný, jsou tedy i herečky v těchto scénách oblečeny do županů. (mibara)

• - Debutující Maciej Cymorek, který ztvárnil postavu romského chlapce Marka, je spolužákem zpěvačky Ewy Farné. (Olík)

• - Režisér Milan Cieslar podle svých slov chtěl navázat na snímek Duše jako kaviár (2004), který je jeho srdci velmi blízký. (Olík)