Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockové skupiny Queen, jejich hudby a především Freddieho Mercuryho, který svou tvorbou i životem vzdoroval všem myslitelným stereotypům, díky čemuž se stal jedním z nejvýraznějších umělců na světě. Snímek mapuje raketový vzestup nekonvenční skupiny prostřednictvím jejich revolučního zvuku a ikonických písní, jako jsou „We Will Rock You“, „We Are the Champions“ nebo právě „Bohemian Rhapsody“. Jejich příběh začíná bleskovým startem, pokračuje neřízenou životní spirálou a vrcholí nezapomenutelným, strhujícím vystoupením na koncertu Live Aid v roce 1985. Na jeho pódiu Queen v čele se rtuťovitým Freddiem předvedli jednu z největších show v historii rocku. Jejich hudba byla a stále je ohromnou inspirací pro celý svět. (CinemArt)

Sssiksseilor odpad!

Přiznávám se s veškerou upřímností, že od Queen mám rád jen půlku jedné skladby z celé jejich tvorby. Také raději dodávám, že jsem heterosexuál, a proto potřeba zasouvání Mého penisu do mužských děr nemám zapotřebí. Každopádně jsem si mohl neposlouchatelný hudební žánr pro masy škrtnout a dál Mě zajímal už jen ten životopis, kde jsem naivně doufal v nové zajímavé informace, anebo alespoň v dostatečně kvalitní implementaci těch známých. Něco jsem si již o tom fanaticky zbožňovaném buzerantovi s džunglí v podpaží a nelíbatelným předkusem dozvěděl, takže zvědavost, pro koho se to vlastně celé natočilo, bylo nutné rozlousknout. Bez zbytečného napínání rázem odpovídám, že je to celé určené pro chronicky nemyslící stádo (prý)moderních bytostí, kdy se vše přikrášlí totálně do bezvědomí a jakákoliv osobitost se odřeže na kost. Záplavy 'zoomers' z toho bude určitě v tranzu, ale ve výsledku si dál budou jen leštit čůráčky nevědíc, jestli je pak emočně raději propůjčí konečně dívce, nebo zase chlapečkovi. Životopisné filmy se mají točit snad věrohodně a nedělat z nich přibarvený rodinný exkrement s chutí nejvíce vydělat? V celém ostatním zbytku není nic kvalitního k pohledání a od směšného neherectví až po teplé homozvratky v dialozích si už můžem jen drbat hlavy nad hojností obdržených cen. Dal bych tomu pouze jedinou - 'Nejodpornější hudební sračka široko daleko'. ()

Bartex

Dávám 4*, ale vím moc dobře, že to je pouze důsledek toho, že nejsem fanoušek Queenů a že tento žánr zkrátka nevyhledávám. ()

l.enik.c

Celou dobu jsem byla přesvědčená o třech až čtyřech hvězdičkách, ale po tom závěrečném koncertu, kdy člověk získal pocit, že se skutečně muselo jednat o něco jedinéčného a výjimečného, jsem to přece jen přehodnotila. ()

Ladyhawke

Bohemian Rhapsody si nestaví za cíl být 100% věrný skutečnosti, je to spíše biopic pro širší masy, nikoliv jen pro skalní fanoušky skupiny Queen, ačkoliv na scénáři hojně spolupracovali Roger Taylor a Brian May. Příběh Freddieho Mercuryho je stavěný od počátku až do koncertu na Live Aid, má vzestup i pád a nádherně zpracované finále. Cast je velmi dobře vybraný, chemie mezi nimi funguje dokonale – pánové jsou blízcí kamarádi i v reálu, Rami a Lucy jsou skutečný pár, všichni čtyři obětovali hodně přípravě na své role – Rami trénováním Freddieho pohybů, Ben, který v životě nehrál na bicí, se naučil solidně zahrát všechny songy ve filmu, Gwilyn a Joe pilovali hru na kytaru, až nakonec ani na close-upy nemuseli použít dubléry. Film má jistojistě i své mouchy, předvidatelné, klišovité situace, ale není to nic, co by bránilo skvělému zážitku. Film jsem poprvé viděla den před nástupem na terapii a Freddieho sociální izolovanost mimo světla reflektorů, na mě hodně působila. Do teď jsem film shlédla ještě nekolikrát s různým publikem, a všem se film moc líbil a já musím souhlasit. Navíc je vtipný a odsýpá. A poslední koncert, kdy mi občas úctou stály chloupky na zadní straně krku, je opravdovým klenotem celého filmu. Pět hvězdiček. ()

Nathaniell

Členové kapely Queen dřív tolik nedbali na svoje soukromí, ale dneska se v tom nechtějí vrtat. Nedivím se: Taky bych nechtěl, aby mě po dvacáté propírali za to, co jsem dělal před cca 40 lety. Takže to odnesl tenhle životopisný film. To znamená jednoduchou věc: Chcete se o Queen dozvědět co nejvíc? Mrkněte na nějaký dokument. Tady to zkrátka nečekejte. Změnit určité informace a jiné neříct není taky dobrá vizitka... Víte, co se týká zfilmování, je tenhle film opravdu fajn. Co se ovšem týká životopisných filmů celkově, kulhá tenhle snímek i na nohy které nemá. Zkrátka - je průměrný. Možná bylo lehce přes dvě hodiny sakra málo času na vykreslení života čtveřice tvořící Queen. S tím měli ale počítat tvůrci. Dávám 3* ale s odřenýma ušima a mám chuť jít níž... ()

hrumsrt

Konečně kvalitní film mapující život jednoho z největších interpretů všech dob. Skvěle propracovaný film, který se nám snaží přiblížit dějiny kapely Queen a život Freddieho Mercuryho. Neskutečná energie, která z celého filmu proudí. Když se jedná o scény z koncertů, tak to opravdu působí jako bychom tak opravdu byli. Musím vypíchnout i výkon Ramiho Maleka, který si šáhl na herecké dno, které ho ale vystřelilo až do oblak. Děj nemá jediné slabší místo, všechno do sebe krásně zapadá, a i přes měnící se nálady herců, či atmosféru dané scény, tak film působí pořád neskutečně pozitivním dojmem. Za mě se jednoznačně jedná o nejlepší  životopisný hudební příběh (podle skutečnosti), který jsem kdy viděl. 100% ()

helrohir

Životopisné filmy zameriavajúce sa na nejaké známe hudobné teleso väčšinou nie sú môj šálok kávy, a to z prostého dôvodu. Aby vás totiž film na tento štýl zaujal, je dôležité byť buď to fanúšikom daného interpreta, alebo aspoň mať pozitívnu mienku o ich tvorbe. Čo sa týka kapely Queen, nieže by som bol ultra fanúšik čo pozná každú jednu pieseň, ale tak ich najväčšie hity poznám (asi ako každý) a v tomto smere mal film u mňa čiastočne vyhrané. Scenár je skôr stávkou na istotou, keďže nás sprevádza len tými menej kontroverznými sekvenciami Mercuryho života, kde občasný konflikt medzi členmi kapely je len ľahkým načrením hladiny pokojnej atmosféry filmu, a prejavy jeho orientácie sú decentne potlačené do úzadia. Nejde tu o žiadne odsudzovanie, ba i len kritický podtext, film nám tieto udalosti ponúka len ako známe fakty. Vo filme preto nie je až tak veľa vyhrotených scén, ktoré by dokázali výraznejšie strhnúť pozornosť. Najpamätnejšími okamihmi preto zostávajú hlavne koncertné pasáže, či už tá z "Rock in Rio", ale najviac zarezonuje určite "Live Aid" so skutočne elektrizujúcou atmosférou. Výkon Ramiho Maleka je určite veľmi dobrý, hlavne čo sa týka pohybov a gestikulácie. 80%. ()

Dejvecd

Výborný film sprevádzaný výbornou hudbou. S čistým srdcom môžem povedať že toto dielo by nemalo minúť nikoho. Emóciami a energiou tento film priam žiaril a ja som si ho neskutočne užil. Rami Malek sa u mňa vykopáva do úplnej elity a myslím si, že právom. Skvostný výkon predviedol. Zakaždým keď predstúpil na javisko som sa cítil ako keby som bol na skutočnom koncerte Queenu a divím sa, že som v kine nevstal a nezačal tancovať. Výborný film. (Videné v kine) ()

George8

Skupinu Queen mám moc rád a tak jsem byl zvědavý, jak dopadne tenhle životopisný snímek o Freddiem. Nezklamal! ()

JosefTomas

Bylo to těsně mezi 80-90% a nakonec volím střední cestu. Ten film je neskutečně poutavý, vizuálně precizně natočený, střihově rytmický a hudebně... Však víte, jak. Hezký kus filmařiny, na který je radost pohledět i poslouchat a který z vás dokáže vytřískat tolik emocí, jako už dlouho nic. Freddie by byl pyšný. ()

PlysovyMacko

Nie som fanusik Queen, tak nehodnotim ich hudbu ale film. Scena Live Aid fenomenalna, mimo toho priemerny zivotopisny film, ktory ma miestami nebavil. ()

Honzimir67

10/10 - Toto je skvělý film, který si skupina Queen určitě zaslouží. Obdivuju výběr herců, kteří jsou členům skupiny neskutečně podobní, a Rami Malek předvedl něco neskutečného. Příběh by samozřejmě mohl být daleko rozsáhlejší, ale vše důležité v něm bylo. A co vím, tak spoustu informací ve filmu se shoduje se skutečným příběhem. Co se týče závěru, jsem s ním víc než spokojen, jen trochu poupravili datum zjištění jedné nemoci... Ale nechci zase spoilerovat něco neznalcům. Velké spoustě lidem se film nemusí líbit, jen kvůli tomu, že se jim nelíbí sám Mercury, a to je celkem škoda. Chtěl bych vzkázat komukoli kdo to tak má, že neví, o co přichází. U mě se tento film uchytil více, než například konkurece s názvem Zrodila se hvězda, ale to už je osobní názor. Když to shrnu, tak filmu nic důležitého nechybí, a pokud milujete Queeny, tento film si zamilujete. ()

CaladanChmur

30%-40% v hodnocení tohoto filmu je jen díky oblíbenosti této skupiy a její muziky. A i když já jsem dlouhodobě posluchačem jejich tvorby a považuji je za možná nejlepší skupinu všeobecně, tak si z tohohle počinu na prdel nesedám. Je to velmi nepřesné a v podstatě mi přijde, že režie věnovala polovinu svého úsilí tomu, aby zkopírovala koncert ve Wembley...což mi přijde silně stupidní. Speciálně tuhle sekvenci mohli odbýt úplně jinak. Za mě tak 55% a myslím, že tohle si Queeni nezasloužili, aby někdo parazitoval na jejich popularitě, protože o nic jiného tu nešlo a to doslova. Nebyl tu žádný zájem obeznámit neznalé s jejich vývojem jak celku, tak i jednotlivců....Přesně takhle vypadá komerce na úkor kvality. Promarněný potenciál. ()

lobodlak

Je mi jedno, jak moc se jednitlivé scény filmu liší od reality. Nešel jsem se podívat na dokument, sle na poctu fenomenálnímu zpévákovi. A byl jsem spokojený, plus jsem dostal dárek. Dárek v podobě návštěvy koncertu, protože jsem měl pocit, že nejsem v kině, ale ve Wembley. Takže naprosto zasloužených 5 * a popravdě bych dal i 6... ()

Blazkowicz

Na toto se prášilo v seznamu hodně dlouho, takže konečně přišel čas. Ale zase si nejsem jistý, jak moc hodnotit film nebo samotnou kapelu. Freddie vypadá jako vcelku prima chlapík, jenže nejde než souhlasit s názory tady, že to neukazuje všechno. Nikdo se asi nechce babrat v kontroverzích, ale tak když už je to životopis, tak by tam měl být i konec a ne jen vrchol. To je potom k ničemu. Hlavně aby byli všichni spokojení ne? Tímto hodnocení nechávám tak ve středu. Jinak samotná kapela je na skoro odpad. Nesnáším Queen. Jejich odrhovačky už jsou tak ohrané, že je nemůžu ani slyšet. A prej že rocková kapela. Ani omylem. Když přivřu obě oči, tak možná je to nějaký soft pop rock. Což je to nejhorší na světě. Vždycky když je slyším, chce se mi zvracet. Prostě otřesná kapela co nemá s pravým rockem nic společného. Tečka. 3* ()

curfew77

Alternativní vesmír, v němž se Freddie nepřipojil ke Queen, ale k Luneticu. Aneb ta verze minulosti, kterou by si přáli zpětně vidět přeživší členové kapely. Závěrečná scéna z koncertu, v němž na sebe všichni kromě Mercuryho nábožně zírají, k jakému se to nachomýtli zázraku, mi přišla veskrze bizarní. Pusťte si radši to origo půlhodinové vystoupení na YouTube a uděláte líp. 40 %. PS: Eltonjohnovský Rocketman je o třídu lepší, a to přitom věru nejde o žádný záblesk filmové geniality. PPS: Ano, je fér říct, že Malek to neskutečně odedřel a zaslouží si obdiv. Mně osobně ale přijde lidsky úplně jiný typ, než Mercury, takže to na mě prostě nezafungovalo. ()

krysik

Čekal jsem hodně, ale dostal jsem víc. Rami dokonale zahrál Freddieho i s jeho queer manýry. Celá kapela byla prostě perfektní, výtečný výběr herců. Zvuk je smíchaný a remasterovaný naprosto parádně. Ve scénách z koncertů máte pocit, jakoby jste se vrátili v čase a přímo na koncert Queen. Když pak dojde na závěrečné scény z koncertu LIVE AID už jen běhá mráz po těle a když kapela začne hrát Radio GaGa a We Are the Champions , kde zpívá celé Wembley stadium, to už do očí hrknou slzy. Za mě 99,9% a chci Oscara za herecký výkon v hlavní roli a minimálně za hudbu a zvuk. Freddie se chtěl dotknout nebe a dokázal to ! Slyšet film v Dolby Atmos je naprostou nutností. ()

Aundreyka

Myslela jsem, že po všech dokumentech, muzikálech, načtených článcích, se už nic moc nového nedozvím. Myslela jsem, že Rami Malek to nevystihne tak, abych chvílemi zapomínala na to, že to není Freddie, že to není jen film. Jak krásně jsem se zmýlila. ()

J.Mayen

Nekolikrat jsem cetl Mercuryho zivotopis, zivotopis jeho pratel, ktery dopadli bud stejne jako on, nebo jeste ziji. Film me opravdu vtahnul,ale nedokazal jsem akceptovat spoustu upravenych nesmyslu, ktere se markantne lisily od "reality",ale co bylo vlastne realne, on ani sam Mercury nevedel kdy se nakazil a kdy to zjistli, SPOILER: ve filmu o sve nemoci rekl cele kapele, podle zivotopisu to kapele tajil do posledni chvile a o jeho nemoci vedela jen Mary a Fredyho producent, navic ve filmu to oznamil pred Live AID 1985, jenze on se se do dovedel nejdriv v roce 1986. Cetl jsem i nemeckou kritiku, ktera filmem moc nesetrila, Fredy byl ve filmu detinsky, apaticky, a to ve skutecnosti nebyl, pry obvzlaste ne k Mary. Jeho orientaci, jako by tvurci chteli spis zamlzit a tak natocili par zaberu z mnichovskych panskych podniku a dva chlapsky hudlany. Fredy byl ve skutecnosti mnohem vetsi dabel a podle overenych zdroju dokazal za noc vystridat az 8 partneru. Kdo vi kde je pravda..,ale film musim souhlasit se nakonec vydaril. ()

jirkasssss

Myslím že se to vážně povedlo. Možná bych ocenil třeba při závěrečné scéně už origoš Queen, ale dávám 90 procent. ()

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě

Oppenheimer už má velmi blízko k miliardě