Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

Igy007 odpad!

Tak teď Vám fakt teda nevim : jsem takový cynik, nebo mám jen silnou alergii na neomarxistikou propagandu ? Jediným světlým bodem byla hulibabka, jinak ale po shlédnutí zůstává na jazyku odporná pachuť Nutrasweet. ()

montel

Karel (Ondřej Vetchý) je bývalý fotbalista, který se na fotbal dívá už jen v televizi s pivem v ruce. Jeho manželka Zdena (Simona Stašová) přistihne jejich syna, jak se líbá v autě s jiným chlapcem a rozhodne se mu najít za každou cenu ženskou. Jejich sousedka Maruška (Aneta Krejčíková) je slepá, žije se svým dědečkem Vlastíkem (Petr Nárožný) a zoufale se touží zamilovat. To se jí splní, když se o ní začne zajímat rómský chlapec Marek (Maciej Cymorek)...Úsměvná romantická tragikomedie ze života a zároveň obrovské překvapení. Herci se velmi dobře poprali se svými postavami. Všechny zde ovšem převyšuje výkon Anety krejčíkové. 60% ()

Sallydvor

Po skouknutí tohoto filmu jsem z kina odcházela s pocitem, že se občas objeví i krásný český film. Vřele doporučuji. ()

BBrody

Krátce a výstižně....úžasný film. Eliška Balzerová je čímdál lepší no a Simona Stašová ta je samozřejmě zárukou kvalitního výkonu :) ()

ABC1

Nečekala jsem žádný zázrak, takže jsem byla mile překvapena výkony jak starých harcovníků, tak i mladých herců. Aneta Krejčíková opravdu výborná,.Matěj Cymorek také na debut velmi dobrý. Ondru miluju už léta, nedovedu si představit, že by se mi někde nelíbil. Jediné, co mně i kámošce vadilo až dožralo je smrt jedné z hlavních postav. Skoro v každém českém filmu natočeném po roce 1989 musí někdo "natáhnout bačkory". Už je to trochu nuda... ()

AndrewK39

Parádních 108 minut srandy. Skvělé obsazení, film je i přes svého komického ducha velmi přirozený. Jen mě občas obtěžovaly ty reklamy na finanční poradenství a podobně. ()

kacudzde

Příjemný tragikomický příběh o problémech s láskou, který naráží i na otázku homosexuality, rasismu a závislosti. Z herců výborná Balzerová, Stašová, Krejčíková a Vetchý. Vím, že český film je rád za každého sponzora, ale ta příšerně okatá reklama na Ford Charouz byla opravdu otravná. Viděno v kině 18.2.2012. ()

lapatata

Velmi dietní komedie, která se tváří, že by ráda předala nějaké poselství. Ale co si má divák odnést z filmu, ve kterém se dělá legrace ze stařecké demence? Autoři by evidentně rádi diváka poučili, že homosexualita je běžná a normální, ale paradoxně jsou to hlavně oni, kdo tu má nějaké předsudky, když sami nemají odvahu ukázat naplno ani gay-francouzáka. Na druhou stranu film přímo kypí laciným humorem, u kterého mi jako divákovi bylo doslova trapně. Například rádoby vtipné scény s perverzním Hrušínským si opravdu mohli odpustit a tím film zkrátit na snesitelnou délku. ()

wellfish6

Hezkej, milej filmík, kterej mi nebude dělat problém, když ho uvidím ještě jednou, dvakrát. Pět hvězdiček taky proto, že jsem nic nečekala a dostala dvě příjemně strávený hodiny. ()

Djflash

Název filmu je zároveň i jeho hlavním mottem. Snímek se snaží nenápadně připomenout, že jakmile jde o lásku tak nezaleží na věku, pohlaví, barvě pleti či zdravotních handicapech. Je celkem náročné, natočit romantickou komedii (zvláště v Čechách), ale musím konstatovat, že režisérovi Cieslarovi se to celkem povedlo. V Podstatě tu máme tři příběhy, které v průběhu filmu sledujeme. Scénář, není nejhorší jen je trochu nevyvážený. Během filmu jsem měl pocit, že vlastně nevím, jestli je to ještě komedie nebo už pokus o romantiku. To co film vyzdvihuje ještě výše, jsou výborné herecké výkony, především Simona Stašová a Ondřej Vetchý a také Petr Nárožný a Eliška Balzerová. Ti možná mohli dostat trochu vice prostoru. Celkově snímek působí příjemně a ukazuje, že láska je láska, i když cesta k ní může byt někdy velmi trnitá. ()

Tomiczekk

Nej herecké výkony - Vetchý, Stašová a Balzerová. Po dlouhé době koukatelná česká komedie 60% nějakej ten úsměv ze mě vykouzlila ()

TOPmoovie

velmi pekny film a hlbsou ambiciou. manzel a manzelka vyzeraju ako matka a syn. nezvladnute herecke obsadenie. casom si na to budete musiet zvyknut. ()

snikrs

Nedával bych to přímo jako komedii ale budíž . Zlákali mě herci co tam hrají ale jediný dobrý výkon byl od Anety Krejčíkové ta tu nevidomou slečnu zahrála dobře . ()

BruceTichac

Film bych hodnotil jako průměrnou komedii, v které hlavní hrdinové řeší problémy běžného života. Manželé Ondřej Vetchý a Simona Stašová - homosexualitu svého dospívajícího syna, dědeček Petr nárožný - první zamilování své nevidomé vnučky o kterou se stará. Co hodnotím jako nadprůměrné byl herecký výkon Ondřeje Vetchého, kterému role prosťáčka, ale správnýho chlapa opět sedla, podobně jako v Okresním přeboru. ()

Tomulka

Hezký film nic jiného se na tento film říci nedá. Vtipný je jen okrajově, srdcervoucí také jen okrajově, nějáké velké zvraty nejsou děj je celkem čitelný a tak jediné co zbývá jsou herecké výkony, které byli opravdu úžasné. Vetchý, Stašová předvedly své klasické výkony (vše myšlenov dobrém, protože od Stašové ani nic jiného než dokonalý výkon nečekám) ale stejně nejlepší je Nárožný a Balzerová. A úplně nej nej výkon předvedla Aneta Krejčíková ta si zaslouží obrovské uznání. díky těmto hercům byl film nejen že koukatelný, ale nakonec vykouzlil i nějákou tu emoci. ()

vade_mecum

jsem šokován nízkým průměrem dosavadního hodnocení toho snímku, z mého osobního pohledu NO COMENT, zbytek vyjadřuje mé hodnocení v počtu hvězdiček ()

Alvin

Pod otřepaným názvem se skrývá docela povedený film. Sice jakoby se nemohl rozhodnout, jestli bude spíš dramatem nebo komedií, ale zásluhou Nárožného, Vetchého a Stašové je to sympatická podívaná. ()

Naby

Bylo to super. Vtipny, zajimavy temata dotazeny az do konce. Jeden z nejlepsich ceskych filmu co letos davali. Celkem 4,2* ()