Film o předsudcích vůči ostatním v komediálním pojetí. V podstatě se této tragikomedii dá plno věcí vytknout, ale přesto se mi jeví vtipně a sympaticky, asi díky tomu nadhledu. Sice je dost možné, že se jedná o komerční film s klišé vtipy (...a product placement už se stává asi povinností každého českého filmu, ale co no...), ale je to "jen" komedie a svůj účel splnila, protože jsem se opravdu zasmál... Sice je fakt, že kdyby to režíroval někdo jiný, mohlo by to dopadnout asi o něco lépe. Postavám jsem né vždy věřil, někdy to působilo už dost nereálně (za což podle mě herci nemohli, protože většina z nich hrála skvěle - hlavně Simona Stašová) a se závěrem by se dalo pohrát taky lépe, ale čert to vem... :) Na čisté 4* to asi není, ale díky opravdu pěkné myšlence, je přesto dám. Celkový dojem je výborný a rozhodně to řadím mezi nadprůměrné české komedie. Sice nic nového, ale zábavných oddychovek není nikdy dost... :) PS. Po přečtení pár ext. recenzí se fakt nestačím divit. Rozhodně netvrdím, že v nich není kus pravdy, ale takhle do hloubky přemýšlet o komedii by mě ve snu nenapadlo... :) Sedět v kině a říkat si proč tahle postava dělá tohle, když v normálním životě by to neudělala? No nevím, ale s kritikem do kina bych fakt někdy chtěl jít... :)(27.1.2012)

Další z našich vážných komedií, na které snad máme patent. Ústřední linií je příběh nevidomé dívky, která se šťastně i nešťastně zamiluje a okolo ní běží svět minipříběhů, ve kterém láska kvete v každém věku a bez rozdílu pohlaví, i když jí není vždy přáno. U hlavní linky jsem se moc nezasmál, což ovšem neberu jako handicap, a u těch vedlejších jsem se naopak usmíval dost, což je samozřejmě plus. Plusem jsou i herecké výkony a vedle osvědčených harcovníků tu vyniká Aneta Krejčíková. Vlastně jediné, co mi vadilo, byla ta antirasistická struna. Možná, že kdyby nám nebylo neustále podsouváno, jací strašní xenofobové jako národ jsme, díval bych se na ní jinak, ale takhle mi to docela lezlo na nervy. Láska je láska ovšem i tak zůstává vynikajícím filmem. 85%(11.12.2013)

Velká škoda, že film, který mohl být skvělým dramatem je komedií s dramatickými prvky anebo je to naopak? Každopádně ale hezký český a celkem milý film, který nabízí různé pohledy na lásku. Některé pasáže jsou papírově nalinkované, ale ve výsledku to zas až tolik nevadí. Přirozeně zahrané, pěkně nasnímané a česko div se: Product Placement nijak neotravuje...(3.1.2014)

Na komedii je to místy dost smutné, nebo možná hořké, ale budiž. Jelikož jsem nedávno viděl Líbáš jako ďábel, může tento film pro mne být v rámci nových českých komedií jedině pozitivním zážitkem. Ne že by to bylo dokonalé dílo, myslím, že to chtělo větší tempo, scénář sice místy předvídatelný (ale který není ?), ale herecké výkony byly vesměs dobré a několikrát jsem se doopravdy upřímně zasmál. A také fandím Milanu Cieslarovi, poněvadž jeho filmy bývají nezaslouženě kritikou haněny a diváky opomíjeny. Takže to jsou poctivé tři hvězdy, možná i tři a půl.(12.11.2012)

"stylově" na Valentýna (ehm) v kině na filmu s takovým názvem byv příjemně překvapen svižným rozjezdem a chroupav písek mezi zuby při každém makrozáběru na forda charouze nebo nokii, popadal jsem se místy za břicho smíchy v kontrastu s obracením očí vsloup při několika nepovedených scénách a hereckých výkonech... pro ty, co nerozumí předchozímu souvětí (a mně to zpětně taky dalo celkem práci pochopit, co jsem napsal), mám jednoduché sdělení: je to snímek plný kontrastů, zábavy, smutku a romantiky, ale bohužel i product placemenmtu, bez něhož už se bohužel asi české filmy v tomto století neobejdou, pokud se v našem státě něco významně nezmění směrem k podpoře duševní stravy občanů... sečteno, podtrženo, film si užijete, pokud trochu vypnete a necháte se bavit. a jelikož mám teď celkem absťák po kině a nemám pořádně s čím srovnávat, dám možná trochu alibistických 70%(14.2.2012)

• - Několik scén se odehrává v FKK Sauna Klubu Praha, kde se ovšem ve skutečnosti prostitutky pohybují zcela nahé, tedy bez bílých županů. Ty nosí pouze návštěvníci podniku. Z důvodů, aby film zůstal mládeži přístupný, jsou tedy i herečky v těchto scénách oblečeny do županů. (mibara)

• - Eliška Balzerová prošla během natáčení tzv. „huličskou osvětou“, během které jí bylo předvedeno, jak se balí a správně drží joint. Jen místo mariuhany kouřila voňavý tabák. (Fenk)

• - Ve filmu se objevují také skuteční zaměstnanci OVB. Ve scéně, kdy filmová ředitelka (Simona Stašová) telefonuje, se coby ukrajinská uklízečka ve filmu objevila zemská ředitelka společnosti. Nespokojeného klienta z úvodu filmu pak ztvárnil předseda představenstva OVB. (Zdroj: ČSFD.cz)