Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Zofan

Film jen pouze inspirován Mercuryho životem. Moc se mi nelíbilo, že v divákovi vyvolává falešný pocit lítosti. Zpěvák to byl fenomenální, o tom žádná, ale vylíčení jeho pravé osobnosti bylo poněkud shovívavé. To ostatně přiznal i sám Brian May. Oscar za hlavní roli pro Ramiho Maleka je ovšem skutečně na místě. ()

Morb

Zpětně musim uznat, že film popřel všechny 3 tvrzení, který jsem o něm vedl, než jsem ho viděl. 1. ten film mě nezajímá 2. je to jen pro fanoušky Queenů a 3. Cohen by byl lepší volba, než Rami ()

WillH.

BOHEMIAN RHAPSODY Životopisné hrané filmy – a obzvlášť hudobné - budú vždycky ťažkým orieškom. Nájsť súlad a rovnováhu medzi skutočnými udalosťami, a tými, ktoré môžu film okoreniť - pre tvorcov bude navždy veľkým pokušením. Hlavne v prípadoch ak máte biografiu prečítanú aj – takpovediac odzadu. Rozhodne je však Bohemian Rhapsody úžasným skvostným zážitkom, a pre fanúšikov Queen – povinná jazda jasnejšia než istota, že ráno opäť vyjde slnko (aspoň teda zatiaľ určite – dúfajme). Na tento film som sa chystal takú dlhú dobu, až som hľadal naozaj výnimočnosť situácie pre ktorú sa naozaj hodí. Vizuálne perfektne spracovaný, extáza vzrušenia pri tvorbe piesní sa na človeka iba tak rúti – a iba ten, kto niečo podobné zažil dokáže naplno precítiť proces vzniku čohokoľvek nehmotného pod vlastnými rukami. Podaktoré situácie sú zámerne upravené pre tento film, a mohli by vyvolávať – v jednom prípade napr. aj falošnú predstavu o niektorých prejavoch osobnostnej črty Freddieho. Napr. scéna pri ktorej povýšenecky oznamuje Mercury odchod z kapely; pred ním totižto vydali sólovky už aj May a Taylor a na prestávke sa v skutočnosti dohodli všetci. Takýchto nezrovnalostí sa tam objavuje síce iba zopár, ale v kontexte toho – že na film dohliadal aj Brian May som trochu z toho zostal prekvapený. Hold – moc Hollywoodu je ešte stále veľká. To, že bol Freddie v súkromí veľmi plachým chlapíkom je všeobecne známe, ale keď si postavu zahratú Malekom porovnávam so skutočným Freddiem na javisku či z archívnych materiálov – nechce sa mi veriť, že by bol Freddie v skutočnosti až taký zraniteľný. Na môj vkus tam dostalo na záver až príliš veľa priestoru vystúpenie na Live Aid. Som si ale vedomý, že státisíce – milióny divákov ten koncert, resp. časť so sk. Queen nevideli, a určite sú takéto – podobne žánrovo ladené filmy - cielené aj hlavne na nich. Ako celok je však Bohemian Rhapsody určite famózne „divadlo“, ku ktorému sa určite ešte minimálne raz vrátim. Životopisné filmy o hudobníkoch a kapelách – budú vždycky zaujímavejšie určite tie kvázi dokumentárne – so skutočnými umelcami, ale o Freddiem – pochopiteľne – zostali už iba tie z archívu. ()

3Libras

Sklamanie. Do kina som išla s tým, že uvidím film o svetlejších a temnejších chvíľach Queenu resp. Freddieho. Po skončení filmu som mala pocit, že som sa pozerala len na nejakú pozitívnu rozprávočku, v ktorej boli práve tie najzaujímavejšie pasáže cenzurované alebo rovno vyhodené. Vôbec nepochybujem o tom, že Baron Cohen by z toho urobil omnoho lepší film. Napriek určitému sklamaniu som však odišla z kina celkom fajn naladená. Pozerateľné to bolo a aspoň hudba sa tam pokaziť nedala. ()

Keks

Tak zaprvé - pokud nemáte rádi hudbu kapely Queen tak se na to asi logicky ani nemá cenu dívat. Z většiny to totiž stojí právě na té hudbě. Například já miluju Queen. A teď ke samotné recenzi: Ze začátku mi tento film přišel dost průměrný. Ale postupně jsem z toho měl lepší pocit a u finálního koncertu jsem měl úplně husí kůži. Takže pět hvězd stoprocentně. Aktualizace: Po druhém zhlédnutí po nějaké době si myslím, že bych tento film měl zhodnotit znovu. Já se o Queen jakožto kapelu zajímám hodně, takže v tomto filmu vidím chyby malé jako třeba že píseň Fat Bottomed Girls která hraje při tom první turné v době neexistovala, potažmo píseň We Will Rock You existovala o rok dříve než právě Fat Bottomed Girls a tady je někde až v polovině filmu. To jsou ale jen takové malé chyby, které se dají snadno přehlédnout. Jsou tu ale i větší chyby, třeba to že Freddie o tom že má AIDS věděl až po Live Aid ale chápu, že to muselo být ve filmu. Někteří lidé si stěžují na to že písně jsou mixem 3 hlasů ale mě je to celkem jedno. I přes ty chyby a poupravený příběh je tento film jeden z mých oblíbených a nechávám 5 hvězd ()

former

Vůbec jsem neporozuměl všeobecnému nadšení pro tento film. Odchylky od historických událostí jsou tak zásadní, že film lze hodnotit možná jedině jako fikci. Bohužel nechápu, proč je prezentován jako životopisný film kapely Queen a přitom se historie vůbec nedrží. Jinak hrají to pěkně, kamera, zvláště na finálním vystoupení, je efektní, ale to opravdu nestačí… ()

vecnevysmata

Čtyři hvězdičky za shlédnutí v kině na velkém plátně, tři, pokud člověk kouká doma. Nejste-li fanoušky Queen, tak v obou případech ještě jednu hvězdu uberte. Rami Malek je každopádně neuvěřitelný. On prostě JE Freddie, stejně jako Gwilym Lee je Brian May. Vyrazilo mi to dech. ()

fajntomas

Je to hodně přikreslený, přibarvený a chybí tam dost věcí z jeho života, nevím jestli je to hudební film, nebo životopis. Za mě bída s pompézním doprovodem a propagandou. ()

Wiceman

Jsem fakt rád, že tenhle film dopadnul tak, jak dopadnul. Famózně. Hodně jsem si od něj sliboval už od traileru a nakonec došlo k mému absolutnímu naplnění. Rami Malek coby Freddie Mercury hraje jako bůh a zbytek Queen ansáblu je opravdu uvěritelnej (I přes brblání skutečných členů skupiny Queen). Ten film má tak neskutečnou šťávu a drive, že krom hodně dobrý hudby dostáváte i perfektní drama jednoho z nejlepších zpěváků vůbec. No a ten konec ve Wembley .... bože .... kdyby husí kůže mohla mluvit :D Kdybych mohl, dal bych deset hvězd :D PS: Radio Ga Ga je moje nová nejoblíbenější píseň od Queen (sry Who want to live forever :D ) ()

micska

Po druhém shlédnutí váhám, zda neubrat, nakonec nechávám 2,5 hvězdy. Hudba geniální, film nikoli. Ani oskarový Malek nesahá nad průměr, zahrát "maniaka" je sakra těžké, aby to nesklouzávalo ke karikatuře. ()

DiableBlanc

Asi jediná poklona Rami Malekovi, hraje Freddieho přesvědčivě a asi bych mu i věřil, že je to on nevědět, že je původní umělec dávno po smrti ...jinak asi nic ...životy těchto umělců jsou vlastně všechny na stejné brdo - šedá myška se stane hvězdou, která se později obklopí falešnými přáteli a svůj osamělý život utápí v alkoholu, sexu a drogách ...nic nového pod sluncem ...a hudba Queen bohužel nikdy nebyla můj šálek kávy ()

Ruda.neck

Tvůrci se rozhodli z příběhu skupiny Queen vydolovat filmový doják a musím říci, že se jim to povedlo. Při sledování filmu jsem si každou chvíli říkal, že takto to nebylo, to si vymysleli, ten člověk neexistoval apod., všechna ta zjednodušení a úpravy směřujou k tomu, aby si mainstream chrochtal a nakonec si zabékal a pobrečel u závěrečného vystoupení na Live Aid. Prostě jsem odolával a odolával, ale nakonec mě to stejně sejmulo. Možná k tomu přispělo i to, že jsem měl to štěstí a 20 let po památném koncertu jsem v londýnském Hyde Parku viděl "pokračování" Live 8 opět organizované Bobem Geldofem. A toho jsem dokonce v Londýně ten rok náhodou na Portobello Road potkal. A tenhle film mě ony příjemné zážitky připomněl, byť se k němu vztahují jen nepřímo. Tak na branku film prostě má. Dokonce si myslím, že by mu neuškodilo, kdyby na závěr Queen odehráli celý dvacetiminutový setlist. V kině to musí být paráda, já viděl pouze na malé obrazovce, i proto "jen" čtyři a půl hvězdy. ()

Kpitbull

Dekuju Freddie za hudební zážitky na kterých jsem vyrostl, za emoce u filmu a za pojmenování té nuly verbala, on je opravdu jen taková octomilka. Show must go on.... ()

arit

Nebyl tu dlouho ale byla to jízda. A tím nemyslím soukromí ale skvělou hudbu, která pořád dokáže jít až na kost. Zasloužená pocta. ()

pt93

Do kina jsem šel celkem dost nalitej. Že se film neodehrává v brněnské městské části Bohunice mi došlo až v sále. Bohemian Rhapsody nejsou bohunické hospody. ()

xray0045

Bomba film o bomba kapele, Malek dokonalej, oscar zasloužený a maskéři by si měli nechat ruce pozlatit. Pro fanouška by byla snesitelná i větší stopáž aby se nemuseli používat tolik zkratky. Příběh jak z americký reklamy, od Zazibarského vřískala s předkusem na zpěváka nejlepší kapely všech dob. Všechny herecké výkony jdou za hrany běžného herectví a příběh směřuje ke koncerty ve Wembley, ze kterýho jsem si opravdu málem cáknul. Doporučení je vidět to v IMAXu neboť mají o chlup lepší zvuk než běžná kina a Bohemian Rhapsody si to rozhodně zaslouží. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě