Komedie o lidech, kteří i přes nepřízeň osudu touží po pravém a láskou naplněném životě. Osmnáctiletá nevidomá Maruška (A. Krejčíková), která žije se svým dědečkem Vlastimilem (P. Nárožný), touží potkat svého prince a prožít romantickou lásku. To, že pravá láska kvete v každém věku, poznává i Maruščin dědeček, který potkává svoji dávnou lásku Libušku (E. Balzerová). Jsou jako dva mladí zamilovaní blázni. I Maruščin kamarád Honza (P. Vančura) si už někoho našel – zamiloval se do svého mladého kantora. To ale není po chuti jeho dominantní matce a úspěšné manažerce Zdeně (S. Stašová), která si usmyslí, že to tak nenechá… Aspoň, že Honzův táta Karel (O. Vetchý), bývalý ligový fotbalista, dnes údržbář na stadionu, má pro syna pochopení. Nečekaným propletením osudů všech hlavních hrdinů vznikne spousta humorných, absurdních, zapeklitých i dojemných situací, okořeněných jemnou nadsázkou a ironií. Přesně tak, jak se to stává i v životě. (Česká televize)

TommyDiamond

.....Asi nějakej Ital, no..... Bavil jsem se. Vážné okamžiky střídaly ty humorné a naopak. Konečně o nějakém českém filmu můžu říct, že se vydařil. (+ výkony) p.Nárožný a O.Vetchý. Dávám tři hvězdy ()

qvark

Vytknout by se dalo lecos...ale pokud bych byl nucen si vybrat opáčko, tak dám téhle uměřené šedosti přednost před ostentativní Vejdělkovou vyumělkovaností.....na celku je poměrně silně patrná snaha o čistou a přehlednou pavučinu a promyšlenější sestava charakterů v reálném prostředí..tohle snažení se ovšem propsalo i do žánrového rozložení děje...a tak zatímco dvě třetiny filmu člověk sleduje v podstatě čistou romantiku s nijak kamuflovanou dělostřeleckou přípravou na závěr, kde se s nečekanou kadencí překrývají dramatické zvraty okamžitě řízlé humorným odlehčením....ve výsledku vám zřejmě bude chybět jasný pocit, zda-li to jako dopadlo dobře nebo špatně.... resp. jestli to vůbec nějak dopadlo... ()

Gromit odpad!

Hanebný produkt "blbé nálady", která v naší zemi momentálně vládne. Tento film mě nepobavil, ale neskutečně urazil! ()

Čejkyn

Tak tu máme další českou klasiku,to znamená hořká komedie.Člověkoj by to ani nevadilo,pač si myslím že tento žánr umíme stejně nejlépe ze všech.Výkony Vetchého (hodně se podobající Luňákovi z OP) ,Stašové,Nárožného a i koneckonců Balzerové jsou opravdu dobré a pobaví,jenže když přijde na řadu neherectví syna-gaye a toho opálenýho,sráží to film neuvěřitelně dolů.Film má dobré momenty ale je hodně nevyvážený 40% ()

Elyv

Na české poměry by to byl skvělý film, kdyby roli Roma hrál skutečný Rom a ne Maciej Cymorek, který by tak nevypadal ani o půlnoci v podchodu, a kdyby mi zážitek ze sledování neničila všudypřítomná reklama. Takže takhle jen za tři, škoda. ()

smajly

Co se týká děl z našich luhů a hájů, jde o mírný nadprůměr. Herecké obsazení je slušné a výkony rovněž. Líbila se mi Aneta Krejčíková v roli slepé holky...popravdě jsem z ní byl i trochu na měkko :). Jinak je to vyložená oddechovka s nijak složitým dějem a několika vtipnými momenty. Pěkných 60%. ()

Araliya

Sklamanie. Film som si pozrela lebo v nom hrali dve herecky, ktore mam rada a ich herecke vykony su balzamom pre dusu . Eliska Balzerova a Simona Stasova. Ich vykony zachranili moje planovane hodnotenie "odpad". Scenar to nemusel byt zly. Ale ako to vypalilo na zaver? To je len jedno velke pomlete salatove nieco, s nevyraznou chutou a prisadami. ()

Tamdydam

Jako celek je to poměrně bída. Kýčovitá linka se slepou dívkou a cikánským princem působí jakoby naroubovaná z nějaké pohadky, zbytek je taková nemastná neslaná vata s nadbytkem kontrastů ryze dramatckých situací a těch komických. Ale dají se z ní vyzobat opravdu vtipné perly. O většinu z nich se postaral Ondřej Vetchý a Simona Stašová. Ačkoliv Vetchý coby ušlápnutý fotřík pod pantoflem nepůsobí přesvědčivě (to by sedělo např. Nárožnému zamlada) a Stašová v roli diktátorské Semetriky už vůbec ne ()

IvonaK

U té dívky mě bylo jasné že není v reálu slepá protože to by asi těžko řídila auto. Stejně tak jako když její gay nejlepší kamarád sehrál heterosexuální scénu a v neposlední řadě, kdy to vypadalo že její dítě nakonec nebude mít biologického otce, se nakonec na poslední chvíli vrátí ze zahraničí do Česka. Jaká to náhoda. Za takové konce většinou srážím jednu hvězdičku, ale tohle mě vcelku pobavilo. Škoda jen toho částečného smutného konce, který měl Nárožný ve scénáři. ()

arkis

Smutný výsmech všemožných predsudkov a veselá obhajoba lásky. Keby sme z filmu vyhodili trápnu postavu Rudolfa Hrušínskeho, lacné fóriky s vibrátorom a impotenciou a keby sa scenáristi trošku zamysleli nad niekoľkými nelogickými (a pritom zásadnými) motívmi, mohla vzniknúť ďalšia skvelá česká komédia. Takto ostal len slabý čajík, ktorý nezachránia ani také esá, akými sú Eliška Balzerová a Simona Stašová. Jedine kvôli nim sa oplatí film vidieť. ()

Sagisia

Možná za moje pozitivní hodnocení může to, že jsem v kině seděla vedle cizího chlápka, kterej se strašně sympaticky smál skoro u každé scény. A jelikož smích je nakažlivej, tak jsem se smála taky a připadalo mi to fajn. A taky, co si budem povídat, jsem tak nějak tušila na co vlastně jdu. Nějaký to dramatizování si mohli odpustit, stává se to už u našich komedií pomalu otravnou rutinou. A postava Macieje Cymorka byla na můj vkus až moc přeslazená. Jednu hvězdu pomyslně věnuju Ondrovi Vetchýmu za to, že je. A druhou Anetě Krejčíkové za výkon, který si myslím, že nezůstane jen tak opomenut - Esmeralda by mohla závidět. Uvidíme. ()

Coliseum

Po shlédnutí několika nomimovaných filmů mám neodbytný pocit, že český film neví, kým (čím) chce být. A Láska je láska to dokumentuje v celé své nahotě. Komedie, sociální drama, existenciální výpověď? Ne, vezmeme kotlík a uděláme eintopf. Pokrytectví filmařů je bezbřehé (přitom nemám pocit, že by za "to" neuměli vzít). A neduhy, jimiž trpí skoro každý z domácích filmů, jsou tady až příliš na očích. Stereotypy, fádní klišé, tahání za kratší konce citových lanek, patos (nepočítám product pacement v každé třetí scéně). Je to škoda, ani jeden ze tří příběhů není vyloženě slaboduchý. Bohužel, to se nedá říct o můstcích, které je spojují. A možná největším neduhem (škodou) je fakt, že každá slibně rozjetá scéna bývá násilně rozstříhána, drasticky zkrácena a tím její případný efekt mizí, jako pára nad hrncem. "Komediální drama", "komedie/drama", "Dramatická komedie". Tyhle alibistické definice žánru jsou jako mor. ()

boombang

Líbilo by se mi to víc, kdyby to tak netěžilo z trapností a nebylo to místy nudné. Palec nahoru dávám Nárožnému a hlavně Balzerové, zato Stašovou bych dneska nějak potkat nechtěl. ()

miki68cz

Velice a nečekaně sympatické a milé. Geniální Aneta Krejčíková a fantastický nad ostatní vyčnívající Nárožný. Nebýt zbytečně zdůrazněných reklam, hodnotil bych nejvýše. Hezká muzika. Tento film vám vřele doporučuji ()

maoc

První polovina pohodová a komediální, druhá s příklonem k vážným tématům a konec pak skoro černý, takový nepříjemně realistický, byť se to rejža snaží odlehčit několika scénami (psi na balkoně, Vetchý babysitter). Štvala mě postava Marka, hlavně její vymizení v závěru a také její obtížná uvěřitelnost. Filmu ale rozhodně nejde upřít dobrý scénář a umění vyprávět, takže zvedám 4 prsty. Večer v telce 1A program, v kině by mi asi bylo líto peněz a času. ()

pekas

Nechtěl jsem se na to dívat, ale nakonec jsem to viděl a byl příjemně překvapen. Jako žánr bych asi možná přidal i pohádka, ale jinak dobrý. Klidně se podívám příště znova. Po druhém a dalších shlédnutích zvyšuju procenta, protože je to vlastně moc hezkej a výraznej film, kterej z hlavy jen tak nevyprchá. A pěkných momentů, hlavně s protřelými herci je tam nespočet. 80% ()