Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Osmnáctiletá Maruška žije se svým dědečkem Vlastimilem, touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku, jakou zatím zná jen z filmů. Svého vysněného prince skutečně potká. S Markem prožije krásné prázdniny, první milostné dobrodružství, ale také první zklamání... To, že pravá láska nikdy neodkvete, zjišťuje i Maruščin dědeček Vlastimil. Po letech potkává svoji dávnou lásku Libušku. Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. Je to láska s vůní marihuany. Vtipná a svérázná důchodkyně Libuška totiž na stará kolena propadla této léčivé bylině... Honza je Maruščin soused i nejlepší kamarád. Je přistižen svou matkou Zdenou, jak se líbá v autě s mužem. Úspěšná manažerka se však nehodlá smířit se synovou orientací. Rozhodne se ho předělat na „normálního kluka“. To ale přináší jen spoustu komických situací. Aspoň, že Honzův táta Karel má pro syna pochopení. Karel je bývalý ligový fotbalista, dnes už jen údržbář na stadionu. Žije vedle své dominantní manželky život ušlápnutého muže, který se jednou za čas, když je pod vlivem alkoholu, odhodlá k neúspěšné domácí vzpouře... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Recenze (428)

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Tak je to především komedie, šmrncnutá romantikou a částečně i tím dramatem. Z hlediska humoru film boduje. Některé vtipy jsou trochu jednoduššího a prvoplánovějšího charakteru, ale to překvapivě vůbec nevadí, protože fungují téměř maximálně (snad kromě trapně vyhuleného kamaráda Libušky). Horší je to ale s vážnějším podtónem, který se vlastně ozývá až směrem ke konci a trochu k té nastolené pohodové atmosféře nesedí. Nejhorší je to s romantickou linkou, která může oblbnout snad jen zamilované náctky. Nadpřirozená postava Marka (ne, tohle opravdu není reálný muž z masa a kostí) je dost mimo a třeba u scény, kdy uprostřed líbačky popadne kytaru a začne hrát Kometu (nic proti písničce, tu mám moc rád) jsem málem začal zvracet (ale tvůrci se snažili postihnout co nejširší diváckou obec a tímhle evidentně mysleli na ty tucty romantických nanynek, které si pomyslí: "Ach jo, proč já taky nemám takovýho kluka?!"). No a s tím cikánským podtextem mě film taky dost naštval (protože pozor diváci, nebuďte rasisté, všichni přece nejsou stejní). Co se týče herců, musím na prvním místě zmínit Anetu Krejčíkovou, u které jsem nejdřív ani nevěřil, že je to ona; když si v hlavě promítnu její působení v Ulici či prostitutku z taktéž nových Poupat, napadá mě, jakým talentem tato mladá česká herečka disponuje a zbytečně jím mrhá na špatných rolích (na hraní nevidomých si ve filmech dávám velký pozor a ona mě opravdu přesvědčila). Kromě ní se mi ještě líbili zkušení herci Nárožný, Balzerová, Stašová, Vetchý a zklamali nedůvěryhodní Petr Vančura a Maciej Cymorek. A tak by mohlo jít o relativně slušnou komedii nebýt nádivky v podobě klišé a tuctových, nedůvěryhodných scén, které film sráží do průměru. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Příjemně se koukalo na to, jak láska dokáže udělat různý uzlíky v životě každého z nás a nemusí se jednat o vztahovou lásku, ale i mateřesku a nebo dokonce i psí a nebo i o lásku k fotbalu, že Ondřeji ? Když si tedy odmyslím, že Ondra si udělal z dalšího filmu propagaci jednoho zoufalýho klubu z Letný, nemám příliš co vyčíst. Film umí pracovat s pozitvní náladou i romantikou, má kvalitní dialogy a velmi sympatický herecký obsazení. Petra Narožnýho s Ondřejem mám moc rád, jedne umí skvěle načasovat vtip a druhý se svým emotivním herectvím dokáže v roli jednodušího chlapíka vždy zaperlit. Nejpříjemnější překvapení pro mě byla Anetka, její herecký výkon byl opravdu velmi reálný a byla z něj cítit příprava na roli, čehož si velmi cením. Film není vysloveně postaven na jednom typu typu žánru, hezky se tam všechno prolíná, aby co nejvíc připomínal život. ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Andělé, zvlášť ti černí, nejsou bezpohlavní bytosti, protože umí plodit malé Maradony. To je zásadní poučení z tohoto snímku. Já jsem se tedy skvěle bavil při maminčiných metodách léčení homosexuality svého syna či tatínkově úžasně vzdorovitém podpantofláctví, ale ta dramatičtější linie příběhu mě nechávala poměrně chladným. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

NIKDY NEVÍTE, KDY VÁS POTKÁ TO NEJVĚTŠÍ ŠTĚSTÍ.... /// ,,Přece nejseš nějakej teplouš!“.. ,,Já to tak prostě cítím.“ …Přírodě neporučíš. A jak to tak vypadá, mohlo by to bejt snad i vtipný! (né zjištění, že mladej je buzna, myslím film…) Slepá holka se zelenejma očima, Eliška dokazující, že furt patří do filmu a né do eLDéeNky (ta zřejmě ještě přežije nejednoho kardiaka!), máma která ví jak na to (Simono, umíš bejt parádně šílená!), Heduš (ta by se dala klidně vynechat, ale má hodně předností…), horňák Hrušínskej (jestli von nebude drobátko trapnej) a Ondra (kurva, tys měl bejt fotbalista!). A všichni se tak optimisticky motaj kolem lásky (zapomeň na Dánský bizarnosti), jako že i handicapovaní můžou žít jako ostatní (tož, ale kurva to už víme) a než začnou řešit píčoviny (černej otec, černý dítě), tak se mi to moc líbí. Dovolím si (odborně) tvrdit, že Milan Cieslar natočil zajímavej film, kterýmu škodí dramatická nevyváženost scénáře (pičo, ty seš odborník, Bartoško, čteš to?!). Ale jinak souhlas – konečně jinej českej film! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Dneska už u mě má před manželkou přednost i záznam finále Madarskýho poháru. 2.) Tanga nekupuju, páč je v nich zima. 3.) Zjistím, že O.Vetchý by mohl hrát ve filmu ,,O stříbrný partě z Chile“ všechny hráče (a možná i ty Brazilce!). 4.) I am sorry, i am lesbian. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na český film vždy jen s pozitivní náladou. On Vám jí pak s radostí vrátí. Nicméně se mi už teď podruhé stalo, že film přesně nevěděl, co chce. Zda-li být zdařilou komedií se vším všudy a nebo dramatem, který má vyvolat ranec emocí. Pamatuju si Muži v naději a stejně na tom je i tento film. Herci předvedli parádní výkon, dramatický příběh se řadí mezi ty zvláštnější a komediální vsuvku perfektně předvedl Ondra Vetchý. Celkově vzato je Láska je láska velice hezký film, jen ukazuje realitu v té krušnější formě, a to přesně nevím, jestli od komedie požaduji. Respektive nevím, co film chce být dřív. Komedií a nebo dramatem? ()

Galerie (35)

Zajímavosti (10)

  • Několik scén se odehrává v FKK Sauna Klubu Praha, kde se ovšem ve skutečnosti prostitutky pohybují zcela nahé, tedy bez bílých županů. Ty nosí pouze návštěvníci podniku. Z důvodů, aby film zůstal mládeži přístupný, jsou tedy i herečky v těchto scénách oblečeny do županů. (mibara)
  • Ve filmu se objevují také skuteční zaměstnanci OVB. Ve scéně, kdy filmová ředitelka (Simona Stašová) telefonuje, se coby ukrajinská uklízečka ve filmu objevila zemská ředitelka společnosti. Nespokojeného klienta z úvodu filmu pak ztvárnil předseda představenstva OVB. (ČSFD)
  • Aneta Krejčíková se na roli nevidomé Marušky připravovala například tréninkem s vodící fenkou, která si ve snímku také zahrála, nebo dlouhými rozhovory se její majitelkou, jež se výcviku slepeckých psů věnuje. (Olík)

Reklama

Reklama