• Marthos

Film, který zcela vyhovuje současnému stereotypnímu divákovi, prahnoucímu po povrchní zábavě a (ne)umění. Cieslar nejspíš sám neví, čím chce příběh být, zda veselým, romantickým nebo vážným a tak raději střídá všechny tři polohy. Pro jistotu. Slepá dívka (Krejčíková), její homosexuální kamarád (Vančura), romský nápadník (Cymorek), dědeček (Nárožný) s dávnou láskou (Balzerová), která se mezitím stala nejstarší dealerkou marihuany v Čechách, uzurpátorská manažerka (Stašová) a její stoický manžel, milující fotbal (Vetchý). Jedna karikatura vedle druhé. Kam se poděla ta realita, vážení?(18.1.2013)

Hodně listí opadalo od doby, kdy jsem posledně zhlédnul těhotnou Esmeraldu. Esmeralda revival byla fajným, poklidným a humorným snímkem, jež nepostrádal hlavu a patu. Osobně, jsem byl "velice" rád, že jsem po letech opět viděl znak milionářské OUFAUBÉ :-D. A jak to tak v pohádkách už bývá, cigoš udělal kambek z UK a žili šťastně a vesele. 76%(17.3.2012)

Na komedii je to místy dost smutné, nebo možná hořké, ale budiž. Jelikož jsem nedávno viděl Líbáš jako ďábel, může tento film pro mne být v rámci nových českých komedií jedině pozitivním zážitkem. Ne že by to bylo dokonalé dílo, myslím, že to chtělo větší tempo, scénář sice místy předvídatelný (ale který není ?), ale herecké výkony byly vesměs dobré a několikrát jsem se doopravdy upřímně zasmál. A také fandím Milanu Cieslarovi, poněvadž jeho filmy bývají nezaslouženě kritikou haněny a diváky opomíjeny. Takže to jsou poctivé tři hvězdy, možná i tři a půl.(12.11.2012)

• NinadeL

Poslouchat Milana Cieslara ve fofu bylo skoro jako o život. Jak někdo může takto klesnout? Na každý pád máme novou skvělou dvojici romkom po česku. To jsou ty Romány pro ženy / muže, Ženy v pokušení / Muži v naději, Líbáš jako bůh / ďábel, Láska je láska / Život je život... Zkrátka filmy, které člověk nepotřebuje.(2.10.2016)

Bola to dobrá komédia? Veľmi nie! Bol to viac než len ďalší tuctový tuzemský kúsok? Rozhodne nie! Tak prečo 4 hviezdy? 1. Konečne viem kto je Aneta Krejčíková a je fakt pekná - chercher la femme. 2. Život je často priemerný aj banálny, a keďže film je o živote, často je nevyhnutne tiež priemerný. Tak mu tú priemernosť nemožno vyčítať. Proste to bolo o tom, že krása je subjektívna, láska neistá a šťastie prchavé. Len ten happy end tam byť nemusel, to robí film nevierohodným.(26.1.2012)

• - Režisér Milan Cieslar podle svých slov chtěl navázat na snímek Duše jako kaviár (2004), který je jeho srdci velmi blízký. (Olík)

• - Ve filmu se objevují také skuteční zaměstnanci OVB. Ve scéně, kdy filmová ředitelka (Simona Stašová) telefonuje, se coby ukrajinská uklízečka ve filmu objevila zemská ředitelka společnosti. Nespokojeného klienta z úvodu filmu pak ztvárnil předseda představenstva OVB. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Debutující Maciej Cymorek, který ztvárnil postavu romského chlapce Marka, je spolužákem zpěvačky Ewy Farné. (Olík)