Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Lonelybiker

Až do závěrečné fáze pro mě film nebyl nijak výjimečný (tedy kromě výkonu R.Maleka). Poslední část včetně koncertu na mě zapůsobila celkem emotivně a přestože nejsem fanouškem Queenu, dávám za 4* a trochu se jím stávám. ()

Hornet.CZ

97% / Na tento film jsem se těšil neskutečně moc a dnes sem se dočkal a stálo to za to, akorát oproti jiným "životopisným" filmům jsem zjistil, že zde jsou 2 hodiny prostě sakra málo. Proč? Mě osobně zde chybí více informací a případě také okolnosti ohledně vzniku např. spolupráce s Davidem Bowiem ("Under Pressure") a také mi vadí fakt, že události po Live Aid jsou zde narvány do 5 minut a ani zde není uvedeno co bylo se skupinou po smrti Mercuryho. ()

TommykCZ

Jak se vypracovat z nuly na hvězdu světového formátu? Toť příběh Farrokha Bulsary neboli Freddieho Mercuryho. Scénáristům se dá prominout, že Freddieho život tam trochu zkrášlili, tu něco vypustili, tady něco dramatického přidali. Základní příběh geniálního zpěváka zůstává a my se můžeme nechat unášet strhující podívanou prošpikovanou hity jeho osudové kapely Queen. Zajisté zážitek nebude u televizních obrazovek takový jako v kině s prostorovým zvukem, ale přesto je zde příběh zásadnějším prvkem než hudba. Každý jeden herec navíc sehrál svou roli famózně a vzniklo tak dílo, které se právem okamžitě po uvedení prodralo mezi nelepší filmy všech dob. ()

PORTER44

Hodnocení hlavně za hudební doprovod,jinak jsem se nijak nebavil,příběh Freddieho nijak nepřekvapil,dostal se nahoru a už to jelo alkohol,drogy a místo ženských chlapi a na to taky dojel,škoda ho jako zpěváka,herecké výkony průměr,hodnocení hlavně za hudební vložku jinak film vidět znovu nemusím. ()

TheWitcher

Obrovské obavy, které se během pár vteřin, kdy jsem uviděl úžasné a nepřekonatelné pojetí Rami Maleka v roli jendoho z nejúžasnějších zpěváku všech dob! Film jsem sledoval snad na jeden nádech od začátku do konce, ať už se kdekoliv dočtete, že ve skutečnosti to bylo celé trochu jinak je to naprosto bezpředmětné, film tak jak je napsán a zrežírován je naproto dokonalý, a jak jsem již psal celý podtržen úžasným výkonem hlavního protagonisty. Jeho výraz, pohyby, jeho vyjádření citů na plátně vás nenechá v klidu ani na chvíli, a jakmile se objeví jakákoliv známa píseň kapely Queen máte chuť se rozpohybovat a úžit si to společně s herci. Nezbývá než doporučit film a dát mu 5 hvězd! ()

violik

Čekala jsem od toho asi víc (nemyslím to že moje srdeční záležitost jsou Floydi) Queen jsem obdivovala jako opravdové umělce. Chyběla tomu šťáva, faktem je ale Ramiho vybrali jako pravého Freddieho. ()

BooThCZ

Já tu "královnu" nemusím, i když uznávám že po hudební stránce film funguje. Vycucání studiových alb filmu hvězdičky nepřidá, protože to mezitím je nezáživná nuuda, i když slušně poslepovaná. Shrnuto a podtrženo - není to dobré. ()

burg

Mno tý jo - tak moc jsem o filmu slyšel pět ostatní chválu, až jsem si ho (ještě před shlédnutím) vybrousil do dokonalého briliantu. Takže o to víc mě překvapila první půlka, která mi přišla krepítek nudná a celému filmu prostě chyběla šťáva. Teda kromě Live Aid. I když samozřejmě nahrávání jejich největších pecek bylo famózní. A teď se těším na životopis o Floydech prosím! :) ()

smajki

Vynikající příběh, vynikající ztvárnění, vynikající režie, vynikající hudba, emoce, husí kůže. 150 000 lidí na Live Aid ve Wembley 1985, to muselo být prostě "vidět a zemřít"! ()

Aguirre

Smiesne masky, jednoduchy pribeh bez hlbky, slintajuci Malik (lebo neprirodzena proteza)... Napriek tomu som sa nenudil. Ubehlo to rychlo. Asi kvoli hudbe, ktora vo mne cely cas pumpovala. Priemer. ()

Karel321

Myslíte, že byl Freddie takový pizizub? Myslíte, že se choval jako autistický pošuk? Vše šlo udělat mnohem a mnohem lépe. Atmosféra, hudba, vše na prd. ()

angelle

Dokonalé. Len mi tam trošku chýbalo Show must go on. Ale keďže dej sa nedostal až po rok vzniku tejto skladby, dá sa to pochopiť. ()

Krtisko

Emoce, dokonalá hudba, úžasní herci. Světový úspěch a proti němu obrovská osamělost, o které vlastně nikdo neměl ani ponětí. Neuvěřitelně silný příběh. Dokonalý film. Jakákoli další slova budou tento film a zážitek z něj snižovat. Rozhodně jeden nejlepších filmů, který jsem kdy viděl. ()

Krystof.Nizn

Film Bohemian Rhapsody je bezkonkurenčný životopisný film ktorý zachytáva kariéru Frieddieho Mercuryho. Rami Malek v roli Freddieho Mercuryho je fenomenálny , jeho emócie sú uveriteľné a Ramimu od začiatku filmu veríte že je Frieddie Mercury. Vizuálne je film na neskutočnej úrovni , nádych 70. a 80. rokov vyžaruje nádhernú atmosféru a s kombináciou s retro pesničkami vás film pohltí a pustí až u záverečných titulkách. Škoda je že film nezachytáva celý Friedieho život a že film sa končí po koncertu live aid , čiže nezachytáva Freddieho posledné roky. Tak či tak film Bohemian Rhapsody je výborný film ktorý poteší fanúšikov skupiny queen ale záujme aj ostatných ludí , za mňa 7/10. ()

Ornament

Samozřejmě jsem také vyrůstal s jejich hudbou. Spousta nás takových byla. Jsem jedním z nich. A proto chovám úctu k Mercurymu, jehož skon byl pro většinu lidí překvapivý a obestřený tajemstvím. Jinak nahlíží na Mercuryho osud zahraničí, jinak domácí fanoušek. Proto mi přijde film poněkud kýčovitý. Pokud si chci poslechnout Queen, zvolím CD. Nepotřebuji vidět samozřejmě skvělého Maleka, který ovšem ve výsledku na mě osobně působí poněkud křečovitě a nebál bych se označit jeho výkon v některých pasážích za přehrávaný. Film je bezesporu po řemeslné stránce výborně zpracován. Ale nemohu se zbavit dojmu jisté komerčnosti, která s historií skupiny nemá co dělat. Neobměkčí mě ani spolupráce členů skupiny Queen na vzniku filmu. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě